Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:01 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Шокирана съм  
АвторKpиcти (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 16:37



Научих съвсем случайно, че близка моя приятелка все още не оставя сина си да се къпе сам. Всичко щеше да е нормално, ако той беше на 4-5 годинки, но той е на почти 14

. Пробвах да говоря с нея, но без успех - намира нещата за напълно нормални. Не знам, много странни неща ми минават през главата. Чудя се дали да не говоря с някой друг от семейството или да си мълча? Нещата определено не ми се виждат нормални, мамка му .



Тема Ами, може да си има обективни причини.нови [re: Kpиcти]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано03.01.08 16:13



И моята майка ме къпеше до не нам си колко години.


Първо, като малък не можех да се къпя. В смисъл, не ефективно.
А като пораснах, май имах нещо като "фобия" от топла вода и сапун (като Том Сойер) и само се плациках на две, на три. Като излизах от банята и не се забелязваше видимо просветление на кожата и майка със страшен глас ме връщаше обратно и така няколко пъти. Бойлерът се свършваше и наставаше голямата трагедия.
Та може да са някакви такива причините.

А на теб какви 'странни неща' ти минават през главата?



Тема Re: Ами, може да си има обективни причини.нови [re: pyrx]  
АвторKpиcти (Нерегистриран)
Публикувано04.01.08 00:09



Такива обективни причини, слава богу няма. Просто ми е странно, оставих сина ми да се къпе сам още на 6 или 7, дъщеричката ми и нея мисля тогава да я оставя. А какви "странни неща" ми минават през главата ли - ами например, че една майка няма работа с вече възмъжаващия си син в банята...



Тема Re: Ами, може да си има обективни причини.нови [re: pyrx]  
Автор *Плaмeн* (тарикат)
Публикувано04.01.08 06:40




Ох,ше ме уморите
Е тебе те вкарваха в банята чак като ти потъмнее кожата от кир ли бре

Много си харесвам работата-мога да я гледам с часове

Тема Аминови [re: *Плaмeн*]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано04.01.08 07:47



за разлика от днешното тийн-поколение, ние нямахме възможност да зомбясваме денонощно пред компютър и търчахме по улиците и играехме примерно в коритото на Перловската река. Прескачахме я. По два начина - с подхлъзване и цопване или без. Така смятай, след едно излизане навън и кожата става, както казваш.





Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Автор Дakoтa_26 (странстваща)
Публикувано05.01.08 21:44



Здравейте майки и татковци,пък и дечица!
Досега само ви четях,ама темата определено ме провокира да се обадя.Виж сега Криси,щом майката ти е приятелка,вземи и кажи накоя дума,още повече когато намираш нещо в поведението и за нередно.
Аз съм майка на двама сина,единия на 11г,а другия на 3г.и мога да ти кажа,че това за което говориш,наистина не е нормално.То по принцип няма проблеми за Майката,но ще има евентуално за детето,ако тя продължава да му се меси,в тази така лична среда.
Виж,ако момчето си има татко по добре би било да се къпят двамата.
Това е проблем,който изисква дискретност,но не би трябвало да се мълчи.
Така мисля!



Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано07.01.08 11:00



Ами не е нормално. Синовете ми са на 12 и 15г. и чукам на вратата им преди да вляза в стаята им. Личното пространство на децата трябва да се уважава. Съмнявам се, че това голямо момче се чувства комфортно в банята с майка си...



Тема Re: Шокирана съмнови [re: palatka]  
Авторtina (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 17:14



Впечатлих се - при тази старателна майка не е само проблема с хигиенизирането на синчето,но и с общуването и с него,както и уважението на личното пространство и достойнство!Лошо за детето и майката.Всеки е цар в дома си и след като са ви допуснали до него нямате право на критика. Освен, ако не ви е поискана.При нас още на осем години си чукахме при влизане и си обяснихме устно за качественото измиване.





Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано07.01.08 19:14



Случвало ми се е и на мен, а и имам приятел който също са го къпали в тинейджърска възраст.
Но и при двамата проблема беше физически.
Аз бях с извадено рамо и не можех да се къпя сам, това продължи много време, а приятеля ми със заболяване на кожата.

Хрумвало ли ти е че може и този случай да е такъв, а майката и детето да държат на дискретноста?


Елате повече!


Тема Да, Фриско,нови [re: Frysco]  
АвторKpиcти (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 21:06



хрумвало ми е. Само дето такъв проблем няма и слава богу, де. Детенцето е здраво като бик. Въпросния младеж беше ни беше на гости лятото, на морето и да ти кажа се оправяше сам самин в банята

. Тия дни ще гледам да говоря с майка му. Дълбоко се съмнявам, че причината е нещо друго, освен криворазбрана грижа и дано да съм права, защото иначе задълбаваме в кофти територия . Както и да е. Благодаря на всички за отговорите, радвам се, че доста мислите като мен, защото в един момент си бях втълпила, че параноясвам .



Тема Re: Да, Фриско,нови [re: Kpиcти]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано07.01.08 22:21



Ами има го и този момент, с параноясването.Разбира се, не е параноя в пълния и медицински случай, но според мен не е и кой знае какъв сериозен проблем за момчето.Да, може би е притеснително, но да ти кажа, доста бързо се преодоляват притесненията.Всъщност това че са ме къпали, когато, как да го кажа-вече съм бил окосмен, си беше малко от помощ, за освобождаване от психически проблеми.Не говоря за развратяване, за бога, няма такъв момент, дори напротив-създаде ми много здрав контрол за разграничаване на сексуалноста от близоста, което смея да твърдя в момента ми е адски полезно качество и определено ми върши работа в отношенията с нежния пол.
Според мен, ако зададеш въпрос и на двамата-"абе не ви ли притеснява, това" и от двамата отговорите са отрицателни, няма смисъл да се дълбае повече.И аз считам че ако няма нужда от помощ, малкия би трябвало да се къпе сам.Нещо повече, би било нормално сам да упорства, докато прекалената помощ на майката по скоро я разбирам (може да е най прост страх от отчуждаване).Но може детето да е по затворено, по кротко или просто да изпитва нужда да спазва някаква семейна традиция (странно звучи..), но няма как да се намесиш, без да предизвикаш сътресения, поне по мойто скромно мнение.

Само информативно, да ви кажа-не ме притеснява да споделям:всъщност психическия елемент при една такава ситуация не е страшен.Помоща се състоеше в измиване на гърба и гърдите и (внимателно) пострадалата ми ръка, тъй като доста време просто не можех да я движа, дори и като я сгъвах в лакътя болеше.Там дето само гаджето може да пипа, се миех сам.Трябваше просто да приема че не е страшно да ме гледат гол, а като всеки нормален хлапак, имах известни притеснения относно това, но след като ги преодолях вече не съм дори и размишлявал по въпроса.

За пуританите:Учудващо но така убих едно малко комплексче-параноя от воайорство, един вид-ми кво като ме види някой.Не съм ексхибиционист, нито радикален нудист, макар че съм ходил на нуди плаж (има си някой предимства) но ако примерно излизам от банята и трябва да се облека и присъстващия не предпочете сам да излезе, сори-имало е и бучене, мрънкане и караница, ама в крайна сметка какво е търсил, ако не е искал да ми види патката.

Съжалявам ако поста шокира някого, просто се опитах да представя ситуацията от гледна точка на преживял, но освен това считам че в българия има доста крайно настроени хора, по отношение на границите на приличието.


Елате повече!


Тема Re: Да, Фриско,нови [re: Frysco]  
Авторone (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 22:40



Аз съм била в подобна на твоята ситуация (само че крака,а не ръката) на 15 год. Е няма как в тоя случай, къпеха ме, сама не можех, щото висях на екстензия

. Ама все пак ме къпеше майка ми основно, а не баща ми. Ако бях момче, щеше да е обратното предполагам. Не е ставало проблем, ако се наложи да помага и той. Срам от тялото си нямам и не съм имала никога, не считам, че е кой знае каква трагедия, ако те види някой гол, неумишлено или при необходимост.
Ама ако няма сериозна причина, майката да е с 14 год си син в банята си е нездраво от нейна страна. Остава после с него да стои и в спалнята, като почне да си води момичета



Тема Re: Да, Фриско,нови [re: one]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано07.01.08 22:50



Ами не, майка ми ме къпеше, тъй като тя беше по притеснената, докато баща ми не даваше и дума да се издума да влезе с мен в банята.При мен нещата не стояха с "няма как"... просто втория опит да се изкъпя сам ме сряза болката, излязох гол и мокър от банята и казах-не мога да се изкъпя сам.

Нездраво е крайна категоризация, аз бих казал само, че е учудващо.


Елате повече!

Редактирано от Frysco на 07.01.08 22:50.



Тема Re: Да, Фриско,нови [re: Frysco]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано09.01.08 12:24



И аз съм била на легло. В безпомощно състояние. Не веднъж. За мен се грижеха баба ми и майка ми. Когато страдаш е различно.



Тема Re: Да, Фриско,нови [re: palatka]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано09.01.08 15:25



Така е, майка ми казваше твоята ръка е извадена, а мене ме боли два пъти повече.Разбирам го.

Ситуацията е различна, но има някакво сходство, майката на детето може би е объркана и чувства някаква заплаха от отчуждаване или нещо такова.


Елате повече!


Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.01.08 16:32



Не виждам нищо кой-знае колко шокиращо или нередно. Имам син на 11 години, оставям го да се къпе сам, но той САМ предпочита да ме вика, т.е. - всеки път се пробва да ме накара да го изкъпя, щото си е мързел. Изобщо не му се струва, че бих му нарушила личното пространство.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Автор TE_DDA (I love youShrek)
Публикувано12.01.08 08:54



и после защо мъжете били несамостоятелни:)))

моят син е на 7 и не помня кога съм го къпала за последно.

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки



Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 21:51



Абе, че не звучи нормално - не звучи. Определено. Иначе и на мен в пубертетска възраст няколко пъти ми се е налагало да ми помагат в банята, но това не е било тенденциозно... Не знам, може и някаква обективна причина да има, но трудно се сещам за такава.



Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Автор Pyмянa (минаваща)
Публикувано14.01.08 13:23



Къпането на мъжете става така:
Майките и бабите ги къпят до 5-6 години, после застъпват бащите. Когато шума от караница стане по-силен отколкото шума от течаща вода, бащите излизат побеснели и казват "Баста! повече няма да къпя това животно!". След това пак майките са на ход, но без да ги пускат да влизат, тоест с викове отпред дават насоки и както казва Пиркс ги връщат за докъпване след преглед. Бащите оказват съпорт с някое перване зад врата, но към 14-15 година на отрока ги хваща мъжката солидарност и дезертират и от това свое задължение.
Но споко, изгрява слънце. Некъпещият се тийнейджър се влюбва. Тогава осъзнава за какво служат душ-гелове, балсами и други екстри на банята. Тогава вече се къпе редовно, изсипвайки целия шампоан или течен сапун върху си, защото го мързи да се маже със сапун и да го измива. В периода между две влюбвания къпането е средна хубост, по-рядко и без такова пилеене на препарати.



Тема Re: Шокирана съмнови [re: Pyмянa]  
Автортoтa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 15:12



А я кажете как тои въпросът с бърсането на гъза. Моят син е на десет години и отказва категорично да си бърше гъза сам. Мъж ми също отказва категорично да се меси в този лайнян бизнес. Аз опитвах какво ли не... заспала съм, болна съм, не чувам, няма ме... Стои и ме чака, ако трябва с часове за да отида и да му избърша гъза. До сега се е избърсам веднъж дваж пъти в живота си и то след скандал, че няма да отида пък квото ще да става. Помагайте!



Тема Re: Шокирана съмнови [re: тoтa]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано16.01.08 15:54



На десет години????

Адски странно, може би е малко по разглезен... Ами-заплаши го че ще кажеш на всичките му приятели че ти му бършеш задника.Ако не се трогне-ами направи го.


Елате повече!

Редактирано от Frysco на 16.01.08 15:55.



Тема Re: Шокирана съмнови [re: Frysco]  
Автортoтa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 16:25



Разглезен е, нали. Аз това казвам и на баща му, ама той ... все са му недостатъчни грижите дето полагам за скъпоценния син. Негова е вината. Непрекъснато ме юрка - "това направи ли за детето, онова направи ли за детето, защо не си му ...еди кво си, защо си му... еди що си." Синчето остава с впечатлението, че съм му длъжна и за него непрекъснато някой трябва да се грижи и да е отговорен. И че дори грижите които полагам не са достатъчни. А и аз забелязвам, че толкова много всеотдайност като моята никъде я няма.
Иначе и това с приятелите съм опитвала. Даже на шега му викам- ще пусна анкета в класа с Въпрос" Кой ти бърше задника?
а. мама
б. тате
с. баба
д.дядо
е. никой и ходя мръсен

Хили се и "Щом те извикам да дойдеш!!"



Тема Re: Да, Фриско,нови [re: Kpиcти]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано16.01.08 17:28



Обсебва го. Разказвали са ми за случаи, когато майката води сина си на интервю за работа и то сериозна работа в банка.

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы


Тема Re: Шокирана съмнови [re: тoтa]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано16.01.08 19:02



Е значи проблема е с баща му.Според мен това с бърсането на задника бие на подигравка.Абе то направо си е подигравка-10 годишен момък, че аз на тая възраст си правех лагерници, поправях си колелото сам, пътувах накъде ли не с разните обществени транспорти-пак сам... пращаха ме по лагери.Вече знаех как да шия дупки по дрехи и да си ги пера сам и когато се е налагало, съм го правел, а пък закуската някой друг да ми я направи-абсурд.И не съм се чувствал необгрижен или без внимание.
Разбери се с таткото, тва дете и при първия секс ли трябва да си до него и да му подаваш презервативи?Голям е, а и вече му вреди толкова глезене, ще си остане цял живот глезен.А това с бърсането на задника е просто абсурдно, ти си му майка, а не прислужница.
Бас държа че татко му, като е толкова загрижен не го е научил от коя страна да държи отверка, как да бие дузпи или да лови риба и да си я опече сам.


Елате повече!


Тема Re: Шокирана съмнови [re: тoтa]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 19:05



На 10 вече е голям. Вероятно се притеснява, че не справя добре и че остава мръсен.

С моя втория син, като беше почти на 6 и така се пазаряхме - от дума на дума стана ясно, че това го притеснява. Тогава се уговорихме следното:

Следващите 5 пъти - той се бърше сам , а аз бърша след него (един вид проверявам, правя качествен контрол). Ако за тия 5 пъти види, че след като той се е бърсал и вече е чист, т.е. аз няма какво да бърша - продължава нататък сам, ако не - правим още 5 пъти така...и така докато се научи....

Той се съгласи и да видиш как още на третия път се убеди, че се справя добре сам и вече не ме искаше...

Друга опция - особено ако ходи по голяма нужда главно в къщи (както предполагам, че е в неговия случай) - предложи му да се мие на душа....



Тема Re: Да, Фриско,нови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано16.01.08 19:07



Ако става дума да го заведе при познати-да, няма лошо.Все едно е дали мой приятел или майка ми ще ми намери работно място, ако съм го закъсал.
Но ако е по обява, само му е навредила-аз честно казано едва ли бих взел на работа момък, чиято майка го е довела на работа-или е твърде мързелив или тотално несамостоятелен.
П.П.Това е по присъщо на бабите, струва ми се.Моята например се опитваше да ми намери гадже :)Не е същото, щото аз, внучето се защитавах сам от тази проява на загриженост, както става обикновенно.


Елате повече!


Тема Re: Шокирана съмнови [re: mama]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано16.01.08 19:10



Щом не се притеснява че майка му бърше задника, значи едва ли го притеснява това че е мръсен.Според мен става дума за сериозна разглезеност, изградена от отношенията в семейството.
Тя, майка му го потвърди общо взето.Поне според мен проблема е сериозен, 10 години е много голяма възраст и вече се изгражда характера.


Елате повече!


Тема Re: Шокирана съмнови [re: mama]  
Автортoтa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 19:22



Това са много хубави идеи. Благодаря ще се възползвам от тях!



Тема Re: Шокирана съмнови [re: Frysco]  
Автортoтa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 19:26



Откровено казано, понятието "разглезен" е доста относително. В сравнение с някои деца от неговия клас той е просто спартанец. Аз в никакъв случай не го глезя и не се оставям на педагогическата концепция на съпруга ми. Но с бърсането на гъза наистина съм сериозно обезпокоена, но ето, че тук бяха подхвърлени няколко добри идеи.



Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
АвторMaцa (Нерегистриран)
Публикувано20.01.08 15:39



Ами то си е за шокиране. Явно това е едно много властно женище. И да говориш с нея, и да не говориш, мисля, че ще е все тая. Как ли се чувства младежа...Аз като се ожених с потрес установих, че свекървата вика мъжа ми да й търка гърба в банята. При условие, че има дъщеря и мъж на разположение. Е, не продължи дълго, де. Почна да вика дъщеричката си-на 40 г. тогава. Това са просто извратеняци.



Тема Re: Шокирана съмнови [re: тoтa]  
Автор Дakoтa_26 (странстваща)
Публикувано20.01.08 21:18



Остави го да му се образува лайняна топка на дупето и като започне да му пречи,ще се научи сам да си я маха


Извинявай ама не бях чувала досега за наличието на подобен "проблем"
трудно ми е да погледна сериозно на това



Тема Re: Шокирана съмнови [re: Дakoтa_26]  
Автортoтa (Нерегистриран)
Публикувано21.01.08 16:19



Тагикомично е наистина, ама си е проблем. Сетих се да го питам, що бе, аджеба, не ще да си избърше гъза сам и знаете ли какво ми отговори, че го било гнус да не си изцапа ръката с лайно. Значи аз да се цапам, че съм свикнала, пък той да си седи чист.
Ама от друга страна никой не сподели опит как сте си приучили децата сами да се грижат за чистотата си и да се бършат и на каква възраст. Мъж ми изрази съмнение, че в БГ си оставят децата с небърсани гъзове, което май се потвърждава по съветите дето ми давате.



Тема Re: Шокирана съмнови [re: тoтa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано21.01.08 18:56



Ето ти личен опит. Моят син е на 11 години. До преди 3-4 (не помня точно) години го бършех аз с мокра кърпа, от най-големите. От един момент нататък просто му казах, че е достатъчно голям за да го прави сам, показах му как да го прави и той си започна.

Според мен въпросът не е само в задните части. Ако детето е научено ДА СЛУША (ама че глупав израз!!) - то ще направи каквото му казваш, макар и да помрънка малко за авторитет. А ако е от тези, "свободните кокошки" (така казвам на майтап за децата, чиито родители смятат, че трябва да ги оставят да се "развиват свободно" без всякакви "посегателства над личността им") - ще има проблеми. Не само с бърсането на дупето.

Сигурно защото съм възрастна родителка, все още изповядвам старомодното разбиране, че детето трябва да бъде научено от малко да си знае мястото. Иначе ще изяде много "шамари" от живота.

Може и да греша. То ще се чуе след десетина години!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Шокирана съмнови [re: тoтa]  
АвторRoxana (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 17:18



Ние се оправяме с обясняване.

Прави се демонстрация и се обяснява всеки детайл и смисъла, и значението на всяка непозната дума, това от бебе още. Отеман много време и нерви, и по едно време се бях почти отказала, разбих си нервите с подобен метод, но после пак се върнах в родителските плътни редички, още по-настървена.


Сега диалога се води дори спокойно, но определено твърдя, че не е само моя заслугата. Оставих го да се социализира с роднини и братовчеди и сега е по-разбран. Докато бяхме само аз и той, и света се състоеше само от мен като враг и приятел, имахме далеч повече конфликти, макар и безободни.


Сега сме разпределили територии и влияния, и само договаряме следващата стъпка.

Откровено, че изживявам много тежко емоционалното откъсване, свързано с израстването му. Всяка майка винаги живее с онези спомени, как е бавила бебето и как го е хранила, и възприема малко или много детето си като абсолютно безпомощно същество, което се нуждае от закрила. Вградена топлофикация на чувствата....щеш не щеш, плащаш процент за етажна собственост



Шегувка. Най-хубавото усещане е да видиш какво чудесно и умно човече си създал. Поздрави и уважения на съвестните и грижливи родители



Тема Re: Ами, може да си има обективни причини.нови [re: pyrx]  
Авторno name (Нерегистриран)
Публикувано26.01.08 16:24



аз пък почнах сама да се къпя още на 9.и не ми го побира умът подобно нещо,още повече за момче в пубертета,когато са в особено състояние.намирисва ми на едипов комплекс или на други неща,за които ще се въздържа да изкажа предположение,защото са прекалено брутални...обаче сигурно се досещате за какво иде реч.в никакъв случай не искам да прозвучи цинично,обаче 14 годишен да го къпе майка му....





Тема Re: Ами, може да си има обективни причини.нови [re: no name]  
Автор misleading (страстна)
Публикувано16.03.08 12:24



А как ли му мие пишката???И дали му става в банята???



Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Авторbluefan (Нерегистриран)
Публикувано19.03.08 23:14



Тревожно щеше да бъде ако баща държи да къпе 14 годишната си дъщеря



Иначе тая майка явно е поредната вманиачена откачалка, кажи и го директно. От друга страна тва 14 годишно момче сливи ли има в устата ?!



Тема Re: Шокирана съмнови [re: bluefan]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.03.08 14:10



Много сте странни. Моят юнак е на почти 12 години, но ако пожелая да го къпя - няма да има нищо против - просто от мързел.

И през ум няма да му мине да се срамува от мен. Имаме си много голямо доверие, не крие нищо от мен, още се гушкаме даже, и си мечтае за деня, в който като го прегръщам - ще трябва да се изправям на пръсти... Да не би да сме извратени?

Като се замисля - какво лошо има един мъж да знае, че ще има ПОНЕ ЕДНА жена през живота му (макар и различни жени в различните му възрасти), от която не трябва да се срамува да показва тялото си?

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Шокирана съмнови [re: yниKaлнa]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано20.03.08 16:57



Никой не е извратен. Дечко обаче все някога трябва да порастне, нали? Има право на лично пространство. Сега навлиза в пубертета.



Тема Re: Шокирана съмнови [re: palatka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.03.08 17:44



Нека си пораства, аз не му преча. Точно когато навлиза в пубертета не е ли най-лошия момент да го "отбивам" и да го напъждам? Нека си запазим доверието, пък после ще видим.



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Шокирана съмнови [re: yниKaлнa]  
Автор Zeljko Raznatovic (hero)
Публикувано20.03.08 18:51



заеби ти с тва доверие, тва е лично пространство...ти викаш ли го да те къпе той тебе ?



Ти си мислиш,че си имате големо доверие ама ако и на 30 ходи по полата ти нема да ти е много кеф. Помисли


Kosovo Je Srpsko, Srpsko Ostace

Тема Re: Шокирана съмнови [re: Zeljko Raznatovic]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано20.03.08 20:24



Кой ти каза, че ходи по полата ми? Това, че ми споделя и се съветва с мен така ли го наричаш? Аз не. Предпочитам да УМЕЕ ДА СЕ ПРИВЪРЗВА и да е откровен с близък човек. Мисля, че това ще му е полезно в бъдещото му семейство.

А иначе не е някой женчо, вЕрвай ми. Според учителките му - "не е човек който си оставя магарето в калта" (цитат)



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Шокирана съмнови [re: yниKaлнa]  
Автор Zeljko Raznatovic (hero)
Публикувано20.03.08 23:10



еми дано верно да не е женчо, щото с тва възпитание дето му предоставяш го тласкаш стремглаво натам



Не виждам връзката на тва да умее да се привързва и да е откровен към другите хора с тва да го къпе майка му. Ама явно и мъжа ти е некъв елемент щом допуска подобно нещо. Вас жените не ви ли контролира некой можете да съсипете всичко


Kosovo Je Srpsko, Srpsko Ostace

Тема Re: Шокирана съмнови [re: yниKaлнa]  
Автор The Fallen Angel (shinigami)
Публикувано20.03.08 23:49



Абе лош момент е да го "отбиваш", ама пък чак да го къпеш... Учи се да бъде зависим от някой а това е елементарно действие... Ако става въпрос да му изтъркаш гърба - ОК, ама да ми се пличкате в банята... Не знам, баси, аз като си представя, че на 9 вече лъсках бастуна


И въпреки, че майка ми не ме е къпала до Христова възраст, пак я обичам и винаги съм й имал доверие и сме се гушкали и съм търсил близостта й... Не знам - ваши си взаимоотношения, нямам намерения да заклеймявам никой



"Като евреин в комииина,
Детството отмина..."


Тема Извратена майка!нови [re: Kpиcти]  
Автор Ginger. (глезла)
Публикувано21.03.08 01:25



Потресена съм. На 14 за момче е нормално да води и полов живот!!!! Какви мъже възпитават майките?!

Сигурно и лак на ноктите му слага.

Говори с нея директно.

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар!

Тема Мъжа и жената не трябва да се срамуватнови [re: yниKaлнa]  
Автор Ginger. (глезла)
Публикувано21.03.08 01:29



по принцип от голите си тела, а не просто от ЕДНА ЖЕНА и то майка му!



Гушкали се, моля ти се. Запиши детето на някакъв мъжки спорт, докато не се е прецакало мозъка му съвсем. В природата, майката се грижи за детето до 7 годишната му възраст, от там нататък се оставя да бъде самостоятелно, четете книги по психология поне.

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар!

Тема Ти пък сега и таткотонови [re: Дakoтa_26]  
Автор Ginger. (глезла)
Публикувано21.03.08 01:34



го сложи в банята

. На 14 водят вече полов живот, ако не може да се изкъпе сам.....

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар!

Тема Re: Да, Фриско,нови [re: Frysco]  
Автор Ginger. (глезла)
Публикувано21.03.08 01:42



Хахахахаххааххахаха

.

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар!

Тема Re: Мъжа и жената не трябва да се срамуватнови [re: Ginger.]  
Автор Zeljko Raznatovic (hero)
Публикувано21.03.08 01:44



Towa momche moze da bude spaseno samo v boxovata zala ili fitnes salona. Ne vizdam drugi alternativi


Kosovo Je Srpsko, Srpsko Ostace

Тема Re: Мъжа и жената не трябва да се срамуватнови [re: Zeljko Raznatovic]  
Автор Ginger. (глезла)
Публикувано21.03.08 01:50



Малко му е късно, но с няколко стотин удара в главичката му, ще се оправи

.

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар!

Тема Re: Мъжа и жената не трябва да се срамуватнови [re: Ginger.]  
Автор Zeljko Raznatovic (hero)
Публикувано21.03.08 01:55



удар с бухалка в главата и амнезия. Е ще полежи малко на легло, но след тва няма да има какво да го спира и може да помисли за спортна кариера.


Kosovo Je Srpsko, Srpsko Ostace

Тема Re: Мъжа и жената не трябва да се срамуватнови [re: Zeljko Raznatovic]  
Автор Ginger. (глезла)
Публикувано21.03.08 02:21



Ти си гений!



Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар!

Тема Re: Шокирана съмнови [re: Zeljko Raznatovic]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано21.03.08 06:21



Ти май първо стреляш, а после търсиш вина.

НЕ АЗ СЪМ ТАЗИ, която си къпе момчето. ТОЙ СЕ КЪПЕ САМ, НО НЯМА ДА СЕ ЗАСРАМИ ДА МЕ ИЗВИКА ДА ГО НАПРАВЯ АЗ, КАКТО И СЕ ОПИТВА ДА ГО НАПРАВИ ЧАТ-ПАТ, ЗАЩОТО Е ГОЛЯМ МЪРЗЕЛ И ИНАЧЕ СЕ КИСНЕ С ЧАСОВЕ ВЪВ ВАНАТА, НО КАТО ДОЙДЕ ДО МОМЕНТА НА ТЪРКАНЕТО И ПР. ДЕЙНОСТИ - ГО ПРИМЪРЗЯВА.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Шокирана съмнови [re: The Fallen Angel]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано21.03.08 06:29



Не го къпя, чети по-внимателно какво съм написала.

Относно бастуна...като е станало дума - да се посъветвам. И той го прави от 1-2 години, но ми сподели и за това, и аз доста се постреснах, докато измисля как да реагирам. Засега съм му казала, че не е нищо ненормално, но е още малък за такива действия и прекаляването може да го изнерви, и че всяко нещо си идва с времето и зависи от съзряването на организма, и куп подобни педагогични измишльотини. Гледам да не задълбавам в разговорите си с него на тази тема и да се отнасям към нея като към нещо ежедневно и обичайно.(Баща му отсъстваше задълго в този период).

Въпросът ми е по-скоро - не е ли НАИСТИНА много рано?

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Мъжа и жената не трябва да се срамуватнови [re: Ginger.]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано21.03.08 06:31



Ти, като си "глезла"

, няма ли да си пък по-доволна мъжете да са като моя син и да си глезят жените, и да ходят по полите им, и да ги слушат, и да са привързани към тях ?

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Шокирана съмнови [re: yниKaлнa]  
Автор The Fallen Angel (shinigami)
Публикувано21.03.08 07:37



Ми според мен не е рано... Тоест - дефинирай рано


Щом му е дошло до главата значи може би му е време
Що се отнася до агресията... Една чекия не води до агресия а точно обратното - до хармония със себе си



"Като евреин в комииина,
Детството отмина..."


Тема Re: Мъжа и жената не трябва да се срамуватнови [re: yниKaлнa]  
Автор The Fallen Angel (shinigami)
Публикувано21.03.08 07:39



Всъщност тя обича да я бият по главата и да й купуват обувки





"Като евреин в комииина,
Детството отмина..."


Тема Re: Шокирана съмнови [re: The Fallen Angel]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано21.03.08 07:54



Не си спомням да съм споменавала думата АГРЕСИЯ - нито в постинга, нито пред детето, нито я мисля. Имах предвид ИЗНЕРВЯНЕ, за което наистина си мисля, че може да се появи, ако детето се съсредоточи върху тази мисъл и върху това действие, без още да е съзряло психически, а не само физически.

За майтап ще спомена - в персоналния му хороскоп пишеше, че ще бъде голям любовник!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Извратена майка!нови [re: Ginger.]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано21.03.08 09:47



Направо съм втрещена! Егати майката!
Синът ми е на 17 и от 7 годишна възраст не допуска никого в банята с него. Какво е било качеството на къпането не ми е толкова проблем, в края на краищата човек се научава, нали? Но съм сигурна, че психиката му не е засегната.
Сега имам нормален тинейджър, който полага грижи за себе си и за външния си вид.
Ама това с мама в банята..... олеееееееййййййййййй



П.С. Не коментирам случаите, в които това се налага по здравословни причини.

Лесните пътища водят донякъде, но никога до края

Редактирано от DaCat на 21.03.08 10:12.



Тема Недорасли синовенови [re: DaCat]  
Автор DaCat (драка)
Публикувано21.03.08 09:52



Та по този повод, макар и да е малко оффтопик, как ви се струва на 40 годишен мъж майка му да му носи бельото в банята, щото миличкият не знае къде да го намери.....



Лесните пътища водят донякъде, но никога до края

Тема Re: Недорасли синовенови [re: DaCat]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано21.03.08 14:32



Може би и други работи не може да си намери...





Тема Re: Шокирана съмнови [re: yниKaлнa]  
Автор The Fallen Angel (shinigami)
Публикувано22.03.08 15:07



Не си спомням да е имало чекия след която, или заради която, да съм бил ИЗНЕРВЕН


И въобще самозадоволяването не може да бъде нещо върху което да си съсредоточиш мисълта... Лъска ти се - лъскаш и почваш по същество да се занимаваш с каквото трябва... Иначе има да си мисли за това как иска да лъска с часове

П.П. Стигате с тея хороскопи, че вече обриви ме хванаха



"Като евреин в комииина,
Детството отмина..."


Тема Re: Шокирана съмнови [re: The Fallen Angel]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.03.08 19:53



Да ти кажа, аз на хороскопи никак не вярвам. Този му го направиха роднини още при раждането му, някъде съм го забутала и не помня нищо от него, освен това за сексуалността - направи ми впечатление още като го прочетох и си казах "А дано, сине, да е вярно!!"



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Мъжа и жената не трябва да се срамуватнови [re: The Fallen Angel]  
Автор Ginger. (глезла)
Публикувано26.03.08 01:42



По главата не, че може да има синки

!

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар!

Тема Re: Недорасли синовенови [re: DaCat]  
Автор Ginger. (глезла)
Публикувано26.03.08 01:44



Еми на този мъж ли му казваме?



Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар!

Тема Re: Недорасли синовенови [re: DaCat]  
Автор NadG (Моксина)
Публикувано26.03.08 10:26



А защо този 40 годишен мъж дели една баня с майка си?



Тема Re: Недорасли синовенови [re: NadG]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.03.08 12:41



Само не ми казвай, че няма мъже, които чакат пък ЖЕНИТЕ ИМ да им донесат бельото, защото не знаят къде стои!



Та - без значение е дали дели баня с майка си, или с жена си. Майката сигурно е виновна че е възпитала глезльо, а жена му къде е да го превъзпита??

"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Недорасли синовенови [re: yниKaлнa]  
АвторDaCat (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 13:20



Това е целта на занятието. Мъжът да се възпита да се гледа сам, да се грижи сам за себе си, а не, като се пуска от полата на майка си, да се огледа за най-подходящата пола и да се хване за нея.

Щото е смешно и жалко.
Мдам, самостоятелност и независимост, колкото е възможно по-отрано.



Тема Re: Недорасли синовенови [re: NadG]  
АвторDaCat (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 13:23



Не знам... Казаха ми за такъв случай, не познавам човека лично.
Ама си е стряскащо





Тема Re: Недорасли синовенови [re: DaCat]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.03.08 13:57



Напълно съм съгласна. Ама ние, мъжките майки, доста трудно приемаме откъсването на синчетата ни от полите ни!



"Винаги има поне още една гледна точка..."

Тема Re: Недорасли синовенови [re: yниKaлнa]  
Авторmura (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 18:23



Lele- male tova s belioto me shashna!!!!Ubedena sam che sigurno sashtestvuvat i takiva,no e mnogo stranno.Nashiyat malcho koito veche e na 13 se kape sam ot 6 godishen,no se be nauchil da mu se podade halata ,za da ne mokri parketa i taka do predi godina.Izbich mu tozi navik navreme ,zashtoto sluginyata ne e samo na negovo raspolozenie. Toy protestirashe po mnogo stranen i sastevremenno mil nachin-vinagi beshe gotov da mi podade ili donese neshto,kato az tryabvashe da blagodarya lubezno,a toy mi napomnyashe che kogato si zabravi halata da bada i az taka dobra!No ne bi, az uporito mu otkazvah i toy svikna da misli predvaritelno kakvo mu tryabva.



Тема ReИзвратена майка!нови [re: DaCat]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано10.01.21 23:04








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.