Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Да, Фриско,нови [re: Kpиcти]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано07.01.08 22:21



Ами има го и този момент, с параноясването.Разбира се, не е параноя в пълния и медицински случай, но според мен не е и кой знае какъв сериозен проблем за момчето.Да, може би е притеснително, но да ти кажа, доста бързо се преодоляват притесненията.Всъщност това че са ме къпали, когато, как да го кажа-вече съм бил окосмен, си беше малко от помощ, за освобождаване от психически проблеми.Не говоря за развратяване, за бога, няма такъв момент, дори напротив-създаде ми много здрав контрол за разграничаване на сексуалноста от близоста, което смея да твърдя в момента ми е адски полезно качество и определено ми върши работа в отношенията с нежния пол.
Според мен, ако зададеш въпрос и на двамата-"абе не ви ли притеснява, това" и от двамата отговорите са отрицателни, няма смисъл да се дълбае повече.И аз считам че ако няма нужда от помощ, малкия би трябвало да се къпе сам.Нещо повече, би било нормално сам да упорства, докато прекалената помощ на майката по скоро я разбирам (може да е най прост страх от отчуждаване).Но може детето да е по затворено, по кротко или просто да изпитва нужда да спазва някаква семейна традиция (странно звучи..), но няма как да се намесиш, без да предизвикаш сътресения, поне по мойто скромно мнение.

Само информативно, да ви кажа-не ме притеснява да споделям:всъщност психическия елемент при една такава ситуация не е страшен.Помоща се състоеше в измиване на гърба и гърдите и (внимателно) пострадалата ми ръка, тъй като доста време просто не можех да я движа, дори и като я сгъвах в лакътя болеше.Там дето само гаджето може да пипа, се миех сам.Трябваше просто да приема че не е страшно да ме гледат гол, а като всеки нормален хлапак, имах известни притеснения относно това, но след като ги преодолях вече не съм дори и размишлявал по въпроса.

За пуританите:Учудващо но така убих едно малко комплексче-параноя от воайорство, един вид-ми кво като ме види някой.Не съм ексхибиционист, нито радикален нудист, макар че съм ходил на нуди плаж (има си някой предимства) но ако примерно излизам от банята и трябва да се облека и присъстващия не предпочете сам да излезе, сори-имало е и бучене, мрънкане и караница, ама в крайна сметка какво е търсил, ако не е искал да ми види патката.

Съжалявам ако поста шокира някого, просто се опитах да представя ситуацията от гледна точка на преживял, но освен това считам че в българия има доста крайно настроени хора, по отношение на границите на приличието.


Елате повече!


Тема Re: Да, Фриско,нови [re: Frysco]  
Авторone (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 22:40



Аз съм била в подобна на твоята ситуация (само че крака,а не ръката) на 15 год. Е няма как в тоя случай, къпеха ме, сама не можех, щото висях на екстензия

. Ама все пак ме къпеше майка ми основно, а не баща ми. Ако бях момче, щеше да е обратното предполагам. Не е ставало проблем, ако се наложи да помага и той. Срам от тялото си нямам и не съм имала никога, не считам, че е кой знае каква трагедия, ако те види някой гол, неумишлено или при необходимост.
Ама ако няма сериозна причина, майката да е с 14 год си син в банята си е нездраво от нейна страна. Остава после с него да стои и в спалнята, като почне да си води момичета



Тема Re: Да, Фриско,нови [re: one]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано07.01.08 22:50



Ами не, майка ми ме къпеше, тъй като тя беше по притеснената, докато баща ми не даваше и дума да се издума да влезе с мен в банята.При мен нещата не стояха с "няма как"... просто втория опит да се изкъпя сам ме сряза болката, излязох гол и мокър от банята и казах-не мога да се изкъпя сам.

Нездраво е крайна категоризация, аз бих казал само, че е учудващо.


Елате повече!

Редактирано от Frysco на 07.01.08 22:50.



Тема Re: Да, Фриско,нови [re: Frysco]  
Автор palatka (старо куче)
Публикувано09.01.08 12:24



И аз съм била на легло. В безпомощно състояние. Не веднъж. За мен се грижеха баба ми и майка ми. Когато страдаш е различно.



Тема Re: Да, Фриско,нови [re: palatka]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано09.01.08 15:25



Така е, майка ми казваше твоята ръка е извадена, а мене ме боли два пъти повече.Разбирам го.

Ситуацията е различна, но има някакво сходство, майката на детето може би е объркана и чувства някаква заплаха от отчуждаване или нещо такова.


Елате повече!


Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано09.01.08 16:32



Не виждам нищо кой-знае колко шокиращо или нередно. Имам син на 11 години, оставям го да се къпе сам, но той САМ предпочита да ме вика, т.е. - всеки път се пробва да ме накара да го изкъпя, щото си е мързел. Изобщо не му се струва, че бих му нарушила личното пространство.

"Винаги има поне още една гледна точка..."


Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Автор TE_DDA (I love youShrek)
Публикувано12.01.08 08:54



и после защо мъжете били несамостоятелни:)))

моят син е на 7 и не помня кога съм го къпала за последно.

Извинете за правописа - немам нерви за тирета и запетайки



Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 21:51



Абе, че не звучи нормално - не звучи. Определено. Иначе и на мен в пубертетска възраст няколко пъти ми се е налагало да ми помагат в банята, но това не е било тенденциозно... Не знам, може и някаква обективна причина да има, но трудно се сещам за такава.



Тема Re: Шокирана съмнови [re: Kpиcти]  
Автор Pyмянa (минаваща)
Публикувано14.01.08 13:23



Къпането на мъжете става така:
Майките и бабите ги къпят до 5-6 години, после застъпват бащите. Когато шума от караница стане по-силен отколкото шума от течаща вода, бащите излизат побеснели и казват "Баста! повече няма да къпя това животно!". След това пак майките са на ход, но без да ги пускат да влизат, тоест с викове отпред дават насоки и както казва Пиркс ги връщат за докъпване след преглед. Бащите оказват съпорт с някое перване зад врата, но към 14-15 година на отрока ги хваща мъжката солидарност и дезертират и от това свое задължение.
Но споко, изгрява слънце. Некъпещият се тийнейджър се влюбва. Тогава осъзнава за какво служат душ-гелове, балсами и други екстри на банята. Тогава вече се къпе редовно, изсипвайки целия шампоан или течен сапун върху си, защото го мързи да се маже със сапун и да го измива. В периода между две влюбвания къпането е средна хубост, по-рядко и без такова пилеене на препарати.



Тема Re: Шокирана съмнови [re: Pyмянa]  
Автортoтa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.08 15:12



А я кажете как тои въпросът с бърсането на гъза. Моят син е на десет години и отказва категорично да си бърше гъза сам. Мъж ми също отказва категорично да се меси в този лайнян бизнес. Аз опитвах какво ли не... заспала съм, болна съм, не чувам, няма ме... Стои и ме чака, ако трябва с часове за да отида и да му избърша гъза. До сега се е избърсам веднъж дваж пъти в живота си и то след скандал, че няма да отида пък квото ще да става. Помагайте!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.