Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 16.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Това, което търсите отвън в света...  
Авторнe питaй (Нерегистриран)
Публикувано25.12.03 03:24



навън в света....е вътре във вас!"
Сократ

Това изречение е казвано на всички възможни езици от незапомнени времена......Едва ли има човек, който да не го е чул или прочел в някоя книга, независимо от вярванията и убежденията си. Но........нима това е всичко? Нима това е достатъчно? Да знаеш, че това, което търсиш не е отвън в света и неговите забавления и удоволствия а....вътре в тебе. Явно че не.
Когато си истински жаден нима си казваш: - Няма страшно.....аз знам че чешмата е в кухнята/банята. Няма за какво да се притеснявам. Или просто ставаш и отиваш до водата и.....пиеш до утоляване на жаждата. Защото жаждата е изживяване от такова естество, че....докато не се задоволи не изчезва, не намалява.....а само расте и расте. Когато тази дълбока вътрешна жажда да узнаеш, да пиеш от Извора на Задоволството, да се изпълниш с този неописуем Мир и Любов и Красота.....стане непоносима - никакви свети писания, учения, теории, философии не могат да я задоволят......Единствено
ПИЕНЕТО ОТ ТАЗИ "ВОДА" ОТ ТОЗИ ИЗВОР ОТВЪТРЕ ЩЕ ПОМОГНЕ ЗА ПЪЛНОТО ЗАДОВОЛЯВАНЕ НА ТАЗИ ЖАЖДА. И понеже оставен сам на себе си човек не е в състояние да открие ОБРАТНИЯ ПЪТ КЪМ ИЗВОРА В СЕБЕ СИ.....на света се появяват отново и отново Пратеници, които да покажат най-краткия, най-верния, най-точен път навътре.......

Аз бях неимоверно щастлив да срещна Този, който ми показа Пътя към Познанието и вървейки по този Път вече от дълго време откривам отново и отново всеки ден какво е да си Истински в Мир и Любов и Изпълненост отвътре.....независимо от светските успехи и неуспехи и промени на .....сценария. Моя най-висша радост е да говоря на хората за моя и на милиони по света Учител.


Тази тема един лумпен-комплексар трие като бесен.........???????


Не се трие... туй що не гасне !!!



Тема Re: Това, което търсите отвън в света...нови [re: нe питaй]  
Авторoщe пak (Нерегистриран)
Публикувано25.12.03 03:25



Стр.1

Възможността


Един единствен аспект на човечеството надхвърля всяка културна
и физическа бариера. Една следа следвана от всички хора от началото
на историята.

Какво е това, което ние всички имаме всеобщо?

Ние всички имаме нужди. Ние имаме физически нужди като глад и
жажда, както всички живи същества. Но човеците не са доволни само
с оцеляването. За да бъдем наистина доволни ние изискваме повече.
Това, което изглежда, че изискваме варира малко или повече от една
култура до друга и постоянно се променя с времето. Има обаче едно
постоянство по един или друг начин, нещата, които желаем - всички-
те обещават удовлетворение.

Въпреки, че ние го търсим по нашите собствени индивидуални начини,
търсенето на щастието е универсално. Хората имат една вродена
нужда да бъдат доволни, да бъдат задоволени в живота. Но как пости-
гаме ние това? Дали постигаме задоволство или само се чувстваме
щастливи, когато нашите обстоятелства се развиват благоприятно.

Мараджи говори за едно щастие, което не е резултат на обстоятел-
ствата в живота на човека, но е на разположение - защото човек
има живот.

Повече от 30 г. Мараджи споделяше това просто, но дълбоко посла-
ние с тези, които желаят да го чуят.


"Възможно е да намериш несравнима радост в този живот"

Мараджи


Стр.2

Мараджи

Без да анонсира и иска билет за своите програми, Мараджи
истински докосна живота на стотици и хиляди хора по света.
Мараджи не проповядва религия, догма или доктрина, нито
той е първият човек който предава това послание. Много са го
правили преди него, включително неговият баща.

Мараджи бе роден в Хардвар - Индия 1957 г. Шестгодишен той вече започна да говори на голямата тълпа, която се събираше да
слуша неговият баща. Когато баща му почина Мараджи стана
човекът, който да направи това послание достъпно - макар че той
бе само на 8 год. Той продължи да говори на големи аудитории
в Индия през своето детство.

Когато бе само на 13 г. Мараджи бе поканен да говори в Лондон
и Лос Анжелис. От тогава той пътува, за да говори на тези, които
искат да слушат, без значение къде живеят те по света.

Пътувайки около света няколко пъти всяка година Мараджи
едва смогва с растящият брой хора, които са докоснати от не-
говото послание. В повече от 80 страни хората очакват шансът
да го чуят да говори, или на видео или лично.

Дали се обръща към една публика от над 70,000 души в Делхи
или една интимна аудитория от 13 души в Осака - Япония,
Мараджи говори на хората за нещо, което се отнася за всеки
индивид - независимо от страната, културата и изповеданието.


Стр.3

Познанието

" Познанието всъщност е просто един начин да отидеш в
себе си, да се насладиш на това съществувание, да бъдеш
изпълнен в този живот."

Мараджи

/Бризбан - Австралия 1998/

Мараджи предлага повече от само думи. Той учи един практичен начин да достигнеш и разбереш едно дълбоко вътрешно изживяване.

"Познанието" както е наричано е в смисъл да узнаеш това чувство.


"Познанието е начин да можеш да вземеш всички свои сетива, насочвани навън през целият ти живот, да ги обърнеш навътре в себе си и да чувствуваш, фактически да изпиташ Себе си - не идеи, схващания, мисли и предположения. Ти си този, който има нужда да узнае. И ти си този, който ще узнае. Нито повече нито по-малко. Радоста, която търсиш е вътре в тебе. Щастието, което търсиш е вътре в теб. "

Мараджи
/Вашингтон - САЩ 1994/

Познанието е на разположение за всички тези, които искренно се интересуват. Чрез 4 прости техники, човек се научава как да се обърне навътре в себе си. Както и да е, но Познанието по никой начин не е една форма на незабавно задоволство. За да можеш пълноценно да възприемеш всичко, което Познанието предлага, е важно да имаш едно ясно разбиране за това което говори Мараджи.

" Познанието надхвърля границите на езици, националности и култури. Переспективата на Познанието е да вземе този живот и да постигне една проста цел: Да го изпълни.”

Мараджи
/Барцелона - Испания 1994/

Стр.4

Да бъдеш изпълнен

Мараджи:

"Какво е това във всяко човешко същество, което ни формира да искаме едно и също нещо? Ние търсим и ние винаги ще търсим, но какво търсим ние? Защото откакто има човешки същества на лицето на земята, винаги е съществувал този копнеж - да бъдеш изпълнен.
Няма по-велико встъпление към сърцето от това да ви напомня това, което вие вече знаете. Аз не съм тук да ви дам някакъв нов къс информация, която може да обсъждате или ругаете. Това не касае религия. Това не е за духовноста. Фактически няма мярка на света за него.
И тъй, какво знаеш ти? Ти знaеш за това да си щастлив - колко се нуждаеш от това в този живот. Ти знаеш как се нуждаеш от радост. Ти знаеш, че да си доволен е важно за тебе - че ти не харесваш скръбта. Това са простите правила, които са твои не на някой друг.
Да си задоволен, да си радостен, да си щастлив. Какъв вид щастие?
Не от сорта "създадено" но от този вид, който обитава в сърцето на всяко човешко същество. Радостта, която вече я има - която няма нужда да бъде донесена от някъде другаде.
Процесът на пробуждане не е процес на създаване. Ти не трябва да го създаваш. Ти се пробуждаш за това, което вече съществува. Тогава със своето сърце се събуждаш за възможността да бъдеш изпълнен.
Тогава в този живот узнай, че можеш да бъдеш изпълнен.
Знай, че в този живот ти можеш да си доволeн. “


Стр.5

Вътре в теб

Мараджи:

" Какво искаш ти, като едно човешко същество, на което бе даден този подарък живота? Аз не съм първият човек да направя това изказване: " Това, което търсиш е вътре в теб " Това е най-старото становище и това, което е интересното за него е, че когато и да бъде казано изглежда като ново - все едно че ти никога не си го чул преди това, макар че си го чувал отново и отново.

Това което търсиш е вътре в теб.

Това означава, че има нещо тук, което аз имам нужда да узная. Че моето изпълване не е далеч от мен. Че моето удовлетворяване не е далеч от мен. Че моята радост не е далеч от мен. Че моят живот не е далеч от мен.
Аз нося отвътре ключът, който ще отключи всички мои ключалки.
Аз нося отвътре отговорът, който ще отговори на всички мои въпроси. Моето разбиране, моята яснота са вътре в мен. Подслонът, който аз търся от дъжда на този свят е вътре в мен и не е далече от мен. И няма по-велика истина от тази.
Аз го видях. Аз пътувах по света. Аз съм ходил от една страна до друга страна, където не говорят същият език. Валутата не е същата, начина по който шофират е различен, начина по който правят бизнес е различен. Начинът по който хората изглеждат е различен. Говорейки за различията... Но всред всички тези различия аз видях едно красиво просто сходство. И какво е сходното ? Че ние всички копнеем за това красиво нещо вътре в нас. "


Стр. 6

Въпроси и отговори:

1.Какво е това, което предлага Мараджи ?

" Това което предлагам аз е един начин да можеш да отидеш отвътре и да се насладиш на красотата, която е в теб. Аз не създавам красотата.
Това не е нещо ментално. Това не е фантазия. То не идва от една книга.
То не идва от идеи. То е нещо, което е вече в тебе".


/ Copenhagen - Denmark 1994/

" То е просто, защото е вече в теб. То е дълбоко, защото не подлежи на обяснение. То е нещо, за което не може да се пише - то може само да се чувства. И ти имаш способноста да го чувстваш".

/Seattle, Washington - USA 1994/

" Аз нямам разрешение за световните проблеми. Аз нямам нищо ново да ти кажа. Вместо това аз ти предлагам едно от нещата, за които си знаел от най-дълго време. Това, което търсиш и си търсил, и обичаш и обожаваш - е вътре в теб. И аз предлагам един начин да можеш да достигнеш това. “

/Wembley - UK 1997/

2. Какво е Познанието ?

"Това е Познанието за себе си. Чрез него ти ще учиш, ти ще откриваш и ти ще влезеш в допир с това, което е в теб."

/Cotonou - Benin 1998/

" Познанието с най-прости термини означава - да чувствуваш едно чувство, което е в сърцата на всички човешки същества."

/Curacao - Netherlands Antilles 1998/

Стр. 7

3. Какво е толкова различното при Познанието ?

" Познанието е много различно, защото тук не се посочва една липса. То е фактически това, което ти имаш вътре в себе си - което се посочва. Че ти си завършен. Че вътре в тебе е радоста на всички радости"

/Cotonou - Benin 1998/

" Когато ти можеш да откриеш какво има в теб, нещо се променя.
И това е разликата. Може да се получи това просто удоволствие в теб. Защо? Защото жаждата за това удоволствие е също в теб."


/Pheonix,Arizona - USA 1994/

4. Ще разреши ли Познанието моите проблеми ?

" Познанието не може да ти помогне на твоите проблеми. Ти трябва да работиш върху твоите проблеми и да се справяш с тях. Те ще идват и ще си отиват. Но Познанието е нещо много специфично. Познанието ти позволява да имаш едно изживяване на това, което е вече в теб. Нито повече нито по-малко. Няма да направи някакви промени в твоят живот. Ти трябва да направиш това."

/Versailles - France 1992/

5. Познанието религия ли е ?

" Познанието не е духовно, нито е религия. Познанието не принадлежи на никоя от тези 2 категории. Познанието казва, че има едно съзнание вътре в теб, че ти си завършен.”

/Curacao-Netherlands Antilles 1998/

Стр. 8

6. Плаща ли се нещо за Познанието ?

" Познанието е безплатно. То е безплатно, защото чувството е вече в тебе. Аз не го създавам. Аз не го фабрикувам. Това, което имаш ти вече го притежаваш."

/New York - USA 1994/

" Няма плащане за Познанието, защото то е безценно. Би струвало твърде много ако се плащаше. То е подарък от едно сърце, към друго сърце. "

/Hong Kong - China 1995/

7. Ако това Познание е вече в мен, тогава защо не го знам?

" Нашите очи са способни да видят всичко...освен себе си. За да видиш своите собствени очи ти имаш нужда от едно огледало. Познанието ти позволява да погледнеш и да видиш своето истинско Себе си, да погледнеш и видиш какво има в тебе. Това не е от една книга. Това не е нечия философия. Това е за тебе да го оцениш, за теб да се насладиш."

/Rome - Italy 1994/

8. Всеки, който получи Познанието щастлив ли е с него ?

Не всеки, който получи Познанието е доволен от това, което е получил. Понякога собствените очаквания на човека могат да са различни от това, което всъщност предлага Познанието. Например ако някой си мисли, че Познанието може да отстрани физическа болест....би бил разочарован от илюзията си много бързо. Мараджи изисква тези, които искат Познанието да отделят време, за да научат какво се предлага и какъв вид лично усилие е необходимо - чрез слушане на това, което той има да каже. Подготовката силно подобрява шанса на индивида да се наслади на Познанието. Въпреки това Мараджи често в своите изявления известява че: "Ако ти харесва - добре. Ако не ти харесва - добре." Практикуването на Познанието винаги е било въпрос на личен избор и интерес.


Узнайте повече:










Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.