Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:09 17.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Предложение  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано05.11.03 14:53



Моят план:
От анархия - към ред и демокрация!

Два фактора са налице и те трябва да се РЕГЛАМЕНТИРАТ по отношение един към друг. Третият фактор е - Демократично общуване. / Ще обясня и това по-долу/

Фактор №1 - юзъра.
Ето моят регламент:

1. Мисли позитивно! Упражнявай самонаблюдение – не е казано, че всичко, което мине през главата ти трябва да се появи на мониторите на хората по света!
2. Не прави на другите това, което мразиш да ти правят! Прави на другите това, което обичаш да ти правят./ Тук не са включени садо-мазохистите и от тоя сорт./
3. Пиши единствено, когато наистина имаш какво да кажеш, питаш или споделиш и обсъдиш! А не винаги, когато ти е тъпо и скучно. Ако си кисел/а или ядосан/а иди и се накрещи на един мач или направи екскурзия в планината. Уважавай читателите!
4. Изказвай мнения само по мнения, а никога за автора им. Пиши за написаното, а не за написалият го. Защото, когато се заловиш да съдиш
един непознат човек и категоризираш един автор – единственото, което ще се получи на практика е да се изложиш пред света със своето собствено виждане, личност и крайно субективно отношение и начин на мислене. Какъв е на практика автора – си остава загадка за теб.
5. Никога не се залепвай за някого и не го преследвай според идеята:
“Каквото и да кажеш ще го нападна, подиграя, оборя и отхвърля!” Нито
си захващай да създаваш негативен имидж на когото и да било оплювайки го систематически. Не ставай кърлеж-пиявица !
6. Никога не забравяй, че виртуалното пространство не може да се обсебва и става собственост! То принадлежи на всички. Изявявай се и остави и другите да се изявяват. Не им пречи по никой начин!
7. Бъди оригинален, бъди себе си, но винаги показвай най-доброто а не най-лошото в теб. Нета е място за разтоварване, но нима интелекта е нещо от което трябва да се разтоварваме, защото ни тежи ?
8. Когато ти хрумне да започнеш ожесточен спор с някого и видиш, че той/тя нямат същото желание, вместо да го атакуваш и провокираш и предизвикваш и вбесяваш, за да ти отговори на всяка цена ПОМНИ, че едно от демократичните права на всеки юзър е да избира с кого иска да разговаря или не.


/ могат да се прибавят още 2 точки/

След като стане ясно на всички "Какво Да и какво Не" - следва Регламент за модераторите / защото в настоящия момент именно те са, които причиняват хаоса и анархията поради Собствено Интерпретиране на Правата на един мод.../ Те трябва най-вече да се съобразяват с един ясен и точен Регламент. Ясен и Прозрачен за всекиго!!! Никакви задкулисни игрички и шуро-баджаначества.....наследени от времето на Тато.

*************

Фактор № 2 - модератора

Регламент за дейност:

Какво трябва да не прави един модератор, за да не бъде свален?
1. Да не трие нищо друго освен спам, реклами, обиди, лично инфо, при това само ако е наложително.
2. Преди да изтрие една тема или постинг да ги заключи /от 1 до 3 дни или повече - "жълт картон"/ като обясни коя точка от регламента за участие е нарушена. Едва при систематично и целенасочено нарушаване на този регламент да почне да трие всичко от този юзър или да го банне за определен период от този клуб.
3. Да се бори с явлението: "навлек-кърлеж" /станало твърде популярно/, което означава, че някой юзър се лепва за някого и го преследва единствено, за да се заебава и го вбесява докато се получи конфликт и словесна война.
4. Да не си прави оглушки - а да дава обяснение за действията си -базирани на Регламента.
5. Да не цензурира темите, в които се обсъжда неговата работа, ако са добронамерени и съдържат градивна критика. Да е отворен за дискусия.
6. Да не пише фалшиви мнения от името на друг участник и не се намесва в работата на други клубове като трие, клонира и т.н. тихо-мълком....
7. Да помни и никога да не забравя, че ДА БЪДЕШ МОД Е ДОВЕРИЕ И ЗАДЪЛЖЕНИЕ А НЕ ....."ПРИДОБИВАНЕ НА ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ" - един клуб.
8. Да прилага самонаблюдение и си слага сам спирачки на всякакви комплекси на Диктатор и Неоспорима власт.

/ могат да се прибавят 2 точки и тук/

Що е Демокрация?
За повечето българи днес - това е "тера-инкогнита" . И мнозина го отъждествяват с "Анархия и беззаконие" Не нее! Аз живея от 24 год. в една демократична страна към която се обръща целия свят, за да разрешава възникнали конфликти и сблъсъци където и да било. Тук се дава и Нобелова награда за мир - по собствено настояване на Алберт Нобел приживе. Страната е Норвегия! И всеки българин, който е дошъл тук възкликва: "Абе тия тук са изградили комунизма, за който ни гласяха комунистите!" Защото има Ред и Дисциплина на всяко ниво. Всичко тик-така безупречно /почти...../

Моята лична дефиниция на Демокрация е:
Диктатура на Закона еднакво валидна за всички! Равни права за изява и
САНКЦИОНИРАНЕ НА ТЕЗИ КОИТО СЕ ОПИТВАТ ДА ГИ ОТНЕМАТ НА ДРУГИТЕ.
Това означава силна и неподкупна и некорумпирана държавна власт и на институциите като полиция, съдебна власт и обслужващия сектор .





Моля за коментарии /не малоумни!/ и дебат......



Тема Кверолантен психопатнови [re: Opo]  
Автор Theo (besen)
Публикувано05.11.03 14:57



Това е само дебат над темата!

Тео



Тема Кой те пита?!нови [re: Opo]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано05.11.03 15:02



Хмм?!
Не си от този клуб и никога няма да бъдеш, така 4е.......не смяташ ли, 4е крайно НЕнужно това което правиш, досаден си скъпи.

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .

Редактирано от Ginger. на 05.11.03 15:03.



Тема Re: Прнови [re: Opo]  
Автор oтpoвeн (цар на глупаци)
Публикувано05.11.03 15:19



Пак сме тука!

Много си умен де си държиш мозъка?
Ето и моя регламент:
1.Скапи юзъра...Пиши така че да те Запомнят...
2.Открии задника и го сритай.Помни че и ти си задник,не си мечтай да се ритнеш по задника защото може преди това да се ухапеш по задника!
3.Не споделяй нищо лично.Тук живее оро.Той злоупотребява с доверието,чувствата и личното инфо.Помни че " " е задник!
4.Съди за да не те осъдят!Не си мисли че можеш да мислиш,боли глава!
5.Хвани се за задника на " ".Трътката на " " е ...!Там съм и аз-отровният кърлеж.
6.Направи си секта в виртуалното пространство като " "!
7.Бъди отровен като мене.Отрова има много,зависи от зарибяването.Никога няма да станете като мене ли?" " ще ви оправи!
8.Разговаряй с " ",той е винаги готов за помощ и съвет.

Когато не те отричам не значи,че те разбирам.Когато те разбирам не значи,че вярвам в теб.

///ne e priet reglamenta na Oro za zaiajdaniata
zatova go redaktirame da stane "principno"

Редактирано от Spiny на 05.11.03 16:52.



Тема Re: Кверолантен психопатнови [re: Theo]  
Автор Lili_Лили (ентусиаст)
Публикувано05.11.03 15:27



какво значи "кверолантен психопат"?



Тема Re: Предложениенови [re: Opo]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано05.11.03 16:44



Предложенията ти са изчистени вече, след толкова години повтаряне . Явно си ги преосмислил и съобразил с обстоятелствата. ЖО - браво!

Тук ще включа запитване, пренесено от темата за "страха от тъмно и от триене". Който не е видял онази тема, е добре да я види, за да може да се вземе отношение пълноценно.

Та.
Вярно.
Истината не е важна. От една страна всички искат да има истина, но от друга страна тя не бива и не може да бъде всеобщо достояние.
Живеем в лъжа и така трябва да си остане.
Всички го искаме!

това е живота
все пак


Значи наистина е време за дебат за правилата.
Да видим тук поставения конкретен проблем най-напред?
(Ау, ти и твоето мнение е важно!)

Желаете ли да знаете, когато някой анонимно поставя тема за да се подиграва (знанието ви няма общо с това дали на вас ще ви се дискутира по темата!) или предпочитате да не знаете това нещо за да доставите по този начин малко удоволствие и на гаврещия се (и той е човек и той душа носи)?
Дадох информация по въпроса, защото смятам, че една лъжа се обезмисля, когато човек "вижда" и по този начин ще се премахне проблема с никовете поставен от Новагодин и Gatsby-вие имате право да решите искате ли тази информация занапред или не. Вие как мислите?
Подтема: Да нарушаваме законите или да ги променяме, когато не вършат качествено работа и/или не работят?

Допълнително по въпроса.
Когато не става дума за гавра е естествено да се запази конфиденциалността! Казах го в темата на ПЪТник още. И все пак случаите са пределно ясни и Лили го прави съвсем демонстративно. Така че не само на мен, но и на вас ви е напълно ясно. Значи отново стигаме до закона. Да се спазва буквата на закона или Духа?

Вие сте.

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.

Редактирано от Spiny на 05.11.03 16:54.



Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор Lili_Лили (ентусиаст)
Публикувано05.11.03 16:54



ти си кверулантен психопат

Редактирано от Spiny на 05.11.03 21:01.



Тема Re: Предложениенови [re: Lili_Лили]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано05.11.03 17:28



хехехехеххе това беше ЯКО, БЕСНО, ШИБАНО, ГОТИНО.

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .


Тема Re: Кой те пита?!нови [re: Ginger.]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано05.11.03 21:25



"4. Изказвай мнения само по мнения, а никога за автора им. Пиши за написаното, а не за написалият го. Защото, когато се заловиш да съдиш
един непознат човек и категоризираш един автор – единственото, което ще се получи на практика е да се изложиш пред света със своето собствено виждане, личност и крайно субективно отношение и начин на мислене. Какъв е на практика автора – си остава загадка за теб"




Тема Re: Предложениенови [re: Opo]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 09:40



Оро, залто мое, приятелю драг! Много хубаво си го написал .
Браво!
Слушат ли те децата ?



Тема Re: Кой те пита?!нови [re: Ginger.]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано06.11.03 11:13



Ако се опитате да прочетете написаното и да го обмислите...
Не, няма смисъл. Извинявайте.

МИСЛЯ, ЗНАЧИ ИМА ПРОБЛЕМИ


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
АвторAy,ти (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 11:19



1. Какво е определението за "гавра" в случая? Писане на "фалшиви теми" от админи и модератори под други никове?
Обиди?
Изнасяне на лична информация?
Забавление с използване на различни прякори /повече от които разпознаваеми/? Кой ще е Великият Съдник, който да отреже в такива случаи: това е безобидна шега, а това - подигравка?
2. Ще има ли списък с привилегировани юзъри, на чиито гаври ще се гледа с едно оченце?
Или с черни очилца -.
3. И тук ми се иска да попитам дали истинският Спайни е трил и модерирал, или някой с неговия лог?
Обаче е безсмислено.

В края на краищата, както е досадно да виждаш по незнамси колко пъти предложения за регламент, така е отвратително и да четеш квалификации за автора им.
Може за Джинджър това да е нещо ново и свежо, тъй като тя е по-отскоро в клуба, но аз се мотая тук вече година и кусур и виждам все едно и също. Едни и същи хора, разсъждаващи по високи материи, обаче не пропускащи да кълват, и то с кеф, тия, които са си набелязали, или тези, които не им изнасят.
Или просто за да си направят харашото.



Тема Re: Предложениенови [re: Ay,ти]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано06.11.03 11:24



А ти от тези ли си:
Едни и същи хора, разсъждаващи по високи материи, обаче не пропускащи да кълват, и то с кеф, тия, които са си набелязали, или тези, които не им изнасят.
Или просто за да си направят харашото



Всяка дума може да носи всякакъв смисъл.

Редактирано от Marina на 06.11.03 11:26.



Тема Re: Кой те пита?!нови [re: Opo]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано06.11.03 11:29



Абе стига си ме преследвал бе ПСИХОПАТ! Ще викна Сестра Бланка да те прибере, айде успокой се!

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .


Тема Re: Предложениенови [re: Ay,ти]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано06.11.03 11:37



Хе, че аз пиша от една година и...........да сметна-три месеца..........не съм "бебе клубар".
Но това не зна4и, 4е не си права, да оби4а, свежите неща, сега на мода е оранжевото.......много свежо, дали да не сменя цвета ника си.

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар .


Тема Прав си.нови [re: tchupakabra]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.11.03 12:09



Написаното е много хубаво. Само да можеше и самият Оро да го спазва.



Тема Re: Предложениенови [re: Ay,ти]  
Автор Lili_Лили (ентусиаст)
Публикувано06.11.03 12:15



СУПЕР е написано!
Аз ще съм в черния списък, number 1 при това



Тема Re: Предложениенови [re: Marina]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано06.11.03 12:24



Ти за въплътена невинност, за пишеща справедливост и за четящо възмущение не си ли чувала? Зарежи!



Тема Re: Предложениенови [re: Hoвaroдин]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 12:54



Ако не си - виж Новагодин
и ще разбереш какво е това!
До скоро!

А защо психиатрите трябва да носят медицинско облекло?

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор Hoвaroдин ()
Публикувано06.11.03 13:13



Само дето не разбрах що аз съм адресатът на тоя постинг, но нейсе...



Тема Re: Предложениенови [re: Marina]  
АвторAy,ти (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 13:40



Както и всеки отговор да е показателен.

А тия постинги какъв смисъл имат:

"Re: Много си мил, Х. [re: A.]
Автор
... ()

Публикувано
11.10.03 18:25

Честито, А.!
Сигутно си научила скоро и с много щастлива.
Прости ми любопитството, но кой е бащата?
А кога е терминът ти?
Наздраве... със сокче, нали?
.....................
Тема Re: На това му викат, батка [re: A.]
Автор ... ()
Публикувано 22.10.03 22:17


Ами А. какво може да предизвика репликата ми "кога ти е термина?" ако не товята реплика "бременна съм". Ти кажи. Защо бих питала кога ти е термина, ако няма реплика от тебе, че си бременна.
Апропо това е съвсем нормален въпрос към някой който носи дете.

А., как се чувстваш? Как ти понася бременността? Премина ли сутрешното гадене? Изобщо как си? А кога ти е термина?
..........................
Тема Re: На това му викат, батка [re: A.]
Автор ... ()
Публикувано 22.10.03 22:29


Ти защо не ми отговори на нито един въпрос? Пак.
Толкова много въпроси имаше в постнга ми.
Учтиви и съвсем нормални.
Не си длъжна да ми отговаряш наистина.
Да питаш кой е бащата не е много учтиво, но в положението в което сме ние двете е допустимо. Т.е. не се познаваме достатъчно добре и аз не знам дали си имаш постоянен партньор и... не знам никакви подробности от личния ти живот. Защото иначе хората си знаят - женена - бременна - детето е от мъжа й. То може и да не е, ама всички се правят, че знаят че е. "



Тема Re: Предложениенови [re: Ay,ти]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано06.11.03 14:14



Каква е връзката между постингите които се сложила тук и моя въпрос.
Аз те питам ти дали си от тези които си описала.
Извини ме, но не разбирам какво ми отговори ти.
От тях ли си? А от кои си?
Ти ли пусна тази тема преди време?

Всяка дума може да носи всякакъв смисъл.


Тема Re: Предложениенови [re: Marina]  
АвторAy,ти (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 14:23



И двете знаем, че разбираш.
Както и още някои.



Тема Re: Предложениенови [re: Ay,ти]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано06.11.03 14:28



Това което и двете знаем, че не разбирам е защо се държиш така.
Но съм сигурна, че ти и това няма да ми кажеш.

Всяка дума може да носи всякакъв смисъл.


Тема Re: Предложениенови [re: Ay,ти]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 15:02



разбира се, че друг :)))
видно е, че той няма толкова време да влиза
но като му правех убеждения скоро в подкрепа на оставка
за да се избере евентуално някой, дето ще има време (и не само време)
той ме убеди в ответ с думите:
MISLISH li go naistina?
nali beshe taka?
s edin moderator, osnovatel?
s dvama?
s "profesionalist"?
i kakvo?
EDNO I SUSHTO!
ps-zashto ne im pusnesh izbran chat mezdu moderatorite?:-))PPP"
и още:
"nqma da se izbere nikoi, tova li kazvash?
- ne
shte go izberem
za da go provalim
ili za da mu gledame seira
"

на последните три реда не можах да кажа нищо!
и ти си от хората, на които им е писнало, нали? поне така ми се струва.
щом все пак отговаряш в тая тема, то предполагам иска ти се да се променят нещата
в последните месеци, когато Spiny стана мод почти не е имало модераторска намеса или ако случайно е имало, добре, тя е била не на място (но това е може би 1% от всичко друго "не на място" в клуба)
не го убедих да подаде оставка, защото мисля, че все пак без модератор ще стане още по-зле (Getsby, Oro и още двама-трима, както каза Новагодин са достатъчни и с много повече енергия от всички останали, на които "им е писнало" все пак).
и тъй като не го убедих, то убедих себе си да му помагам (отделих времето и ми се даде възможност да проверя моя начин ще подейства ли на цялото - т.е. отделих и енергия)
не ме питай на мен какво ми коства това - разболях се естествено, не мога да понасям толкова голям товар, но не искам да се предавам

ок, темата на strah истинска ли е?
който и да я е написал темата си е тема
следващата тема на анонимния "страхлевец" истинска ли е?
темата си е тема, но мотивът е съвсем ясен - а щом е ясен, значи е ясен :)
ок - това в крайна сметка излиза не-проблем? значи няма да се редактират или "показват на светло" гаврите!
единствената причина да мисля обратното, е че се внася мнителност чрез това у всеки клубар
въпреки всичко повечето считат, че са ги направили на "глупаци", което не е задължително, но им е неприятно... и в много случаи спират да дават сериозни отговори и своето ЖО (и мисъл, и принципи, и преживявания, и отношение, и доверие, и помощ), което е фактическата и най-положителна разлика на този клуб от другите
в такъв случай е по-добре да решите, че тия гаври колкото и необходими на автора, все пак не са толкова належащи за клуба
ти например се разпознаваш под какъвто и ник да пишеш и е ясно, че пускаш тема за да развеселиш наоколо :)
сега, ако пуснеш тема за Оро например, колкото и да е развеселяващо, не мислиш ли че е по-добре да я няма? защото, колкото и да е свикнал Оро да бъде нагрубяван (а и той да го прави), то вече на всички (вярвам ще се съгласите) им е писнало от неговите регламенти и няма да искат да ги виждат отново - а ти като пуснеш тема за него и той в ответ си ги пусне отдолу, за да се защити, неговия отговор би било нечестно да се изтрива, колкото и да е писнал на всички и вече да си викат "оф, бактън" - ако ще твойта тема да е най-прекрасното творчество (защото пишеш наистина увлекателно и весело), не е ли по-добре да не я пускаш изобщо?
и ако във всяка тема има по един-два регламента на Оро? или пък по пет-шест "цветущи" квалификации за него? или .. или ... или ...
ти може да не искаш, ама десетина други искат да си се гаврят и що да не го правят - това не са ли гаври?? кой ще е съдника - ами принципите на клуба! защото ако тези гаври остават, то клуба се превръща в лайнодум, не мислиш ли? ако искаш наистина тук да е кенеф и ако ти харесва.... но ми се стори, че не ти харесва?
така че ето го личното отношение - ако теб те оставим с темата за Оро, то ще е лично отношение да изтрием него :) или пък ще е лично отношение към теб :))) - както искаш го разбирай
нооо, ето личното ми отношение клони към теб
ако въпреки всичко ти решиш да я пуснеш тая тема, аз няма да я изтрия... ноооо, ще изтрия Оро отдолу, хех
и той с пълно право ще ореве света! но и ореваването му ще изтрия
заради общата атмосфера
ПЪТника ще каже, че той не иска да трия Оро, защото се забавлява с него и защото (най-сериозно ще го каже) се учи от него, но ако не изтрием Оро, то само тия забавления ще взимат енергия в клуба и такааа... блатото се пълни.
таа.. момент - вадим си изводи за личното отношение сега
имаме много лично отношение към ПЪТник, обичаме си го много даже, обаче! ако продължава да обучава с канско търпение Оро, личното ни отношение няма да бъде над принципите на клуба - ако не се спре ПЪТник (и не само той) трябва друг да го спре, защото едно и също си е затворен кръг, а (за този клуб поне) не е полезно да се дипли все това - ако иска да го обучава, не е ли по-добре да си гообучава другаде? Оро колкото и да е зле, казва и много полезни неща често - само латерничката писва, и когато е на фаза латерничка е по-добре да я няма :)?

стигаме и до въпроса с безполезното
имаш песимизъм, че няма да те чуе никой, че няма да те послуша ако те чуе, че няма да ти отговори?
е, аз ти отговарям (без да крия нищо)
и те чувам
и ти казвам, че ще се трие само това, което заедно общо кажете, че искате за този клуб
искате чат - съгласен
искате над 50% чат - несъгласен :)))), ноо... съобразяване с искането
не искате да се осветляват гаврите - съгласен
искате да се осветляват гаврите - съгласен!
(принципа за гавра.. дай своя принцип - не може ли да се разпознае? без лично отношение)
друго
мисля, че писането с чужди никове - също е видна гавра, видна от модератора, но не видна за вас (в някои случаи се вижда, но отново не в първия момент и пак е дразнещо) и оттам който се види изгаврен, ще изпищи и оттам пак само викове и крясъци за кефа на гавраджията

сега е твой ред да отговориш на моя конкретен единствен въпрос с подвъпроси ;) и на повечекото вече въпроси, зададени в този постинг :)


всеки, който не си изкаже мнението по поставените въпроси (или не го направи в тази тема), ще го считам за съгласен с мен :)
и хайде малко по-сериозно, плс, поне сега и за "това"




оставам със Спайни, защото е очевидно, че от нямайки време е по-добре да не модерира, отколкото да модерира (инцидентно и поради това дразнещо), но тъй като няма кой да го замести (или поне не се вижда наистина такъв на хоризонта), то ще му помагам, защото пък си мисля, че е по-добре да има модератор, отколкото да няма - заради онези, които спомена Новагодин, един-двама ... или повече ........
незнам колко време ще устискам, разбира се, ако отношението към модератора не се промени и да не бъде все
"shte go izberem
za da go provalim
ili za da mu gledame seira"
споменах ти, че се разболях за тия два-три дни, а какво остава ако са месеци
не може модератора да бъде врагът на клуба, след като публика се отказа :)) (publika, добронамерено майтапче беше това :))
ако не харесвате моите граници, то поставете вие границите, но ги поставете! ако наистина, както казваш, искаш тоя клуб да се почисти от миризмите и да се измият олайнокаляните му стени...!
и плс, не ме съдете, сега говорим за клуба!

общите въпроси са два с някой-друг подвъпрос:
1. да няма изобщо модератор
2. да има модератор и той да модерира какво?
2.1. да ме смените мен
2.1.1. с кого точно?
2.2. да не ме смените мен
(с под под условие за положението, че "аз" съм с модераторски лог "Spiny" или промяна на уравнението, като ме накарате да си регистрирам собствен лог)
не им отговарям аз, отговаряте вие!



p.s. много ми хареса повдигането на духа в темата за Homo Ludens*
п.п.с. който вече не е разбрал кой съм аз, мисля, че не му е и нужно, затова не го казвам
нека не гледаме в миналото, когато искам е да направим "ново" бъдеще..
и поздрави от Spiny за всички

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор Lili_Лили (ентусиаст)
Публикувано06.11.03 15:26



eех...котеее..., да бе отделил толкова време за писане и копване на тоя постинг, и за борба с мойта скука.....
Но ти единствено се интересуваш от защитата на реномето си, ако въобще имаш някакво!



Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Авторнe e Гeтcби (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 15:39



Направо ми се зави свят...

откога е това?

мойта тема ти ли я затри, както и няколко последни мнения...

чужд ник ли ползвам

или си правя гавра с някого

или пък спам беше

Откъде започна ти и докъде беше той

и ако ще те сменяме

тебе или него

бъди малко по-конкретен , моля!!!



Тема Re: Предложениенови [re: нe e Гeтcби]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 15:47



А ти кой си? Че не ми се рови да те търся (на пръв поглед не се разпознаваш).
След изтриването на Ginger започнах аз. Всички обяснения са от мен :)
Надявам се е достатъчно конкретно. Две-три теми са били изтрити от Spiny после, незнам какви са били (защото не са в хидън клуба и не го разпитах конкретно) - ако ми кажеш кой си и за кои теми питаш, ще ти кажа. А не си спомням да не е било обяснено, ако не на бележка, то в клуба, всичко изтрито.
Ето, казах конкретно, сега кажи и ти конкретно .

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 19:24



И да, и не , но за да не бъда изтълкуван погрешно "Не".
1. Да има модератор;
2. Безсмислието и простотията;
2.1. Да ;
2.1.1 С Homo Ludens;
2.2. Задължителна смяна.

Нямам желание да обяснявам подробностите.



Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 19:30



Ако сега не ровиш, каква е гаранцията, че ще полагаш това усилие постоянно ?
Ако го правиш, колко време ще продължиш да го правиш ?



Тема Re: Предложениенови [re: Opo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.11.03 19:36




Пък тоя план е по прост от твоя план:

1. Аз съм Господ Бог твой, да нямаш други богове освен Мене
2. Не си прави кумир и никакво изображение на онова що е горе на небето, що е долу на замята, не им се кланяй и не им служи
3. Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог
4. Помни съботния ден, за да го светиш, шест дена работи и върши /в тях/ всичките си работи, а седмия ден е събота на Господа, твоя Бог
5. Почитай майка си и баща си, за да ти бъде добре и за да живееш дълго на земята
6. Не убивай
7. Не прелюбодействай
8. Не кради
9. Не лъжесвидетелствай против ближния си
10. Не пожелавай жената на ближния си, не пожелавай дома на ближния си, нито живота му, нито роба му, нито никакъв негов добитък - нищо което е на ближният ти. Изход /20:17/

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор publika ()
Публикувано06.11.03 20:02



Господи,(не ти, който и да си)...таман мислех да пиша, че когато вляза напоследък в клуба ми се появяват реминисценции от филма "Играта" с Майкъл Дъглас и си казвам: "ето, клуба е още жив, значи всичко е наред"...и ти сега с този постинг..., мислиш ли, че клуба може да живее?...и аз все още се надявам...
...имам чувството, че някой непрекъснато се "грижи" да има поне по един суетник, доказващ какви глупаци и лоши хора сме, който измества всички по-нормални теми назад, започва да ни занимава само със себе си, и който не позволява в клуба да се общува нормално...,
...ако не е Оро, ще е Пси..., с нея поне можеше да се спори и общува, не мога да отрека, че поне четеше и яко преписваше момичето, все по тематиката на клуба и беше забавна донякъде,...но ако не е Пси, ще е Гетсби, а ако не е той ще е Лили..., след нея, ако тя си отиде, ще дойде някой друг...
...таман си помисля, че всичко е свършило и вярвам, че така както аз съм проумяла нещо за себе си и участието си в клуба(не че се мисля за най-умната и винаги бързо проумяваща) и решавам да го поправя, така и други са проумели нещо..., но уви...всичко започва отначало..., за съжаление не много по-различно, не по- интересно от преди, или дори по-ужасяващо и създаващо тръпка, а още по-скучно и досадно..., по-новите участници се забавляват, и веднага се включват, хвърлят съчки в огъня и вземат "страна", но какво да кажем "ние с гайдите"...дето такива сме ги сърбали с казани...
...по този повод си мисля, че след като сме неспособни да се справим с "гвоздеите в програмата" и всичко се "завърта" около тях, то клуба има необходимост от Модератор, който ще има работа..., не за да ги банне, а просто да ги ограничава до поносимо за другите участници в клуба, присъствие...
...не искам да повярвам, че клуба има нужда от "враг" за да съществува...и нищо забавно и интересно не виждам в "обединението" срещу него...
...аз също съм влизала нерегистрирана, доста отдавна, за да споделя нещо, което съм смятала, че не ми отива на годините и ЖО да е проблем за мен, но си беше проблем..., влизала съм и като регистрирана под друг ник, за да си докажа, че всички робуваме на "етикети"...и ако "publika" е досадна и неприятна на някого, то някой "друг", който е със същите идеи като на publika, само малко е променил външния вид на постингите и ги е посъкратил е "добре дошъл",...естествено винаги е имало някой, на когото съм имала доверие в момента и съм му признавала това...защото това съм била аз, а не някаква роля, която съм играла..., не съм го правила за да се забавлявам или да дразня някого, а от вътрешна необходимост и изобщо не гарантирам, че няма да го правя отново...
...няма и да казвам отново(за кой ли път) каква е визията ми за клуба..., и в ролята на Оро малко поседях(не ми допадна),...в една друга тема "за скуката", на един може би друг Spiny* отговорих, че проблема е може би в липсата на интереси..., но съм сгрешила(от бързане и недомислие вероято)...не в липсата на интереси, а в различията на интересите е проблема...,
...ако влизайки тук мислим за интересите на клуба(при условие, че си вярваме, че той ни е близък на сърцето и необходим), забравяйки за малко собствените си интереси и суета, защото може да се окаже, че нечии чужди интереси са и нашите(на мен преди много често ми се случваше, сега много рядко),...може би Модератора няма да има почти никаква работа...
...преди бях категорична, за това, че не трябва да има модератор и ограничения, след това донякъде се убедих от необходимостта му в този клуб, но с известни уговорки.., сега не мога да дам еднозначен отговор, след като все още има хора, които не са разбрали, че тяхната свобода се простира до там, до където започва свободата на другия..., и неговата свобода трябва да бъде уважавана, точно толкова, колкото искаме да бъде уважавана и нашата, но някои искат да бъдат по-свободни от други..., и за това се чувстват обидени като получат и те някой лакет в реброто, както те размахват своите, или пък започват да се държат като изоглавени магарета по поляната на клуба, мислейки си, че така получават усещането за свобода и изобщо получават нещо...
...тук вече рискувам да започна да отговарям на ПЪТник за свободата и отказа от самоограничение, но това е друга тема..., а и си обещах да не се увличам,...лелеее, какво ли щеше да е ако бях рекла да се увлека..., ама аз съм си аз..., прости ми и този път...и чети диагонално ако искаш...
...това, което ми идва на ум да предложа е, да спрем за момент да анализираме другите и малко да поанализираме себе си.., отношението си към клуба, към влизащите в клуба..., защото ако добре съм разбрала ПЪТник, и го преифразирам,...оношението, което имаме към другите всъщност е отношението, което имаме към самите себе си...



Тема Re: Предложениенови [re: lmBlack]  
Автор publika ()
Публикувано06.11.03 20:16



....сага пък ти ли се втвърди......не разбра ли, че това не е Spiny, а негов помощник..., аз отдавна го разбрах, а и той си го казва..., освен това недвусмислено ни показва, а и ние си го знаем, че личността на Модератора до толкова от значение, колкото възможността му(свободното време, относителната обективност, вниманието и още много други предпоставки и качества) за да направи така, че винаги и "вълка да е сит и агнето цяло"...
...не знам кой е, но не е ли все едно...поне от това, което прочетох аз лично мога за сега да му имам доверие...



Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 20:39



Това за "помошника" мисля винаги е било ясно.
На Spiny му казах, че "помошника" пипа прекалено твърдо, но и че по-твърд подход от негоя определено ще му е от полза.
Същевремнно не съм склонен да се съгласявам с нищо на сляпо, както направих и на предното гласуване.



Тема Re: Предложениенови [re: Opo]  
Авторlce tea (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 21:05



Що е демокрация ли?
Орчо, аз пък живея в демократична страна 16 години - на летище Брюксел пише 'Добре дошли в сърцето на Европа' - но такова нахално бедствие като теб не бях срещал нито на запад, нито на изток. Ти си изолиран случай - явлението Оро. Ти си изключително нетолерантно и неприятно същество с нереализирани амбиции обсебено от собственото си съвършенство.

Не разбра ли, че твоите виждания за клуб, модератор и т.н. не съвпадат с тези на другите - тъп ли си наистина??? Проявяваш слаба интелигентност - не можеш да прецениш ситуацията. Не си ли чувал, че умението за преценка на ситуацията е критерий за интелигентност. Ти си следователно кух.

Че си прав за много неща - прав си, но те няма да се прокарат никога.





Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.11.03 21:08



Здрасти,
Я да използвам насоката на темата и да продължа хубавата приказка.
Освен онова вътре в нас вън няма нищо! Отношението което ние изразяваме тук е наше отношение формирано от самите нас. Външното или фактите които ни се дават е за да формираме някакво отношение. Така формираното от нас отношение и изразено с думи не е нищо друго освен наше лично мнение и разликата в мненията при едни и съще факти показва че всимчките ни мнения са грешни. Толкова грешни колкото и но Оро. Всеки един от нас е един Оро или един ПЪТник, публика. Тук на тази земя сме като на училище. Учем се да опознаваме обстановката около нас, да оцеляваме и да работим.
За работата в друга тема.
Ще се върна пак на Оро като пример. В думите му има желание и стремеж към хубави неща, амбицията и трудоспособността му са също за уважение. Оро разбира думите които ни говори. Проблема при него е че не може да се справи с обстановката и това е неговата задача в този живот. При всичкото му желание , култура и интелект... Оро е сменил 3 жени и не е успял да се справи с нито една от тях. Много възможно да са били изключително трудни жени. Вероятно той е научил нещо, но вече времето не му стига за да поправи грешките си. Но , Оро винаги ще си остане в този живот с проблема знание и неможене и този проблем се проявява и чрез клуба като част от живота на Оро. Значи положителните и отрицателните качества на Оро се сблъскват винаги в живота му навсякъде където и да е Оро. Не може да не ви е направило впечатление разминаването между думите на Оро и тяхното лично изпълнение. Той казва: уважавай другите. Всъщото време ни нарича с обидни думи. Това предизвиква в нас обща представа за един смахнат противоречив човек, или много умен и отношението, НАШЕТО отношение е такова. Спирам за Оро, моля да ме извини. Всички ние хората сме в положението на Оро-всички сме Оровци. Заемаме отговорни постове, летим в космоса, владеем сложна техника, ... Ние хората не познаваме себе си! Искаме да опознаем света около нас, да го претворим. Искаме да оправим клуба...но не познаваме себе си.
Една от задачите ни тук на земята е да опознаем себе си като творения и така да достигнем доколкото ни е възможно до Твореца си. Начина на опознаване е приемане отвън навътре и обработване на информацията. До тогава докато не разберем, че всичко сътворено вън от нас е направено за нас. За да формира у нас устойчиво правилно възприемане. Условията вън от нас ни изглеждат объркани и невъзприемчиви и ние се стремим да ги променим. Сега го правим с насилствени външни силове методи, но ефекта както се вижда, който вижда, няма никакъв и дори публика неволно забелязва, че щом един спре да спами в клуба, то на негова място започва друг и нарушава клубната "идилия". Така е и така ще бъде докато не се научим как се прави това. Външните условия ще ни СЛУЖАТ за развитие. Ние винаги ще грешим и в това се състои развитието ни. Който желае наистина да попадне в Идилия, ще го направи едва тогава когато го направи вътрешно. Щом това се случи вътрешно, то външното отпада като задача и изчезва. Става безсмислено и изчезва завинаги от живота ни.
Как трябва да постъпваме ли? С такива като Оро , нали всичките сме Оровци, дори и модераторите.
Древните казват, че външното в живота ни е заложено с цел и то не може с външни усилия да се промени от нас. То се управлява от сложни и непознати за нас закони. Това означава че клуба в момента е такъв какъвто трябва да бъде и при него всичко си е наред. Във самите нас нещо не е наред и аз за него се опитвам да говоря...та древните казват, че за да не е малко по- лесно трябва да се борим с деянията на хората, но срещу самите хора никога да не предприемаме силови действия защото всички ние така се учим по един и същ начин. Както Оро, така и аз и ти и те.
След като вече знаем че всичко вършим неправилно за да се развиваме защо да не се повеселим малко тук и да се радваме на шоуто живот. Какво искаме да оправяме, та то си е оправено. Като го оправим какво ще правим? Такива готини роли можем да си избираме в живота след нашите си роли.
Така че ти публика и другите не ме съдете строго нито мен нито Оро.
За тази цел си има модератор. Ние да ползваме каквото ни е дадено, не е необходимо да го променяме.
Всичко е вътре в нас.
Публика, моето стана по дълго от твоето!
И ти чети диагонално

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Предложениенови [re: lmBlack]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:10



Ти май ме мислиш за хакера?
Не съм хакера!

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: lmBlack]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:11



"Ако сега не ровиш, каква е гаранцията, че ще полагаш това усилие постоянно?"
Кое усилие, не разбрах заради структурата на изречението ти -
да ровя или да не ровя?

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: lmBlack]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:12



"Безсмислието и простотията" при всички положения трябва да се уточни, или да се довериш на модераторска преценка, която няма да удовлетвори всеки.

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: lce tea]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.11.03 21:12



Този път мненията ни съвпадат по смисъл
Не може за 3 минути да съм преписал от теб.
Оро дали ни чете?

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:12



Привет.
Всичко прочетох и не по диагонал :)
А и моя ферман не е по-малък май .
Доколкото схванах имам доверието ти, за което благодаря! Защото единствено това може да помогне на клуба.
И ImBlack го знае също като бивш модератор.
За да не бъде мотото: "ще го изберем, за да го провалим или за да му гледаме сеира...", което ме потресе с истинността си.
Друг е въпросът за личният му избор. Всеки има право на такъв.

"...тяхната свобода се простира до там, до където започва свободата на другия" - Ау, ти предложи ново мото. Ето това е сякаш най-подходящо!!!

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:20



А какво ще кажеш за този план, който смени "твоя" :

6:27 Но на вас, които слушате, казвам: Обичайте неприятелите си, правете добро на тия, които ви мразят,
6:28 благославяйте тия, които ви кълнат, молете се за тия, които ви правят пакост.
6:29 На този, който те плесне по едната буза, обърни и другата; и на този, който ти вземе горната дреха, не отказвай и ризата си.
6:30 Дай на всеки, който ти поиска; и не изисквай нещата си от този, който ги отнема.
6:31 И както желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях.
6:32 Понеже ако обичате само ония, които обичат вас, каква благодарност ви се пада? защото и грешниците обичат ония, които тях обичат.
6:33 И ако правите добро само на ония, които на вас правят добро, каква благодарност ви се пада? защото и грешниците правят същото,
6:34 И ако заемате само на тия, от които се надявате да вземете, каква благодарност ви се пада? защото и грешни на грешни заемат, за да вземат назад равното.
6:35 Но вие обичайте неприятелите си, правете добро, и заемайте, без да очаквате да приемете назад; и наградата ви ще бъде голяма, и ще бъдете чада на Всевишния; защото Той е благ към неблагодарните и злите.
6:36 Бъдете [прочее], милосърдни, както и Отец ваш е милосърден.
6:37 Не съдете, и няма да бъдете съдени; не осъждайте, и няма да бъдете осъждани; прощавайте, и ще бъдете простени;
6:38 давайте, и ще ви се дава; добра мярка, натъпкана, стърсена, препълнена ще ви дават в пазухата; защото с каквато мярка мерите, с такава ще ви се отмерва.
6:39 Рече им една притча: Може ли слепец слепеца да води? Не ще ли паднат и двамата в яма?
6:40 Ученикът не е по-горен от учителя си; а всеки ученик, когато се усъвършенствува ще бъде като учителя си.
6:41 И защо гледаш съчицата в окото на брата си, а не забелязваш гредата в твоето око?
6:42 Или как можеш да речеш на брата си: Брате, остави ме да извадя съчицата, която е в окото ти, когато ти сам не виждаш гредата, която е в твоето око? Лицемерецо! първо извади гредата от своето око, и тогава ще видиш ясно, за да извадиш съчицата, която е в братовото ти око.

6:46 И защо Ме зовете, Господи, Господи! и не вършите това, което казвам?


Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 21:22



Не те мисля за "хакера", онова щеше да псува повече .



Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:25



+ това, разбира се:

Матей
21:12 И Исус влезе в Божия храм, и изпъди всички, които продаваха и купуваха в храма, и прекатури масите на среброменителите, и столовете на ония, които продаваха гълъбите, и каза им:
21:13 Писано е: "Домът ми ще се нарече молитвен дом", а вие го правите разбойнически вертеп.
21:14 И някои слепи и куци дойдоха при Него в храма; и Той ги изцели.


Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: lmBlack]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:28



Дали ако реши да се прави на друг ще го разпознаеш? Не се ли разпознава ако позволиш да се разпознае . Стига да имаш достатъчно виртуозност, де, също
и да я ползваш правилно.

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 21:33



Да четеш всичко, да си водиш списък , кой с кое IP пише, откъде е това IP, прокси ли е или е нормално персонално IP. Съответния юзър гаври ли се или реално има личен проблем, който иска да сподели анонимно. Да определиш ако десет потребителя ползват анонимни проксита, кой от всичките се е "изгаврил".
Ето това е усилието.
Друг е въпроса до каква степен на всеки му е приятно да го следят и дали ако някой реши да се избъзика, можеш да определиш какво точно става.



Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.11.03 21:35



Здрасти, ако е важно какво ще кажа, то аз ще кажа че цитираното от теб много ми харесва като думи и написано, но без разбиране написаното нищо не струва. А, когато се разбере, без любов нищо не струва.
Там някъде в същата книга в началото се казва че на това написаното може само да се вярва, който може. Разбирането на това което е казано пак там предстои и затова трябва да поживеем още малко в този свят, може би за това?
Ако си забелязал Спини тук не вярваме , а действаме...и не действаме от вярата си или от цитираното, а от собствените си убеждения.
За това нещо говорех аз, ако не си ме разбрал?

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 21:40



Хахера определено не е глупак, колкото и да се дърлим с него. Може да се прави убедително на гъз, що да не се справи и с друга роля, но подхода е различен.



Тема Re: Предложениенови [re: lmBlack]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:48



Ха така!
Усилието не е малко, нали? Ти го знаеш. Знаеш също, че в този случай не беше нужно да правя усилието. Човека не се гаври с мен, пита си. Като пита да конкретизира какво пита. Това искам само. Освен това и в момента избягвам да давам на всички да разберат кой е даден анонимен, дето не е пожелал да не бъде анонимен - защото още не сте решили тоя въпрос.
Така че да изискваш перфектност като и сам знаеш какво точно коства - си е като да "копаеш гроб" на другия . Не сме безгрешни в края на краищата.
И по последното си изречение имаш съгласието ми!

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 21:51



Мисля , че не е чак толкова субективно да се прецени, че теми като:
" Бръм, бръм ", "","Днес ми съ ибье ъма две не скивам", "Боли мъ уя, к'во мислитье" се различават дори от постингите на Гетсби, които са с повече от две изречения( щото на тези с по-малко, поне за мен е невъзможно да се извлече контекста и смисъла).



Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:55



Привет.
Ако прочетеш и моя "дълъг текст" ще разбереш, че аз помагам на Spiny и не съм той .
Първият цитат ти го пуснах точно заради това, което ти казваш за разбирането на думите. И не случайно го спрях на това:
6:46 И защо Ме зовете, Господи, Господи! и не вършите това, което казвам?

А втория цитат към теб го пуснах за да не вземеш първия 1:1 във всичките му точки, а да видиш, че се преценява ситуацията!

Мога да пусна и трети, който ми идва наум в момента, но мисля, че няма нужда все пак. Дали си ме разбрал сега?

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.

Редактирано от Spiny на 06.11.03 21:59.



Тема Re: Предложениенови [re: lmBlack]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:56



Аха, много добра преценка!

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.11.03 21:58



Няма да споря никога вече с теб.
Казах си мнението за цитатите-сега тук тези цитати нищо не струват.
За второто, което сега видях ще кажа че Исус , Исус е имал право всичко да си позволи.
Никога не забравяй, че ние с теб не сме Исус!
Когато се научим да лекуваме, възкресяваме мъртви, чак тогава ще имаме право да гоним и съдим хората.
Ти знаеш , че аз зная кой си.
Искам да ти кажа че те подкрепям в опита ти да направиш нещо за клуба.
Истински ти го желая и съм готов да ти помогна с каквото мога.
Но, искам да знаеш че ако се наложи да избирам между моята истина и твоята аз винаги ще избирам моята. За сега както се вижда твоята истина не пречи на моята и аз се чувствам прекрасно тук с вас, с теб.
Така че можеш да разчиташ на мен.
Поздрави, Спини!

^ Всеки път отклонява.^

Редактирано от ПЪTниk на 06.11.03 22:01.



Тема Мнениенови [re: Spiny]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.11.03 22:01



За мене е без значение дали темата е истинска, т.е. дали авторът наистина има проблем или поставя темата, за да види кой какво ще каже по поставения въпрос. Интересуват ме гледни точки, а не кой какво е казал.
Струва ми се, че няма нужда от модератор. Всички сме хора с претенции, би трябвало да можем сами да си слагаме спирачки. Иначе , който реши да прави лошо на клуба, няма спирка - и десет модератора не са в състояние да го озъбтят.
Макар че издигането на кандидатурата на Homo Ludens * беше шега от моя страна, бих го подкрепила, ако реши да заеме този пост, щом повечето хора от клуба смятат, че е нужен модератор на клуба.



Тема Re: Мнениенови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.11.03 22:07



Така лииии? И онова там дато той със седем жени.... и то ли беше шега?
Значи той със седем пък аз да се оправям с Оро.
Няма да я бъде вашата дето сте я намислили.
Хитри сте вие хитрииии. Седем жени...един път седмично ти се пада да готвиш
То тук ако ще я караме на интереси по добре да стане Оро модератор.
Ще ви даде той един път седмично, аха?

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 22:09




При това изречение "Никога не забравяй, че ние с теб не сме Исус!" просто ме засърбяха ръцете за друг трети цитат, извини ме .
6:40 Ученикът не е по-горен от учителя си; а всеки ученик, когато се усъвършенствува ще бъде като учителя си.
... Вземи кръста си и ме следвай.


Поздрави, ПЪТник .

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.

Редактирано от Spiny на 06.11.03 22:09.



Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 22:13



Знам доста, но нищо не ми гарантира, че когато считам , че реално има тази нужда, очакванията ми ще се оправдаят, нито имам достатъчно необходимото количество информация.
Каквото и да кажа, ще те разубеждава повече и повече, а честно нямам това за цел. Не , че няма да е истина, не че ще съм пристрастен, просто нещата стоят точно така и никак не са романтично идеалистични, или алтруистични.
Затова предпочитам да замълча.



Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 22:17



Ха ха ха ... Какво ?! Четкаш ли ме или така ми се струва ?



Тема Re: Предложениенови [re: lmBlack]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 22:23



Не бе, съгласявам се с теб в мнението ти за хакера . Ако четкам теб, то и себе си четкам значи .

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Браво, ПЪТник,нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.11.03 22:27



разочароваш ме. Вие, мъжете само за ядене ли мислите ? За толкова сериозни неща говорим, а на тебе готвене ти е в главата.
Я чакай, чакай, какво ще дава Оро веднъж седмично ?



Тема Re: Предложениенови [re: lmBlack]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 22:28



Това се приема като мнение да не се гледа за гаври. Много добре. И е страхотно улеснение за модератора (който да е той). И предполага, че знаейки това решение, хората няма да се ядосват и да стават мнителни.
Също добре.
Това е важното в момента, ми се струва.

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.11.03 22:29



Аз нямам много време, защото много време съм пропуснал в сравнение с теб.
Затова наблягам вече на практиката и ще ти кажа пак за цитатите освен онова което написах вече.
Да знаеш какво точно казват е едно, да си мислиш че знаеш е второ, да знаеш че не знаеш какво точно казват е трето нещо. Има и четвърто нещо.
На практика от тези неща зависят желанията ни, мислите ни и действията ни.
За това ти казах, че само тези цитате са нищо сега за нас.
Хубаво е да си ги припомняме и цитираме.
В практиката това се явява едно хубаво нищо за нас сега и тук.
Предпочитам хубавите нища, пред грозните.

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Браво, ПЪТник,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.11.03 22:35



Енбебенце мило, разбери ме, моля те.
Не мога да си позволя да ви загубя заради един бъдещ модератор женкар Все пак това сте седем жени
А, това с един път седмично за Оро не говоря за секс. Ние с приятеля ми Оро вече сме духовно просветлени личности и мнението ни за секса е че е много хубаво кагато ни сърби да се почешем, но още по- хубаво е когато не ни сърби.
Ние с Оро вече не се почесваме!

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 22:37



Ееех, ПЪТник.
Истината за мотива ми да ти пусна цитата беше да се огледаш в него (цитата) спрямо действията си към Оро.
Знам, че го правиш за да го обучаваш, да го ръчкаш, да го развиваш с две думи.. но не преценяваш кога това пречи и на другите все пак. Мислиш само за своята истина и желание да му помагаш на всяка цена.

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 22:42



Не е заради улеснението, имам ясната представа, че е невъзможно.
Който си е мнителен или параноичен ще остане такъв, независимо от всичко.
На мен лично не ми пука никак в чии очи ще изглеждам "балък", защото от когото съм имал нужда от оценка съм я получил и тя ме удовлетворява. Имам си достатъчно съвсем реални, житейски предизвикателства, за да изпитвам нужда
от нечие виртуално признание. Аз съм си Аз!



Тема Разбрах те,нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.11.03 22:47



ПЪТник.
Но имам един въпрос - нали може ние да не бързаме да ставаме просветлени ?



Тема Re: Предложениенови [re: lce tea]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 23:08



1. Пействам:
Dir.bg
>> Въпроси и помощ Темата е видяна: 342

Тема Re: Ай стига, бе! [re: oтвopeнa]
Автор Opo (Нерегистриран)
Публикувано 29.10.03 13:40

Ти не си "отворена" а задръстена!
Ще се опитам да ти светна малко:
На света има главно 3 категории хора
1. Тези, които движат прогреса напред
2. Тези които се опитват всякак да задържат положението каквото е
3. Тези, които са безучастни

Всяка категория си има своето място в обществото!

Ако нямаше хора да движат прогреса и донасят промените - всичко щеше да мухляса, защото живота е едно пътешествие и не може да се спре.

Ако ги нямаше бюрократите и тези, които с нокти и зъби се борят нищо да не се развива и променя - щеше да настъпи анархия.

Ако ги нямаше безучастните кибици щеше борбата м/у двете категории да бъде твърде остра.


Ти явно принадлежиш към втората категория. Затова не те трият и преследват. В БГ гъмжи от хора от тази и трета категория хора. Робска послушна психика....."Добре, разбрах че ще ме колите, но не разбрах аз ли да си донеса ножа....."
Аууууууууууууу

Дир.бг трябва да е един свободен и демократичен форум за размяна на мнения. Но не е! Тук е диктатура на простака! Трият се не псувни и обиждания и заяждания и навлеци-кърлежи а.....конструктивни критики и предложения за подобрявате на качеството на общуване и слагане на край на безчинствата на моди и хакери.
Демек - има нужда от ясен регламент и прозрачност - Какви са правата и Задълженията на модите и за какви провинения ще им се отнема пагончето.
Просто и ясно!!!

2. Директно към тебе:

"Не разбра ли, че твоите виждания за клуб, модератор и т.н. не съвпадат с тези на другите - тъп ли си наистина??? Проявяваш слаба интелигентност - не можеш да прецениш ситуацията. Не си ли чувал, че умението за преценка на ситуацията е критерий за интелигентност. Ти си следователно кух."
а/ това, че моите виждания за клуб, мод и т.н. не съвпадат с тези на другите показва че съм личност и не съм от стадото, което не е критерий.....
б/ това, че преценявам ситуацията като абсурдна, патологична, нечовешка и отвратителна доказва, че съм от малцината с по-развит интелект /слава Богу не съм единствен!/ от тези на които и така им е добре - т.е. стадото.
в/ това, че не само недоволствувам А ПРЕДЛАГАМ ДИРЕКТЕН МЕТОД ЗА ИЗЛИЗАНЕ ОТ ПОЛОЖЕНИЕТО - МЕ ПРАВИ ЕДИНСТВЕНИЯ И УНИКАЛЕН ЮЗЪР В ЦЕЛИЯ ДИР, защото за това вече се изисква и интелект и наблюдателност и ЖО и доброжелателност и себеотрицание....които никой не притежава.


"Че си прав за много неща - прав си, но те няма да се прокарат никога."
Ако днес не могат да се прокарат, поради ниското ниво на интелект на юзъри, моди и админи.....утре ще стане.....Нали все пак някой трябва да започне реформите....За себе си не искам нищо! Освен да мога да вляза в един клуб вечер и се разтоваря в приятен интелигентен разговор с интелигентни хора КОИТО УМЕЯТ ДА СЕ ДЪРЖАТ НА ВИСОТА.....а не с неандерталци-комплексари......


"Нета е място за разтоварване от стреса през деня, от проблемите и неприятностите - но нима и интелекта е нещо от което трябва да се разтоварваме тук ???? и да се връщаме в палеолита.....?????"




Оро



Тема Re: Предложениенови [re: Opo]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 23:31



Не можеш да отречеш, че винаги съм се съгласявал с това, че си уникален, приятелю Оро.



Тема Re: Предложениенови [re: Opo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.11.03 23:41



Оооо приятелю, ти си тук.
Пак си написал мъдри работи.
Няма как да не ти отговоря дори и ще те цитирам:

"....За себе си не искам нищо! Освен да мога да вляза в един клуб вечер и се разтоваря в приятен интелигентен разговор с интелигентни хора КОИТО УМЕЯТ ДА СЕ ДЪРЖАТ НА ВИСОТА.....а не с неандерталци-комплексари...... "


Виж сега каква е истината. Ако те не ме беше определил като чикиджия и ПУТкин, а като интелигентен човек , КОЙТО УМЕЯ ДА СЕ ДЪРЖА НА ВИСОТА, то сега щеше да ти се сбъдне мечтата и щеше да говориш с мен или с друг подобен тук.
Че от къде да дойдат тези хора, от небето ли да паднат...нали виждаш че не падат, щото ако падаха ти щеше да си говориш с тях.
Виж ме мен как си те имам за приятел и си чатя с теб, като с приятел. Да не мислиш че не мога и аз да те направя неандерталец, комплескар-но не ми се говори с такъв човек.

Да вземеш да си представиш че съм интелигентен и да си поговорим двамата.
Нали сам виждаш-това сме ние тук. Няма други. Всичките ние ли сме неандерталци? Бах мааму , ти си за съжаление, няма с кого една дума да обелиш?


^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.11.03 23:56



Правиш грешка като се опитваш да мислиш какво мисля аз. Не е нужно да се опитваш да ме ограничавааш в името на собствените си идеи.
Прекалено съм свободолюбив, това ми е недостатъка. Нямам намерение да помагам на никого. Първо защото много добре осъзнавам че съм слаб и второ защото никой не ме е помолил за такова нещо. Това са мои принципи и ако бяха и твои нямаше да се опитваш така да мислиш че аз мисля-беше излишно.
На другите ако им пречи могат да ми кажат, не са малки деца и все ще се разберем някак си с тях. А, ако Оро не иска да му пиша нека ми каже и не само да ми каже а и да не споменава ника ми. Щом го прави значи му е интересно и така го прави. Уважавам те много като човек, нека не си носим болка.
Достатъчно ще е да ми пратиш бележка напусни клуба и аз тихомълком в името на доброто ни приятелство ще напусна този клуб.
Навремето така ме спря един модератор в името на клуба и Оро ни се качи на главата. Пазаинтересувай се за случая. Хич и не искам да му помагам на Оро, а държа дистанция по този начин.
Моля те не мисли заради мен?

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Разбрах те,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.11.03 00:01



Приятелка си ми , харесвам те и те обичам и затова ше ти отговоря честно какво си мисля по въпроса
Значи, вас докато ви сърби се почесвайте, нищо лошо няма в това, дори мъдрите казват че това е висша форма на обмяна на енергии. Сексът е зраве и живот, аз не го отхвърлям с предишните си думи.
Така че не бързайте, то само ще дойде.
Малко хора сме тази вечер-да не би да се почесват другите?

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
Автор publika ()
Публикувано07.11.03 00:06



...ох, ПЪТник...какво огромно поле за разговор е това..., знам, че и романи можем да изпишем по темата, защото както ти виждаш сигурно някакви противоречия и не до там издържани мисли в моя постинг, така и аз в твоя виждам,....но пък съм убедена, че можем да стигнем до едно относително единомислие и това ще стане само ако се слушаме внимателно и правим някакви "крачки" един към друг..., но нашето единомислие, няма да е единомислието на някой друг..., а за него също трябва да има място в клуба..., и както искаме от него да направи своите крачки към нас, така и ние ще трябва да направим нашите към него...
...не ми се вижда точно да се съобразяваме само със себе си...
...и не ми казвай, че който иска може да си пуска и обсъжда сериозни теми в клуба..., защото всяка сериозна тема наистина на 3-тия постинг се превръща в несериозна, само поради факта, че една част от хората са решили само да се разтоварват и забавляват тук..., освен това, сериозните теми започват да изглеждат нелепо...сред гмежта от ...., абе няма да цитирам защото винаги има някой, който се чувства "ощипан", а не искам....
...разбери ме правилно..., не съм изобщо против шеги, задявки, флиртове и други забавления, вулгаризмите не обичам, но също мога да приема в умерени дози...не бих искала клуба да се превръща в място студено, скучно и академично(то и няма как да стане такова)...просто търся приемлив за всички баланс, така че всички, които искат да идват тук да се чувстват удобно и добре...и да намират по нещо и за себе си......много ли е?



Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
АвторKУPниk (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 00:10



ООООу!
Отнасяме се с другия сякаш Е на висотата,на която Искаме или сме Решили,че трябва да бъде т.е.да бъде някой друг,според нас,в положителен аспект де щот сме възвишени,добронамерени,сложни и пр.,да израсте де,т.е. съобразно нашите очаквания,удобства и пр.На кво ти прилича?
Ама да де с добри намерения!Ами ако просто Е и няма нужда да се хабиш?Ами....?
Ти така ли правиш?



Тема Re: Чиба гнидо, ПУТник,нови [re: ПЪTниk]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 00:13



Говори ЕДИНСТВЕНО И САМО ОТ СВОЕ ИМЕ ДОСАДНА ГНИДО !!!
Такова животно "ние" няма и не съществува.
Оро не ти е никакъв приятел, никога не е бил и няма да бъде.

Ти си едно безгръбначно влечуго, което преследваш Оро от години да сложиш капак на всяка негова дума и мисъл и пълното отсъствие на всякакво самоуважение те прави отвратителен и жалък плямпаджия - ПУТкин!!!
Мелиш ли мелиш....като 300 свищовски баби-клюкарки......




Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.11.03 00:22



Разминаваме се с теб в някои неща.
Разкажи ми ако ще и киломитрично какво според теб е важна тема и неважна тема? Защо, как, кое-всичко за приликите и разликите.
За мен всички теми са еднакво важни и няма неважна тема написана от човек.

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Нашествието на навлеците-гнидинови [re: Spiny]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 00:22



Отново сбърка - но това се случва с теб хронически.....

Тоя свищовски шушумиго, преследва Оро повече от 3 години и се лепва за всяка негова дума - ЗАЩОТО ИЗБИВА КОМПЛЕКСИ ЗА МАЛОЦЕННОСТ

Игнорирах го с месеци - не помага.....ГОНИЛ СЪМ ГО С КАКВИ ЛИ НЕ НАЧИНИ КАТО НАЙ-ДОСАДНА МУХА ИЛИ КОМАР - ДОБИЧЕТО НЕ ВДЯВА И НЕ ВДЯВА. ЗАЩОТО Е ЗОМБИ. ЗАЩОТО Е МАЗЕН ПЛУЖАК БЕЗ ГРЪБНАК И МОРАЛ.
И ЗАЩОТО РОВИ и РОВИ - ДА ТЕ ВБЕСИ.......това му е играта на психопата-комплексар


ТАКИВА НАВЛЕЦИ-КЪРЛЕЖИ ОТРАВЯТ НАЙ-МНОГО АТМОСФЕРАТА В КЛУБОВЕТЕ И МОДИТЕ ТРЯБВА ПРЕДИ ВСИЧКО ТЯХ ДА ТРИЯТ !!!


ОТВРАТИТЕЛНА НАПАСТ СА !!!!!!!




Тема Re: Чиба гнидо, ПУТник,нови [re: Opo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.11.03 00:31




И дори Спини си помисли че може да ти се помогне!
Нали сега общуваме с теб приятелю, какво повече искаш от мен.
Ако не ме харесваш не ме чети и не ми пиши. Аз чак толкова ли съм смахнат та да си пиша сам.
Аз мисля че на теб ти е хубаво така да си говориш с мен и да ме наричаш с такива галени имена и за това ти позволявам тази твоя волност.
Кой друг би те търпял така да му говориш освен истински приятел и достоен човек какъвто съм аз с теб.
Сега пък ме нарече баби клюкарки
Страхотен си приятелю.
Не искам да ядосваш бабите.

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Нашествието на навлеците-гнидинови [re: Opo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.11.03 00:35



Само да уточня няколко неща.
Първо не може да е хронически защото е от снощи.
Второ аз вече не съм свищовлия, а софиянец.
Моля не не прииначавай фактите?

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Нашествието на навлеците-гниди-плужацинови [re: lmBlack]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 00:39



Тема Re: За мъжките курветини........ [re: lmBlack]
Автор Opo (Нерегистриран)
Публикувано 18.09.03 23:29

Мъжете наричат някои жени "курви".......не защото имат нещо против да полегнат с някоя от тях....а заради манталитета им. Заради липсата на морал.
А Оро казва:
"Във всеки мъж живее една курвичка - гадна, подла, злобна и без морал и етика"
Да изпитваш каквото и да било удоволствие от това че си в състояние да ядосаш или вбесиш някого е присъщо на малките деца - те си отмъщават по този начин на родителите за терора и налаганите ограничения. Защото са беззащитни.
Също малоумните - те пък защото не могат да намерят по-интелигентен начин за забавление......


Когато тук във виртуалния свят кажеш на един нормален човек с достойнство и самоуважение: "Не ме интересува твоята личност. Не ме занимавай със себе си повече!" - той разбира от раз и те оставя.
Когато кажеш същото на един селянин от варненските села или от друга област / става дума за Черния и Абетор - хайдуката/ нищо не достига в затъпялата им от простотии тиква и се юрват да те преследват като хрътки, като кърлежи, като гниди....пишейки идиотщини след идиотщини. Като пубери с неизживяно детство.....

Оро им гледа сеира и изпитва..................състрадание...Много са зле....ама много......








Тема Re: Нашествието на навлеците-гниди-плужацинови [re: Opo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.11.03 00:50



"Не ме интересува твоята личност. Не ме занимавай със себе си повече!"

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано07.11.03 00:50



не искам да си носим болка (колкото и тя да ни учи)
затова спирам

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.

Редактирано от Spiny на 07.11.03 01:16.



Тема Re: Нашествието на навлеците-гниди-плужацинови [re: Opo]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано07.11.03 01:42



Я обясни сега с думи прости, като за прост човек от село, като мен демек, с какво те предизвиках да нарушиш правилата си?
Щото ми е смешно ли ?



Тема Re: Предложениенови [re: Opo]  
Авторlce tea (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 03:25



>>а/ това, че моите виждания за клуб, мод и т.н. не съвпадат с тези на другите показва че съм личност и не съм от стадото, което не е критерий.....

Tova zvuchi logichno, no v sushtoto vreme pokazva che za teb kluba e obekt koito triabva da se nagodi kum tvoite stranni (za kluba) razbirania - tova e nahalstvo... Kluba e sistema, otdelena ot obshestvoto, sus svoi pravila za sashtestvuvane, koito niamat nishto obshto s.... demokracia (otkude ti doide puk tova v glavata...)

б/ това, че преценявам ситуацията като абсурдна, патологична, нечовешка и отвратителна доказва, че съм от малцината с по-развит интелект /слава Богу не съм единствен!/ от тези на които и така им е добре - т.е. стадото.

Situaciata e 100% absurdna, ako se pogledne ot gledna tochka na demokraciata. No tuk NIAMA demokracia i niama da ima zashtoto ne sme v realnia sviat. Ako si inteligenten - shte razberesh tova elementarno neshto.

в/ това, че не само недоволствувам А ПРЕДЛАГАМ ДИРЕКТЕН МЕТОД ЗА ИЗЛИЗАНЕ ОТ ПОЛОЖЕНИЕТО - МЕ ПРАВИ ЕДИНСТВЕНИЯ И УНИКАЛЕН ЮЗЪР В ЦЕЛИЯ ДИР, защото за това вече се изисква и интелект и наблюдателност и ЖО и доброжелателност и себеотрицание....които никой не притежава.

Niama POLJENIE! Ne razbirash li, niama - tova e normalnoto polojenie. Niama nujda ot geroi, or ricari, ot seliani oguvashti se pod barikadi, ot revolutions and so on.

Tova ne e haos - tova e sistema s bezkraina slojnost.



Тема Хи-хи,нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.11.03 09:22



послушала съм те без да искам. Няма само другите да обменят енергии.



Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
Автор publika ()
Публикувано07.11.03 10:36



...честно да ти кажа ПЪТник, отказвам..., така разговор не ми се води..., не съм сигурна, но имам усещането , че не, че не можеш, а че не искаш да ме рабереш..., или се правиш, че не ме разбираш..., а и се сетих за сигнатурата, която наскоро подари на Марина и сега тя е с нея..., докато влагаме всеки своя си смисъл в думите нищо няма да излезе...
...аз твоя смисъл го виждам, но също като ти не искаш да приемеш моя, аз не виждам вече причина да приема твоя...
...думата ми беше за минималния компромис, който всеки от нас може да направи..., ако не си го разбрал
...никъде не съм казала, че има "важни" и "неважни" теми,...ще се радвам да не ми приписваш думи в постингите, които не съм писала..., защото смисъла се променя... написала съм за "сериозни" и "несериозни",...което е различно мисля,...но ето, показа ми, че и това не е особено точно(когато видя грешките си съм готова и да ги поправям),...за важното може и несериозно да се говори, в което няма нищо лошо...защото то пак си остава важно и сериозно..., обратното е невъзможно според мен, каквато сериозност да се опитвам да придам на теми и реплики писани от мнителност, от безумна скука или от нямане да се каже и колкото да се каже нещо, нещо не ми се удава,...и въпреки всичко..., ако ти пък ми кажеш кое е важното в тях, ще съм ти благодарна, ще се извиня и ще се поправя...
...в този смисъл Гетсби и Оро сигурно също е имали сериозни за тях мотиви да спамват и обиждат..., и за тях това е важно...., при това положение необходимостта от Модератор отпада напълно...



Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано07.11.03 11:42



Ще се опитам да отговоря на въпросите.
За този клуб е хубаво да има модератор. Но няма кой. Не виждам човек който според мене става за модератор и е съгласен да модерира.
Спини трябва да спре да бъде модератор.
Значи клуба ще остане без модератор.
В момента ми се струва, че това е най-приемливото решение.

Ти /този ти дето не си Спини/ може и да успееш да се справиш. Може и да не успееш. Не мога да преценя още. Но мисля, че за тебе самия е по-добре да не си модератор. Субективно мнение.

Всяка дума може да носи всякакъв смисъл.


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано07.11.03 11:49



Никога не ми е минавало през ума да избирам някого за да го провалям и да му гледам сеира. Никога. За мене това звучи толкова неправдоподобно колкото Млечния път да е направен от мляко.

Всяка дума може да носи всякакъв смисъл.


Тема Кажинови [re: Marina]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.11.03 12:20



кой става за модератор на този клуб и ще се опитаме да го агитираме да пробва поне за малко.



Тема вече няма значениенови [re: Spiny]  
Автор Pineapple ()
Публикувано07.11.03 12:27



Искам да ти кажа нещо, което може би само ти ще разбереш.
НЕ няма да го напиша на бележка.
Знаеш ли каква е разликата между съвестта и вината.
Казват, че при съвестта няма свидетели.
Сети се за приказката :..."Цар Траян има кози уши"....
и сега ако може аз да изкопая една дупка и да го кажа това
Казах го!

.... продължавай, аз съм с теб!

Редактирано от Pineapple на 07.11.03 15:13.



Тема Re: Предложениенови [re: Opo]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано07.11.03 13:25



ако Фактор 1 е налице (според изискванията), каква е необходимостта от Фактор 2?

The best place to find God is in a garden.
George Bernard Shaw


Тема Re: Кажинови [re: nbb]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано07.11.03 13:28



Няма смисъл, нбб. Минахме през това когато избирахме Спини.
Не само според мене, а според повечето хора в клуба, имаше по-подходящи хора, които отказаха и то след пространно агитиране.

Всяка дума може да носи всякакъв смисъл.


Тема Ама Спининови [re: Marina]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.11.03 13:35



избирахме ли го ? Не долетя ли с парашут ?



Тема Re: Ама Спининови [re: nbb]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано07.11.03 13:42



Ами имаше гласуване. Повечето бяха "за". Аз също гласувах "за" тогава.



Всяка дума може да носи всякакъв смисъл.

Редактирано от Marina на 07.11.03 13:44.



Тема Re: Предложениенови [re: Homo Ludens*]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 14:35



"ако Фактор 1 е налице (според изискванията), каква е необходимостта от Фактор 2?"

Много добър въпрос!!!

Още като дете взех да се питам този въпрос: - " За какво са тия милиционери по улиците, за какво са тия гадни и тъпи мутри на портретите навсякъде около мен /дебелосерковците от ЦК на БКП/ които просто ти отравят ежедневието и ти се набиват в очите на всяка крачка????"
Защото от рано схванах "ценностната система" на човешкото общуване !
Не прави на другите това, което не искаш да ти правят на тебе!
Прави на другите само това, което искаш те да ти правят!

Защото открих, че ако ритна Гошко и той ще ме ритне - а от това боли.....
Причино-следствения закон!

Та законите, правилата и правителствата съществуват не за всички хора!
А само за тези, които отказват да приемат и нарушават ценностната система за човешко общуване създадена и развивала се през вековете.......

Тук във виртуалния свят се оказа, че се налага също да има "полиция" - т.е.
контрол над нарушителите на ценностната система и морал. Просто поведението на някои хора го наложи! Затова са модите. Но...........как можеш да модерираш или с други думи да хармонизираш / "Модерато" в музиката означава "умерено"/ човешките отношения без да има налице ясен Регламент за свободите и задълженията на всеки участник? И затова за мен лично първо и най-важно условие е да се закачи на стената Регламента.
След това на базата на този регламент мод-а сравнява поведението на участниците и присъжда: - Това ДА! Това НЕ /защото нарушава точка от регламента № х ! Проста и дори приятна дейност - защото ще пресече пътя на навлеците-кърлежи, на заебвачите-изнервачи на хората, на попълзновенията на психарите и т.н. и......ще започне нормално интелигентно общуване, за радост на всички.
Но, когато се окаже, че един мод вместо да схване своята роля и задължение пред хората и участниците в форумите , започне да вижда себе си като богопомазан, защото вижда кой от кой комп пише и защото може да трие и да клонира чужди мнения и никове......и започне да избива комплексите си за малоценност.......ТОГАВА СЕ ПОЛУЧАВА ПЪЛНАТА КАРТИНА НА ЕДНА ЛУДНИЦА !!! И никой не е доволен и щастлив!
Този клуб си натрупа много лоша карма ПО ВИНА ЕДИНСТВЕНО НА ЛЪЖЕМОДИТЕ ДО СЕГА, КОИТО БЯХА ВСИЧКО ДРУГО ОСВЕН МОДЕРАТОРИ !!!
ОвчиС бе един тъп селянин, който си нямаше и хабер от Психоанализа и започна да оформя клуба като място за чат на всякакви теми. Последвалите го Черния и Ариела Шарон като "моди" продължиха неговата линия докато клуба стана една гадна селска кръчма.....или цигански сериал......Всеки мод избиваше комплекси за власт и правоимане и вместо да модерира създаваше само интриги и конфликти.

За какво се е борил и продължава да се бори Оро е пределно ясно. Всички карти са долу на масата и Оро държи всички козове!

За какво се борят моди и повечето юзъри в тоя клуб .........те не го казват.....но е пределно ясно - ЗА АНАРХИЯ !
Кой е доволен от това?
Ако създаването на постоянни интриги и конфликти и празнословието /без участието на главния мозък и разум/ носеха задоволство всички юзъри в тоя клуб щяха отдавна да са най-щастливите жители на планетата....Ама не са! По-скоро обратното....



Тема Re: Предложениенови [re: Opo]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано07.11.03 15:15



Ако има РЕГЛАМЕНТ, от значение ли е личността на модератора?

в един по-краен случай - може ли модерирането да се възложи на машина (компютърна програма)?



The best place to find God is in a garden.
George Bernard Shaw


Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано07.11.03 15:20



Малейййй, че сте писали снощи.
Цял ден не мога да ви изчета.


Всяка дума може да носи всякакъв смисъл.


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.11.03 18:19



Благодаря ти!
Добър вечер Спини.

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Хи-хи,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.11.03 18:22



Редовно често ли или отвреме на време?
Добър вечер енбебенце мило!

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.11.03 18:36



Добър вечер. Мисля че човек трябва да бъде разгадан, не трит, заключван и ограничаван.
Извинявай ще ти отговоря с цитат от Мейбъл Колинс:

“Търси и се вслушвай в Песента - най-вече в своето собствено сърце”.
Отначало ти можеш да си кажеш: “Тя не звучи там, когато я търся, долавям само дисхармония”. Опитай се да я намериш по-надълбоко. Ако отново се разочароваш, почакай и търси още по-надълбоко. Има една естествена мелодия, един непознат извор във всяко човешко сърце. Той може да бъде скрит, съвсем затрупан и заглушен, но той е там. В самата основа на своето естество ти ще намериш вяра, надежда и любов. Който избира злото се отказва да погледне вътре в себе си. Запушва ушите си за звука на своето сърце, както заслепява и очите си за светлината на своята душа. Той постъпва да живее в похот и желания. Но изпод най-дълбоките пластове на живота тече силен поток, който не пресеква. Великите води са всъщност тук. Намери ги и ти ще разбереш, че всяко същество дори и най-окаяното на света е част от тях, колкото и да се заслепява и само си създава външни илюзорни образи на ужас.
Именно в този смисъл аз ти казвам: Всички тези същества сред които ти се блъскаш и се бориш са частица от Божеството. И тъй измамлива е илюзията, в която живееш, че е трудно да отгатнеш къде най-напред ще откриеш милия глас в сърцата на другите. Но знай, че той със сигурност е вътре в тебе. Търси да го доловиш и щом веднъж го чуеш ти много по-лесно ще можеш да го разпознаваш и вън - около себе си. Изследвай сърцата от едно безусловно становище без да се влияеш от личните си възгледи. Иначе ще гледаш през цветни очила. За това е необходимо да застанеш на почвата на отдръпване на личното.
Истината е безпристрастна: никой човек не ти е враг, никой човек не ти е приятел. Всички са в еднаква степен твои учители. Твоят враг е за тебе загадъчна тайна която трябва да разбулиш макар и да са необходими цели векове за това: защото човек трябва да бъде отгатнат. Твоят приятел става част от тебе, едно разширение на самия тебе - една гатанка, трудна за отгатване. Има само едно нещо, в което се прониква още по-мъчно - твоето собствено сърце.
Дълбоката тайна на твоята последна същност може да се разбули постепенно, само като се разхлабят връзките на личността. Тя никога няма да стане достижима за твоето разбиране докато не отстъпиш от нея. Тогава и само тогава можеш да използваш всички нейни сили и да ги посветиш на някое достойно дело."


Мисля че този цитат трябва да стои на входа на клуба като едно добро пожелание за високи успехи в училището на живота и психоанализата като наука за разгадаване на тези тайни.
иначе приличаме на лечебна лудница, ам пък сме си готини


^ Всеки път отклонява.^

Редактирано от ПЪTниk на 07.11.03 18:38.



Тема Re: Предложениенови [re: Marina]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.11.03 18:42



Много ти е хубава сигнатурата.

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано07.11.03 18:51



Да, тя ми е подарък.
Само сигнатурата ли ми е хубава?


Всяка дума може да носи всякакъв смисъл.


Тема Re: Предложениенови [re: Homo Ludens*]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 23:06



"Ако има РЕГЛАМЕНТ, от значение ли е личността на модератора?

в един по-краен случай - може ли модерирането да се възложи на машина (компютърна програма)? "


1. Личността на мода е от първостепенно значение! Никой регламент не може да покрие всички аспекти на.......евентуалната човешка лудост и да ги елиминира......Модът трябва да е преди и над всичко ОБЕКТИВЕН И НЕУТРАЛЕН - БЕЗПРИСТРАСТЕН. А в клубове като този и да има изявен интерес и принадлежност към материята и тематиката на клуба. Също трябва да приеме и носи с достойнство ролята на ПОМИРИТЕЛ - балансираща роля в клуба.
Не е лесно, а?

2. Не не може модерирането да се повери на машина или комп програма.
Както съществуването на светофари и пътни знаци не е гаранция за сигурен транспорт.......





Тема Re: Предложениенови [re: lce tea]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано07.11.03 23:28



"Tova zvuchi logichno, no v sushtoto vreme pokazva che za teb kluba e obekt koito triabva da se nagodi kum tvoite stranni (za kluba) razbirania - tova e nahalstvo... Kluba e sistema, otdelena ot obshestvoto, sus svoi pravila za sashtestvuvane, koito niamat nishto obshto s.... demokracia (otkude ti doide puk tova v glavata...)

б/ това, че преценявам ситуацията като абсурдна, патологична, нечовешка и отвратителна доказва, че съм от малцината с по-развит интелект /слава Богу не съм единствен!/ от тези на които и така им е добре - т.е. стадото.

Situaciata e 100% absurdna, ako se pogledne ot gledna tochka na demokraciata. No tuk NIAMA demokracia i niama da ima zashtoto ne sme v realnia sviat. Ako si inteligenten - shte razberesh tova elementarno neshto.


1. Говорейки за Демокрация дължа да те информирам за факта, че понятието "частична демокрация" не съществува. Като форма на управление и човешки отношение има страни в които има демокрация и ТОВА ЗАСЯГА ВСИЧКИ ОБЛАСТИ НА ЖИВОТА БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ и други в които няма демокрация а има диктатура напр. Виртуалния свят в никой случай не е извън човешкото общество и аз лично съм убеден, че се появи и съществува за да помогне на хората в тяхната еволюция и развитие - А НЕ ЗА ДА ДЕГРАДИРАТ !!!Път назад към примитивното няма!!!!
Ти не можеш да седнеш и тълкуваш демокрацията като някаква нов вид диктатура и ограничение на човешките изяви, с/у която трябва да се борим и да се избягва...."za teb kluba e obekt koito triabva da se nagodi kum tvoite stranni (za kluba) razbirania - tova e nahalstvo... Kluba e sistema, otdelena ot obshestvoto, sus svoi pravila za sashtestvuvane, koito niamat nishto obshto s.... demokracia (otkude ti doide puk tova v glavata...) " Демократичвните принципи не са " МОИ странни разбирания " о принципи признати в цял свят .....Ти и тези, които налагат недемократични диктаторски методи на анархия, простотия, първобитни злоби и заяждания и интриги и малоумие, които принадлежат на отдавна отминали епохи сте изключение от правилото.

Отделих ти прекалено много време, но го сторих за всички, които може да го прочетат и се замислят...

А ако бях мод щях да приложа тази точка от моя Регламент към теб и ако продължаваш да упорствуваш - да те трия.

Ето чети:

"4. Изказвай мнения само по мнения, а никога за автора им. Пиши за написаното, а не за написалият го. Защото, когато се заловиш да съдиш
един непознат човек и категоризираш един автор – единственото, което ще се получи на практика е да се изложиш пред света със своето собствено виждане, личност и крайно субективно отношение и начин на мислене. Какъв е на практика автора – си остава загадка за теб.
5. Никога не се залепвай за някого и не го преследвай според идеята:
“Каквото и да кажеш ще го нападна, подиграя, оборя и отхвърля!”
..................
........................






Тема Re: Предложениенови [re: Opo]  
Авторlce Tea (Нерегистриран)
Публикувано08.11.03 05:00



Ти хем искаш някой да си говори с теб, хем ще ме триеш. Вместо да се радваш, че някой говори по същество с теб вместо да те заебава, ти се дървиш.

>>има страни в които има демокрация и ТОВА ЗАСЯГА ВСИЧКИ ОБЛАСТИ НА ЖИВОТА БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ и други в които няма демокрация а има диктатура напр.

Клубът е независим от страна, режим и обединява хора с еднакви интереси от целия свят, знаещи български. Аз не позволявам някой да ми насажда каквито и да били разбирания, били те демокрация, фашизъм или брътвежите на ЖУ. Ти още малко като Джордж Буш ще ми налагаш демокрация с война - кой си ти бе сульо.

>> за да помогне на хората в тяхната еволюция и развитие - А НЕ ЗА ДА ДЕГРАДИРАТ !!!

Деградирането е демократичното право на всеки.

>>Ти и тези, които налагат недемократични диктаторски методи на анархия, простотия, първобитни злоби и заяждания и интриги и малоумие, които принадлежат на отдавна отминали епохи сте изключение от правилото.

Спазвай правило 4, прост малоумнико глупак с глупак


Ако не ти харесва - я марш!




Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
Автор publika ()
Публикувано08.11.03 15:05



...хайде да оставим за малко цитирането на тези текстове, защото аз мисля, че ги разбирам и споделям напълно, както мисля, че и с теб е така, но и двамата знаем, че понякога затягаме връзките на личността си, и не вярвам да отречеш, че и с теб е така...особено когато се чувстваме раздразнени, засегнати, застрашени, отхвърлени, неразбрани...тогава сякаш се втвърдяваме(слагаме броните), опитваме се да станем непроницаеми и устойчиви...за да се предпазваме...не че го мисля за правилно...мисля го за инстинкт за самосъхранение..., рефлекс някакъв...да се хванеш или опреш на нещо...

...абсолютно съм съгласна с теб ПЪТник..., и никога не съм била за триене, заключване и ограничаване(защо все ми приписваш несъществуващи думи и вини? :-))...виж самоограничението, самоконтрола и компромиса са съвсем други теми...
...все пак да те питам, ти лично как разгадаваш някого, когато подхождаш към него все с едни и същи средства?...и тези средства са си твои, плод на собствената ти личност и въображение, които нямат много общо с човека който разгадаваш...
...ако твоите средства не се променят и човека срещу теб няма да се променя кой знае колко..., както и обратното...
...това, че си ясновидец не ти ли пречи малко?, и не виждаш ли само собствените си представи за човека, а не самия човек...?...и не ти ли позволяват да виждаш само това, което можеш да видиш..., а то е човека измислен от теб...
...представи си само...



Тема Re: Ама Спининови [re: nbb]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано08.11.03 15:19



спини не може да скача с парашут...
забранено му е

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Криворазбраната "свобода"......нови [re: lce Tea]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано08.11.03 17:16



.......от страна на хиляди българи е основната причина за дереджето в което се намира държавата и бедственото им положение.
Привържениците на пълната Анархия - вярвайки че е еднозначна със "свободата" не се усещат, че всъщност налагат нова диктатура: "Диктатурата на простака, на първобитното, на нецивилизованото, на праисторическото....а безумното" Тази диктатура е още по-лоша от комунистическата.....защото води към разруха.....пълна разруха!

1. Говорейки за Демокрация дължа да те информирам за факта, че понятието "частична демокрация" не съществува. Като форма на управление и човешки отношение има страни в които има демокрация и ТОВА ЗАСЯГА ВСИЧКИ ОБЛАСТИ НА ЖИВОТА БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ и други в които няма демокрация а има диктатура напр. Виртуалния свят в никой случай не е извън човешкото общество и аз лично съм убеден, че се появи и съществува за да помогне на хората в тяхната еволюция и развитие - А НЕ ЗА ДА ДЕГРАДИРАТ !!!Път назад към примитивното няма!!!!
Ти не можеш да седнеш и тълкуваш демокрацията като някаква нов вид диктатура и ограничение на човешките изяви, с/у която трябва да се борим и да се избягва...."za teb kluba e obekt koito triabva da se nagodi kum tvoite stranni (za kluba) razbirania - tova e nahalstvo... Kluba e sistema, otdelena ot obshestvoto, sus svoi pravila za sashtestvuvane, koito niamat nishto obshto s.... demokracia (otkude ti doide puk tova v glavata...) " Демократичните принципи не са " МОИ странни разбирания " a принципи признати в цял свят .....Ти и тези, които налагат недемократични диктаторски методи на анархия, простотия, първобитни злоби и заяждания и интриги и малоумие, които принадлежат на отдавна отминали епохи сте изключение от правилото.


"Клубът е независим от страна, режим и обединява хора с еднакви интереси от целия свят, знаещи български. Аз не позволявам някой да ми насажда каквито и да били разбирания, били те демокрация, фашизъм или
1. По силата на здравия разум клуба ТРЯБВА ДА ОБЕДИНЯВА ХОРА С ЕДНАКВИ ИНТЕРЕСИ КЪМ ПСИХОАНАЛИЗАТА И ПСИХОТЕРАПИЯТА ОТ ЦЯЛ СВЯТ!
Нещо неясно? Нещо недоразбрано? Нещо трудно за схващане?
2. Ти не позволяваш някой да ти насажда каквито и да било разбирания.....

Аз също! Аз също! Аз също!


Не позволявам да ми натрапват и насаждат "Диктатурата на простака" нито "Диктатурата на мутрите" нито "Диктатурата на Анархията и Безумието" нито "Диктатурата на глупака" нито "Диктатурата на комплексара".....и др. диктатури......


Кой крив, кой прав......разумните да преценят.....



Тема Re: Ама Спининови [re: Spiny]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано08.11.03 17:34



Защо ти е забранено?


Всяка дума може да носи всякакъв смисъл.


Тема Re: Ама Спининови [re: Marina]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано08.11.03 17:40



за да оцелее

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Ама Спининови [re: Spiny]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано08.11.03 17:45



Кой, Спини ти забранява разни неща грижейки се за оцеляването ти?


Всяка дума може да носи всякакъв смисъл.


Тема Re: Ама Спининови [re: Marina]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано08.11.03 17:49



докторите!
м***а им!

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Ама Спининови [re: Spiny]  
Автор Marina (стегната)
Публикувано08.11.03 18:12



Спини, това там украсеното като коледна елха със звездички "майната" ли е?


Всяка дума може да носи всякакъв смисъл.


Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано08.11.03 21:43



Добър вечер,
Вече в тази тема разговаряме на двойки като втората фаза на пиянството.
Това е нещо което всеки един нормален човек ще забележи и ще си зададе въпроса ЗАЩО? Отговора на този въпрос, според мен, е ключ към много тайни.
Извън този въпрос аз мисля че ние хората отказваме да осъзнаем, че света не е това което ние си мислим за него. Такова мислене макар и неправилно в момента се явява нашата защита.
Вчера прочетох тук някъде че яростта била мощен двигател и човека съветваше да бъдем яростни. Има по- мощни двигатели ...и това е друга тема., но е пример че света не е това което си мислим ние за него.
За да разбириш какво мисля за теб трябва да познаваш общия ми поглед за света и хората в него. По това което пиша тук трудно ще разбереш какво мисля за теб и ти все за думите се залавяш и си мислиш, че не те разбирам.
Аз пък смея да твърдя че те познавам отлично. Ако за миг спреш да мислиш за тези неща аз и ти и пак аз, може би ще разбереш това което искам да ти кажа. То не е лично за теб, аз говоря за нас хората винаги, за нас, нито за теб, нито за мен, нито за него.
Питаш ме как разгадавам хората...и т.н. Аз трябва да разгадая себе си, скъпа приятелко. Първо себе си и тогава другите. Кого се опитвам да разгадавам аз?
Винаги в другия вижда себе си, така се опитвам да се разгадая.
Тук някъде се опитват да го определят където съвршва свободата на единия , почвала на другия...или някаква подобна глупост. Докато има единия и другия винаги така ще бъде.
И сега те разбирам какво искаш да ми кажеш и ти отговарям че си права. Всичко е плод от нас и излиза от нас. Всичко е вътре в нас. Аз зная че не е необходимо да правя опити да променям човека срещу мен. Той не случайно е такъв и не може да бъде друг. Моят проблем, според мен /щом ме питаш/ е външното ми поведение за всеки различен случай и човек. В тази област имам много да работя върху себе си. Във вътрешното си състояние..това е трудно за писане и четне.
Не само аз, но всички виждаме човека и света според собствените си представи.
А, моето тъй наречено ясновидство е повод да разговарям с вас и да се опознавам.
А, иначе има познати ми неща, ако заговоря за тях ще си кажеш че съм съвсем смахнат. Търся път за общуване и правя много грешки. Търся начин да кажа нещо което някои тук дори и не допускат в представите си че съществува, а аз съм го видял и живея с него. Забелязвам че всички правим същото нещо, разликата ...струва ми се че има разлика и за това говоря.
Ти казваш че знаеш и разбираш ...аз не ти оспорвам тези неща.
А, знаеш ли всъщност какво се случва с нас в момента.
Аз зная че Истината няма да напишем с теб, дори нито ти твоята нито аз моята истини. Аз зная това и въпреко това пиша. Зная и защо пиша.
Сега и аз те питам: Ти, ако знаеш че няма да открием с теб топлата вода нито пък ще открием Истината, защо изписахме с теб тези дълги фермани?
Какво точно се случва? Искаш да ми дадеш или да вземеш? А, аз като не искам нито да давам нито да вземам, за какво пиша? Можеш ли да коментираш тази тема? За мен ще е интересно

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано09.11.03 02:41



Тези бръщолевения нямат нищо общо с темата ми навлек отвратен !!!

Пусни си своя тема и там си прави чикии и излияния и спам!!!



Тема за титуляра Спининови [re: Spiny]  
Автор Pineapple ()
Публикувано09.11.03 07:37



Не можело да скача с парашут Спинито
да
сигурно щото нямаш 45 кила
да
обаче лъжеш
можеш да скачаш тандем
и ти точно така скочи
в тандем с Ариела
"РО 24 Кенгуру"




Тема Re: Предложениенови [re: ПЪTниk]  
Автор publika ()
Публикувано09.11.03 11:19



...здравей, ПЪТник..., малко съм смутена стова говорене по двойки ...много мъ'й срам...пък и не съм сигурна все още дали да повярвам...., нямам идея кой правеше крачките, аз само имах голямо желание да ги правя..., а дали съм ги правила не знам...., очаквах и от теб и ти да ги правиш...и сигурно си ги направил...за това и сега имам чувството, че сме доста близо......такава близост да не ти донесе някакво чувство за опасност?
...все пак не мога да не се въздържа и да не ти кажа, че си един провокатор........знаеш, че publika само това чака, да и дадат повод да коментира....и ха сега, "Можеш ли да коментираш тази тема?"....ами мога...ама съм уморена, трябва ми тишина...и не ми казвай, че ме познаваш достатъчно, както и аз себе си не познавам и успявам все още да се изненадам с нещо новичко..., което ме радва, а не ме разстройва..., защото само така мога да съм си интересна и да се променям ако поискам...
...само на едно бих ти отговорила...
...знам, че няма да открием топлата вода и че няма да открием Истината,...знам, че дори и да я открием, думи измислени за нея няма и на никого няма да можем да я разкажем, докато той не я усети сам..., а ако се опитаме да я разкажем тя няма да е вече Истината...
...знам обаче и друго, че мимолетно и смътно усещаме тази Истина само в съзерцание, и тогава, когато мислим, четем, пишем, гледаме, слушаме красиви неща..., не е ли това замисъла на Твореца(както и да го наричаш - Бог, Природа, Висш разум...)?, а не когато говорим ей така само...за да убием времето..., а дори и да го убиваме, защо пък да не е го правим интересно и хубаво..., ама за това се изисква желание и известно минимално усилие...и други неща са необходими, ама какво съм седнала да ти обяснявам като ти ги знаеш...бъди здрав...



Тема Re: Предложениенови [re: Opo]  
Авторckaлпeлчe (Нерегистриран)
Публикувано09.11.03 23:14



така!
и аз искам!






Тема Да си поиграемнови [re: Spiny]  
Автор Ay,ти (апендикс)
Публикувано10.11.03 18:00



на демокрация...
...на демокрацийка...
...на демокрацийчица...

Докато - пуф! съвсем изчезне...
Всъщност какво говоря? Май забравям, че това е виртуалът, където според Ice Tea е безсмислено да търсим такова нещо, то сякаш пък в реала... Може някъде из брюкселския реал да е виждал демокрация Ice Tea, но тук...

Пак съм била права за своя песимизъм. Нима трябва да благодаря, че някой проявява снизхождение да ме пита за мнението ми, след като ВЕЧЕ задкулисно е решил да модерира вместо титуляря, без да е сметнал за нужно да уведоми за това всички клубари /казвам всички, защото се оказва май, че някои са знаели, за разлика от други балъци/, дори без да е споменал обичайния си ник. Срамува ли се, или от несигурност в реакцията на хората?
Трябва ли да се разчувствам и да го съжаля, че се е разболял от толкоз непосилен труд?

Едва ли ще мога да дам дефиниция за "гавра". На когото му трябва теория, да си отвори речника. Мога да приведа само няколко примерчета. Според мен гавра е, когато се поства порноснимка, на която някакви кретени са се хванали за х.. , а авторът на темата ги е кръстил с никове от клуба; когато се разнищва надълго как на нечия майка не били направили клизма при раждането, та затуй синът й бил не знам си какъв; също когато наричаш някого ПУТкин или уй, ти, кърлеж, мангасар или псе /тук мога още да изброявам, има богат клубен материал/... Когато месеци наред глозгаш кокалите на някого, подиграваш го, иронизираш го с обръщението "приятелю", дори той отдавна да не се е мяркал, а когато нещата се поуспокоят, отново да наливаш бензин в огъня и да ровиш, да ровиш, тъй като двама -трима имат нужда от ТАКОВА развеселяване... Когато вадиш на показ лична информация, в някои случаи споделена "тет-а-тет", примерно намеквайки за нечий външен вид, състояние или терапия, която прилага. Да тръснеш някаква пикантерия, използвайки формален повод. Да четеш чужди бележки, да се флуди тема за сериозни неща... Да използваш повече прякори, за да се прави мръсно с едните, а другите да остават чистички...
Да - и да се пише с ЧУЖДИ никове, включително за да се модерира с тях.

И още. Примерчето, в което говориш какво би станало, ако евентуално напиша нещо за Оро, не е подходящо. Първо, и за него съм писала, наред с другите - и не е реагирал остро, може би просто защото не го е прочел, не знам...
Дали сега бих написала - не. Защото е огорчен човек, а и защото не обичам, когато са се струпали и ритат един, да отида и аз да го ритна... Това беше и смисълът на постинга ми за "общия враг".
/Тук е времето да се появи "интелектуалната Сибила, пардон - шерифка" и да ми каже - много си зле, айде у лево./

Нарочно не си направих труда да проверявам КОЯ СТЕ ТИ, господин помощник. За да избегна личното си отношение.

И все пак ми минаха през ума няколко възможни варианта:

Deus ex machina? Просто чудотворно, като във фарс на Молиер, бе явяването ти от небето /макар че се чуваше поскръцването на машината, чуваше се/...
Робин Худ /Худка/?
Комисарят с тужурката? Който идва и раздава справедливост. Вярно, че от колана ти не висят нагани, но появи ли се комисар, и наганите не закъсняват...
Тимур и неговата команда? Защото изглежда, че си имаш команда.
Спасителят в ръжта?
Майк Терез?


Това последното ми се иска да го прочете истинският Спайни.
Не мислиш ли, че човек си избира да участва в даден интернет форум не само заради тематиката или участниците му, а като отчита и каква е личността на модератора/-ите. Разбира се, преценката, основана единствено на базата на постинги, едва ли ще е особено пълна. Пък и дирските шефове и шефчета са си едно голямо семейство, ядат и пият на една маса, бъркат си по дупките и по чуждите софтове, менкат си инфо и конфиденциалността за повечето, да не кажа за всички, е екзотична дума... И все пак, и все пак - принудени сме да избираме по-малката злина... Не мислиш ли, че е кофти да мамиш по тоя начин доверието на клубарите и да задълбочаваш проблемите им /поне на някои/, усилвайки чувството за подозрителност и параноя?

Pero yo ya no soy yo...


Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
Автор Ay,ти (апендикс)
Публикувано10.11.03 18:04



Теб не те ли обижда поне мъничко ситуацията? Питам те, понеже виждам, че си била изненадана, или най-малкото ти е било неизвестно кой е помощникът. Не се ли чувстваш манипулирана, след като някой е решил, че може да третира повечето като глупаци, недостойни за смислена преценка /клуб "Овча мисъл"/, и да взима решение през главата им?

Pero yo ya no soy yo...


Тема пак ще ме изтрият ама кво пък?нови [re: Opo]  
Автор oтpoвeн (цар на глупаци)
Публикувано10.11.03 18:04



В хаоса се ражда реда...
В реда се ражда хаоса...

Регламента на оро е тъп като автора си!
1.Наблюдаваи оро и му подражавай.Всичко което мине през главата на оро е Умно,важното е да не я смачка-Да не досмачка оровата глава!
2.Прави на другите Това,защото те ще ти направят Друго...Не го казах затова ще повторя.Обичайте болката,когато ви боли,значи сте живи...
3.Първо пиши,после прави...Забранено е да се Мисли!Купи си сода бикарбонат и когато си с кисело пеха (ph) си го променяи в нужните основни граници!
4.Не съди за да не те осъдят-пише го и в Библията...Важи и за оро!

Когато няма с кого да се заяждаш и ти иде да се захапеш за задника от скука,захапи "оро"!


Тема Re: Да си поиграемнови [re: Ay,ти]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано10.11.03 18:08



я! ама и на теб значи не ти изглежда много нормална тая ситуация

The best place to find God is in a garden.
George Bernard Shaw


Тема Re: Предложениенови [re: Ay,ти]  
Автор publika ()
Публикувано10.11.03 21:10



...отдавна се чувствам манипулирана,...вече ми остана да избирам от коя манипулация ми е по-гот..., не ти ли омръзнах(на мен ми се стори, че съм ти омръзнала :-)) с това, че пищах и исках в клуба да има по-смислени разговори, пък били те и чат, а не да се повтаря едно и също като мантри, само че такива, от които няма как да се просветлиш, а можеш само да оглупееш..., аз си омръзнах...видях, че каквото и да кажа се приема като нападение, като злоба, като посегателство върху свободата и доброто настроение на няколко души...
...колкото до избора на модератор...наистина ли вярваш, че който и да дойде..., например ти..., Хомо Луденс, ПЪТник, Марина или недай Боже аз...няма да се случва пак същото, което винаги се случва....
...обясни ми...какво значение има за теб кой е модератор...
...и вместо да теоретизираме, най добре е да се яви тук Спини и да решим въпроса с гласуване...аз лично нямам намерение да коментирам вече темата Модератор..., ще видя кого предлагате и според личната си преценка ще реша дали да гласувам....



Тема Re: Да си поиграемнови [re: Ay,ти]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано10.11.03 23:29



Привет.
Писах подробно в темата на Лу. Стори ми се, че нова тема е по-добре от тази с над 100 поста вътре.
Но и на теб ще отговоря. А Спайни сигурно също ще си отговори от свое име.

Мисля, че няма смисъл да се търсим в поредните измишлювания срамуваме ли се аджаба или какво ли, та не си казваме. Ами решила съм да не казвам коя съм, направила съм го. Мисля, че не беше безмислено . Виждам, че не е било безмислено! Точно е това, което казваш - "за да избегна личното си отношение". Да кажем, че и това е достатъчен повод. Не искам лично отношение - искам принципно ! Когато не знаеш личността, не можеш и да го намесиш - тогава имаш само огледало.

Ще пропусна образите, които ми предоставяш и ще отговоря направо на последната част.
"в даден интернет форум не само заради тематиката или участниците му, а като отчита и каква е личността на модератора/-ите"
Личността на модератора може да я отчете по това как модерира той. Така, че това основание е добро, но няма нищо общо с това дали се знае коя личност е той. А и тук си има личност - тя е Spiny! Дори и да си е позволил той помощник!
"усилвайки чувството за подозрителност и параноя" ................. де да беше проблема в модератора
направо е абсурдно да се поставя така въпроса изобщо, при положение, че точно преди два постинга ми се каза колко трябва да сме освободени от това и да не се интересуваме от това кой е решил да пише с анонимни никове и кога и защо (независимо по каква причина)
а гавра с "чужд" ник е в случай, че имитираш ника - а не че ника ти е позволил да пишеш (модерираш) вместо него понякога! има разлика - и тя не е никак малка



И да, позна ме! Лъчезарна съм.
И аз се радвам да те видя .

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема п.с.нови [re: Ay,ти]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано10.11.03 23:34



абсолютно съгласна съм с примерите ти за "гавра" иначе
макар да не може всички дадени да бъдат ограничени от модератора

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Своеволията продължават.....нови [re: Spiny]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано11.11.03 00:29



Искам м/у другото да попитам /за кой ли път???/ тези които са се докопали по един или друг начин до "бърсалката за триене на мнения"

Правите ли наистина някаква разлика м/у :

1. Един юзър, който пише и пуска тема засягаща всички и целия клуб. Без да има налице каквото и да било фиксиране към определена личност.
2. Друг юзър, който се юрва с/у първия и започва да го напада и обижда и се гаври с мнението му, с едничката цел да го изкара от нерви и вбеси......което от самосебе си е патологично поведение....
3. Първия юзър, който започва да се защитава и в ПОЛОЖЕНИЕ НА САМОЗАЩИТА ПРИЛАГА МЕТОДИТЕ НА НАПАДАТЕЛЯ....ЗА ДА БЪДЕ РАЗБРАН ОТ НЕГО....


Или.....
Нападенията, гаврите и предизвикателствата с цел създаване на интриги - СЕ ЗАПАЗВАТ а се трие този който е нападнат и се отбранява......

Това бе политиката на предишното дуо-комплексари "моди" Черния и Ариела Шарон. И доведоха до катастрофалното положение на клуба. Сега се провежда отново същия гнил метод - никакво развитие, никакъв напредък.


Трябва да се премахне ПРИЧИНАТА ЗА АНАРХИЯТА а не нейните последици.
Масовото триене на Оро няма да ви оправи клуба!!!! Защото Оро знае как ще се оправи положението......но малцина искат това.....И в това е трагедията.





Тема Re: Своеволията продължават.....нови [re: Opo]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано11.11.03 01:10



Ти просто не виждаш какво е спряно и срещу теб - виждаш само какво твое се спира.
И да, правим разлика и затова спираме защито-нападение-защито-нападението също .

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Своеволията продължават.....нови [re: Spiny]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано11.11.03 02:49



Пак не позна!!!

Премахни причината и следствието няма да се появи!
Пресечете нападките и заебаването и дейността на навлеците-кърлежи и.....всичко ще се нормализира.
Където има законност - няма престъпления.
А това е ЗАДЪЛЖЕНИЕТО НА МОДА!
1. Да представи ясен Регламент /виж моя модел!/
2. Да се грижи за неговото спазване.

Спомням си след Промяната как в София плъзнаха като кърлежи циганите - продават, валута, отварят сергии, обири, убийства......пълен ад!!! Бул. Витоша стана такава, каквато е била сигурно веднага след войната.....Хаос, анархия и криминалност.
Но.....постепенно се взеха мерки.....изчистиха сергиите, разгониха циганите и сега стана европейски град....

Ще ти дам един пример ако още не си загрял тези АБСОЛЮТНО ОСНОВНИ ПОЛОЖЕНИЯ В ЖИВОТА:

Комарите! Някакви нищожни насекоми, които ако ги погледнеш през лупа дори не са толкова отвратителни на вид. Нищо и никакви животинки. Даа ама
тяхното ужилване причинява отвратителен сърбеж....понякога с дни и може да ти отрови съня и почивката за цяла нощ....Освен това те разнасят опасни болести като маларията и....чрез нея и смърт. / в някои страни/ Аз лично през лятото се запасявам с няколко видове оръжия против комари:
Една кутийка, която издава ултразвук /не се чува от хората/ и ги гони
Едно устройство с свещичка, което разнася миризма, която ги гони
Една голяма туба-спрей Raid
Разни препарати за мазане преди и след ухапването.
Та......война се води.
Аз знам, че ако не ме хапеха тези комарки и си летяха мирно и кротко из стаята нямаше да воювам с тях....щях да им се любувам даже....Ама това не може да стане - значи война!!! До пълно избиване....поне в стаята ми къде спя.

Разбра ли сега?
Хората не са комари и никой няма да получи инфаркт ако се овладее и не се заяде с някого, не го нападне, осъди, вбеси и т.н. нали? Нито ще умре от глад!



Значи може и без това. Може и да не го прави, нали?

А ако все пак го прави - да се предупреди и трие СПОРЕД РЕГЛАМЕНТА !!!


Пак ли съм неразбран и какъв ти е проблема с мисленето.

Разказвам ти цялата игра!!!



Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
АвторAy,ти (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 15:49



Сега забелязах, че вече не си "добронамерена"?
Няма ли значение за теб С КОГО ще провеждаш смислените разговори?


Я сподели, ако не е държавна тайна :))), какви ти бяха другите никове, за които спомена в някоя от темите?



Тема Re: Предложениенови [re: Ay,ти]  
Автор publika ()
Публикувано16.11.03 16:23



...ми да споделя, що да не споделя...,... нали казах, че съм имала неблагоразумието да споделям и съм яла шамарите..., а след това съм се чудила от къде ми е дошло..., а ако някой се е интересувал са му споделяли пък на него...на теб кой ти е крив, че така страниш и не си питала...
...май т.4 от онези мои въпроси е най-подходяща за клуба...
...бях един нерегнат "ученик"...на учителя си..., бях пуснала и една нерегната(не помня вече ника щото беше много отдавна) тема за злобата, която се предлага под формата на приятелска "помощ"...все още не мога да проумея как като те "размажат" отвсякъде, говорейки ти за Любов (с главно Л) и приятелство (пак с главно П) ти помагат, ...не че съм привърженик на това да си напояваме реверите...
...и Serenity съм аз..., и ...кой знае кой още...., прав е Гетсби...все от лоши чувства, недобронамереност и да "разсипя" клуба го правих...
но Лили твърдо не съм
...Лили кажи им...

...има значение за мен....и си мислех, че тук са хората, с които мога да провеждам тези разговори...все още го мисля сигурно, щом още съм тук..., да си имам тиквата зелена......сигурно ще изкуфее преди да е узряла..., често се среща в растениевъдството...



Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
АвторAy,ти (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 16:30



Е, малко ми приличаше Серенити на теб, ама...


Май се сещам и за "ученика", но за другото - не, може и да не съм била в клуба все още, както и да е...


Каква беше точка 4?



Тема Re: Предложениенови [re: Ay,ти]  
Автор publika ()
Публикувано16.11.03 16:33



...никакво доверие на никого...естествено...
...а аз все си мислех(пак със зелената си тиква), че обичта и приятеелството са преди всичко доверие..., баси ква съм тъпа....



Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
АвторAy,ти (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 16:36



Ами защо да не са доверие?
Ако не са, значи са ментета.
Но понякога се задоволяваме с наличното, да...



Тема Re: Предложениенови [re: Ay,ти]  
Автор publika ()
Публикувано16.11.03 16:40



...това "никакво доверие" беше т.4, нали за нея питаше...
...абе имаш известно право, но аз някак все не мога да свикна с ментета..., боли ме главата от тях....



Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
АвторAy,ти (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 16:43



Да, разбрах те за т. 4. Това беше коментарът ми.
Ами ако нямаше ментета, нямаше да можем да оценим оригинала..

Ама как я измислих тая мисла...



Тема Re: Предложениенови [re: Ay,ти]  
Автор publika ()
Публикувано16.11.03 17:05



...мдаааам,...няколко души са ми го казвали, на които съм имала доверие...ето и ти ми го казваш, а аз не мога да си го набия в "канчето"....и все с главоболия си ходя...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.