Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 02.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Учител-ученик....нови  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 05:56



Добро утро!
От всички възможни междучовешки връзки /ех не са толкова много де.../ съществува и тази:
Учител -ученик!
Човек-човек. И все пак има и нещо друго? Какво е то? То е, че единият от
човеците макар, че има човешко тяло и всичко като другите хора и ожаднява и огладнява и има нужда от сън и др. идва на земята с една точно определена мисия, която другите хора нямат. Каква е мисията на Учителя ? В своето най-обикновенно смъртно тяло Той носи Божествено Съзнание. Съзнанието му има директна връзка с това на Бога. По този начин Той става проводник на Бога и може да бъде използуван като инструмент на Бога. Бог може да говори на хората чрез неговата уста. Защото макар, че Бог е във всеки атом на своето Творение е необходим посредник.....В същата форма, която има човека и да говори на човешки език. За да бъде разбран. Такъв човек - Учителят се ражда без карма и не прави никаква карма. Той е освободен от нея по рождение. Защото каквото и да каже и направи не е от неговия ум - а от Бога. "Аз и Отца ми сме едно!" каза Христос. Но никога не каза: "Аз съм Отца ми" или "Аз съм Бог".......Учителят или Месията или Гуру, както го наричат в Азия....е една "реализирана душа". Какво е това? "Реализираната душа" е преминала през много прераждания и през дългия път на еволюцията и достигнала до Целта....Пълното сливане със своя Първоизточник. Преминала през океана на Мая - голямата Илюзия и съществуваща в Единствената реалност - Сега. силите на илюзиите и всичко временно и преходно НЯМАТ ВЛАСТ НАД ЕДНА ТАКА ДУША. Тя съществува във Вечното в онова измерение, където няма дуализъм а има само едно Съществувание - това на Истината. На Любовта и Мира. На Хармонията.
Такава "реализирана душа" има способността и Силата да дава силен тласък в еволюцията на човечеството и тези, които са били щастливци да чуят и се срещнат с такава душа могат да изпитат нейната сила и власт над Мая и всичко неистинско, което изглежда истинско. Реализирани души са се появявали и се появяват периодически на земята .....Или както Лорд Кришна казва на своя ученик Арджуна:
"Всеки път, когато религиите бележат упадък, ще се появявам в човешка форма и ще възстановявам нарушения баланс в света"
Учителят е наричан Спасител - защото винаги идва на земята със способноста да разкрие на искренно интересуващите се Пътя, който са загубили отдавна и как да намерят Себе си отново!

А ученик? Що е то? Във всяка игра си има и правила. И тук също. Не всеки може да стане ученик. О не! Никак не е лесно. Вижте смирението на месиите когато говорят за Бога. Вижте и усетете тази Любов м/у тях и това преклонение. Тотално предаване. Приемане и отказване. Пълно приемане на всичко, което идва от Бога и пълно отказване от илюзиите, от заблудите, от алчността, от притежанията, от злобата, от завистта, ревноста и т.н.
"Не аз а ТИ Господи!" "Не аз а ти Учителю!"
Когато в момент на слабост вече разпнат на кръста Христос изнемощял от мъките промълвя молитвата към Бог да го избави от тези мъки ако може.....в следващия момент се осъзнава:
"Но нека да бъде твоята Воля а не моята!" - което изразява пълната готовност да изстрада всичко ако това е волята на Бога.

Не е лесно да си ученик! Защото то означава: Пълно предаване на юздите на твоя живот в ръцете на Учителя! Но......не за винаги! Това трябва да се разбере и схване от всички!!! Не за винаги! Само за времето, когато ще бъдеш пренесен от Учителя ...."на отвъдния бряг" Там където е Вечността и Истината. И никакъв дуализъм повече и никакви конфликти повече и никакъв мрак...а Вечна Светлина и Вечно Блаженство и Радост......


От всички възможни междучовешки връзки и отношения...връзката Учител-ученик е НАЙ-ИСТИНСКАТА, НАЙ-ЧИСТАТА И БЕЗКОРИСТНА И ...НАЙ-ЛЮБОВНАТА.....



Тема Re: Учител-ученик....илюзия на безпомощния [re: Opo]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 07:40




Гладна кокошка просо сънува.
Гладен Оро, ....какво сънува????



Муле-учителят е винаги вътрешен.Илюзията проектира външни учители.
И кво от това?



Тема Re: Учител-ученик...Пътя към Истинатанови [re: MУЛE]  
Автор Oro_Deleted (непознат )
Публикувано21.05.03 13:56



"Муле-учителят е винаги вътрешен.Илюзията проектира външни учители. "

Е да де! Това е твоето лично мулешко становище, което се опитваш да набиеш в гаванките на хората! И за това си цъфнал и вързал - като шут №1 в този духовен клуб.

Интересно какво обяснение ще ти даде болния мозък на следния въпрос:

Защо Му е било нужно на Бога да праща месии като Христос /има цяла плеяда преди Него/ Буда, Мохамед, Кришна, Рамакришна, Ошо, Беинса и др.

"Учителят е вътре в нас!" Но........за да ти се отвори вратата навътре в тебе, където обитава ....и да получиш връзката Е НЕОБХОДИМ ЖИВИЯТ УЧИТЕЛ ЗА ЕПОХАТА.! Само Той има Ключът към тази врата! Досега няма случай на "САМООТКЛЮЧИЛ СЕ" Нито ти ще бъдеш първия - ТОВА Е ЗАКОН като този за земното притегляне. Никой не може да го отмени!!!

Докато не стане това "Твоят вътрешен учител е - ТВОЯТ НЕУКРОТИМ УМ !



Тема Re: Учител-ученик...Пътя към Истинатанови [re: Oro_Deleted]  
Автор LeoS (чистак нов)
Публикувано21.05.03 14:19



Айде сега - ти па и умен зе, че изкара Мулето !
Па даже и с НЕУКРОТИМ УМ !
Земи се усвести, бе старец - ептен се задръгна :)))


<... вие се смеете и аз се смея, но утре ще си разменим ролите ...>


Тема Re: Учител-ученик....илюзия на безпомощниянови [re: MУЛE]  
Авторendi (Нерегистриран)
Публикувано02.06.03 22:45



nyakoy moje li da mi kaje neshto za "zaveta na cvetnite la4i na svetlinata"?pritejavam tazi kniga a ne znam kak da ya izpolzvam.



Тема Re: Учител-ученик....илюзия на безпомощниянови [re: endi]  
Автор AГAPTA (минаващ)
Публикувано02.06.03 23:39



Тази книга някога се е давала от УЧИТЕЛЯ само на определени хора!
Просто трябва да си достигнал ниво,достатъчно за тази книга.
За това между Братството се говори че "тя е опасна книга".
В нея всичко е синтезирано ,силно.
Тя не е "просто книга".



Тема Re: АГАРТА, АГАРТА ... илюзия на безпомощниянови [re: AГAPTA]  
Авторevera (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 11:02



Tака не може да се отговаря на човек, който се интересува от Словото, в края на краищата не спираш него а себе си.

"Просто трябва да си достигнал ниво" ... кое е т'ва ниво - алфа, бета, гама ... до омега и обратно, всичко на 16-та степен ИЛИ ПРОСТО ТРЯБВА ДА СИ АДСКИ НАГЪЛ ДА ИЗРЕЧЕШ ТАКАВА ТЪПОТИЯ, ЗАЩОТО ДНЕС НИВОТО НЕ СЕ ДОСТИГА ТИ ПРОСТО СЕ РАЖДАШ С/НА НИВО И ЛЪЧИТЕ МОЖЕ ДА СЕ ОКАЖАТ В ТЕБЕ И ТИ ДА СИ И РАБОТИШ /т.е. да си социално полезен/, ВМЕСТО ДА СИ УПЛЪТНЯВАШ /НЕ/СВОБОДНОТО ВРЕМЕ НА ЖИВОТА ЕДИНСТВЕНО В "УПРАЖНЕНИЯ ПО ЕВОЛЮИРАНЕ," ЗАЩОТО ГО НЯМА ТОЯ, КОЙТО ДА ТИ КАЖЕ ДАЛИ СИ ОПРЕДЕЛЕН ИЛИ НЕ, А СА ТУК САМО ТИЯ, КОИТО ТР. ДА СПЪВАТ, ДА ПОСОЧВАТ "ОПАСНИ И НЕПРОСТИ" КНИГИ И НЕЩА И ДА ПРЕВРЪЩАТ СЛОВОТО В БРАТСКИ ФОЛКЛОР - КАКВО СЕ МАЙ КАТОЧЕ ЛИ БИЛО КАЗАЛО ПО ВРЕМЕТО НА УЧИТЕЛЯ

Да, мен така ме върнаха навремето от Мусала "Аууууууу, мойто момиче, ама как така си тръгнала без да си вземеш "Лъчите", ще се спънеш, ще паднеш, нещо лошо ще ти се случи" .... GET THE FF........CK, sorry

Сега да вземеме да обясниме на Енди /ли беше/ в общи линии, той/тя ще си набави останалото:

Ще ме извиниш за тона Агарта, все пак се опитах да не си личи колко ме издразни постинга ти



Тема Re: ДО ENDIнови [re: evera]  
Авторevera (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 11:45



Началото се нар. Обща част т.е. четеш 1-те 4 стр. от-до всеки път като работиш с книгата, след това правиш съответния за деня цвят /= Лъч/, в края четеш Плодътъ на Духътъ и Заповедта на Учителя пак всеки път: значи:

1. стр. ЗАВЕТА НА ЦВЕТНИТЕ ЛЪЧИ НА СВЕТЛИНАТА, /отдолу четеш/ "плодът на Духътъ е любов, радост, мир ..............

2.стр. В.Щ.С.П.Р.Н.Г.И.Х.С.Б. / 15.А.Т. /ИЗГОВАРЯШ:/ ВЕЧНО ЩЕ СЪМ ПОКОРЕН РАБ НА ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА СИНА БОЖИ / 15 АВГУСТ ТЪРНОВО.

3стр./четеш всичко и там/ Изпитвайте писанията и Всичко що е от по-напред писано ...........

4стр. четеш за 10-те Духа до Духът на Любовта и там спираш.

5-то. Продължаваш с четене на Лъчите за съответния ден /и качества - т'ва е обаче голяма тема, ще си я намериш от др.място/ както следва:

понеделник - зелено /на Живота/
вторник - червено /Духът на Любовта/
сряда - жълто /... на Мъдростт/
четв. - синьо /на Истината/
петък - розово, ясно синьо /...?
събота - виолетовите лъчи?...?
неделя - портокаловите /на Благодатта/
- диамантените са Христовия дух ... четат се при спец. случаи т.е. за качества ...
6-то. завършваш с Плодът на Духа и Заповедта на Учителя.

В много общи линии е това, много е писано върху лъчите, ще намериш и ще прочетеш. УСПЕХ.



Тема Re: АГАРТА, АГАРТА ... илюзия на безпомощниянови [re: evera]  
Автор AГAPTA (минаващ)
Публикувано03.06.03 14:09



Извинявам се много,ако така съм те подразнила!
Или изглеждам нагла!
Но....защо така реагираш?!
Това,което казах-не съм го измислила аз!
Казвали са ми го"по-възрастните"........
И аз не прибавям нищо от себе си!
Но....ако все пак е книга ,която можем да си четем ......спокойно,защо тогава УЧИТЕЛЯ я е давал само на определени хора?!
Как мислиш?!



Тема Re: АГАРТА, АГАРТА ... илюзия на безпомощниянови [re: AГAPTA]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 14:36



Като деца от детската градина......Защо си губите времето в празни спорове.

Живият Учител е



СебеПознанието ще ви разкрие ПРАКТИЧЕСКИ за какво е говорил и Беинса и Ошо и Буда и Кришна и Христос.......То е същото!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.