Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:52 10.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Училище за проблемно детенови  
АвторKalena (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 01:43



Иска ми се родители на ученици вече, да споделят впечатления относно държавни, частни училища. На есен детето ми ще е първи клас и изтръпвам, не мога да си го представя ученик, защото още не е самостоятелен и трудно понася разделите с нас. Проблемен е, от аутистичния спектър е, умно дете и от години се обучава на социализация. С огромно желание учи и пише домашни..но е особен и се страхувам..от децата, жестоки са към различните, бързо усещат..от учителките също..търпение много се изисква...някой може ли да ме посъветва за училище, където бих могла да получа разбиране за детето.



Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: Kalena]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано19.01.08 09:36



За 38 ОУ "Васил Априлов" съм чувала добри неща. Детето на близка моя приятелка, което също имаше проблеми като вашето, завърши там. Учителския колектив като цяло бил много добър.

Успех и поздрави!



Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: ***]  
Авторcъщo... (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 15:02



Мила майчице, моето дете хсъщо е проблемно/не питай/.Не е тъп но е нежен, трудно контактува.Той е 10кл.вече. Не ме питай за тези 10 год. какво съм правила. Но....децата са жестоки.Можеш да намериш добра учителка, но децата не прощават. Важно е да е някъде където са по по-малко деца в клас и разговори с учителката, всеки ден, не от позиция на сила, а като майчица. Съжалявам, че го пиша, но...дребни подаръчета и т.н.т. Ние случихме с учителката в 1 клас, но....после! Миналата година имах инцидент с негов съученик....така, че ние не можем все да ги пазим! Ако имаш финансова възможност - пробвай в частно, но с разговори!Трудно се убеждават хората, че "различните" деца не СА РАЗЛИЧНИ! Успех, мила, всичко ще е на ред!!!





Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: ***]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано21.01.08 17:04



Не мога да се съглася. Това е училище с много педантични изисквания, в което не се поощряват разни забежки, дори по изкуствата. Бях записала сина си там за 1 клас, но после научих, че учителката по музика се крие, когато иска да направи някое извънкласно занимание на децата - нещо вокална групичка или др.п. - директорът щял да я скълца, че губи времено на децата с излишни неща, а не С УЧЕНИЕ. Взех си документите, макар, че бях платила 25 лв при записването, и го преместих още преди началото на годината. Моят син е определено артистична и творческа натура и не понася затварянето в окови и рамки.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: cъщo...]  
АвторKalena (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 17:22



Благодаря! Какво ще кажеш, ако не намеря подходящо училище за детето, такова, за което да съм сигурна, че ще бъде обгрижвано и няма да бъде подложено на унижения, да го водя някъде само като частен ученик...до тогава, докъто видя, че е готов да се защитава сам, когато се наложи?



Тема Re: Училище за проблемно дете [re: Kalena]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано22.01.08 14:09



А ако намерите перфектните условия, мили дечица, грижовни учители... в 12 клас пак ли ще е асоциален?
Не казвам да го пратите в училище с гамени, но все пак, ако нормалната среда не му понася, и трябва да расте в по специално отношение тогава проблема със социализацията ще съществува и занапред.
Според мен нормално училище, с нормални палави (жестоки е силно казано... децата са си по детски нетактични, непохватни и недипломатични) деца, а вие трябва да му помогнете да си намери приятели.И учителките да не го пазят като китайска кристална ваза от 16 век, ами да си вършат работата да го учат и да внимават да не се пребият в междучасията.

Още нещо да добавя... в първи клас, от какво толкова трябва да се защитава сам?Едва ли другите деца ще почнат от първия ден да го бият и то така че да има нужда от външна защита.А това за частен ученик е абсолютна грешка, това значи пълна асоциализация.И когато решите че е готов да се защитава сам, ще бъде насаден във вече създаден колектив от деца и дори и да е нормален, пак ще го гледат като пришълец.


Елате повече!

Редактирано от Frysco на 22.01.08 14:13.



Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: Frysco]  
АвторKalena (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 17:22



Виждам, че нямате представа на какво отговаряте. За информация и при интерес, може да сложите в гугъл "аутизъм" и да прочетете нещо.
Пожелавам на всички родители да четат такава информация само за сведение, защото наложи ли се да търсят среда за такова дете, целият свят се срива...както и понякога тоталното нерабиране от света, както от вас, в случая.



Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: Kalena]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано22.01.08 17:51



Пишете, от аутистичния спектър, а не аутизъм?
Последно има ли диагноза аутизъм или просто е по затворено дете?Въобще има ли в случая установен проблем?
Ако отговора е да, тогава се извинявам, но ситуацията не е описана пълно.В такъв случай, все пак постъпването на училище може би не е зле да е консултирано със специалистите и евентуално да се прецени.Ако те са ви насочили сами да си търсите училище, където условията са подходящи за продължаване на лечението, егати и специалистите.Все едно да ми оперират апендисита, след което да ми кажат-намери си стерилно място и инструменти и се зашии.
Ако отговора е не, тогава все пак, за да се подбере подходяща среда, може би е по правилно първо да е уточнено състоянието.Във всеки случай, ако говорим не за медицински проблем, а за затворен характер, държа си на предишното мнение.

И още нещо-опитвам се да помогна.Знам на какво отговарям...Що се отнася до тоталното неразбиране от света... благодаря за квалификацията, ще я запомня с леко чувство на обида.

Отново добавка:Все пак, при доказан аутизъм, действително съществува риск да учи заедно с нормалните деца.Няма обаче как да очаквате другите деца и техните родители напълно да разберат ситуацията.Това е ангажимент към тях... Проблема не е във вас, не е и в тях, те все пак се грижат за собствените си деца.Проблема е че няма създадени подобни училища.Съществуват единствено домовете за болни дечица, които са в една и съща категория със затворите за малолетни закононарушители.Тогава подкрепям твърдо варианта за частен ученик...


Елате повече!

Редактирано от Frysco на 22.01.08 17:56.



Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: Frysco]  
АвторKalena (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 19:53



Да, има установен проблем, пиша, че се работи много интензивно с него, както и той самия има желание за социализация и работи върху задачите и себе си. Има вече специалисти в бг, но никой няма да поеме ангажимент да каже къде да учи детето, само в случаите , като моето, когато детето е високофинкциониращо и с много добър интелект, когато решава задачите като другите си връстници или по- бързо, казват, че трябва да учи в нормално училище, защото детето си е нормално, но дефицитите в поведението си съществуват, каквото и да се прави и детето се нуждае от специално отношение, приобщаване и разбиране, което със свито сърце установявам, че е почти невъзможно в бг. Преди 20-тина години тези деца са били изпращани в домове за душевно болни, всички различни - в кюпа, сега не е така, всеки родител намира начин и се оправя поединично, след 20 години сигурно специалистите ще има къде да насочват, но тогава детето ми, живот и здраве, ще е завършил университета.



Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: Kalena]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано23.01.08 11:03



И ще го завърши... всъщност отчуждението му помага да развива интелекта си.Една от причините за затъпяването на народа е именно социалната среда.А щом е и паметлив, тогава може да се каже че той не е болен, а е гении.
Затварянето в себе си подтиква към усилено разсъждаване.
Всъщност човек му идва да се замисли-защо да социализира детето си, при положение че социума е доста куц в тази страна?На почит са лашите порядки, агресията, измамата, парите... колко трудно се намира в българия човек с добрите стари човешки черти като искреност, честност, доброта...
В крайна сметка, не пренебрегвайте факта че социализацията с дечица който се учат от телевизията и интернет и средата на агресия може да изгради много лош характер.Не е рядко явлението когато има само едно гаменче в класа, но за да не се чувстват застрашени други деца, който са по нестабилни, правят всичко за да бъдат в списъка на приятелите му и съответно съвсем скоро има оформена групичка от лоши деца.
Това което казах е в разрез с първото ми мнение... но определено обикновенните деца трябва да ходят на училище с останалите, а родители и учители да се потрудят за добродетелите в характера.Само детенце не може да се справи, особенно ако средата го подтиква да бъде лош, с оглед на това да се впише в нея.
Но при вас, след като има установен проблем и работите над разрешаването му... хм, по добре не го пускайте в мръсните води, щом се опасявате от инфекции.Частен ученик от една страна ще ви помогне да продължите работата спокойно, от друга най вероятно ще постигнете качествено по добро обучение, от трета-ще имате възможноста да изградите характера му.Първо-добрите качества, а след това и способноста му за самозащита и правилните реакции срещу агресията.

П.С.Смятам а и доста специалисти са потвърдили че активните занимания със спорт изключително много помагат.Препоръчвам ви да се поинтересувате и то даже два спорта-един, примерно бойни изкуства, който изгражда силен характер, способност за борба в конкурентна среда, където няма отбор.И втория примерно волейбол, където индивидуализма отстъпвя мястото на работата в екип.
Приучаването към два различни спорта е трудно, но при постигане на успех, ще имате срещу себе си много силен и физически и психически човек.Способен да се бори или да работи с останалите-а избора ще го определя сам, според изградения характер.Да не пренебрегваме наистина и физическата подготовка-състоянието на тялото има огромно влияние над състоянието на психиката.Не случайно обикновенно психически силните хора се отличават със здраво тяло.И накрая, там отново има досег със обществото-ще трябва да общува с другите деца, да се научи да бъде ръководен от треньорите и да бъде наблюдаван от публика-все неща който ги има в училище.Но докато в училище нещата са много размити, неясни и обременени, в спорта всичко е точно и кристално ясно.А и е много по лесно да намериш добър треньор и добра школа, отколкото добро училище :)


Елате повече!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.