Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Безчинство отново....нови  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано10.09.03 23:46



Тази тема бе изтрита от този клуб и преместена в клуб "Педагогика" ????

Хуманитарни науки
>> Педагогика
Темата е видяна: 12

Тема
отново безчинства

Автор
oтнoвo (Нерегистриран)
Публикувано
10.09.03 14:16


Тема
Айде пак....
Автор
видяx (Нерегистриран)
Публикувано
10.09.03 00:03
Кой пост-ком-мутант изтри маса постинги и мнения пак ? Нали няма мод в тоя клуб? Лелееееее мракобесието на комунизма е в действие още........
Четете и знайте :
“ГЛАВА ІХ А
КОМПЮТЪРНИ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ
Чл. 319а (1) Който осъществи нерегламентиран достъп до ресурсите на компютър, копира или използва компютърни данни, без разрешение, когато се изисква такова се наказва с глоба до три хиляди лева.
(2) Ако деянието по алинея е извършено от две или повече лица, сговорили се предварително за извършване на такова деяние, наказанието е лишаване от свобода до една година или глоба до три хиляди лева.
(3) Ако деянието по ал. 1 е извършено повторно, наказанието е лишаване от свобода до три години или глоба до пет хиляди лева.
(4) Ако деянията по предходните алинея са извършени по отношение на сведения, представляваща държавна тайна, наказанието е от една до три години лишаване от свобода, ако не подлежи на по-тежко наказание.
(5) Ако от деянието по ал. 4 са настъпили тежки последици, наказанието е от една до осем години.
Чл. 319б (1) Който без разрешение на лицето, което администрира или ползва компютър, добави, промени, изтрие или унищожи компютърна програма или данни, в немаловажни случаи, се наказва с лишаване от свобода до една година или глоба до две хиляди лева.
(2) Ако с деянието по предходната алинея са причинени значителни вреди или са настъпили други тежки последици, наказанието е лишаване от свобода до две години и глоба до три хиляди лева.
(3) Ако деянието по ал. 1 е извършено с цел имотна облага, наказанието е лишаване от свобода от една до три години и глоба до пет хиляди лева.
Чл. 319в (1) Който извърши деяние по предходния член по отношение на данни, които се дават по силата на закон, по електронен път или на магнитен носител, се наказва с лишаване от свобода до две години и с глоба до три хиляди лева.
(2) Ако деянието по предходната алинея е с цел да се осуети изпълнение на задължение, наказанието е лишаване от свобода до три години и с глоба до пет хиляди лева.
Чл. 319г (1) Който въведе компютърен вирус в компютър или информационна мрежа, се наказва с глоба до три хиляди лева.
(2) Ако от деянието по предходната алинея са настъпили значителни вреди или е извършено повторно наказанието с лишаване от свобода до три години и глоба до хиляди лева.
Чл. 319д (1) Който разпространи компютърни или системни пароли и от това последва разкриване на лични данни или държавна тайна, се наказва с лишаване от свобода до една година.
(2) За деяния по предходната алинея, извършено с користна цел, или ако с него са причинени значителни вреди, наказанието е лишаване от свобода до три години.
Чл. 319е. Доставящ информационни услуги, който наруши разпоредбите на чл. 6, ал. 3, т. 5 от Закона за електронния документ и електронния подпис, се наказва с глоба до пет хиляди лева, ако не подлежи на по-тежко наказание.”
Добре дошли в БГ - Страната на неограничените възможности......да не спазваш никакви закони! Аууууууууууу Европа не ги иска......



Тема
Re: отново безчинства [re: oтнoвo]

Автор
PlTANKA (Нерегистриран)
Публикувано
10.09.03 14:27


ZASTO IZTRIVAT TEMITE?



Тема Нарушен е законът....нови [re: eлия]  
Автор abettor (почти бракуван)
Публикувано11.09.03 04:33



...за народното здраве.
В него се предвиждат принудителни медицински мерки за лица, които не могат да управляват постъпките си.
Вече година едно подобно лице спамва с постване на тази никому ненужна извадка от Наказателния кодекс.
С което показва, че не може да управлява постъпките си.


Вече имам една сбъдната мечта...

Тема Re: Нарушен е законът....нови [re: abettor]  
Автор123* (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 05:03



Доколкото разбирам отскоро, става въпрос за някакъв митичен субект-хакер, който нарушава по цитирания закон и засяга нечии интереси, а относно многократното постване, най-вероятно причината е в многократното триене! За мен няма данни лицето да не може да управлява постъпките си, а вие го съдите несправедливо, поне по моя преценка.



Тема Re: Нарушен е законът....нови [re: eлия]  
Автор123* (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 05:21



Аз на abettor-а и другите като него го казах, не на теб. Какво искаш Оро да ти каже - ами той от много време все го повтаря, а после гледам мненията му изчезват избирателно! Какво повече от това?!



Тема Няма многократно триене....нови [re: 123*]  
Автор abettor (почти бракуван)
Публикувано11.09.03 08:52



...има многократно преместване....в "Педагогика".
А това, че лицето иска да сподели копипействането си на част от НК и в другите клубове и продължава с маниакална упоритост да спамва...не са ли достатъчно данни?


Вече имам една сбъдната мечта...

Тема Re: Няма многократно триене....нови [re: abettor]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 10:31



Темата за Компютърни престъпления бе пусната първо в клуб Право, където ваша милост е мод.
Вие г-н айдукат / така наричат адвокатите днес в БГ/ я изтрихте като.....спам?????
Къде е нарушението тук?
1. В регламента за участие в клубовете е казано че при регистриране на един ник "само вие можете да влизате с него".
2. Появява се хакер/кракер, клонира ника на Оро, заплашва го изобщо да спре да пише в клубовете, пише самия маса цинизми и простотии от името на Оро, сменя му паролата и прави невъзможно за него да пише с ника си с който е писал поне 2 год. Изтрива поне 20 теми на Оро в клуб "Психоанализа и психотерапия" - единствените теми имащи нещо общо с предназначението на клуба в които липсват както цинизми, така и лични нападки към когото и да било.
3. Оро се оплаква на модите в клуба /бяха двама по това време/ но те не си мърдат пръста да санкционират кракера, защото той ги заплашва публично.
Оро има записи от тези заплахи! тогава Оро пише многократни оплаквания на support.dir.bg и от канцеларията на др. Чавдаров получава отговор, че "участието в клубовете е доброволно и никой не ви задължава да участвувате." Значи - беззаконието се одобрява!???????
4. Понятието "спам" е широко злоупотребявано и Вие г-н- айдукат трябва да си коригирате представата за него!
Това, че се трие безпрецедентно всяко мнение съдържащо ГРАДИВНА КРИТИКА - е престъпление с/у демократичните права на един гражданин. Това е ДИКТАТУРА ! Да отнемаш думата на един юзър, който се бори за правото си на глас и мнение и предлага подобрения в системата на клубовете. ТОВА НЕ Е СПАМ И АКО ВИЕ ГО НАРИЧАТЕ ТАКА - ВИ Е НЕОБХОДИМА ПОМОЩ ОТ ПСИХИАТЪР!!!
5. Вие като "мод" можете ли да заявите пред всички че НИКОГА НЕ СТЕ ТРИЛ ОРО И КОГОТО И ДА БИЛО ИЗВЪН ВАШИЯ КЛУБ "ПРАВО" Или.....може да излезне, че именно вие сте кракера или.....един от кракерите.
6. Къде в регламента на клубовете пише, че мнения на един юзър могат да бъдат местени произволно от клуб на клуб и то в клубове без официален мод ???

Тук става дума за .......РЕД И ЗАКОННОСТ г-н "пазителю на реда" и законноста в БГ като юридическо лице!
Вие за какво сте борец? За пълна анархия ли?

Оро



Тема Орчо, ще ме разсърдиш!нови [re: .]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано11.09.03 11:05



Сериозно си се заел със задачата да ме надминеш по идиотизъм!

Няма да ти се дам лесно. Идиот се става по рождение, а не по принуда. Не се мъчи насила хубост да правиш1

--------------------

Сменяй шлатера, бе! Писна ни едно и също! Половин година за Вени Марковски приказваш, като ти отворихме очите половин година НК взе да цитираш.

Казах ти ясно, точно и разбрано! АЗ те трия и с най-голямо нетърпение чакам да ме осъдиш. Действай по-бързо, че изгарям от желание да те видя.




Тема Re: Орчо, ще ме разсърдиш!нови [re: ASSASSlN]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 12:42



"Половин година за Вени Марковски приказваш......"
НЕ ПОЛОВИН ГОДИНА - А НИТО ВЕДНАЖ НЕ СЪМ ГОВОРИЛ ЗА ТОЯ Вени Марковски !!! Нито го знам, нито ме интересува.
Аз говоря за влезлия в сила Наказателен Закон за Компютърни Престъпления!!!
Ако ти принадлежиш на хайката кракери - естествено че няма да ти отърва това, което пиша! Но помни поговорката:
"Един път стомна за вода, втори път стомна за вода.....

Борчетата, мутрите и такива бабаити като тебе дето "не ги лови закона".....и те падат в капана....Не бъди толкова самоуверен!




Тема Re: Нарушен е законът....нови [re: eлия]  
Автор123* (Нерегистриран)
Публикувано11.09.03 13:26



Ами да помогнем на човека в името на справедливостта? Видя ли само какъв отговор е получил от дир-а? Аз съм възмутен, дори и от правна гледна точка всичко да е наред.



Тема Му-ха-хааа! Погледни се бе!нови [re: .]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано11.09.03 16:19



Ееех, добре че ги има таквиз като теб, че да се развесели човек.

Наказателен Закон за Компютърни Престъпления

Ха-ха-хааааааааааааааааааа!

---------

Ама, Орчо, вече много си изкуфял, бре! То, не че аз съм добре, ама на теб много ти личи вече!

Не бил споменавал Вени Марковски! Ха-ха-хааааааа!

Ми, кой, бе, мили ми Орчо, писа в "Право"? Кой плясна там предложенията на Вени?

На кого, бе, тикво зелена, хората обйсниха, че тези предложения, почти без изменения, са вече приети в НК?

На, кого, бе, малоумник, хорота обясниха, че текстове има, но прецедент няма?

На кого, бе, досаднико, Абетора обясни сто пъти, че нищичко не можеш да докажеш в подкрепа на твърденията си?

--------

И защо по дяволите не се вземеш в ръце и не проумееш елементарната истина, че хората се бъзикат с теб заради дразнещите ти простотии???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.