Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема 15 годишнинови  
Автор3apa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 19:00



Моля за мнение родители на 15 годишни деца/а и не само/.Бихте ли пуснали дъщеря си/в случая/ да пренощува у съученичка след прекаран рожден ден?Родителите на рожденничката няма да пренощуват в къщи.
След дълги увещания,сълзи и упреци/ти си единствената майка,дето не ме пуска,тя била вече голяма/,аз не се съгласих и ми се иска да чуя и други мнения-права ли съм,или пък съм прекалено строга.





Тема Re: 15 годишнинови [re: 3apa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано13.04.07 19:06



Абе, права си. След купон, кой ще нощува, най-много купона да продължава до зори.
Моят тиквеник вече на 16, също така по едно време много искаше да нощува по приятели. Сега му мина мерака, освен на Нова година не е нощувал на друго място.



Тема Re: 15 годишнинови [re: kakata]  
Автор3apa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 19:24



Благодаря ти.Истина е,че ако ще се случва нещо нередно,то може и през деня да се случи,дори и когато си мисля,че е на училище,и би трябвало да имам повече доверие на детето си,ама пък и не искам аз да създавам условия за това.



Тема Re: 15 годишнинови [re: 3apa]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано13.04.07 21:39



Правилно.
Моят гламчо е на 15. Единствено моли и аз му разрешавам да ходи да спи в свои приятел, събота вечер. И двамата родители са в къщи и въобще са семейни приятели.

Иначе нема такива филми. Да стане студент и да ходи където иска, когато иска. Сега, когато по закон и по съвест (е, по съвест съм цял живот), аз съм отговорна за него.... ще си спи в къщи, в своя креват и стая.
И тъй като знае, че за това няма хър, мър .... не се и разправяме.

Бил е по купони.... но си се прибира в къщи.



Не, не си строга. По-добре сега да си строга.... отколкото след време да си скубеш косите...

Аз съм на принципа "страх лозе пази"



Тема Re: 15 годишнинови [re: AйeзCeдaй]  
Автор3apa (Нерегистриран)
Публикувано13.04.07 22:25



И аз така мисля,ама ме загриза мисълта-да не би пък да не съм права?
Обикновено се разбираме и не се караме,и тази вечер драмата сълзи и сополи ми дойде в повече





Тема Re: 15 годишнинови [re: AйeзCeдaй]  
Автор Kitten (in love)
Публикувано14.04.07 13:48



По-добре сега да си строга.... отколкото след време да си скубеш косите...
Подкрепям с две ръце!
Зара, особено щом има "ред сълзи, ред сополи" трябва веднага да ти светне сигналната лампичка, че нещо се мъти. Обикновено това е сигнал, че вече са направени планове, за които по-добре да не знаеш


На 15 години повече им се иска да са големи, отколкото да са пораснали действително. И повечето твърде лесно се влияят, за съжаление.



Тема Re: 15 годишнинови [re: 3apa]  
Автор ladyMarian (непознат )
Публикувано14.04.07 16:38



Ааа.. ъъъ.. какъв точно е проблемът да преспи там?
Сериозно питам, какво според теб може да й се случи след купона, което не може да се случи по време на самият купон или когато и да било по друго време?

Адски странни са ми родителите, които предпочитат да накарат децата си да се прибират в къщи по тъмно, отколкото да им разрешат да останат за през нощта в друг дом. По скромното ми мнение, късното прибиране е далеч по-опасно...



Тема Re: 15 годишнинови [re: 3apa]  
Автор else (varelse)
Публикувано14.04.07 19:58



Но все пак ще я пуснеш да отиде на въпросния рожден ден, нали?
За мен навремето нещата с уговорките приключваха в момента, в който се озова от външната страна на прага. Може да съм казала, че ще се прибера когато и да е, но се прибирах когато си исках. Е, после отнасях много караници, защото тогава и мобилни телефони нямаше и можеш да си представиш какво й е било на майка ми.

Мисълта ми е, че явно можеш да имаш на дъщеря си много повече доверие. Ако не си и разрешила да остане там след определен час и тя го спази, значи нямаш за какво да се притесняваш.
Аз откакто станах първи клас се надявам един ден да нямам дъщеря, която да е като мен





Тема Re: 15 годишнинови [re: ladyMarian]  
Автор3apa (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 00:19



Посрещането след купона беше осигурено.
Иначе няма гаранция наистина за неща,които може да се случат и в друго време





Тема Re: 15 годишни [re: 3apa]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 13:11



Правилно си постъпила. И аз бих го направила. Имам дъщеря на 2г и 7м ( лентичката ми не е актуализирана) и не мога да си представя да я оставя да нощува някъде след рожден ден. Тази възраст е опасна именно защото не знаят на кой свят са още, въпреки, че са убедени точно в обратното. Сега само любовни истории са им в главите и съм почти сугурна, че ще има и алкохол. Да разрешиш да остане да спи там, означава, че нямаш нищо против и други неща. И че създаваш условия. Има време, според мен е малка. Сега тиййновете, четящи тук ще се нахвърлят върху мен, но това си е техен проблем






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.