Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 26.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема аз същонови [re: rosminch]  
АвторИзaypa (Нерегистриран)
Публикувано24.11.08 17:12



планирах връщане в старото училище и първоначалния ми план беше още от началото на седми клас да го върна в старото му квартално училище, даже бях говорила с учителите.

Обаче самия той, сина ми, категорично и страстно отказа - за него това било провал. След това му предложихме преместване в училището на едната от частните му учителки, и там отказа въпреки недоброто начало на оценките.

В момента сме се разбрали до края на първия срок остава и се мъчим да подобрим успеха, и тогава ще видим, но съм сигурна, че пак ще даде отпор. Още повече психоложката твърди, че ще е голям шок за него да сменя именно сега средата. Аз затова и си мислех в старото училище, за да е по-малка смяната.. обаче той отказва. Ще видим.

Говорих с едната от учителките на частните уроци - каза, че не е достатъчно сериозен и не работи достатъчно. Да съм му говорела. То проста няма вече накъде да се натиска..

Колко време взе отпуск - месец?



Тема Re: аз същонови [re: Изaypa]  
АвторTaти (Нерегистриран)
Публикувано25.11.08 03:26



дай имейл



Тема Re: аз същонови [re: Taти]  
Авторlsaura (Нерегистриран)
Публикувано26.11.08 10:44



midlifelady@abv.bg



Тема Re: Не само тованови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано03.12.08 13:09



А каква майка си, щом не знаеш как става?



Тема Тъкмо щях да хвана темата, ти ме иzпревари...нови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано12.12.08 21:44



Имам подобен проблем, но по твоята тема ми се струва, че никой не може да конкретиzира проблема на сина ти.

Не бърzай да прехвърляш причините на личния ви живот, раzдели, местения и т.н.

При мен ги няма тия работи. Живея сама и ходенето по мъже (...

....) е ясно раzграничено с иzлиzането с мои приятели +дъщеря ми + нейни приятели (както дойде).........

И гледай какво става..... детето е с найъдоброто zа въzрастта си вербално и когнитивно раzвитие, финна моторика_ нормална, груба моторика _ нормална и всичко останало в нормата, будно дете, умее да иzкаzва мнение и т.н.

Обачее госпожица химбеер младша клони към емоционална нестабилност. Подобно като при твоя син.

Детето е трудно zа мотивиране в област, в която има слаб интерес.

Сега могат да ни иzкарат провалени майки, но нещата седят така.....

И ако бъда честна, се написах билна zа 1 ден след раzговора с въzпитателката или както там се каzва.


И се обадих на един приятел zа да вляzа в раzговор и сама да стигна до някакъв иzвод, zащото ти или аz сме единствените, които си поzнават децата в детайл.

И стигнах до иzвода.........поне до моя проблем, помисли си и ти.......

Значи какво правя в таzи насока и какво не...

1. иzраzяване на обич_ винаги сме си го каzвали, покаzвали, получавала е малки подаръци, zащото я обичам и по случая се говори и т.н. нищо ново.

2.Похвали, винаги честни и на място

3.Поддържане на хобита и интереси, неща в които лесно мога да я мотивирам, дори да не е много добра, но да има раzвитие и тя да го усеща

А какво не успявам....

.....хммм ...... от къде да zапочна....аz съм много сдържан човек иzа едно дете е много трудно ясно да инвиzира границите и това води най_вероятно до несигурност

Мисля че не е нужно да ходя някой да ми прави аналиz, това го мога и сама...

Другото е...........както подоzирам и при теб.............е че когато някой е прецакан в личният живот, раzбирай като партньор и въобще като човек, е много лесно да се провалиш и като родител.......И цялата ситуация идва от гуzна съвест, какво ли........неееее.........бих каzала нежелание да се стресираш zа глупости...........сравнение с други стресове, едно дете може да бъде само ангелче......и в крайна сметка и само с поиzтъркани нерви....някаква самоzащита или нещо от сорта.......


Та успех ти желая.


а какво да правиш..... Ами аz съм въвела нов режим, т.е. моите иzкуствени граници....така че детето ако не усеща моите, поне да има неzависим план на учене, хоби, свободно време и т.н..... и в тоzи план влиzат и нелюбимите, но важни неща.........и при успех идва и мотивацията.

by himbeer


Тема Re: Не само тованови [re: ThunderGoddess]  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано16.12.08 18:10



Може би лоша. Нали затова питам.

Това, което знам как става, може би не е достатъчно като мотиватор и ощастливител, или на това поколение му е нужно друго. Питах мъжете тук за спомените им от подобни проблеми и майки.



Тема Аз пъкнови [re: himbeer]  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано16.12.08 18:17



тъкмо щях да я пусна вече, и ти написа това интересно нещо.

Това в България ли се случва?

Аз имам спомени от моето юношество и моминство и ролята на майка ми, но първо времето беше друго, аз бях друга личност, и не съм момче. Мъжете имат особено връзка с майката, зная го, чувала съм го, виждала съм го, усещам го. Тя е по-скоро емоционална спойка, не дотам ролеви модели или напътствия или примери в живота.. А пък аз като единствен родител съм всичко това и отгоре.

То съм си се провалила на този етап като родител общо взето да вдъхновя момчето да работи.



Тема не мисля че е от голямо zначение къде синови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано17.12.08 00:00



в Германия съм, но дъщеря ми не е имала местения или някакви други сътресения.

Даа, това е вярно zа момчетата.....но мислиш ли,че един мъж би могъл да промени нещо в таzи проблемна насока? Честно да ти кажа малко се съмнявам, че в таzи насока ще е по_добър от теб....може би в нещо друго ще може да го напъти...

И е още рано да се каже, дали можеш или не можеш да го вдъхновиш да работи. Ами може пък сега да му е момента да става стабилен като личност и сам да си посрита дупето да учи и прави нещо.....


Сега се сетих zа едно интервю по радиото, с една девойка, която сега ще си zавършва средното обраzование и ще специалиzира в иzбрана професия (тук така правят) И я питат каква иска да стане, а тя каzва ` искам да стана Buerokauffrau `


Едно уточнение, това е луксоzната дума на секретарка

, Води се zа по_добре zвучаща, но са синоними.

И аz направо онемях

Та тия хора нямат обща култура, че трябва да специалиzират zа секретарка Да не говорим zа тия, които следват. Правят го, само zа да висят на джоба на родителите си. Питам едно момче, което си иzкара каzармата в детската градина на дъщеря ми преди 3 год.

Питам го какво прави сега, той ми отговаря,че следва.
И какво следва, го питам,
Той ми каzва_ политика с руски и нещо още.
Питам го дали учи това, което си е представял. И какво иска да стане.
Той ми каzва, че не му харесва и иска да стане журналист.
Ами каzвам му да се премести нещо с медии, има най_раzлични. А и повечето журналисти са на свободна практика, как се живее от това?

Направо съм отчаяна колко неориентирани са младите хора а и техните родители. Та пробвай да му помогнеш да си постави целите и да zнае точно какво иска, а пък той ще намери начин да го постигне.

Нали са млади и амбициоzни, беz иzлишни ангажименти и много въzможности, това трябва да са достатъчно предпоставки zа добър старт.

by himbeer


Тема Re: Не само тованови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано17.12.08 20:44



Нищо друго не му е нужно на поколението, не сме некакви мутанти, хора сме. (Принадлежа към по-младото поколение, хаха). Просто покажи, че те интересува и той е на първо място и не прави неща, които може да го наранят, действай по-плавно. Ако майка ми, скоро след развод с баща ми, си вземе друг мъж, определено бих се изнесла и не бих й говорила за много дълго време ...



Тема Re: не мисля че е от голямо zначение къде синови [re: himbeer]  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано19.12.08 08:00



Относно ролята на мъжа, бащата де - дали може да промени нещо - предполага се, че той изпълнява твърдата част, така да се каже, направляващите и насочващите функции и ролевите модели в двойното родителство, че майката да можела да дава емоционалния комфорт и подкрепа.

Когато е един родителя, примерно майката, тя или дава всичко, или почват естествено да отпадат някои неща.. например емоционалната майчинска роля първа давала фира.. и всъщност момчето си търси мъж да модел, майката не може да му бъде такъв в юношеството, а когато от избачкване на бита и осигуряване на живота тя занемари и емоционалната част, тогава става едни осигурител на бита, а майка няма..

Сега това са теории, чути от терапевти, не знам доколко работят на практика, естествено няма спор, че двойното родителство и най-доброто.. ама като го няма, какво правим..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.