Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:59 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: За училищните правиланови [re: yниKaлнa]  
Автор *jull** (())
Публикувано03.04.08 22:25



А ето за сравнение ХОЛАНДСКАТА ОБРАЗОВАТЕЛНА СИСТЕМА...







Тема Re: За училищните правиланови [re: *jull**]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 13:13



"Винаги има поне още една гледна точка..." , както е мотото на "Уникална". Има какво да се поучим от холандската образователна програма. Още повече, че я намирам за ефективна: Холандия е по-добре развита страна от нашата, хората са по-усмихнати от нашите сънародници...

Съгласна съм с Уникална, че примерът ми не е много коректен. Но все пак децата вместо по задължение е по-добре доброволно да възприемат, да бъдат мотивирани и да придобият навици на самодисциплина и работа в екип/група още докато са в училищна възраст. А това, според мен, не е възможно, ако те присъстват в училище само 50% от времето. Утре, в работата си, как ще се сработват или дори управляват с колегите си, ако са били научени да "бягат" от проблемите в своя си елитарен свят и да подценяват проблемните хора вместо да търсят техния потенциал за постигане на крайния успех в средата си?

Има и друго. Днешното състояние на нещата в образованието ни е такова, че положителните примери в лицето на малцината отлични, начетени и интелигентни деца се подчиняват на хаоса, който създават масата други проблемни деца. Вместо да се поощряват такива примери, защо предлагате те да се "скрият", като не присъстват 50% в училище?!? Така няма да се подобри средата в българското училище, а напротив - ще се задълбочи хаоса. Тогава образователната ни система ще си остане в хаоса, който наблюдаваме днес и познаваме като родители. А този хаос се предава по-късно и в обществото ни....



Тема Re: За училищните правиланови [re: мaйka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.04.08 14:36



Все ми се струва, че е много по-голяма вероятността "добрите" деца да се заразят от "лошите" с "лошотия", а не обратното...



Лаконичничко и профански се изразих, но смятам, че ме разбираш.

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: За училищните правиланови [re: мaйka]  
Автормaйka-зaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 20:46



Благодаря на jull за статията- наистина беше много интересна. Да- има още много какво да научим, за съжаление надали някой то хората от които зависи нашата образователна система е чел тази или подобни статии

... Към майка: Аз говоря за това, родителя да има права, а дай боже, да не се налага да ги ползваме. И ако процента 50 ви се струва голям, нека са 30 или 20 ако щете, но аз не искам да уча детето си да лъже и лицемерничи от малко. Аз си помечтах, като родители да имаме правото да освобождаваме децата си в определени граници. Не разбирам, защо се страхувате да имате ПРАВА?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.