Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:26 13.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Не само тованови [re: Last Roman]  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано13.11.08 13:04



е преживяло, ами и доста интензивно във времето - новата къща, развода и втория мъж в рамките на по-малко от година.

Шоково.

Но животът пита ли?

Ами как се показва на един мъж на 12 години, че е единственото нещо, ценно за мен? Имам и дъщеря на 10, както и много държа на връзката с мъжа ми.

Мога да го поставя начело, а не наравно примерно?

Как едно момче на 13 години разбира завинаги, че е много ценно за майка си?



Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: kakata]  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано13.11.08 13:09



Много интересно! Аз също мисля ча преместване. Това училище го тормози с претенциите си.

Той обаче е против и казва, че това би бил промал за него.

Можеш ли на бележка да ми дадеш името на частното училище, или тук?

Или не съм разбрала - това е нормално училище, но там преподава неговата частна учителка?
Ад точно това мисля за направя, но той не е съгласен..

Нещата при нас също са много хард. Задава се нисък успех в седми клас и нисък бал...

Как да го мотивирам, освен с моето внимание и насърчаване?



Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: kakata]  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано13.11.08 13:10



Ти психоложка ли си?

Точно това каза и терапевтката.. Емоционална стабилност и да е приоритет на семейството. За жалост седми клас не чака..

Семейния ад - колко си права!



Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано13.11.08 14:49



Не съм психолог. А колкото до училището, то е държавно, но там работеше една от учителките. Тя ми е и приятелка. Представи го добре на колегите си, приеха го, насърчиха го и той започна да показва резултати. Тя отдавна не работи там, но той вече има самочувствие на умник и пак отчита добри резултати. Което, обаче, не може да се каже за дисциплината и затова всяка ваканция боядисва оградата и копае училищната градинка.



Тема Re: Не само тованови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор Severous_Snape (wizard)
Публикувано13.11.08 15:23



Ами как се показва на един мъж на 12 години, че е единственото нещо, ценно за мен? Имам и дъщеря на 10, както и много държа на връзката с мъжа ми.

Психолог не съм, но в една книга за възпитание на деца прочетох, че когато не сме били свидетели на някаква кавга между деца, не е редно да съдим кой е прав и кой е крив а трябвало само да наложим мир и да ги разтървем.

По-нататък в същата книга прочетох, че децата трябвало да се изслушват, и че не бивало по презумпция да решаваме (в интерес на истината това съм го наблюдавал в няколко семейства), че непременно по-голямото е виновно. Трябвало също така да насърчаваме откровеността им, каквото и да значи това последното. При следващ момент, когато мога, ще прочета какво още са написали във въпросната книжка - наистина ми стана интересна.



Тема Точнонови [re: kakata]  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано13.11.08 15:29



Насърчиха го, приеха го - ключово е това.

Аз искам точно такав среда да има. Градивна.

Тайна ли е кое е това училище? Дали е също профилирано? Звучи ми нормална средата там. Сигурна съм, не е само заради познанството си с учителка.

Някои централни столични училища наистина са много претенциозни и създават и поддържат свирепа среда. Може би е нормално за навици за силна конкуренция, но ако почнат от началото там. Синът ми почна късно от пети клас и не се справи. Може и това да е причина, освен семейните проблеми.

Дъщерята почна от трети, въпреки че с доста реване, но пък засега се справя.

Както казах, и аз искам да го преместя в по-нормална среда, но той се противи силно.



Тема Re: Не само тованови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.11.08 15:34



не знам, драга - ти си майката, ти би трябвало да разбираш децата си и да знаеш от какво имат нужда и как да им покажеш, че ги обичаш.



Queen's only


Тема Re: Не само тованови [re: Last Roman]  
Авторизaypa (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 16:29



това е пределно ясно.

например ти, приемам, че си мъж, какви спомени имаш, с които ти е показано това най-силно и значимо и запомнящо се?

И други мъже? Че и жени?



Тема Re: Не само тованови [re: изaypa]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.11.08 16:54



прегръдка, целувка, насърчителен разговор, споделяне и изслушване на проблемите ми. Но по принцип съм свикнал да се справям без чужда помощ, та била тя и родителска. Разбира се никога не съм бил поставян в подобна критична ситуация.

Queen's only



Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: Poбинятa Изaypa]  
АвторTaти (Нерегистриран)
Публикувано13.11.08 21:13



Горкото дете. Ама наистина горкото дете.
Вместо да ходиш да си сменяш мъжете като носна кърпичка да си беше гледадла детето. Ти си го увредила психически до толкова, че няма да може да гледа здраво семейство след годи а тръгнала да се тревожи за успеха в училище и за това, че видиш ли е 7-ми клас.
Детето има огромен проблем и твоето неразбиране на проблема е още по страшно. Смяташ ли, че отценките му в 7 клас ще му решат проблемите в живота и ще го направят един психически здрав индивид ???
Той точно сега навлиза в пубертета и е върпос на време това напрежение да избие на някъде, но ти гонейки поредният мъж няма да забележиш какво става с детето ти ...
Просто нямам думи. Ако това беше в Америка отдавна да ти бяха отнели родителските права.
Както някой по горе се изрази - ПОРЕДНАТА жертва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.