Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 09.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да си поиграемнови [re: Ay,ти]  
Автор Homo Ludens* (нередовен)
Публикувано10.11.03 18:08



я! ама и на теб значи не ти изглежда много нормална тая ситуация

The best place to find God is in a garden.
George Bernard Shaw


Тема Re: Предложениенови [re: Ay,ти]  
Автор publika ()
Публикувано10.11.03 21:10



...отдавна се чувствам манипулирана,...вече ми остана да избирам от коя манипулация ми е по-гот..., не ти ли омръзнах(на мен ми се стори, че съм ти омръзнала :-)) с това, че пищах и исках в клуба да има по-смислени разговори, пък били те и чат, а не да се повтаря едно и също като мантри, само че такива, от които няма как да се просветлиш, а можеш само да оглупееш..., аз си омръзнах...видях, че каквото и да кажа се приема като нападение, като злоба, като посегателство върху свободата и доброто настроение на няколко души...
...колкото до избора на модератор...наистина ли вярваш, че който и да дойде..., например ти..., Хомо Луденс, ПЪТник, Марина или недай Боже аз...няма да се случва пак същото, което винаги се случва....
...обясни ми...какво значение има за теб кой е модератор...
...и вместо да теоретизираме, най добре е да се яви тук Спини и да решим въпроса с гласуване...аз лично нямам намерение да коментирам вече темата Модератор..., ще видя кого предлагате и според личната си преценка ще реша дали да гласувам....



Тема Re: Да си поиграемнови [re: Ay,ти]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано10.11.03 23:29



Привет.
Писах подробно в темата на Лу. Стори ми се, че нова тема е по-добре от тази с над 100 поста вътре.
Но и на теб ще отговоря. А Спайни сигурно също ще си отговори от свое име.

Мисля, че няма смисъл да се търсим в поредните измишлювания срамуваме ли се аджаба или какво ли, та не си казваме. Ами решила съм да не казвам коя съм, направила съм го. Мисля, че не беше безмислено . Виждам, че не е било безмислено! Точно е това, което казваш - "за да избегна личното си отношение". Да кажем, че и това е достатъчен повод. Не искам лично отношение - искам принципно ! Когато не знаеш личността, не можеш и да го намесиш - тогава имаш само огледало.

Ще пропусна образите, които ми предоставяш и ще отговоря направо на последната част.
"в даден интернет форум не само заради тематиката или участниците му, а като отчита и каква е личността на модератора/-ите"
Личността на модератора може да я отчете по това как модерира той. Така, че това основание е добро, но няма нищо общо с това дали се знае коя личност е той. А и тук си има личност - тя е Spiny! Дори и да си е позволил той помощник!
"усилвайки чувството за подозрителност и параноя" ................. де да беше проблема в модератора
направо е абсурдно да се поставя така въпроса изобщо, при положение, че точно преди два постинга ми се каза колко трябва да сме освободени от това и да не се интересуваме от това кой е решил да пише с анонимни никове и кога и защо (независимо по каква причина)
а гавра с "чужд" ник е в случай, че имитираш ника - а не че ника ти е позволил да пишеш (модерираш) вместо него понякога! има разлика - и тя не е никак малка



И да, позна ме! Лъчезарна съм.
И аз се радвам да те видя .

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема п.с.нови [re: Ay,ти]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано10.11.03 23:34



абсолютно съгласна съм с примерите ти за "гавра" иначе
макар да не може всички дадени да бъдат ограничени от модератора

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Своеволията продължават.....нови [re: Spiny]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано11.11.03 00:29



Искам м/у другото да попитам /за кой ли път???/ тези които са се докопали по един или друг начин до "бърсалката за триене на мнения"

Правите ли наистина някаква разлика м/у :

1. Един юзър, който пише и пуска тема засягаща всички и целия клуб. Без да има налице каквото и да било фиксиране към определена личност.
2. Друг юзър, който се юрва с/у първия и започва да го напада и обижда и се гаври с мнението му, с едничката цел да го изкара от нерви и вбеси......което от самосебе си е патологично поведение....
3. Първия юзър, който започва да се защитава и в ПОЛОЖЕНИЕ НА САМОЗАЩИТА ПРИЛАГА МЕТОДИТЕ НА НАПАДАТЕЛЯ....ЗА ДА БЪДЕ РАЗБРАН ОТ НЕГО....


Или.....
Нападенията, гаврите и предизвикателствата с цел създаване на интриги - СЕ ЗАПАЗВАТ а се трие този който е нападнат и се отбранява......

Това бе политиката на предишното дуо-комплексари "моди" Черния и Ариела Шарон. И доведоха до катастрофалното положение на клуба. Сега се провежда отново същия гнил метод - никакво развитие, никакъв напредък.


Трябва да се премахне ПРИЧИНАТА ЗА АНАРХИЯТА а не нейните последици.
Масовото триене на Оро няма да ви оправи клуба!!!! Защото Оро знае как ще се оправи положението......но малцина искат това.....И в това е трагедията.





Тема Re: Своеволията продължават.....нови [re: Opo]  
Автор SpinyМодератор (сигурен)
Публикувано11.11.03 01:10



Ти просто не виждаш какво е спряно и срещу теб - виждаш само какво твое се спира.
И да, правим разлика и затова спираме защито-нападение-защито-нападението също .

Като го анализираш, всяко важно нещо става незначително-както животът изглежда нищо пред смъртта.


Тема Re: Своеволията продължават.....нови [re: Spiny]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано11.11.03 02:49



Пак не позна!!!

Премахни причината и следствието няма да се появи!
Пресечете нападките и заебаването и дейността на навлеците-кърлежи и.....всичко ще се нормализира.
Където има законност - няма престъпления.
А това е ЗАДЪЛЖЕНИЕТО НА МОДА!
1. Да представи ясен Регламент /виж моя модел!/
2. Да се грижи за неговото спазване.

Спомням си след Промяната как в София плъзнаха като кърлежи циганите - продават, валута, отварят сергии, обири, убийства......пълен ад!!! Бул. Витоша стана такава, каквато е била сигурно веднага след войната.....Хаос, анархия и криминалност.
Но.....постепенно се взеха мерки.....изчистиха сергиите, разгониха циганите и сега стана европейски град....

Ще ти дам един пример ако още не си загрял тези АБСОЛЮТНО ОСНОВНИ ПОЛОЖЕНИЯ В ЖИВОТА:

Комарите! Някакви нищожни насекоми, които ако ги погледнеш през лупа дори не са толкова отвратителни на вид. Нищо и никакви животинки. Даа ама
тяхното ужилване причинява отвратителен сърбеж....понякога с дни и може да ти отрови съня и почивката за цяла нощ....Освен това те разнасят опасни болести като маларията и....чрез нея и смърт. / в някои страни/ Аз лично през лятото се запасявам с няколко видове оръжия против комари:
Една кутийка, която издава ултразвук /не се чува от хората/ и ги гони
Едно устройство с свещичка, което разнася миризма, която ги гони
Една голяма туба-спрей Raid
Разни препарати за мазане преди и след ухапването.
Та......война се води.
Аз знам, че ако не ме хапеха тези комарки и си летяха мирно и кротко из стаята нямаше да воювам с тях....щях да им се любувам даже....Ама това не може да стане - значи война!!! До пълно избиване....поне в стаята ми къде спя.

Разбра ли сега?
Хората не са комари и никой няма да получи инфаркт ако се овладее и не се заяде с някого, не го нападне, осъди, вбеси и т.н. нали? Нито ще умре от глад!



Значи може и без това. Може и да не го прави, нали?

А ако все пак го прави - да се предупреди и трие СПОРЕД РЕГЛАМЕНТА !!!


Пак ли съм неразбран и какъв ти е проблема с мисленето.

Разказвам ти цялата игра!!!



Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
АвторAy,ти (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 15:49



Сега забелязах, че вече не си "добронамерена"?
Няма ли значение за теб С КОГО ще провеждаш смислените разговори?


Я сподели, ако не е държавна тайна :))), какви ти бяха другите никове, за които спомена в някоя от темите?



Тема Re: Предложениенови [re: Ay,ти]  
Автор publika ()
Публикувано16.11.03 16:23



...ми да споделя, що да не споделя...,... нали казах, че съм имала неблагоразумието да споделям и съм яла шамарите..., а след това съм се чудила от къде ми е дошло..., а ако някой се е интересувал са му споделяли пък на него...на теб кой ти е крив, че така страниш и не си питала...
...май т.4 от онези мои въпроси е най-подходяща за клуба...
...бях един нерегнат "ученик"...на учителя си..., бях пуснала и една нерегната(не помня вече ника щото беше много отдавна) тема за злобата, която се предлага под формата на приятелска "помощ"...все още не мога да проумея как като те "размажат" отвсякъде, говорейки ти за Любов (с главно Л) и приятелство (пак с главно П) ти помагат, ...не че съм привърженик на това да си напояваме реверите...
...и Serenity съм аз..., и ...кой знае кой още...., прав е Гетсби...все от лоши чувства, недобронамереност и да "разсипя" клуба го правих...
но Лили твърдо не съм
...Лили кажи им...

...има значение за мен....и си мислех, че тук са хората, с които мога да провеждам тези разговори...все още го мисля сигурно, щом още съм тук..., да си имам тиквата зелена......сигурно ще изкуфее преди да е узряла..., често се среща в растениевъдството...



Тема Re: Предложениенови [re: publika]  
АвторAy,ти (Нерегистриран)
Публикувано16.11.03 16:30



Е, малко ми приличаше Серенити на теб, ама...


Май се сещам и за "ученика", но за другото - не, може и да не съм била в клуба все още, както и да е...


Каква беше точка 4?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.