Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:56 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Синът го закъсва здраво в училище?нови  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано13.11.08 10:02



Здравейте, родители.

Синът на близо 13 години доста го закъса седми клас.

Всъщност бавно и постепенно го закъсва от пети клас. Преместване в ново училище в пети клас, от квартално в централно и, както се оказа и доста претенциозно училище, след това преместване на местоживеенето, след това дъното - две раздели и след втората развод, горе долу културен, и накрая втори мъж вкъщи почти веднага след развода..

Да, знам, много е..

Няколко сесии на психолог поставиха емоционално разстройство. Нямал "когнитивни" проблеми, но имал силна обърканост, емоционален дистрес, липса на ориентация и демотивация. Но в същото време бил много амбициозен и чувствителен, и факта, че е най-слабия ученик в силния клас много го тормозел, но нямал волята и силата да изработи нужния труд..

Някой имал ли е такива проблеми с тийнейджъри и как сте се справяли.

Благодаря.



Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано13.11.08 11:07



Да, периодично имам такива проблеми. Те закъсват по някакви си техни лични причини, обаче не могат сами да се измъкнат, защото са изпуснали много материал.
Частни уроци, така се справяме.
Миналата година недоволствах, че другите дават пари за кандидастване, аз давам за да не остане момата на поправка.

Обаче, имаше ефект, защото си реши много добре задачите на изпита и влезе в езикова паралелка.
Не оставяй нещата така, защото колкото по-неразбираме е материала, толкова повече се демотивират.



Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: kakata]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.11.08 11:17



като гледам, детето има повече нужда от разбиране и споделяне /от страна на майката/ отколкото от частни уроци.

Queen's only



Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: Last Roman]  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано13.11.08 11:19



струва ти се, че е зарязан?

откъде?
питам наистина, може и да е така, аз не съм го усетила..



Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 11:27



Ееех, не е случил с майка...

Горкото момче


Поредното...



Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: kakata]  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано13.11.08 11:35



И ние сме на частни уроци така и така, седми клас е, а от втори скор на шести е с учител по математика.

Обаче му писаха тройката за годината. Учителката твърдеше че при нея бил 4.50 до 5. В училище не го показва. Не го кефи.

Твоята сега 8 клас ли е, тоест успяхте да го преодолеете?



Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: :)]  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано13.11.08 11:39



Моля ви са казвайте по-подробно какво имате предвид

толкова ли е трудно да го напишете?

Имаш предвид, че не му обръщам внимание ли? Или че не се жертвам заради него? Или какво?



Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.11.08 11:40



като гледам какво е преживяло детето - след това преместване на местоживеенето, след това дъното - две раздели и след втората развод, горе долу културен, и накрая втори мъж вкъщи почти веднага след развода...
Е нормално да се стигне до:
...емоционално разстройство. Нямал "когнитивни" проблеми, но имал силна обърканост, емоционален дистрес, липса на ориентация и демотивация
А най-лошото е, че тепърва навлиза в пубертета и всичко това ще му се отрази по-късно обръщай му повече внимание, грижи се за него, подкрепяй го, покажи му, че е единтвеното нещо, ценно за теб. Дете, което е несигурно вкъщи, няма как да бъде уверено в себе си и в училище, независимо на какви частни уроци ходи. А идат и кандидат гимназиални изпити.

Queen's only



Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано13.11.08 11:48



Да, осми клас е. Според учителя по английски, който е с тях по 19 часа седмично, 2/3 от децата не ставали за тази паралелка. Но го насметох да си върши работата и да не ги обезсърчава. Писна ми от учители, на които децата са виновни. Виждам голям напредък у нея, започна свободно да чете, да превежда, горе-долу с справя с граматиката. За два месеца е много, защото започнахме от доста ниско, при това объркано ниво.
Колкото до математиката, честно казано нямам представа докъде е. Миналата година стигна до добро ниво, а първия срок имаше двойка.
Със сина ми имаше същата серия, и пак в седми клас. Но там нещата бяха много хард - биология, химия, математика, български. Завърши с много нисък успех седми клас, отказа да кандидства и го преместих в училището на една от частните учителки. Там, е и с нейнат подкрепа, но го насърчиха и от осми клас досега си завършва прилично с петици.
Тя още тогава ми каза, че той в никакъв случай не е за двойка и тройка и ме посъветва да го махна от старото училище.



Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано13.11.08 11:52



Бе не ги слушай, нито са ти в къщата, нито знаят през какво преминаваш.
След като семейният ад е свършил, детето постепенно ще се поуспокои. Не го подлагай на натиск, а поддържайте някакво ниво за да не изпадне. Засега му трябва спокойствие, жизнерадостна атмосфера у дома, и добра приятелска среда.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.