Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:44 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Предложениенови [re: Opo]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.11.03 19:36




Пък тоя план е по прост от твоя план:

1. Аз съм Господ Бог твой, да нямаш други богове освен Мене
2. Не си прави кумир и никакво изображение на онова що е горе на небето, що е долу на замята, не им се кланяй и не им служи
3. Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог
4. Помни съботния ден, за да го светиш, шест дена работи и върши /в тях/ всичките си работи, а седмия ден е събота на Господа, твоя Бог
5. Почитай майка си и баща си, за да ти бъде добре и за да живееш дълго на земята
6. Не убивай
7. Не прелюбодействай
8. Не кради
9. Не лъжесвидетелствай против ближния си
10. Не пожелавай жената на ближния си, не пожелавай дома на ближния си, нито живота му, нито роба му, нито никакъв негов добитък - нищо което е на ближният ти. Изход /20:17/

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Предложениенови [re: Spiny]  
Автор publika ()
Публикувано06.11.03 20:02



Господи,(не ти, който и да си)...таман мислех да пиша, че когато вляза напоследък в клуба ми се появяват реминисценции от филма "Играта" с Майкъл Дъглас и си казвам: "ето, клуба е още жив, значи всичко е наред"...и ти сега с този постинг..., мислиш ли, че клуба може да живее?...и аз все още се надявам...
...имам чувството, че някой непрекъснато се "грижи" да има поне по един суетник, доказващ какви глупаци и лоши хора сме, който измества всички по-нормални теми назад, започва да ни занимава само със себе си, и който не позволява в клуба да се общува нормално...,
...ако не е Оро, ще е Пси..., с нея поне можеше да се спори и общува, не мога да отрека, че поне четеше и яко преписваше момичето, все по тематиката на клуба и беше забавна донякъде,...но ако не е Пси, ще е Гетсби, а ако не е той ще е Лили..., след нея, ако тя си отиде, ще дойде някой друг...
...таман си помисля, че всичко е свършило и вярвам, че така както аз съм проумяла нещо за себе си и участието си в клуба(не че се мисля за най-умната и винаги бързо проумяваща) и решавам да го поправя, така и други са проумели нещо..., но уви...всичко започва отначало..., за съжаление не много по-различно, не по- интересно от преди, или дори по-ужасяващо и създаващо тръпка, а още по-скучно и досадно..., по-новите участници се забавляват, и веднага се включват, хвърлят съчки в огъня и вземат "страна", но какво да кажем "ние с гайдите"...дето такива сме ги сърбали с казани...
...по този повод си мисля, че след като сме неспособни да се справим с "гвоздеите в програмата" и всичко се "завърта" около тях, то клуба има необходимост от Модератор, който ще има работа..., не за да ги банне, а просто да ги ограничава до поносимо за другите участници в клуба, присъствие...
...не искам да повярвам, че клуба има нужда от "враг" за да съществува...и нищо забавно и интересно не виждам в "обединението" срещу него...
...аз също съм влизала нерегистрирана, доста отдавна, за да споделя нещо, което съм смятала, че не ми отива на годините и ЖО да е проблем за мен, но си беше проблем..., влизала съм и като регистрирана под друг ник, за да си докажа, че всички робуваме на "етикети"...и ако "publika" е досадна и неприятна на някого, то някой "друг", който е със същите идеи като на publika, само малко е променил външния вид на постингите и ги е посъкратил е "добре дошъл",...естествено винаги е имало някой, на когото съм имала доверие в момента и съм му признавала това...защото това съм била аз, а не някаква роля, която съм играла..., не съм го правила за да се забавлявам или да дразня някого, а от вътрешна необходимост и изобщо не гарантирам, че няма да го правя отново...
...няма и да казвам отново(за кой ли път) каква е визията ми за клуба..., и в ролята на Оро малко поседях(не ми допадна),...в една друга тема "за скуката", на един може би друг Spiny* отговорих, че проблема е може би в липсата на интереси..., но съм сгрешила(от бързане и недомислие вероято)...не в липсата на интереси, а в различията на интересите е проблема...,
...ако влизайки тук мислим за интересите на клуба(при условие, че си вярваме, че той ни е близък на сърцето и необходим), забравяйки за малко собствените си интереси и суета, защото може да се окаже, че нечии чужди интереси са и нашите(на мен преди много често ми се случваше, сега много рядко),...може би Модератора няма да има почти никаква работа...
...преди бях категорична, за това, че не трябва да има модератор и ограничения, след това донякъде се убедих от необходимостта му в този клуб, но с известни уговорки.., сега не мога да дам еднозначен отговор, след като все още има хора, които не са разбрали, че тяхната свобода се простира до там, до където започва свободата на другия..., и неговата свобода трябва да бъде уважавана, точно толкова, колкото искаме да бъде уважавана и нашата, но някои искат да бъдат по-свободни от други..., и за това се чувстват обидени като получат и те някой лакет в реброто, както те размахват своите, или пък започват да се държат като изоглавени магарета по поляната на клуба, мислейки си, че така получават усещането за свобода и изобщо получават нещо...
...тук вече рискувам да започна да отговарям на ПЪТник за свободата и отказа от самоограничение, но това е друга тема..., а и си обещах да не се увличам,...лелеее, какво ли щеше да е ако бях рекла да се увлека..., ама аз съм си аз..., прости ми и този път...и чети диагонално ако искаш...
...това, което ми идва на ум да предложа е, да спрем за момент да анализираме другите и малко да поанализираме себе си.., отношението си към клуба, към влизащите в клуба..., защото ако добре съм разбрала ПЪТник, и го преифразирам,...оношението, което имаме към другите всъщност е отношението, което имаме към самите себе си...



Тема Re: Предложениенови [re: lmBlack]  
Автор publika ()
Публикувано06.11.03 20:16



....сага пък ти ли се втвърди......не разбра ли, че това не е Spiny, а негов помощник..., аз отдавна го разбрах, а и той си го казва..., освен това недвусмислено ни показва, а и ние си го знаем, че личността на Модератора до толкова от значение, колкото възможността му(свободното време, относителната обективност, вниманието и още много други предпоставки и качества) за да направи така, че винаги и "вълка да е сит и агнето цяло"...
...не знам кой е, но не е ли все едно...поне от това, което прочетох аз лично мога за сега да му имам доверие...



Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
Автор lmBlack (Хладнокръвен)
Публикувано06.11.03 20:39



Това за "помошника" мисля винаги е било ясно.
На Spiny му казах, че "помошника" пипа прекалено твърдо, но и че по-твърд подход от негоя определено ще му е от полза.
Същевремнно не съм склонен да се съгласявам с нищо на сляпо, както направих и на предното гласуване.



Тема Re: Предложениенови [re: Opo]  
Авторlce tea (Нерегистриран)
Публикувано06.11.03 21:05



Що е демокрация ли?
Орчо, аз пък живея в демократична страна 16 години - на летище Брюксел пише 'Добре дошли в сърцето на Европа' - но такова нахално бедствие като теб не бях срещал нито на запад, нито на изток. Ти си изолиран случай - явлението Оро. Ти си изключително нетолерантно и неприятно същество с нереализирани амбиции обсебено от собственото си съвършенство.

Не разбра ли, че твоите виждания за клуб, модератор и т.н. не съвпадат с тези на другите - тъп ли си наистина??? Проявяваш слаба интелигентност - не можеш да прецениш ситуацията. Не си ли чувал, че умението за преценка на ситуацията е критерий за интелигентност. Ти си следователно кух.

Че си прав за много неща - прав си, но те няма да се прокарат никога.





Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.11.03 21:08



Здрасти,
Я да използвам насоката на темата и да продължа хубавата приказка.
Освен онова вътре в нас вън няма нищо! Отношението което ние изразяваме тук е наше отношение формирано от самите нас. Външното или фактите които ни се дават е за да формираме някакво отношение. Така формираното от нас отношение и изразено с думи не е нищо друго освен наше лично мнение и разликата в мненията при едни и съще факти показва че всимчките ни мнения са грешни. Толкова грешни колкото и но Оро. Всеки един от нас е един Оро или един ПЪТник, публика. Тук на тази земя сме като на училище. Учем се да опознаваме обстановката около нас, да оцеляваме и да работим.
За работата в друга тема.
Ще се върна пак на Оро като пример. В думите му има желание и стремеж към хубави неща, амбицията и трудоспособността му са също за уважение. Оро разбира думите които ни говори. Проблема при него е че не може да се справи с обстановката и това е неговата задача в този живот. При всичкото му желание , култура и интелект... Оро е сменил 3 жени и не е успял да се справи с нито една от тях. Много възможно да са били изключително трудни жени. Вероятно той е научил нещо, но вече времето не му стига за да поправи грешките си. Но , Оро винаги ще си остане в този живот с проблема знание и неможене и този проблем се проявява и чрез клуба като част от живота на Оро. Значи положителните и отрицателните качества на Оро се сблъскват винаги в живота му навсякъде където и да е Оро. Не може да не ви е направило впечатление разминаването между думите на Оро и тяхното лично изпълнение. Той казва: уважавай другите. Всъщото време ни нарича с обидни думи. Това предизвиква в нас обща представа за един смахнат противоречив човек, или много умен и отношението, НАШЕТО отношение е такова. Спирам за Оро, моля да ме извини. Всички ние хората сме в положението на Оро-всички сме Оровци. Заемаме отговорни постове, летим в космоса, владеем сложна техника, ... Ние хората не познаваме себе си! Искаме да опознаем света около нас, да го претворим. Искаме да оправим клуба...но не познаваме себе си.
Една от задачите ни тук на земята е да опознаем себе си като творения и така да достигнем доколкото ни е възможно до Твореца си. Начина на опознаване е приемане отвън навътре и обработване на информацията. До тогава докато не разберем, че всичко сътворено вън от нас е направено за нас. За да формира у нас устойчиво правилно възприемане. Условията вън от нас ни изглеждат объркани и невъзприемчиви и ние се стремим да ги променим. Сега го правим с насилствени външни силове методи, но ефекта както се вижда, който вижда, няма никакъв и дори публика неволно забелязва, че щом един спре да спами в клуба, то на негова място започва друг и нарушава клубната "идилия". Така е и така ще бъде докато не се научим как се прави това. Външните условия ще ни СЛУЖАТ за развитие. Ние винаги ще грешим и в това се състои развитието ни. Който желае наистина да попадне в Идилия, ще го направи едва тогава когато го направи вътрешно. Щом това се случи вътрешно, то външното отпада като задача и изчезва. Става безсмислено и изчезва завинаги от живота ни.
Как трябва да постъпваме ли? С такива като Оро , нали всичките сме Оровци, дори и модераторите.
Древните казват, че външното в живота ни е заложено с цел и то не може с външни усилия да се промени от нас. То се управлява от сложни и непознати за нас закони. Това означава че клуба в момента е такъв какъвто трябва да бъде и при него всичко си е наред. Във самите нас нещо не е наред и аз за него се опитвам да говоря...та древните казват, че за да не е малко по- лесно трябва да се борим с деянията на хората, но срещу самите хора никога да не предприемаме силови действия защото всички ние така се учим по един и същ начин. Както Оро, така и аз и ти и те.
След като вече знаем че всичко вършим неправилно за да се развиваме защо да не се повеселим малко тук и да се радваме на шоуто живот. Какво искаме да оправяме, та то си е оправено. Като го оправим какво ще правим? Такива готини роли можем да си избираме в живота след нашите си роли.
Така че ти публика и другите не ме съдете строго нито мен нито Оро.
За тази цел си има модератор. Ние да ползваме каквото ни е дадено, не е необходимо да го променяме.
Всичко е вътре в нас.
Публика, моето стана по дълго от твоето!
И ти чети диагонално

^ Всеки път отклонява.^


Тема Re: Предложениенови [re: lmBlack]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:10



Ти май ме мислиш за хакера?
Не съм хакера!

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: lmBlack]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:11



"Ако сега не ровиш, каква е гаранцията, че ще полагаш това усилие постоянно?"
Кое усилие, не разбрах заради структурата на изречението ти -
да ровя или да не ровя?

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: lmBlack]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано06.11.03 21:12



"Безсмислието и простотията" при всички положения трябва да се уточни, или да се довериш на модераторска преценка, която няма да удовлетвори всеки.

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Предложениенови [re: lce tea]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.11.03 21:12



Този път мненията ни съвпадат по смисъл
Не може за 3 минути да съм преписал от теб.
Оро дали ни чете?

^ Всеки път отклонява.^



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.