Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 10.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема За училищните правиланови  
Автормaйka-зaйka (Нерегистриран)
Публикувано21.03.08 22:06



Как смятате, няма ли да е по-добре учениците с успех над средния да имат право на 50% отсъствия от училище, разбира се, ако има съгласието на родител за тези отсъствия. По този начин учителите ще могат да обърнат внимание на другите деца. Още повече, че в малко училища атмосферата е безопасна за децата. Ако не съм права и има много такива училища/безопасни/, моля,кажете кои са тъй като бих желала да запиша детето си в някое от тях. Предварително благодаря!





Тема Re: За училищните правиланови [re: мaйka-зaйka]  
Авторmura (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 10:18



Napalno vi podkrepyam i pri nas e istoshtitelno da prisastva deteto v uchilishte. To sa poboi ,psuvni i drugi gadorii ,kato v kazarma bez nadzor!Do 4 klas vsichko si be ok,klasnata beshe tochna i nyamashe edin skasan ili nadraskan uchebnik, ili dreha sega e uzas pri nalichie che imat maz za klasen.Tova e centralno uchilishte i se plasha ,kogato sled sedmi klas go smenime na kakvo she sme svideteli oshte!





Тема Re: За училищните правиланови [re: mura]  
Автормaйka-зaйka (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 10:38



Как смятата, ако се опитаме да направим подписка и да я предадем в няколко институции с това искане, може би ще успеем да си предпазим децата от това безумие?



Тема Re: За училищните правиланови [re: мaйka-зaйka]  
Автор The Fallen Angel (shinigami)
Публикувано22.03.08 15:24



Какво по-дяволите означава "безопасно училище"!?


Нещо като в щатите? Да има охрана, да не се допускат външни лица... И да се пази ред при учениците... Така, че като изперкат достатъчно да започват направо с масовите убийства?!

Не знам дали осъзнаваш основната цел на едно училище след знанията, които в случая в България то не дава. Втората му основна цел е да научи детето ти на социален живот! Да може да комуникира, да се справя в различни ситуации, да опознава различни хора и да се сблъсква дори с проблеми, които за теб явно са "опасностите". Ама като стане на 18 няма да има кой да го пази от тези опасности! В твой интерес е детето ти е сред хора и да изживява всичко

Друг е проблема, че в училищата и учители и директори и псхолози и прочее... Аре, без епитети... за нищо не стават! Трябва в училищата да се избягват поне елементари опасности, като цигари, алкохол, дрога и прекомерен тормоз, но няма да стане докато учителите пият и пушат редом с учениците и ги тормозят!
И въпреки това, мястото на детето ти е в училище... Не го лишавай от тези незаравими спомени, защото за мен те са точно това - незабравими! В училище съм намерил хората на които и до ден днешен мога да си поверя жиовта... По нататака нищо не е толкова чисто и просто...



"Като евреин в комииина,
Детството отмина..."


Тема Re: За училищните правиланови [re: The Fallen Angel]  
Автормaйka-зaйka (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 16:22



Говоря, за училище, в което да няма наркотици, учителите да не тормозят физически и психически децата. По време на междучасията да има дежурни учители съблюдаващи реда приет от съответното училище. Да не се позволява на децата да влизат във физически разправи и въобще училище отговарящо на Законите в РБ. Ако се сетите за такова, моляяяя. Пишете!



Тема Re: За училищните правиланови [re: мaйka-зaйka]  
Автор The Fallen Angel (shinigami)
Публикувано22.03.08 19:21



Ти с детето ти специално някакви проблеми ли имате в училище? И понеже няма опасност в скоро време училищата ни да станат безопасни - опитай се да анализираш проблема и да оправите нещата по някакъв начин... Аз специално в училище не съм бил обект на тормоз нито съм тормозил някого. Изключвам някой малки шеги, които обаче е редно всеки с усмивка да приема... иначе не, че не сме се спускали с чинове по стълбите...


Обикновено проблеми имат "отцепките", които по една или друга причина не желаят да се приобщят и страдат от тази своя отчужденост, но ако си нормален - няма опасност да пострадаш психически. Още повече, че всеки нормален ученик, точно като мен, би отговорил на психическия и физически тормоз от учителите със същото! Не случайно имахме тъпи преподаватели, които с мен не са си позволявали изцепки, именно защото съм им показал, че ще ги уважавам колкото и те ме уважават - работи, защото те и без това повечето са елементарни!
А при положение, че безопасно училище няма, ти поемаш функцията да запознаеш детето си с опасностите и да направиш така, че то да не се потдава на тях.
Също много важно е да знаеш, че дори да е в перфектното училище, ако компанията му е главно от пушачи - много е вероятно да пропуши!
Та - погрижи се за частта в която можеш да играеш основна роля и нещата ще си дойсат на място. Казвам ти го от опит - не е само училището това, което възпитава детето ти.



"Като евреин в комииина,
Детството отмина..."


Тема Re: За училищните правиланови [re: мaйka-зaйka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.03.08 19:44



Ще отмина коментарите за ОПАСНОСТИТЕ в училището, защото е тема на мнооооого дълъг разговор. Присъединявам се само към идеята, че по-напредналите ученици би трябвало да не бъдат преследвани толкова строго за извинени отсъствия. Е, не бих стигнала до 50%, но бих дала свобода на родителите да освобождават такова дете от училище например само с едно обаждане (което не може да се фалшифицира, за разлика от бележката

) до класния ръководител.

129 училище, в което учи синът ми, не е ИДЕАЛНО, но все пак има някакъв ред, според мен. Когато бие звънецът - децата задължително влизат в стаята и я затварят, независимо дали учителят е дошъл. Има учители по коридорите винаги в междучасие и освен редовните препускания из коридорите и безобидни боричкания, не съм виждала нещо по-жестоко. Във всеки клас, естествено, си има по някое по-агресивно зрънце, но това се случва навсякъде в живота и мисля, че повечето учители успяват да се справят.

Редактирано от yниKaлнa на 22.03.08 19:50.



Тема Re: За училищните правиланови [re: The Fallen Angel]  
Автормaйka-зaйka (Нерегистриран)
Публикувано22.03.08 21:48



Говорим за малолетно дете. Какво ме съветваш да кажа на детето си да се държи с "тъпата даскалка" както тя се държи с него ? Как тогава, ще изисквам да има респект към възрастните ? За сега казах просто да избягва контактите с нея , но понеже става въпрос за класен-трудно е ?[otkacham



Тема Re: За училищните правиланови [re: мaйka-зaйka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.03.08 22:44



Ти май не каза досега, че детето има проблем с даскалка? А какъв е проблемът? И аз имах един с даскалка от 129, но той беше съвършено различен от "опасност". Тя не беше "тъпа", просто беше прекалено взискателна, до вманиачаване. Един кон с капаци просто.



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: За училищните правиланови [re: мaйka-зaйka]  
Автор The Fallen Angel (shinigami)
Публикувано23.03.08 09:29



Ако искаш може да споделиш за какво точно става въпрос и евентуално мога да ти дам съвет или насоки за размисъл


Иначе в 8-ми клас преподавателя ми по френски се правеше на голямо нещо. Какво бил постигнал, каъв бил а ние сме били говеда и от нас нищо нямало да излезне... Това човек, който си пиеше усикито с директора в училищното барче и не влизаше по цели часове в класната стая докато имахме при него - даваше задачи и отиваше по "работа" да пият с директора... Та въпросното величие обичаше да пошляпва някой зад врата... С мен не си е позволил подобен произвол, но понеже обожаваше да седи на мек стол, караше дежурните да му търсят такъв из цялото училище... Един ден имаше отпечатък от подметка на тапицерията на стола и ония се разбесня и ни накара да си показваме подметките и като стигна до мен, реши, че аз съм му стъпвал на стола... Е не бях
Почна да ме заплашва, не знам си к'во, не знам си що и аз се опитвам да говоря с него, но нали съм говедо - не ме слуша. За това станах от чина, отидох до мекия му стол и си оставих отпечатък от моята подметка на стола до стария отпечатък - нулево съвпадение. Тъпака ме зяпаше с френска изуменост и не знаеше какво да каже. Само го попитах дали още смята, че това е моя отпечатък и си седнах на мястото... Вярно, че завърших с 4-ка, една от най-ниските оценки, но ми дремеше на оная работа... Та, тогава съм бил малолетен

А ако сметнеш, че нещо съвсем не е наред можеш да постъпиш като баща ми, когато сестра ми имаше проблеми с даскалицата по Български... После шматката не се и замисли да си пробутва тъпите номера отново

П.П. Толкова време не бях писал тука, че сега си наваксвам с тези "творби"



"Като евреин в комииина,
Детството отмина..."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.