Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 05.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Шокирана съмнови  
АвторKpиcти (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 16:37



Научих съвсем случайно, че близка моя приятелка все още не оставя сина си да се къпе сам. Всичко щеше да е нормално, ако той беше на 4-5 годинки, но той е на почти 14

. Пробвах да говоря с нея, но без успех - намира нещата за напълно нормални. Не знам, много странни неща ми минават през главата. Чудя се дали да не говоря с някой друг от семейството или да си мълча? Нещата определено не ми се виждат нормални, мамка му .



Тема Ами, може да си има обективни причини.нови [re: Kpиcти]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано03.01.08 16:13



И моята майка ме къпеше до не нам си колко години.


Първо, като малък не можех да се къпя. В смисъл, не ефективно.
А като пораснах, май имах нещо като "фобия" от топла вода и сапун (като Том Сойер) и само се плациках на две, на три. Като излизах от банята и не се забелязваше видимо просветление на кожата и майка със страшен глас ме връщаше обратно и така няколко пъти. Бойлерът се свършваше и наставаше голямата трагедия.
Та може да са някакви такива причините.

А на теб какви 'странни неща' ти минават през главата?



Тема Re: Ами, може да си има обективни причини.нови [re: pyrx]  
АвторKpиcти (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 00:09



Такива обективни причини, слава богу няма. Просто ми е странно, оставих сина ми да се къпе сам още на 6 или 7, дъщеричката ми и нея мисля тогава да я оставя. А какви "странни неща" ми минават през главата ли - ами например, че една майка няма работа с вече възмъжаващия си син в банята...



Тема Re: Ами, може да си има обективни причини.нови [re: pyrx]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано04.01.08 06:40




Ох,ше ме уморите
Е тебе те вкарваха в банята чак като ти потъмнее кожата от кир ли бре

Много си харесвам работата-мога да я гледам с часове

Тема Аминови [re: *Плaмeн*]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано04.01.08 07:47



за разлика от днешното тийн-поколение, ние нямахме възможност да зомбясваме денонощно пред компютър и търчахме по улиците и играехме примерно в коритото на Перловската река. Прескачахме я. По два начина - с подхлъзване и цопване или без. Така смятай, след едно излизане навън и кожата става, както казваш.





Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Автор Дakoтa_26 (странстваща)
Публикувано05.01.08 21:44



Здравейте майки и татковци,пък и дечица!
Досега само ви четях,ама темата определено ме провокира да се обадя.Виж сега Криси,щом майката ти е приятелка,вземи и кажи накоя дума,още повече когато намираш нещо в поведението и за нередно.
Аз съм майка на двама сина,единия на 11г,а другия на 3г.и мога да ти кажа,че това за което говориш,наистина не е нормално.То по принцип няма проблеми за Майката,но ще има евентуално за детето,ако тя продължава да му се меси,в тази така лична среда.
Виж,ако момчето си има татко по добре би било да се къпят двамата.
Това е проблем,който изисква дискретност,но не би трябвало да се мълчи.
Така мисля!



Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано07.01.08 11:00



Ами не е нормално. Синовете ми са на 12 и 15г. и чукам на вратата им преди да вляза в стаята им. Личното пространство на децата трябва да се уважава. Съмнявам се, че това голямо момче се чувства комфортно в банята с майка си...



Тема Re: Шокирана съмнови [re: palatka]  
Авторtina (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 17:14



Впечатлих се - при тази старателна майка не е само проблема с хигиенизирането на синчето,но и с общуването и с него,както и уважението на личното пространство и достойнство!Лошо за детето и майката.Всеки е цар в дома си и след като са ви допуснали до него нямате право на критика. Освен, ако не ви е поискана.При нас още на осем години си чукахме при влизане и си обяснихме устно за качественото измиване.





Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано07.01.08 19:14



Случвало ми се е и на мен, а и имам приятел който също са го къпали в тинейджърска възраст.
Но и при двамата проблема беше физически.
Аз бях с извадено рамо и не можех да се къпя сам, това продължи много време, а приятеля ми със заболяване на кожата.

Хрумвало ли ти е че може и този случай да е такъв, а майката и детето да държат на дискретноста?


Елате повече!


Тема Да, Фриско,нови [re: Frysco]  
АвторKpиcти (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 21:06



хрумвало ми е. Само дето такъв проблем няма и слава богу, де. Детенцето е здраво като бик. Въпросния младеж беше ни беше на гости лятото, на морето и да ти кажа се оправяше сам самин в банята

. Тия дни ще гледам да говоря с майка му. Дълбоко се съмнявам, че причината е нещо друго, освен криворазбрана грижа и дано да съм права, защото иначе задълбаваме в кофти територия . Както и да е. Благодаря на всички за отговорите, радвам се, че доста мислите като мен, защото в един момент си бях втълпила, че параноясвам .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.