Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 07.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какво...нови  
Автор toni_bonboni_93 (гаднярче)
Публикувано04.10.07 23:32



четат децата ви (7-18год.)? Под четат нямам предвид разни списания или брошурки, а книги. Та какво обичат- фантастика,романтика, пътеписи, романи, и т.н.?

Аз съм на 14 и в момента чета Чарлс Дикенс-"Дейвид Копърфийлд" - мн. интересна книга.

Голем инат съм!

Тема щом казваш,нови [re: toni_bonboni_93]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано05.10.07 13:44



и аз трябва да я погледна



А аз харесвам фантастика и исторически романи и професионална литература (мноого обичам хехех хеехххх )

А какво четат децата ни....

Наскоро ми падна една книга, събрани приказки на Братя Гримм от едно издание от 1894 (преиздадено). Книгата е на стар немски език, приказките от Остфризланд са дори на платт. Печатана е с готичен шрифт и затова аз я чета.

В началото доста смело подходих, но след това седнах и избрах само приказките, които стават за 5 годишни.

Оригиналните немски приказки на Братя Гримм,дори и по-новите като Вилхем Буш, са с един особено странен вид насилие.

Ако не се сещате за какво става дума, мога да ви преведа от някои приказки, или да снимам от книгата.


Моята майка пък е на мнение, че в онова време тези приказки не са били предназначени за деца. Нейната пък приятелка смята, че децата умишлено са били плашени, за да си легнат

п.п. Дъщеря ми пък като гледа Monster AG / inc много се смя. Там пък има само чудовища, но не и насилие

by himbeer





Тема Re: щом казваш,нови [re: himbeer]  
Автор toni_bonboni_93 (гаднярче)
Публикувано05.10.07 16:08



Попринцип не обичам много-много да чета, но се захванах след като цяло лято баща ми, ми опяваше ,че книгата била много интересна и била "точно за мене". И наистина си я бива книжката дори в началото като започнах да я чета ме беше яд , че не съм я почнала по-рано,ама не е голяма загуба.

Между другото е и доста дебеличка-около 700-750стр. Още не съв стигнала и до половината! А за тая книга на Братя Грим - тя на немски ли е или БГ? Ако е на немски ше може ли да снимаш 2-3 стр. да я скивам - плс. Ако имаш време разбира се!

Голем инат съм!

Тема Re: щом казваш,нови [re: toni_bonboni_93]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 21:57



Сина ми става на 8 след два дни, още трудно се зачита в дебели книжки. Но май го плашат дребните буквички. Виж цяло лято сам си е чел едно огромно издание на Братя Грим, явно по-редкия шрифт го успокоява. Иначе ако аз седна да му чета, проявява интерес дори към моите книги. Е, те са женски романчета, или почти приказни такива. Сега остава да преодолея страха от многото букви.
Да ти споделя обаче нещо за моята "задявка" с четенето. Родителите ми четяха като луди, у дома имаше купища книги. Можех да избирам от всякакви жанрове, автори, формати и издания. Беше страхотно. аз си падам малко повредена романтичка и всички онези стари книги /издания от младежките години на баща ми/, с прекрасните си картинки, с дебелите корици, с прилюченията и кавалерството, дуелите, дамите с прекрасните рокли, дворцовите интриги, морските пътешествия, екзотичните плантации .... да, днес имаме достъп до много повече информация, дори можем да посетим всяко местенце на света. Но да видиш света през очите на друг човек, да те завладее неговото слово, думите му да те накарат да потънеш в един друг свят, в друга епоха, в други порядки и нрави ... това е несравнимо.
Опитай, почети разни книжки, дори да е на инат, нали си инат

Обещавам ти, няма да съжаляваш нито за миг.
Да не говорим, колко това обогатява речника, разширява мирогледа, пък и винаги можеш да намериш тема за разговор. Абе ... четете бе деца, четете



Тема Re: щом казваш,нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор babaToHka (2 в 1)
Публикувано06.10.07 21:30



И аз смятам, че любовта към четенето се формира в огромна степен от родителите. С двама научни работници наоколо и богата библиотека изобщо не беше чудно, че докато през лятото преди 7ми клас нормалните деца се скъсваха от игри, аз поглъщах "Война и мир", "Анна Каренина" и "Възкресение". Виж, Дикенс така и не можах да го преборя


Сега дъщеря ми, която е на 5 и половина, вече от година чете самостоятелно. Все пак, за да бъдем съпричастни към процеса на развитието й, с баща й се редуваме и всяка вечер четем по една глава от някоя книжка. По тази схема вече сме минали Пипи, Карлсон, Лукчо, далматинците, част от произведенията на Кестнер и Едуард Успенски и хиляди приказки. Забелязвам, че след като прочетем някоя книга, тя обича да си я препрочита и рядко търси нечетена. Предполагам, че когато четенето й стане по-лесно и несъзнателно ще започне и непознати да търси, но не я притискаме за нищо.
Четенето е преди всичко огромно удоволствие. Отдавайте му се при всяка възможност.

Пий си кукумицина, жено!

Тема Мърморанке... [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано14.10.07 21:35



на теб ще ти препоръчам да почетеш малко от "Колелото на времето" на Робърт Джордан на твоя сладур. Малко... първите 50-100 страници от първата книга.
Гаранция, че дебелината на томчето няма да го стресне и ще се впрегне да си я дочете самичък нататък :)
Говорих си наскоро с моя хлапак и според него точно тази книга му е преодоляла страха от обемите :)) Чете я за сефте на 9 години и след нея изгълта и следващите 2 тома (на 4-тия се отказа, че нататък е една политика, която не беше за годините му, но първите 3 стават за деца със сигурност).
А и на теб ще ти хареса :))

Казвала съм ти и преди... почетете заедно мъничко, остави го да ти наднича малко в книгата и няма и да разбереш кога е започнал да ти я дърпа от ръцете





Тема Re: Мърморанке...нови [re: Hell]  
АвторMaмa Mъpмopaнa (Нерегистриран)
Публикувано15.10.07 15:33



Слушам и изпълнявам ;)
Ама сайта на Бард казва, че книжка първа е изчерпана


Обаче, ще я запомня и ще се разтърся за нея.
А дали случайно има чат-пат некоя картинка вътре?



Тема Re: Мърморанке...нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор babaToHka (2 в 1)
Публикувано15.10.07 17:32



Картинките са само на кориците


Лошото е само чичко Джордан умрЕ и ни остави на 11том с недовършена история. Иначе за запознаване с класиката във фентъзито си е направо задължително да започнете с Толкин. Аз чакам госпожицата да стане поне на 6 за "Хобитът". И ако се запали по този тип литература - Гудкайнд и "Меча на истината" - не е с размерите на Джордан, но е безкрайно увлекателна и следващият том трябва да завърши историята.

You talk to God, you're religious. God talks to you, you're psychotic.

Тема Re: Мърморанке...нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано15.10.07 21:19



Ще ти я дам цялата поредица, няма смисъл да купуваш. Ведно с картата (единствената цветна картинка, освен кориците, както рече баба ти Тонка), една директория с дърпани от нета рисунки по темата преди години и линкове към игри (пак по темата)



Гудкайнд е за малко по-големи... ако малкия чете сега "Мечът на истината", нищо чудно да започне да сънува кошмари :) Но на теб може би ще ти е интересен - мога да ти дам първите... хммм... 6. Нататък не съм купувала.
А Толкин е малко трудно смилаем за сегашните 8 годишни за четене. Но не пречи да опиташ де.



Тема Re: Мърморанке...нови [re: Hell]  
Автор MaмaMъpмopaнa (Котарана)
Публикувано15.10.07 22:14



Ох, много моля, само да не е нещо дето предизвиква кошмари. В момента минаваме етапа на "чудовища излизат отвсякъде и ще ме хванат за краката" и е ...



Но иначе, приемам предложението сериозно, и без това си обещаваме бира втора година вече. А пък кочинката ми придоби малко по-друг вид откак я видя за последно, та и там ще се радвам да те посрещна, ако ти се идва чак дотам




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.