Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:27 10.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:12



Привет.
Всичко прочетох и не по диагонал :)
А и моя ферман не е по-малък май .
Доколкото схванах имам доверието ти, за което благодаря! Защото единствено това може да помогне на клуба.
И ImBlack го знае също като бивш модератор.
За да не бъде мотото: "ще го изберем, за да го провалим или за да му гледаме сеира...", което ме потресе с истинността си.
Друг е въпросът за личният му избор. Всеки има право на такъв.

"...тяхната свобода се простира до там, до където започва свободата на другия" - Ау, ти предложи ново мото. Ето това е сякаш най-подходящо!!!

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:20



А какво ще кажеш за този план, който смени "твоя" :

6:27 Но на вас, които слушате, казвам: Обичайте неприятелите си, правете добро на тия, които ви мразят,
6:28 благославяйте тия, които ви кълнат, молете се за тия, които ви правят пакост.
6:29 На този, който те плесне по едната буза, обърни и другата; и на този, който ти вземе горната дреха, не отказвай и ризата си.
6:30 Дай на всеки, който ти поиска; и не изисквай нещата си от този, който ги отнема.
6:31 И както желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях.
6:32 Понеже ако обичате само ония, които обичат вас, каква благодарност ви се пада? защото и грешниците обичат ония, които тях обичат.
6:33 И ако правите добро само на ония, които на вас правят добро, каква благодарност ви се пада? защото и грешниците правят същото,
6:34 И ако заемате само на тия, от които се надявате да вземете, каква благодарност ви се пада? защото и грешни на грешни заемат, за да вземат назад равното.
6:35 Но вие обичайте неприятелите си, правете добро, и заемайте, без да очаквате да приемете назад; и наградата ви ще бъде голяма, и ще бъдете чада на Всевишния; защото Той е благ към неблагодарните и злите.
6:36 Бъдете [прочее], милосърдни, както и Отец ваш е милосърден.
6:37 Не съдете, и няма да бъдете съдени; не осъждайте, и няма да бъдете осъждани; прощавайте, и ще бъдете простени;
6:38 давайте, и ще ви се дава; добра мярка, натъпкана, стърсена, препълнена ще ви дават в пазухата; защото с каквато мярка мерите, с такава ще ви се отмерва.
6:39 Рече им една притча: Може ли слепец слепеца да води? Не ще ли паднат и двамата в яма?
6:40 Ученикът не е по-горен от учителя си; а всеки ученик, когато се усъвършенствува ще бъде като учителя си.
6:41 И защо гледаш съчицата в окото на брата си, а не забелязваш гредата в твоето око?
6:42 Или как можеш да речеш на брата си: Брате, остави ме да извадя съчицата, която е в окото ти, когато ти сам не виждаш гредата, която е в твоето око? Лицемерецо! първо извади гредата от своето око, и тогава ще видиш ясно, за да извадиш съчицата, която е в братовото ти око.

6:46 И защо Ме зовете, Господи, Господи! и не вършите това, което казвам?


Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 21:22



Не те мисля за "хакера", онова щеше да псува повече .



Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:25



+ това, разбира се:

Матей
21:12 И Исус влезе в Божия храм, и изпъди всички, които продаваха и купуваха в храма, и прекатури масите на среброменителите, и столовете на ония, които продаваха гълъбите, и каза им:
21:13 Писано е: "Домът ми ще се нарече молитвен дом", а вие го правите разбойнически вертеп.
21:14 И някои слепи и куци дойдоха при Него в храма; и Той ги изцели.


Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: lmBlack]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:28



Дали ако реши да се прави на друг ще го разпознаеш? Не се ли разпознава ако позволиш да се разпознае . Стига да имаш достатъчно виртуозност, де, също
и да я ползваш правилно.

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 21:33



Да четеш всичко, да си водиш списък , кой с кое IP пише, откъде е това IP, прокси ли е или е нормално персонално IP. Съответния юзър гаври ли се или реално има личен проблем, който иска да сподели анонимно. Да определиш ако десет потребителя ползват анонимни проксита, кой от всичките се е "изгаврил".
Ето това е усилието.
Друг е въпроса до каква степен на всеки му е приятно да го следят и дали ако някой реши да се избъзика, можеш да определиш какво точно става.



Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.11.03 21:35



Здрасти, ако е важно какво ще кажа, то аз ще кажа че цитираното от теб много ми харесва като думи и написано, но без разбиране написаното нищо не струва. А, когато се разбере, без любов нищо не струва.
Там някъде в същата книга в началото се казва че на това написаното може само да се вярва, който може. Разбирането на това което е казано пак там предстои и затова трябва да поживеем още малко в този свят, може би за това?
Ако си забелязал Спини тук не вярваме , а действаме...и не действаме от вярата си или от цитираното, а от собствените си убеждения.
За това нещо говорех аз, ако не си ме разбрал?

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 21:40



Хахера определено не е глупак, колкото и да се дърлим с него. Може да се прави убедително на гъз, що да не се справи и с друга роля, но подхода е различен.



Тема Re: Предложениенови [re: lmBlack]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:48



Ха така!
Усилието не е малко, нали? Ти го знаеш. Знаеш също, че в този случай не беше нужно да правя усилието. Човека не се гаври с мен, пита си. Като пита да конкретизира какво пита. Това искам само. Освен това и в момента избягвам да давам на всички да разберат кой е даден анонимен, дето не е пожелал да не бъде анонимен - защото още не сте решили тоя въпрос.
Така че да изискваш перфектност като и сам знаеш какво точно коства - си е като да "копаеш гроб" на другия . Не сме безгрешни в края на краищата.
И по последното си изречение имаш съгласието ми!

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 21:51



Мисля , че не е чак толкова субективно да се прецени, че теми като:
" Бръм, бръм ", "","Днес ми съ ибье ъма две не скивам", "Боли мъ уя, к'во мислитье" се различават дори от постингите на Гетсби, които са с повече от две изречения( щото на тези с по-малко, поне за мен е невъзможно да се извлече контекста и смисъла).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.