Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема бележникът на сина ми  
Автор AтинянkaтaTaйcън (непознат )
Публикувано31.05.07 15:49



е страх и ужас.
Детето завърши втори клас. През цялата учебна година имаше само 5-6 текущи оценки и 18 забележки

.
Сега, след като са му оформили успеха за годината стана ясно, че по половината предмети има четворки, едно 6 и останолото петици.
Ще полудея. Верно, че не се занимавам много с него. Освен това сам ходи и се прибира от училище и занималня. Обаче навремето и на мен не ми обръщаха внимание, а бях отличничка. Така беше и брат ми и сестра ми.
Тати е професор, а мама доцент. В семейството ни науката е винаги на почит.
Спете ме да не си направя харакири.



Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор DarkAngel (преминаваща)
Публикувано31.05.07 16:12



Спирам те



Я се стегни, и не мисли каква са била ти. Той си е той

Поговори с него, разпитай го кое му е трудно, кое не рзбира, пречи ли му нещо, намери защо

и да добавя - момче с шестици от горе до долу - леко странно ми е на мен. Не че е лошо, просто е странно



Тема Re: бележникът на сина минови [re: DarkAngel]  
Автор AтинянkaтaTaйcън (непознат )
Публикувано31.05.07 16:33



За мен има едно обяснение. Зариби се преди два месеца с една компютърна игра и часове наред е пред монитора. Сутрин рано, вечер късно... Класната му каза, че изобщо не работел в часовете напоследък. Но го каза едва днас. А не преди две седмици, когато я питах.





Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано01.06.07 09:47



Нормално. Зарибил се, хубаво. Просто още няма чувство за мярка. Малък е. Ще свикне да разграничава нещата. Заливай го непрекъснато с нови игри. Непрекъснато. След като тотално се зомбира ще разбере, че това не е върха на сладоледа и има и други интересни неща с които да се занимава. Аз така направих.





Тема Re: бележникът на сина минови [re: palatka]  
Автормилицa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 10:32



По-спокойно, не е чак толкова страшно. Не всички можем да станем професори. 5-6 текущи оценки?... Странно, доста странно. Ние, в т.нар. "дълбока провинция", имаме 4-5 запълнени с оценки страници от бележника. Вярно, 4-ти клас, но и във втори, и в трети клас беше така. Както и да е. Ние в провинцията не му разбираме. Ненормално малко оценки и много забележки. Както казах, не е толкова страшно, но е знак,че вече трябва да се занимавате с него, наистина трябва. Нагоре става и по-трудно, особено в 4-ти клас. Колкото и да нямах време, колкото и да ме мързеше вечер, няма как - вечер с нея - което е ясно-ясно, което не е - вадим учебниците и залягам с нея. Това е положението. Само с английския не можем да се преборим все още, но то не може всичко да е 6.



Тема Re: бележникът на сина минови [re: милицa]  
Авторм-дa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 12:06



Какъв ти е проблема. Ако във ІІ клас си правиш харикири, в 7 - сепуко, какво ли ще си правиш в 12?! Я стига! Какво значение има, че не всичко е 6?!ТОВА Е ЕДВА ІІ КЛАС, ей! Оценките са субективни. Синът ми е умен. В І клас "го прикрепиха" към проблемно дете, за да му помага. Всичко беше о,к! Отивам надуто на тържеството, с букета и т.н.т. В свидетелството една петица и ....4 по математика! Бум, букета в кофата, а детето - на сладкарница! 7 клас, І срок - 2 по математика! А той ще кандидатства с математика!!!! Г-жата ми обясни "няма нищо страшно, само исках да го уплаша".........
Днес е 1 юни. Почерпи си детето, повеселете се и го остави на мира. На 15 септември седнете на сериозен разговор, с уговорка да ти казва, когато има проблем.Струва ми се, че по-скоро г-жата е проблема!



Тема Re: бележникът на сина минови [re: м-дa]  
Авторkapa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 12:49



И аз мисля ,че госпожата е проблема!!!!
Мързи я или не сте и симпатични.Не стресирайте детето!По добре отсега да знае ,че нищо даром не идва и че светът не е добър, както мама.Ще свикне да се бори ,само не го унижавайте и не го обвинявайте.Вярвайте в него и задължително му го показвайте.



Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор AтинянkaтaTaйcън (непознат )
Публикувано01.06.07 15:19



Къф 1 юни, кви 5 лева!!!!!
Купих му книгите от списъка за лятото и го заведох в Морската градина. Той чете, аз пия бири.
Бясна съм първо на себе си, второ на кухата му класна/която явно обръща внимание на тези деца, чиито родители висят като сополи край училище/ и най-накрая на сина ми.
Обаче калпазанинът е той и бял ден няма да види през ваканцията.





Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано01.06.07 17:06



Въх! Шегуваш се, нали?



Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор222222 (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 17:39



Горкият.....в по- нормални условия сигурно биха съдили и учителката и майка му .Но от картунка- картунки.



Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
АвторSam (Нерегистриран)
Публикувано01.06.07 23:15



моето дете беше в първи клас тази година и в свидетелството му пишеше "много добър."Класната подари отлични оценки на тези, които и на нея и подариха я касетофон, я цифров фотоапарат, я екскурзия до Гърция, я златно колие. Ние освен букет цветя - нищо. Така че, оценките в днешно време наистина са субективни и аз го обясних на детето, за да свиква още от сега. Умно детенце - всичко разбра...



Тема Re: бележникът на сина минови [re: Sam]  
Автор milka73 (минаващ)
Публикувано02.06.07 11:35



Стига бе, чак такива подаръци, не мога да повярвам! Къде е това нещо?



Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.07 15:19



Като майка на гимназист-калпазанин те съветвам да се занимаваш сега повече с него, за да не се налага да го правиш по-късно. Ние като родители имаме право да знаем за дереджето на децата си в училище към всеки един момент. Така че не се притеснявай да притесняваш класната и да питаш. Защото тя едва ли ще предприеме инициативата да те потърси, освен чрез писмените забележки, които са общо взето нищо. А и детето е твърде малко за да осъзнае за какво става дума. Моят син в началото на втори клас ми каза, че госпожата казала на другия ден да носят едно тефтерче или нещо такова. /в първи клас имаха наистина тефтерче, в което пишехме и ние, и учителите, и така осъществявахме контакт./ На въпроса ми дали не им е искала бележник, той каза :"Да, май бележник беше!". И как да очакваме да осъзнават на 8-9 години колко е важно какво има в този бележник. Макар че аз предпочитам да има повече в главата му, отколкото в бележника. Винаги съм го насърчавала да учи за знания, а не за оценки, не съм била майка-бележкарка. Но сега си понасям последиците от това.



Тема Re: бележникът на сина минови [re: мaмa]  
Автор milka73 (минаващ)
Публикувано02.06.07 16:10



Само ще кажа, че когато дъщера ми беше втори клас, моята майка постъпи в болница и се наложи няколко дни да отсъствам от вкъщи. Малката беше само с баща си. За тези дни успя да се разхайти и да не си пише домашните, плюс това беше извършила някаква беля, не помня вече какво беше. Още в деня, когато отидох на работа след болницата, госпожата лично ми се обади по телефона дали е удобно да мине, за да говорим за дъщеря ми. Дойде жената, обсъдихме проблемите. като се има предвид, че е ходила при още 3 деца от класа. Значи има разлика от учител до учител. Съответно аз съм информирана и съм взела мерки във връзка с възпитанието и обучението на детето. Така че ако учителят не го е еня, ние сме длъжни да се интересуваме.



Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано02.06.07 19:26



Все по-често чувам от другите родители това, което и Атинянката казва - "на времето с мен никой не се е занимавал, а бях отличничка".
Една от причините, според мен, е лошата дисциплина в час.
Напр. аз почти всичко запомнях още в час. Да не мислите, че собоено ми се е слушало, моля? Ни най-малко. Обаче изобщо не ни даваха да шавнем и щеш, не щеш - слушаш. А сега момиче в 5кл. се учудва защо г-жата му се скарала, след като то и показало среден пръст!

Друго. Сигурно ви се е случвало да говорите с децата си по тел. през междучасията им. Нищо не се чува, нали? Зверилник! Крясъци, викове. Скосявам си нервите, докато се чуем и разберем, а представяте ли си тези деца колко агресия акумулират, дори и да са божи кравички и самите те да не участват в крясъците. Е, пак ще направя съпоставка с "едно време", колкото и тъпо да звучи. Тогава имаше дежурни учители, които НАИСТИНА дежуреха и дебнеха да не се крещи и тича по коридорите.

Атинянке, за съжаление малко са децата (по мои скромни наблюдения), които оставени сами и то в ранните класове, се справят добре. Все трябва да им стои човек на главата. Може би сега има повече изкушения, знам ли. Обаче без надзор и проверка не става.
И не знам. Понякога в различна последователност ме е яд на учителите, понякога на мен, понякога на дъщеря ми. А може би проблемът е, че не действаме в екип.

Не се ядосвай сега за бележника. Станалото-станало. Оценките вече няма как да се оправят. Радвай се, че това е станало във втори клас. За догодина ще си знаеш - повече контрол и наглеждане. За хубаво е станало. Не си прави харакири, пий хапчетата на д-р Тошков.

Уж помагат.



Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано04.06.07 18:55



Бял ден няма да види ли?

Ей, същите кухавелници бяха и мойте родители.Цялата фамилия била на ти с науката, интелигентни, уважавани хора.... и аз не трябва да правя изключение.

Само измъчваш хлапето-не му е основно задължение да въплотяваа мечтите ви за бележник пълен с 6 и да рецитира пред всичките ви познати уникални познания за дете.Тва са вашите идеали, но те не са най доброто за хлапето.Разрушавате му детството с тва натягане да е пълен отличник.Книгите от списъка за лятото ги мятайте някъде далеч и детето да играе по цял ден иначе заслужаваш да ти излея бирите във врата, пък колкото и непедагогично да е.

Навремето беше така-ниски оценки в малките класове, а уж реномирани учители, обучение по системи-резултатите ниски.Четирима човека непрекъснато следяха как ми вървят уроците, дали съм подготвен.Резултатие-отначало с тихо примирение слушах, четях... Впоследствие ми писна до немай къде.Четях но не запомнях, не исках да проумея уроците, отвратих се от всякаква наука, знания, дори и от четенето на развлекателни книжки.Умишлено не взимах участие в клас, въпреки че уроците с набиване с правата лопата, бяха влезли в малката ми кратуна.Започнаха се наказания, бои и в крайна сметка няколко години не съм излизал от вкъщи, морето беше табу за мен, а на село цитаделата за наблъскване на знания и разум работеше с пълна пара.Като връх на абсурда-криех всяка шестица, дори подправях дневник за да заличавам отлични оценки.Така и така репресиите бяха постоянни, реших да няма доволни.
Щом стигнахме до средно образование, акъла ми дойде и осъзнах че досега съм изтървал безгрижно детство и безброй бели.Като ответна реакция започнах да бягам от училище, двойките и тройките ме забавляваха... системата беше премахната, аз бях обявен за малоумен, криеха ме от роднини и семейни приятели, за да не разберат за резила...
Впоследствие си върнах интереса към хуманитарните науки, почнах да изкарвам 6 с някаква несвойствена и непозната лекота... досега бях свикнал че шестиците са плод на къртовски труд, пот и много мъка, че доста често и болка.По история набързо прочетох всичко което докопах, увличаше ме много и съответно години наред изкарвах шестици без да съм поглеждал учебник, само от обща култура.С другите хуманитарни науки положението беше същото.Литературата също ми беше интересна, нямах проблеми.
В крайна сметка, втори срок на 9 клас... майка ми отива на родителска среща, от доста време насам.Очаква да чуе грозната истина-двойкаджия, минаващ нагоре по милост, с хиляди отсъствия, никакви знания и ум и безобразно поведение.Вмество това учителката кротко заявява че съм награден с часовник от училището заради постоянство в добрите оценки, помощ на по слабите ученици и заради това че трети пореден срок съм стипендиант.Било практика за поощрение.
Майка ми не спомена нищо, а баща ми жестоко се обиди, защото разбра че на инат съм бил двойкаджия.Чак след като завърших училище и почнах работа отидох на море.Но цял живот няма да спра да съжалявам за изтърваното детство-та аз никога не съм си чупил крайник или глава, но за сметка на това от безкрайното писане китките ме болят от съвсем малко работа и имам голям диоптър от непрекъснатото четене, като в крайна сметка нищо от това не даде резултат.Резултат имаше чак когато аз го пожелах.

И така, извода е че не можеш да наблъскаш на детето главицата със знания, единствено ще му развалиш ваканцията и още повече-ще го отвратиш към ученето.Търси начин да му създадеш реален интерес към тези знания.Начини много, но ще ги кажа ако ме послушаш.


Елате повече!


Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Авторkakaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 08:46



Причината за по-ниския успех е не че детето е тъпо , а по-скоро незаинтересовано. Тъй като и ти си го оставила по течението и също не си заинтересована, той е сметнал че това е отношение е нормално. Не те упреквам, и аз направих същата грешка, която доведе до същите резултати.
Догодина просто вземи повече участие в учебния процес, бъди в течение на материала и от време на време го препитвай. Разбрах, че е много важно и да се появяваш в училище и да разговаряш с учителите, това създава у тях впечатлението, че всички гледате много сериозно на учебния процес.
Децата на досадните родители, които се мъкнат в училище и се разправят с учителите, винаги са с по-висок успех от децата на интелигентни родители, които смятат че учебния процес не е тяхна работа. Явно интереса, дори симулиран, води до по-високи оценки. Това е положението.



Тема Re: бележникът на сина минови [re: Frysco]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано05.06.07 10:28



Кефиш ме, пич! Сериозно. И аз бях бунтарка, но моите хора са много демократични. Доста глупости натворих, надявам се моите деца да са по-кротки. За сега са такива. Смятам, че с тях сме приятели, надявам се винаги да е така.



Тема Re: бележникът на сина минови [re: Frysco]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано05.06.07 13:33



Хей, сладур!
Когато си имаш дечица, остави ги само да играят, не им досаждай с такива простотии като ученето. Очаквай и се надявай един ден да им дойде акълът в главите, ама без да са положени някакви основи. После върви да си вземеш Нобеловата награда и ела пак тук, за да ни заявиш победоносно "Казах ли ви аз"! Тогава ще си посипя главата с пепел и ще напиша писмено извинение на клетото си детенце, че така съм го "тормозила" да учи.

Сега да не се вържеш и да решиш наистина да го изпробваш на дечицата си. Само се шегувах!





Тема Re: бележникът на сина минови [re: kakaтa]  
Авторcycи (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 13:33



Това е най-доброто за детето-без проявен интерес от страна на родителя не става!



Тема не е за чудене-нови [re: kakaтa]  
Авторняkoя нoвa (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 07:59



всички казват "аз,едно време,бях такъв/а..."Да,ама времената се менят!Още по-едно време дедите ни май са скачали по дърветата....,нали?!Не е нужно да сравняваме с 1 време! сега учителите искат да ги ухажват.Да им се могаят в краката маминки и татковци.Да има пред кого да мрънкат за ниски заплати и т.н.Пък и ти мамичко,нали скоро имаше проблем с новата котка,която не се разбираше със старата твоя?Ами детето има някакво сътресение-що се чудиш?Докато ти береше грижите за новата и стара котка-детето е било на автопилот.



Тема Re: бележникът на сина минови [re: Jennifer:)]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано07.06.07 11:53



Свои деца нямам, но имам вече опит.Помагам на по малки и по големи, по причини който с оглед на топика е излишно да описвам.Само ще спомена, че аз съм пожелал да помогна и никой не е бил разочарован досега.

Та-да се приема, че детето е мързеливо и глупаво е глупав подход.Естествено че то иска само да играе, нали това е детския свят в крайна сметка.Естествено е и да не може да разпредели само времето си за учене и игра, просто защото от ученето реално не изпитва удоволствие, нужда и няма интерес.
Трябва да се тръгне от интереса, а когато интереса се създаде детето само ще изпитва нужда, а и удоволствие от учене.

И това не е никак трудно-един необременен разговор върху материалите от училище, понякога е достатъчен, ако не-ами съвременните технологии могат да бъдат адски полезни и да улеснят много задачката.Ще дам пример с история, че нали тя ми е слабост-детето има урок за Златния век на Симеон.Един разговор, малко украса на който и повече детайлност могат направо да го запалят по историята...Просто накарайте въображението на детското мозъче да заработи.В крайна сметка, ако помните игрите си от детството ще се сетите че това е един отделен свят, далеч от действителноста, където героите са добри и лоши и така нататък.Впрочем и това е добър метод-седнете и разиграйте с детенцето истински исторически събития, симеоновия век, битки от българската история... Вкарайте малко география...

Заедно с четенето се подобряват и познанията за български език, та нещата са малко навързани.

Нямам време, иначе мога да дам идеи и за другите предмети...


Елате повече!


Тема Re: бележникът на сина минови [re: AтинянkaтaTaйcън]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано17.01.21 04:44



Super*Star*Nyctea avatar*lumix*romance klowns*
Минали са покрай ко****о***мунистите и са забили в нацизма


Малко да се сетите:


[image] http://sl.glitter-graphics.net/pub/772/772766k6a5w2qvng.jpg[/image]


В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.


I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защото///е с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора


Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата.
Каквото си направиш сам това е.
Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.


Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.


А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.


Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.



Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао

Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:








Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.



Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.


подпис:

Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:




Падението
Гавра с Виктор Юго.





Подпис:






[url] http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url]



Krechetalo77
Stay awey rich Roma fans if … Life is only one…\/b]



anubis







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.