Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:30 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: 15 годишнинови [re: мaмa]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 15:41



Исках да кажа, че не мога да си представя един ден, след като е на 15г да я оставя да нощува някъде след купон. Извинявам се, бързах





Тема Re: 15 годишнинови [re: мaмa]  
Автор3apa (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 17:10



Благодаря ти,твоето мнение се покрива с моето.
Опитвам се все още да я предпазя от каквото мога,доколкото мога.





Тема Re: 15 годишнинови [re: 3apa]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано15.04.07 17:16



Аз лично мисля,че доверието, което оказваме в тази възраст е много важно.Дъщеря ми е на 17, но от 8 ми клас живее в друг град и винаги съм предпочитала да остава у приятелката си, или ако са у нас ( у нас , в смисъл, където живее моето дете), другите деца да остават да преспиват.А синът ми е на 14,5 и никога не е пожелавал да остава(все още), но тук и такситата са много френдли и ефтини и няма никой да ти откаже да те докара за 1 лв.Но ако Зара, сте в София, за мен е по-добре да се остане или както ти си решила, да я вземете.Все пак ти си майката и ти носиш целия риск от това занимание!Така че няма какво да се допитваш до нас

.
Бъдете здрави!Всички!И все пак..по-добре те да плачат от каприз, отколкото ние от мъка!

Повече сълзи са пролети заради сбъднати, отколкото заради несбъднати мечти.

Тема Re: 15 годишнинови [re: else]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано16.04.07 10:02



Знаеш ли, това за доверието.... Разбрах от опит, че под фразата "имам ти доверие" изречена от родител и същата фраза, приета от 15-годишен пубер има огромна разлика. Т. е родителят разбира едно, а детето съвсем друго. И обикновенно дечко си мисли, че едва ли не след тази фраза, може, позволено му е да прави каквото си иска и когато си иска.
С вде думи доверието зависи от възрастта. За съжаление, точно в този възрастов интервал възпитанието и изградените принципи във семейството, много често остават малко в страни. С оглед да не се получт неприятни случки, аз лично прилагам по-твърди методи. Единият от тях е, когато каже, че ще се прибере примерно в 22 часа, изисквам от синът ми, точно в толкова да е пред входната ни врата. Ако не е, ще си понесе последтвията.



Тема Re: 15 годишнинови [re: AйeзCeдaй]  
Автор else (varelse)
Публикувано16.04.07 18:21



A той опитвал ли се е да не спазва условието ти и как го наказваш?
Аз никога не изпълнявах това условие и смятах, че понеже всяко нещо си има цена, предварително бях настроена да изтърпя наказанието и ми беше все едно, че такова ще последва.
Когато ми забраняваха да излизам, аз се изнизвах тихомълком, като оставях бележка на входната врата с обяснение къде съм отишла. Или отивах на купон след училище, без да се прибирам вкъщи преди това.

И не е поради липса на авторитет. Мен много ме беше страх от нашите и освен това ми пукаше, че се притесняват за мен. Но просто не можех да се примиря, че някой ще ми каже кога трябва да се прибера


И не ми е минавало нито за миг през ум, че аз може да не съм права.

Сега като гледам от другата страна на нещата се чудя какво наказание (или друг метод) бих използвала, че да принудя едно дете да спази условието да се прибере в определен час, когато нещата са оставени на неговия избор.



Тема Re: 15 годишнинови [re: else]  
Автор AйeзCeдaй ((бойна))
Публикувано16.04.07 18:41



ДА...
Забраната е да не припарва до компа. И е прилагана. Е, това наистина му държи влага.
Другото е, когато един ден го опнах да глади

, защото изгладените дрехи от мен, вместо да ги прибере като хората, по рафтове и т.н, ги беше насмлял на топка и набутал в гардероба. Така ли.....е добре. Я седнии глади да видим колко гот и приятно е.... Също така веднъж си събира дрехите от площадката пред входната врата. Пяна ми излезе да повтарям да ги прибере. Стояха (дрехите му от една екскурзия) три седмици.... като всеки ден ми се "обещава", "ааа, да ей сега...." и блее като умно теле...."дааааа, утре...".... е... приложих твърди мерки и всичко се оправи на минутата.
Аз да не съм прислужващ персонал, я????

И другата любима изцепка.... Да не ходи на езикова школа. Добре, нямам нищо против. Но Половината месечна такса ще си я плати той от касичката. След като иска да бяга, да си плати последствията. И тъй като съм твърда в това и верно ще му взема парите (естсествено, че след голям период от време ще му ги дам обратно) мераците бързо-бързо увехнаха.... И си ходи чинно....
Иначе от школата, ако липсва винаги се обаждат в къщи. Така, че знам какви ги дроби там.....

И така вариации по темата безкраини



Тема Re: 15 годишнинови [re: else]  
Автор palatka (ентусиаст)
Публикувано17.04.07 07:46



Ти наистина ме развесели. Доста си приличаме. А по отношение на децата - демократичност и аргументиране на забраните.
Колкото до авторката на темата - и аз не бих пуснала детето си да спи другаде след купон. Освен ако няма учител или друг възрастен човек (когото познавам).



Тема Re: 15 годишнинови [re: AйeзCeдaй]  
Автор else (varelse)
Публикувано17.04.07 12:01



Много е хубаво, че си намерила нещо, което да му въздейства.
По мое време нямаше аналог на компютъра и за мен излизането беше абсолютен номер едно по приоритети. Бях готова да мия чиниите един месец, да не гледам телевизия ако трябва и цяла година (аз и без това не гледах), да изкарвам каквито поискат оценки по който поискат предмет и каквото и да е друго, само и само да мога да остана до когато си искам на някой стретегически купон.
Нашите не можеха да ми измислят нито едно наказание, за което да смятам, че е прекалено висока цена, че да ми бъде спирачка.

Просто имахме проблем с комуникацията и той беше в това, че те не си обосноваваха забраните по никакъв начин. Всичко беше "Защото аз така ти казвам!". А това е най-голямата грешка в такава ситуация, понеже автоматично поставяш детето на противоположния фронт, вместо да сте от една и съща страна като приятели.
Много е важно не само да му обясниш защо изискваш нещо от него, но и да го обясниш така, че то само да разбере тази необходимост и мотивацията да дойде от него самото. Иначе не работи, доказала съм го с моя опит като дете





Тема Re: 15 годишнинови [re: мaмa]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано17.04.07 12:56



Ти пък, моят син е на 3 години и в 22:00 вечерта на Нова година ми се обади да ме пита дали може да иде на купон. Доверих му се и го пуснах, после ми разказа всичко, много интересно са си изкарали, танцували са, гледали са фоерверките...



За разлика от твоя пост, в моят освен, че е сериозен, не съм объркала възрастта . А и баба му беше много доволна, че им разреших да са заедно

Холандските свещенници настояват за легализация на леките грехове

Тема Re: 15 годишнинови [re: 3apa]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано17.04.07 12:59



Е, посрещането е ок, но продължавам да смятам, че всичко "лошо", което може да се направи по време на приспиването след купона, може да се направи и по време на самият купон, а забавните и безопасни неща, които може да направи, ако остане да спи, са много повече...

Холандските свещенници настояват за легализация на леките грехове



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.