Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:31 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: Frysco]  
АвторKalena (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 12:29



Благодаря за отговора! Ходим на плуване от две години, през първата не се поддаваше на инструкцията в група и треньор работеше индивидуално с него, сега е в група и е доста добър плувец. На тенис искам да ходим, но не е готов, но понеже ос скоро прави упражнения със желание, ще тръгваме на йога. За бойни изкуства знам, че е прекрасно за него, но в близките 3 години няма да е готов, такива деца се хранят с такива неща, когато вече имат глад за тях. Много обстойно проучвам разни училища, близко до нас, където имаме познати деца, частни от миналата година проучвам, в едно частно директорът ми каза "Нашето училище е само за нормални." Почти съм убедена, че трябва да е частен ученик.



Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: Kalena]  
Авторcъщo (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 14:45



Много интересен дебат. Има явно и хора, които не са специалисти/предполагам/, но дават удачни съвети.Само с едно мнение няма да се съглася- децата СА жестоки. Това е иманентно за възрастта им, това е плод на "социума" и т.н.т. причините са много, но от това на нас, майките на "различните" деца не ни е по-лесно! Пример- вече казах, че детето ми има проблем /без да има физически "сигнал" за това/. Има интелектуални проблеми. Като малък беше весел и контактен, сега е "умерен" и затворен. Няма приятели. Последната случка с него ме втрещи - звъни ми по телефона, аз вдигам-изключва. Подкосиха ми се краката. Набирам го аз- обажда се друг и затваря.След малко телефона ми звъни и глас ми казва:"майче, синът ти се самоуби"!!!Губят ми се часове. Съученици ПРОСТО му взели телефона и се ПОШЕГУВАЛИ!



Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: cъщo]  
АвторKalena (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 14:58



Направо ме парализира това, което пишеш...на мене това ми предстои...кажи, моля те, като се върнеш назад, има ли начин да го предпазя? Как ти се трува да го водим само на уроции на изпити, без да посещава ежедневно занятия, сега би ли го направила, ако се върнеш назад?
Не мога да си представя дори как бих реагирала на това, което разказваш...имам чувството, че след като се уверях, че детето ми е добре, щях ужасно да си изпусна нервите и да не мога да отговарям после за последствията.
Как да предпазя детето, моля те, кажи?



Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: Kalena]  
Авторcъщo (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 15:34



"Предпазването" е наша, майчина мания. Както вече се писа, не можем да ги предпазим. Просто те трябва да свикнат. Още повече че твоето дете не е с интелектуален проблем. Да им се обясни че има ЛОШИ хора и че не можем да искаме всички да ни обичат.Знам че това звучи.....витално, но това е положението. Посъветвай се с психолог. Може би е добре да започнете 1 кл. като частни ученици, да влиза в ограничен брой часове и постепенно да се увеличава това време.
Аз съм от двете страни на "барикадата". Аз съм и учителка. Когато преди 1 год в групата ми /с 31деца/ ми доведоха дете с проблем, изпаднах в ужас. През цялото време се въртяхме около него и забравяхме другите.Много е трудно, много! Успяхме да научим децата ДА МУ ПОМАГАТ И ДА ГО ЗАКРИЛЯТ!!!!Но ......това беше една от причините да напусна.



Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: cъщo]  
АвторKalena (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 15:41



Работим с психолози и с логопеди. Те казват само, че трябва да учим в нормално училище, да намерим директор и учител, които ще са съпричастни, ще представят детето по най- подходящ начин пред съучениците му, като изтъкнат силните му страни и ще го вписват в средата. Действителността обаче ме плаши!
Благодаря ти!



Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: Kalena]  
Авторcъщo. (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 15:57



Щом спец. препоръчват да го интегрираш, опитай. Винаги можеш да го прехвърлиш частен ученик. Просто търси УЧИТЕЛ! В кой квартал живеете?



Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: Kalena]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано23.01.08 16:12



И проблем с говора ли има?Това допълнително обременява социализацията сред другите деца.
Първо:наистина не съм специалист, но сблъсъците който съм имал аз ме кара да се опитвам да помогна.
Второ:децата не са жестоки, защото не съзнават напълно какво извършват, каква е силата на думите и действията им.Те пресъздават света на възрастните, според това как им е представен и пресъздаването на истинската жестокост е по вина на родителите и учителите който го допускат.

Що се отнася до действителноста в нормалното училище... не е толкова страшна за нормално дете.То наистина трябва да влезе в тая среда да види, да подуши, да усети и съответно родителите да изградят правилната представа.Но за детето на Калена, не е подходящо там нещата се гледат откъм другата им крайност... достатъчно е една неприятна случка-скарване, сбиване, обиди, системни подигравки, за да се върнат назад.Аз отначало помислих че става дума за затворен характер, но характера се променя, както желязото се кове докато е горещо, но в случая не се касае за характер, а за различен начин на възприятие.Аз никога не бих го нарекъл ненормален, нито пък побъркан или с официалното "забавено умствено развитие".Написах го по горе-този различен начин на възприятия, затвореноста от света, развива изключително силно интелекта.Когато силния интелект е съчетан със силна памет, налице е човек който е способен да разсъждава бързо и правилно, да има страхотна логика и същевременно да помни данни, факти и детайли... сещате се за какъв човек говоря нали-гении.Много рядко се съчетават висок коефициент на интелигентност и феноменална памет.
Вътре в главичката на това дете хората не знаят какво става, защото пътя по който биха могли да го разберат е затворен.Но според мен вътре се развива един нормален човек, а това от което има нужда от помощ е за изграждане на характер.Когато започне да общува активно, характера ще го постави на мястото му в обществото.

Да се върнем обратно на въпроса.Действителността в училищата е много болезнена.Учителите си вършат работата, за която им се плаща, рядко някой от тях се ангажира.Сигурно сте забелязали че здравеопазването ни е чиста проба бизнес.Имаш пари и почваш да търсиш от кой доктор да си купиш здраве.Съответно търсиш съпричастен и нерядко попадаш на такъв който е външно съпричастен, а в последствие се оказва че играе роля, за да ви вземе парите.Мръсен, пошъл, гаден, мерзък бизнес по български и то не с друго-ами със здравето на хората, а и с тяхната вяра.Вярата че има кой да им помогне, когато са закъсали...
Е, същото е в училищата, макар и не с толкова ярък емоционален отзвук.Учителите преподават и оценяват, но реално не ги интересува децата учат ли се.Има изключения, но както и при докторите и тук има доста позьори, особенно когато става дума за платена форма.За децата с проблеми, направо ги избягват, за да не се товарят, да не се ангажират или дори за да не започнат да изпитват чувства към работата си.Пак казвам-има изключения.Всъщност предимно защото са учителки, а те са по съчувствени от учителите.
И в крайна сметка, моето мнение е че качеството на образование е ниско.Частните ученици имат свобода в програмата на обучение, тази гъвкавост зависи от интереса им.Според мен-единствено социалната среда в училище е полезна за децата, ако нямат посочените вече проблеми, защото е модел на реалната социална среда на възрастните и защото е лесно моделируема.


Елате повече!

Редактирано от Frysco на 23.01.08 16:13.



Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: cъщo.]  
АвторKalena (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 16:44



Ще продължавам да търся училище. Засега събирам информация. В Лозенец живеем. Да, намерим ли "УЧИТЕЛ", значи сме намерили и училището, ще продължавам да търся.



Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: Kalena]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 16:58



Невероятна тема, изключително реална и истинска.

И аз от години се блъскам в подобни проблеми. С училище, учители, социални и личностни проблеми, семейни обеменявания (имахме случай на семейно обременено дете, което крадеше и тероризираше децата в класа).

Имахме и случай на учителка, която използваше вербално и физическо насилие....просто пълен спектър на социални отклонения, на антисоциално поведение.

Ще следя темата с интерес. Знам за какво става дума. Моля се гаргите да не накацат, като видят ника ми, но аз винаги се подписвам в дир, когато пиша.


Поздравления, такава интелигентна, истинска и реална тема. Възхитена съм....благодаря ви.


Ако това има значение, тази майка с проблемно дете не е единствена, аз мисля, че всяка майка в България малко или много е поставена в подобна ситуация. Децата са толкова чувствителни и впечатлителни. Всяко дете заслужава специано и персонално отношение, но как да го постигнем това, като ресурсите на средата и семействата наоколо са ограничени?


Аз не се сърдя на бедни семейства, които нямат възможност да се грижат добре за децата си, но те ми се сърдят, че искам да дам на детето си повече. Вдигала съм нивото и дцата не се чувствали добре. Е, аз да държа детето в изолация и да го лишавам от основни неща, само защото някой наоколо се сърди ли? Не мога да не купувам лекарства и добра храна, това пряко касае здравето и растежа му, нито мога да го държа гладен от към книги, култура и занимания. После ме гледат странно...и намирам чалга в телефона му, защото някое другарче иска да му покаже, че чалгата е общоприета и добре приемана, но онлайн речници и книги и енциклопедии на чужди езици са странни и изглеждат чудашки и неестествени.


Как преодолявате лошите влияния на средата, е моя въпрос?



Тема Re: Училище за проблемно детенови [re: cъщo]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 17:03



Не съм съгласна, че трябва да свикват с лошото.

Големият проблем е как да обясниш на детето кое е добро и кое е зло. Такива разтегливи понятия....

Аз не искам детето ми да "свиква" с наркотици (аз самата знам къде са дилърите, камо ли той....дето всеки ден е там...и всеки ден вероятно някой дилър пробва поредното дете....) нито искам да "свиква" с пиенето до припадък на алкохол от подрастващи, защото са във възраст, в която всичко се опитва хаотично и без всяка мярка, само и само да си намериш границите.


Малко или много се налага да ходиш по него и да имаш някакъв контрол, просто за да не го намериш упоено в коридора и изнасилено (и педофилите ги знам, хах, майчини страхове, обикаляла съм училището с дни и месеци, познавам всяка физиономия там....)


Контакт, разговори, и всичко, и пак поемаш всички рискове да се провалиш като родител буквално за броени минути, ако не реагираш адекватно в критична ситуация....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.