Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Педагогика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Не мисля, че това е оригиналният Оро...нови [re: Oro!]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано01.05.03 09:13



Прост народ - слаба държава! Ами много ясно, само слепец не може да види пропорционалната зависимост в това. Простият не може да си избере подходящи управници и не може да намери начин да ги накара да работят за него, и така държавата става слаба.

Абе, мой човек, псевдо - Оро... Това е въпрос за първокласници

Хайде сподели твоята гледна точка, че нещо наистина не зацепвам какъв отговор търсиш... Но май със сигурност не е това, което "измъдрих", хахах.

Истината боли един миг,
лъжата - много по-дълго.


Тема Re: "Прост народ-слаба държава!"нови [re: Oro!]  
Автор KpъrМодератор ()
Публикувано01.05.03 14:30



народ Консуматори - народ от Номади...

потомствени номади, разбира се... което значи, че не би ги притеснило осъзнаването че са такива, и че ако не (са) цигани днес, то може би е било присъщо това свободно консумиране на идеи и територии докато и където ги има...
Но всичко това разбира се - е илюзия. Удобно вярване, в което да се оттегли човек и да оттегли и отгледа простотията в себе си там. Всъщност един древен народ би оцелял и намерил , може би не толкова бързо, но все пак сигурно своята държава, такава каквато я иска, а който се чувства свободен номад - може да намери също своята си държава, но например - в чужда територия.
За консумиращият държави/територии, консумиращият възможности и точно доставено продукти , продукта от типа държавност е нещо което той може да си позволи, без да изпада в сантименти, всъщност правилното е човек да получава това което иска, и там където иска - разбира се че би отишъл там където всичко е направено и уредено, там където би бил ценЕн, вместо да не консумиращ и да остане само в идеен план "правилното разбира на нещата", пък реално и на практика да си щъка човек в хаоса на безхаберието... засега



Тема Re: "Прост народ-слаба държава!"нови [re: Kpъr]  
Автор Oro! (непознат )
Публикувано01.05.03 15:14



Ще пейстна едно мое мнение-отговор на Кали от клуб "Процесинг" днес:

Всичко е така и......има още много аспекти......Но моята цел e да събера различни /сериозни и искренни естествено/ мнения от разни клубове и хора с разни интереси и....ДА НАПРАВИМ ЕДНА ОБЩА ДЕФИНИЦИЯ-ФОРМУЛИРОВКА.

Ето например да вземем едно семейство - най-малкото ядро в едно общество.
Има семейства в които всичко "тик-така" като по часовник. Независимо от нивото на материално благополучие.
Има други - където въпреки огромно материално благополучие царува дух на борба и неприязън м/у членовете.....
Защо е така?

Ще подскажа:
В първото семейство всеки е разбрал и ПРИЕЛ правилата на играта "съвместно семейно съществуване" и си върши задълженията точно и с желание.........без амбиции да става диктатор над останалите....



Тема Re: Не мисля, че това е оригиналният Оро...нови [re: oтвopeнa]  
Автор Oro! (непознат )
Публикувано01.05.03 15:19



"Прост народ - слаба държава! Ами много ясно, само слепец не може да види пропорционалната зависимост в това. Простият не може да си избере подходящи управници и не може да намери начин да ги накара да работят за него, и така държавата става слаба. "

......когато всички слепци се правят на....ясновидци...настъпват катастрофи....

Добре:

1.Какво значи "подходящи управници" ?
2.Как трябва да се намери или "какъв е начина"? да ги накараш да работят за тебе.......



Тема Етнографските народинови [re: Oro!]  
Автор Gatsby® (© 1984-2003)
Публикувано03.05.03 15:02



Взаимопомощ
>> Психоанализа и психотерапия Темата е видяна: 864



Тема Етнографските народи [re: kpeaнмaяk]
Автор Gatsby® (© 1984-2003)

Публикувано 02.05.03 19:46



"Този израз използва преди век и нещо Ернест Ренан. Етнографските народи, казва той, са онези, които възприемат дадените им от антрополози, откриватели или мисионери определения; обратно - историческите народи са онези, които са обединени от общата политическа воля да живеят заедно. На първите историята се случва, вторите се мъчат да случват собствената си история.

Елитите на етнографските народи по онова време (та досега) твърде буквално разбират понятието «исторически» и почват да се състезават помежду си за това кой е по-древен. Но тук обективните обстоятелства нямат нищо общо, нито славните минали победи, нито пък шевиците, тарамбуките и йодлерите. Става дума за това как дадената общност излъчва своите управници. На етнографските народи те им се случват малко като метеорологическите явления - такива били условията, традициите, националният характер, все някакво обяснение се намира. В едни култури те са винаги добри, в други - като балканските - винаги лоши, така или иначе резултатът е същият: не им се поставят никакви условия, те са на власт по някакви сякаш природни, не културни причини. Обратно, за да се превърне един народ в субект на собственат си съдба, той трябва да се научи да излъчва елити, които да изразяват волята му."
......
________________________________________

Един от коментарите:

"Напълно съм съгласна с автора. Обективните причини могат да бъдат оправдание, прехвърлянето на вината върху другите може и да помага за избиването на комплекси, но и двете не водят до никакъв резултат.
На нас българите като че ли ни липсва чувството за самокритичност. "Ми те такъв съм си!", казва нашенецът и отказва да види грешките си, за да не ги повтаря. Критиката винаги се е приемала на лична основа "Еди кой си ме мрази и ми отмъщава". Съвсем първични реакции. Вместо да се поучим от другите се изтъква тезата "При нас нещата не стават, защото условията са други". Не стига това, ами има и хора, които бранят този наш манталитет, представяйки го като народностен, уникален, несвравним - демек да го съхраним и за следващите поколения. Няма да се спирам на клиничните случаи на шовинизъм, ксенофобия и нетърпимост, подвизаващи се в общественото простванство."

Нямаш шанс, ама го използвай_;о))_




Тема Re:...продължение по темата....нови [re: Gatsby®]  
Автор Oro! (бългarin)
Публикувано05.05.03 20:09



ГАДсби това не е отговор на твоя постинг директно а продължение по темата.
/ ти общо взето не заслужаваш моето внимание след като ме оплюваш зад гърба ми в онзи Психоанален клуб на мутанти/

И тъй нека продължим!
Това не е несериозна или просташка шега а по-скоро опит за по-задълбочена дискусия по една интересна тема /според мен/

Нека дефинираме малко като начало:
1. Народ/нация - що е то?
Явно е, че аз и ти не сме народ. Но понятието "народ" е доста събирателно и вкл. всички временно и постоянно пребиваващи на територията на една страна. Що е страна - всеки знае! Територия с граници и име и байрак/герб и език и др. и др. С традиции, с празници, с навици, с начин на мислене, душевност, вкусове и вярвания и т.н. и др. Значи: Съвкупност от хора обитаващи една територия, говорещи един език и програмирани да мислят и усещат по един определен начин - типичен за нацията. Хора, които не само
консумират модели на мислене и поведения наследени от векове, но и....самите произвеждат свои "собствени" мисли и идеи и дела и с това повлияват "манталитета на нацията"
/това горе -долу е моята дефиниция макар и непълна/
2. Държава - що е то?
Обикновенно човек асоциира с думата "държавната машина" т.е. управляващите институции, правни и юридически инстанции, полиция и....целия апарат на...бюрокрацията /т.н. всички служби които работят "в служба на гражданите"/
3. Има много държави, нации и народи по света. някои са се прочули повече, други по-малко. Някои с велики открития и приност в световната култура, наука, спорт и т.н. Други - напротив......с кървави режими, диктатура и незачитане на човешките права.

А БГ ?

Какво е Типично Българското, което не можем да срещнем на други места по света? И.....което признават чужденците посетили БГ - а не онези родени тук и програмирани като "българи" - т.е. със субективно мислене и светоусещане....

Спирам до тук.....макар че имам още за споделяне..
А вие - бъдете сериозни! Бъдете искренни! Какво ще ви стане от това!

"Разменяй а не отменяй становища!" "Глупостта е сляпа за своята глупост!"Оро


Тема Ти нема да спреш, скъпи?нови [re: Oro!]  
Автор Gatsby® (© 1984-2003)
Публикувано05.05.03 20:25



Мнооо си се променил.
Спря щото знеш, че ГАДсби не чете черги?
Прав си ...ша ти чета продълженията, като любовни писма.
Знаеш, че без теб не мога.
Обречени сме. Ти си влюбен, аз не мога да те отблъсна. Мога ли да те ..блъсна?

Ама, само две цветчета?
Не ме обичаш мече?
Или не съм те ядосал достатъчно?
Апропо, ядосан! Кво прай онова педерастче ЛеоС?
Спомняш ли си?
Мокрото коте, дето плаши девойките по ДИРА, кат се прай на тигърче?


Миличък, за всичко си прав.
Само не ми каза, къде е разликата между народ и племе.
Не знам, кво казват чужденците посетили БГ.
Ти знаеш ли?

Цунки по муцунки, любов моя.
И...пак се размаза червилото.
Ама аз секакъв те обичам, сърце мое.

/ще бъдем_;о))))_

Нямаш шанс, ама го използвай_;о))_




Тема Re: Ти нема да спреш, скъпи?нови [re: Gatsby®]  
Автор Oro! (бългarin)
Публикувано05.05.03 20:53



Виж, не знам дали си пиян отново и....защо ме бъркаш с някого/някоя пак....

И двамата живеем на запад от дълго време. И съм сигурен, че в Германия подобни объщения и език не са приети м/у нормални мъже. А м/у педераси. Нито в БГ се говори така!!!

Така че - спести си тия "скъпи" "цунки" "гунки" и т.н. излияния евентуално за манафите в турските кръчми, които посещаваш в Хайделберг.
С мен говори като мъж с мъж БЕЗ ПЕДЕРАСКИ ИЗЛИЯНИЯ !!!


ЛеоС беше един селянин и тъпигьоз-комплексар с амбиции, който си нямаше и хабер от нещо повече от хапка/пийка и...."гъзът на жена ми". Но поради своята работливост беше се сдобил с права да се намесва в разговори на много по-високи нива на интелект от неговите. И да налага примитивните си мнения! Ее отиде си там където му е мястото.

Разликата м/у народ и племе?
Едно племе може и да странствува и без да има своя държава и да го наричат "народ" все пак си има всички елементи на един народ....

"Цунки по муцунки, любов моя.
И...пак се размаза червилото.
Ама аз секакъв те обичам, сърце мое.
/ще бъдем_;о))))_


Това повече не си позволявай да ми пишеш гнидо ако искаш да разменяме мнения.
Ти си един морално/битово/сексуално разложен алкохолик.....и затова те наричам ГАДсби!


"Разменяй а не отменяй становища!" "Глупостта е сляпа за своята глупост!"Оро


Тема Re: "Прост народ-слаба държава!"нови [re: Oro!]  
Автор jungle79 (monogamna)
Публикувано05.05.03 20:59



Глобализация му е майката!:))))

Лесно се поддавам


Тема Пиян съм миличък, по теб!нови [re: Oro!]  
Автор Gatsby® (© 1984-2003)
Публикувано05.05.03 21:14



Що си така строг към ЛеоС, рожбичке?
Ми работлив си е.
Мъчи се.
А, като му се ядосваш така, ме правиш само ревнив.
Знам, кога се ядосваш на мъжлетата.
Като не искат в хайделберската турска баня да влизат, а...мръсниче мъничко? Спомняш ли си? И виждаш ли? И той се за "гъзът на жена ми" говореше, не за нещо друго. Свалка беше, затва съм така ревнив!


И племето като слезе от дърветата, почне да оре, Орчо, миличък...и не се мота по свето....кво става? Народ?

Да рожбичке. Аз съм твоята морално, битово и сексуално разложена гнидичка. Сега си спомням, че така ме наричаше през тежката като мошус пара на хайделберската турска баня, спомняш ли си?


/цунки там дето се ти ги млясках, спомняш ли си?
//дебелана извратена, моя?

Нямаш шанс, ама го използвай_;о))_





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.