Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 26.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Точнонови [re: Изa-ypa]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано17.11.08 11:44



ами... конкретно сестра ми според мен си създаваше /компенсираше/ увереност в ролята на "Царя на глупаците"
набутваше се сред най тъпите и т.н. където си блестеше без грам усилие
но пък при тях бяха вървежни други неща- бягането от часовете правенето на печен чрез отрицание на установените ценности и т.н. мисля че ще ме разбереш какво имам предвид.

беше си изградила 2 образа един "културен" за вкъщи и един "пумиарско-готин" за пред "приятелите"

имам предвид речник, начин на обличане, маниери всичко

при мен подейства в обратна посока нещо друго:
майка ми много по-рано, докато пътувахме една зимна сутрин ми показа чистачките на улицата и ми каза че живота си е мой, тя ще ме обича и чистачка да стана, но праха и газовете ще си ги дишам само аз

виж АКО АЗ ПОИСКАМ НЕЩО ПОВЕЧЕ - тя е насреща за уроци, плащане и т.н.

мнооого добре ми е подействало явно

Редактирано от fascinating oceanid на 17.11.08 11:56.



Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: Poбинятa Изaypa]  
Автор moorea (Куин Мери 2)
Публикувано17.11.08 15:01



Спри му джобните.Действа безотказно при "липса на ориентация и демотивация".Няма да му помогнеш с разговори,направила си достатъчно в тази насока.Децата "напипват"слабите ни места- в конкретния случай-угризенията,които изпитваш,че си променила удобното статукво,и безжалостно ни манипулират.

I`m blonde so please,speak slowly!


Тема Re: Точнонови [re: fascinating oceanid]  
АвторИзaypa (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 17:30



А какво стана със сестра ти - получи ли социално удовлетворение? Майка ти сигурно и на нея е казала това за уличното чистене.

Моято ме плашеше ей там в завод Пролетарий има запазено място за теб, ако искаш..

Щото и аз имам подозрения, че сина ми обича да играе царя на глупаците.

Това е тъпо, онова е тъпо, струва ми са на маска на бунтаря, дето се кефи на тройките си. Пумиярско готин е добро описание.. Не е никак глупав, напротив..

Въпроса е какво точно протестират така, за да се адресира директно.

Развода или новия мъж на мама или какво? Защото внимание получава в добра степен.



Тема Re: Точнонови [re: Изaypa]  
Автор fascinating oceanid ()
Публикувано17.11.08 20:02



Ами сестра ми завърши някак някакво училище, след като смени 2-3заради отсъствия, ожени се много рано и всъщност майчинството я стабилизира
това на вас не ви е опция като гледам

това обаче не знам доколко е "страдане" от развода или някой е напипал хлабавото... защото да ти кажа развода и по някакъв начин изчанчва децата в смисъл научават се да се възползват от липсата на постоянна комуникация между родителите и по-ниското довери е родител родител спрямо родител-дете.. подличко еи малко, знам, но това е част от цената на развода за родителите. освен да осъзнае че играе срещу себе си не виждам друг изход.
ако има при кого да го уредите да поработи лятото ама някакава такава работа дето с нея ще си остане ако не си оправи ученето...
при мен двамата родители се състезаваха да ме изнудват и да ме шантажират по огледалната схема...




Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: moorea]  
АвторTaти (Нерегистриран)
Публикувано17.11.08 23:02



Точно !!!
Ако почасовия бой със сопата не действа на псето то спри му храната. После му спри и водата. Накрая почвай да му скубеш козината, да му режеш части от тялото докато не умре ... или не се оправи.
Детето няма нужда от допълнителен тормоз. Няма смисъл да се стресира за да "се оправи". След като то е в шок защо трябва да бъде допълнително депресирано и стресирано. Като сме болни от грип ходим ли голи и боси по снега за да оздравеем по бързо ?
Обществото в момента не предразполага към "правилно" развитие. Това, че детето тормозено психически ще започне да учи няма да го изгради като един психически и душевно здрав човек.
Нагледал съм се на изтормозени от тъпи родители деца. В повечето случаи родителя има нужда от психолог а не детето. Използват децата си за отдушник на своите проблеми.
Ако детето има проблем - решете го заедно. Най трудната част е разбирането на проблема от родителя. Да вникне в света на детето. Да разбере какво става в главата му и в обществото в което детето живее.
Ценностната система на децата е под всякаква критика както и начина им на общуване. То е "ново", "модерно" но и осакатено. Ако детето няма здрав дом то няма алтернатива и е принудено да приеме модела на "безценностно общество" в което чалгата, алкохола и секса са единственните смисленни неща. Консуматорско общество.
Тенденциите показват, че рано или късно човек зажаднява за знания и ако не си ги набави в средното училище, то той ги наваксва във вишето. Сега първият тласък от консуматорско поколение което 10-11-12 клас изобщо не се вяскаше в училище не изпуска лекция или упражнение в университета. По наше време беше обратното. 100% посещаемост на средното образование и минимално задължителното във вишето.
Знанията не са критерии за реализацията на един човек.
Изаура - радвам се, че си взела проблема присърце и търсиш всякакъв начин да го решиш. Ще те посъветвам да се опиташ да опознаеш детето си и неговото поколение. То не се вписва много в "старите" разбирания за общество и начин на общуване. Още повече ако живеете в София - нещата са доста по трудни.
Разбери, че детето няма да проговори на "твоят" език колкото и да го тормозиш. Трябва ти да разбереш неговият. Това, че "думите му" на твоят език не значат нищо - не значи, че то не иска да ти каже нещо. Децата са чисти и невинни колкото и да им се придават определения. Всяка една грешка е грешка на родителя. Само и единственно. Не можем да обвиняваме никой друг. Нито училището, нито приятелите, нито средата нито самото дете.
Прочети малко книжки за възпитание на деца. Сигурен съм, че ще ти помогнат да разбереш детето си.
И запомни, че най страшното за едно дете е родители които си мислят, че знаят всички отговори и винаги са прави.



Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: Taти]  
Автор moorea (Куин Мери 2)
Публикувано17.11.08 23:16



Спирането на "джобни" е тормоз?Или не искаш да разбереш същността на проблема?"Разбери, че детето няма да проговори на "твоят" език колкото и да го тормозиш."Да,това е и моята теза.Щом на него му е "тъпо" в училище,би могла да му обясни и че на нея й е "тъпо" да ходи на родителски срещи,да се среща с преподавателите му,за да го защитава и извинява,да ходи всеки ден на работа,за да изкара достатъчно за прехраната му.Да му обясни,че всеки,колкото и да е "малък",има освен привилегии и отговорности.

I`m blonde so please,speak slowly!


Тема Re: Синът го закъсва здраво в училище?нови [re: moorea]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано18.11.08 10:22



Не става така. Това е само началото на военни действия между него и майка му.
Тук ще се съглася с тати. Важното е човекът да е физически и психически здрав и да се стреми да се реализира. А за да стане това, трябва да е спокоен и щастлив.
Ако нашите изисквания смачкват детето и го правят нещастно, какъв е смисълът от тях. Всички знаем какво става с тормозените да са отличници, да свирят на пиано и тем подобни. Да, те учат, да стават отличници и дрънкат на пианото, но вътрешно намразват родителите си, учителите си, всички които ги заобикалят и са щастливи. Един ден родителите с ужас виждат вместо преуспял с добро семейство млад бизнесмен /шеф, музикант, директор, депутати етц./ един комплексар, гей, пиянде, гълтащ антидепресанти и лежащ от сутрин до вечер на дивана.
Детето подложено на постоянен натиск и тормоз, в един момент рано или късно се разбунтува срещу това и го прави по ужасен начин.

Та и тука. Проблема не е в джобните, а в това че детето по някакъв начин е нещастно. Наказанието и строгия тон няма да му помогнат.



Тема Re: Точнонови [re: fascinating oceanid]  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано18.11.08 16:48



Децата не само при разведени родители, ами при всяка дисхармония и липса на общуване между родителите се възползват. Докато бяхме женени и в разногласия, синът се възползваше сериозно и бяхме взели специални мерки да се съгласуваме по този повод. Сега също текат тези мерки. Това някак престана - видя, че с баща ми инсталирахме допълнително съгласуване, за да не спекулира мама каза тати каза..

Именно - как да осъзнае, че действа срещу себе си?!?

за работа ще помисля, след изпита .. благодаря за съвета.

колко голяма беше сестрата при развода?



Тема тинови [re: Taти]  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано18.11.08 17:19



наистина ли си тати? много си полезен, благодаря.

мъж толкова много да пише и добре е уникално. обикновено си мълчите.

и пишеш като доцентката по детска психиатрия. Тя каза, че в никакъв случай не е отмъщение от страна на детето или организирана съпротива, или подобно, че те просто се объркват дълбоко от тобкова шокове и промени и нямат ориентир. Той най-вероятно не вижда за какво да учи и да се пъне, освен че е емоционално разстроен. Тя препоръча да имаме ясна цел - примерно толко и толко оценка на изпита и в училище, и пълно емоционално спокойствие и внимание към него. Аз да съм го наблюдавала и да работя с него. Да спра да му нареждам силово. Никакви ултиматуми и шокови терапии. Както и да не го местя в друго училище, това носи нов емоционален шок.

Това като гледам е в посока да опозная детето повече и неговото поколение. Не помня някой нас да ни е опознавал така, но да не гледаме назад. Беше друго.

Това за знаниято е много интересно. Друг един дружески съветник психолог терапевт преди няколко месеца казваше - училището го махнете, то е неприложимо нататък за съжаление, гледай само да хване оценките и за го мине. Другото е важно и хвани него - какво иска, каква музика слуша, какво иглае в нета и в компа, играй с него, проучи певците и групите му, марките дрехи, игрите им, комуникацията им. Нямали среда и сега търсели и в родителите средата си, децата учели родителите, тъй като били свръхинформирани, и ние не сме. Отношенията са други. Нямало родители деца, имало партньори.

Другото, научно поднесено, е именно че ако някой нещо носи вина, по-скоро отговорност, е винаги родителя, никога детето, и че само и главно родителя действа. Детето се изслушва, не се подлага на препоръки. Препоръките получава и изпълнява родителя.

Здрав дом! Как става това при втори мъж? Искам да зная какво го тормози, освен моите изисквания да учи, и как да му дам увереността какво значи за мен? Казвала съм му го, говоря му, отделям му време. Какво още. Как да се стабилизира и да си поеме пътя уверен?

Толкова ли е страшно в света на 12 годишно момче баща му и майка му да се разлюбят, и майка му да се събере с друг мъж? Какво толкова е проблема - аз навремето исках нашите да престанат да се тормозят и мен да тормозят така.. но поне бях на 15-16.. Как да се закрепи основата на дома?

Имам и дъщеря на 10, и тръпна в очакване и тя да почне да ми създава социално проблеми. Засега е само лека ревност и мрънкане по адрес на намаленото й внимание. Лекалката каза, че момичетата по-късно в пубертета правели проблемите..

Никакви отговори не знам и затова съм се разтърсила. Той и крие и се прави на мъж и непукист и това то прави още по трудно...



Тема Ма то е фактнови [re: kakata]  
Автор Poбинятa Изaypa (на живо)
Публикувано18.11.08 17:26



военните действия течаха, затова и срива в училище и посещението при терапевт...

ние сме отвърд всякаквите стимули - джобни компютър телевизия и така нататък... бяха давани и отнемани -той просто като един пролетарий вече нямаше какво да губи.. а аз нямах никакъв лост повече.

е джобните си седят в минимално количество.. както и копма си го получи пак..

тези отличници никой не ги цели, въпроса е в приемлива социална успеваемост..
особено в истеричния седми клас..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.