Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:40 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема бележникът на сина минови  
Автор AтинянkaтaTaйcън (непознат )
Публикувано31.05.07 15:49



е страх и ужас.
Детето завърши втори клас. През цялата учебна година имаше само 5-6 текущи оценки и 18 забележки

.
Сега, след като са му оформили успеха за годината стана ясно, че по половината предмети има четворки, едно 6 и останолото петици.
Ще полудея. Верно, че не се занимавам много с него. Освен това сам ходи и се прибира от училище и занималня. Обаче навремето и на мен не ми обръщаха внимание, а бях отличничка. Така беше и брат ми и сестра ми.
Тати е професор, а мама доцент. В семейството ни науката е винаги на почит.
Спете ме да не си направя харакири.



Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор DarkAngel (преминаваща)
Публикувано31.05.07 16:12



Спирам те



Я се стегни, и не мисли каква са била ти. Той си е той

Поговори с него, разпитай го кое му е трудно, кое не рзбира, пречи ли му нещо, намери защо

и да добавя - момче с шестици от горе до долу - леко странно ми е на мен. Не че е лошо, просто е странно



Тема Re: бележникът на сина минови [re: DarkAngel]  
Автор AтинянkaтaTaйcън (непознат )
Публикувано31.05.07 16:33



За мен има едно обяснение. Зариби се преди два месеца с една компютърна игра и часове наред е пред монитора. Сутрин рано, вечер късно... Класната му каза, че изобщо не работел в часовете напоследък. Но го каза едва днас. А не преди две седмици, когато я питах.





Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано01.06.07 09:47



Нормално. Зарибил се, хубаво. Просто още няма чувство за мярка. Малък е. Ще свикне да разграничава нещата. Заливай го непрекъснато с нови игри. Непрекъснато. След като тотално се зомбира ще разбере, че това не е върха на сладоледа и има и други интересни неща с които да се занимава. Аз така направих.





Тема Re: бележникът на сина минови [re: palatka]  
Автормилицa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 10:32



По-спокойно, не е чак толкова страшно. Не всички можем да станем професори. 5-6 текущи оценки?... Странно, доста странно. Ние, в т.нар. "дълбока провинция", имаме 4-5 запълнени с оценки страници от бележника. Вярно, 4-ти клас, но и във втори, и в трети клас беше така. Както и да е. Ние в провинцията не му разбираме. Ненормално малко оценки и много забележки. Както казах, не е толкова страшно, но е знак,че вече трябва да се занимавате с него, наистина трябва. Нагоре става и по-трудно, особено в 4-ти клас. Колкото и да нямах време, колкото и да ме мързеше вечер, няма как - вечер с нея - което е ясно-ясно, което не е - вадим учебниците и залягам с нея. Това е положението. Само с английския не можем да се преборим все още, но то не може всичко да е 6.



Тема Re: бележникът на сина минови [re: милицa]  
Авторм-дa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 12:06



Какъв ти е проблема. Ако във ІІ клас си правиш харикири, в 7 - сепуко, какво ли ще си правиш в 12?! Я стига! Какво значение има, че не всичко е 6?!ТОВА Е ЕДВА ІІ КЛАС, ей! Оценките са субективни. Синът ми е умен. В І клас "го прикрепиха" към проблемно дете, за да му помага. Всичко беше о,к! Отивам надуто на тържеството, с букета и т.н.т. В свидетелството една петица и ....4 по математика! Бум, букета в кофата, а детето - на сладкарница! 7 клас, І срок - 2 по математика! А той ще кандидатства с математика!!!! Г-жата ми обясни "няма нищо страшно, само исках да го уплаша".........
Днес е 1 юни. Почерпи си детето, повеселете се и го остави на мира. На 15 септември седнете на сериозен разговор, с уговорка да ти казва, когато има проблем.Струва ми се, че по-скоро г-жата е проблема!



Тема Re: бележникът на сина минови [re: м-дa]  
Авторkapa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 12:49



И аз мисля ,че госпожата е проблема!!!!
Мързи я или не сте и симпатични.Не стресирайте детето!По добре отсега да знае ,че нищо даром не идва и че светът не е добър, както мама.Ще свикне да се бори ,само не го унижавайте и не го обвинявайте.Вярвайте в него и задължително му го показвайте.



Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор AтинянkaтaTaйcън (непознат )
Публикувано01.06.07 15:19



Къф 1 юни, кви 5 лева!!!!!
Купих му книгите от списъка за лятото и го заведох в Морската градина. Той чете, аз пия бири.
Бясна съм първо на себе си, второ на кухата му класна/която явно обръща внимание на тези деца, чиито родители висят като сополи край училище/ и най-накрая на сина ми.
Обаче калпазанинът е той и бял ден няма да види през ваканцията.





Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано01.06.07 17:06



Въх! Шегуваш се, нали?



Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор222222 (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 17:39



Горкият.....в по- нормални условия сигурно биха съдили и учителката и майка му .Но от картунка- картунки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.