Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:10 27.05.24 
Градове
   >> Пазарджик
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ново строителство в покрайнините на града  
АвторStromeyer (Нерегистриран)
Публикувано20.08.09 09:27



Харесва ли ви новото жилищно строителство в покрайнините на града? Например още щом влезете от към АМ "Тракия" веднага до стадиона този непристижен квартал с име Чиксаалан, лъсва на първия светофар две нови сгради от ляво и от дясно. Жалко че апартаментите в тях ще бъдат непродадени с дълги години но въпроса е бихте ли живяли там? По на вътре в града при втория светофар срещу полицейското на района на училището също се вдигат масивни жилищни постройки. Така Панелките по бенковски вече бледнеят от жълто-товози и стгъклени сгради. Квартала на Богатите при Колибите е почти незаселен, а около Вионас се предлагат скъпи къщи. Какво ще кажете панелка в кв. Запад или тухла на Яков Матакиев?



Тема Re: Ново строителство в покрайнините на граданови [re: Stromeyer]  
Автор martyrМодератор (m3lk0r)
Публикувано26.08.09 14:06



Поне за мен, най-красивият квартал на Пазарджик е "Канала". От Църквата (почти) до болницата. Навсякъде има солидни стари сгради със запазена архитектура. Жалко, че някой са изоставени на природните условия.

В центъра, не бих живял. Въпреки, че би било много добра инвестиция да имаш имот там. Но града има още доста граждани, които НЕ ИСКАТ да живеят там и се махат в посока София, Пловдив, чужбина и т.н. Обезлюдяването ще се засили и ще дойдат още хора от провинцията, да си купят имоти, които се предлагат на безценица, защото има повече от колкото се търси. Аз си продадох старата тухла на жители от кв. Ивайло. Тенденцията ще се засилва още повече.

Не, не ме интересува, че знаеш!


Тема Re: Ново строителство в покрайнините на граданови [re: martyr]  
АвторJamiroq (Нерегистриран)
Публикувано31.08.09 11:06



Само за справка - хубавият квартал за който говориш не се казва "Канала", а "Вароша" :)))
Няма спор - това е първият християнски квартал в града и несъмнено си е най-хубавият .



Тема Re: Ново строителство в покрайнините на граданови [re: Jamiroq]  
Автор martyrМодератор (m3lk0r)
Публикувано31.08.09 11:52



Point taken, бях забравил тези имена, като Вароша, Мехкемето, чик Салон, пич ма'ала ... сигурно в книгата на проф. Батаклиев си открил много добри илюстрации и информация за старият татар Пазарджик.

Enjoy



Не, не ме интересува, че знаеш!

Тема Re: Ново строителство в покрайнините на граданови [re: martyr]  
АвторJamiroq (Нерегистриран)
Публикувано04.09.09 11:12



Хехе, да в книгата пише страшно интересни неща, но името Вароша не съм го научил от там. В много български градове християнските махали от едно време са се наричали Варош. Изключение не прави и Пазарджик :)
BTW Ето ти интересна подробност за терена в/у който се намира училище отец Паисий - някога е било гробище! (Това вече е от книгата).
Поздрави,



Тема Re: Ново строителство в покрайнините на граданови [re: Jamiroq]  
АвторStroymen (Нерегистриран)
Публикувано25.10.09 08:59



"Хубав"? Южното крило на бул Мария Луиза (бивш Г. Димитров) освен че не е никак хубав, особенно в часта си около Хеброс, е и недостъпен за обитание. Малките мостове които не позволяват изграждането на съвременна автомобилна инфраструктура и достъп на живеещите по канала към съвременните средства за транспорт а именно МПС го прави и непристижен. Това определя и самото вяло развитие на тази южна страна на булеварда - невъзможност за строителство а от там и ниска цена на имотите и терените. Именно поради този факт, може би ви и харесва тъй като сградите по него са занемарени и изоставени но във възрожденски стил до тях трудно се стига понякога и с малкогабаритни МПСта. Доста от къшите все още имат директен клоакален изход на отпадни води към канала. Та протежението на този канал може би действително е романтично мсто за разходки, но не е пригодено за живеене - не предоставя нито достъпна градска среда нито конфорт. само си представям как всеки който иска да си купи дори 1 нов хладилник е е принуденд а го мъкне през мостче на около 100 м. от входа на дома му.
Колкото за името Вароша - истинската Вароща е там. Тя е и от към св. Богородица към Запад, т.е. Вароша е всичко което е м/у Канала и Марица, но за съжаление през наводненията в средата на 50те години на миналия век е залята и доста от нея в момента липсва. Именно най- богатите и красиви къщи са били в района на "карето" м/у кръговото и блока Добре Дошли в Пазарджик,, (и поредицата блокове до него) както и от др.страна на руски около блока "Слава на КПСС" Незабравяйте че именно поради причината породена от наводнението, пък пространството около Св. Богородица по каналав посока Топливо до бул Руски стои доста празно.



Тема Re: Ново строителство в покрайнините на граданови [re: Stroymen]  
Авторsofa-kofa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.09 23:25



права си. Там и Трабант не може да се мушне. Що за готино място е да живееш над замърсения с тежки метали и арсен канал?



Тема Re: Ново строителство в покрайнините на граданови [re: sofa-kofa]  
Авторot kanala (Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 02:20



Ами да ти кажа аз живея в една кооперация точно "над канала" до самата Св.Богородица . Лятото като се събудя към 10 излизам по пижама на 22 квадратовата ми тераса гледаща с лице към Пъпа , пия си сутрешното кафе там , седнал горе на една плетена градинска мебел и ми е много кофти като гледам пълния с арсен канал





Тема Re: Ново строителство в покрайнините на граданови [re: Stromeyer]  
Авторф з (Нерегистриран)
Публикувано19.08.10 22:23



А темата уж е за новото строителство..





Тема Re: Ново строителство в покрайнините на граданови [re: ф з]  
Автор martyrМодератор (m3lk0r)
Публикувано20.08.10 00:10



Нищо му няма на новото строителство. Ако е направено добре.

В този район обаче има много стари къщи, които по-добре да се реставрират отколкото да се бутат и новото строителство да се изнесе в крайните квартали.

Моля не повдигайте тема от преди година. Автора едва ли я следи още.

Не, не ме интересува, че знаеш!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.