Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:10 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво е тованови [re: ..]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано30.11.05 19:17



Есето е за обществените нрави в доста по-широк смисъл, жалко че не си го разбрал/а. Тъй като аз напр. имам две деца, и т.н., не виждам какво значение има кой именно е написал даден текст. И да убием автора, написаното остава - нали?

Редактирано от Гeвpek на 30.11.05 19:21.



Тема не съм слушала точно това на Карбовски...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано30.11.05 23:08



но съм съгласна с тезата, че родителите не познават децата си.

Съседите над нас и представа си нямат какъв купон завихрят двете им чаровни тийнейджърчета СУТРИН, след 8, когато родителите зачезнат на работа. То не са чалги до дупка, но не е надвикване на поне 5-6 души, трополене, кашляне (доколкото не паса трева - пушат). Не знам кога ходят на училище, защото и през двата срока са така... май откакто на девойката й пораснаха цици, стана още по-редовен и шумен сутрешния купон.
Родителите твърдят, че децата се събуждат сутрин с музика и понякога се събират със съученици да учат заедно.

Този случай не е изключение, просто ми е последния от досието "заблудените родители". Ако реша да издам всички историйки на книга, ще е с размерите на "Война и мир".




Тема Re: не съм слушала точно това на Карбовски...нови [re: Hell]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано01.12.05 10:20



И като им кажеш на тези родители:"Погледнете децата си!" ще има ли ефект? Няма. Ти и сама си го установила. Тогава за какво, аджеба, ще ме дразни той мен, като ме кара да проверявам могат ли децата ми да четат? Могат. Дори подозирам, че синът ми вече ме води по брой прочетени книги, нищо че и на компютъра виси и на футбол ходи и на какво ли още не.
Аз съм съгласна, че основен фактор във възпитанието на децата са родителите. Но колкото и да си приказваме, докато не започнат да се налагат ефективни мерки за контрол и въздействие над некадърни родители, файда едва ли ще има. Щото ние се възмущавахме, че в Щатите едни приятели бяха заплашени с отнемане на родителски права, понеже оставят децата си сами вкъщи (и аз все още мисля, че това вече е прекалено), но тук пък няма никакви санкции за такива родители, което също е лошо. Та, темата е обширна и проблемът е сериозен, но няма да се оправи по този начин.
И не трябва да се правят глупави обощения, щото нашите деца са по-умни и по-оправни от нас (еволюция) и не е добре да ги вкарваш под общия знаменател- курви и дегенерати.

Стига простотии бе, тате!


Тема ми то...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано01.12.05 12:51



като се замислиш - някъде учи ли се в училище как да бъдеш родител?
Приема се, че едните инстинкти и това, което си видял в къщи, са достатъчни и айде

Иначе за да обучаваш и възпитаваш чуждите деца се изисква висше образование...

Колкото до общия знаменател - и аз нещо в последно време се притеснявам от него. Защото и на добрите и тихи дечица не знаеш какво им става в главите и накъде могат да избият, а "курвите и дегенератите" не е задължително да са неграмотни, не е задължително и да са с черна душа .

Карбовски е провокативен, а народонаселението (не само тук, навсякъде е така) в общи линии си кара овчедушно накъдето го подкарат и ако не му спрат тока, водата и храната трудно можеш да го накараш да се замисли. Даже и с подобни пресилени провокации.

(бтв ти се дразниш, ама си 1:1000... на повечето не им прави впечатление нищо и не виждат по-далеч от носа си, та ако ще и с лайна да ги залееш. Предполагам целта е била такива родители, не теб)


Редактирано от Hell на 01.12.05 12:53.



Тема Re: не съм слушала точно това на Карбовски...нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано01.12.05 13:16



Коментарът ти е съвсем потребителски, повърхностен. Все едно да караш хубава кола и да не те интересуват хилядите години идеи, вложени в нея.

Да започнем от конфликта му с Николай Хайтов: от какво бе породен? Чия е идеята да доближи езика на улицата до езика в медиите, с цел да ги направи по-ефективни?

Впрочем, колко души от вас гледат "Панорама" по БНТ? (а-ла Хайтов).
Толкоз. Повече ме мързи.



Тема Само журналист моженови [re: Гeвpek]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано01.12.05 17:15



от конкретното неща, което казах, така да се отплесне, че да стигне до Хайтов, Панорама и темата "Стъпили ли са наистина на луната американците?". Не гледам нито Панорама, нито десетките подобни предавания, защото нищо интересно не съм чула от тях в последните десет години. Но темата беше за децата ни. Наистина ли децата ни, т.е. всичките ни деца са безнадеждни? А какво е казал Хайтов по въпроса не знам и Черноризец Храбър сигурно също не се е произнесъл.

Стига простотии бе, тате!


Тема Не само журналист моженови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано01.12.05 18:15



В отговор на:

... апел към мен като родител да проверя дали детето ми може да чете. Междувременно ме уведоми, че децата ни не ходят на училище, че 15-годишните девойки правят свирки на пенсионери и т.н.



Ако това е конкретното, просто е ясно, че си далеч от целия контекст на казаното.
Затова, в търсене на намек за контекста, и опирайки до "тъпо ли е копелето Карбовски", стигаме неизбежно и до Хайтов - понеже е добре да разбираме и общия смисъл на конкретното есе, и обстоятелствата около автора му (щом имат значение конкретно за теб; за мен нямат).

Изживявам се като маркетолог, и значението на думите е още по-важно за мен. Когато кажеш за някого "тъпо копеле" трябва да си 101% сигурен в това.

А доказателства ти не представи. Тъй като:
1. Истина е, че децата ни не могат да четат (тук вж. литература за процеса "четене");
2. Истина е, че децата ни не ходят на училище (тук вж. статистики, ако имаш достъп);
3. Истина е, че 15-г. девойки правят свирки (това го знае всеки полицай, разследвал такива случаи - и то само тези на повърхността).

Ти ни представи тук някакво възмущение от истината.
По същия начин се възмущават бабичките пред входа на блока. Не правя сравнение, но нали разбираш... ползващите интернет се предполага да са с няколко стъпала над съгражданите си.

ПП: За разведряване, ето нещо весело: наръчник "" (буквално!)

Редактирано от Гeвpek на 01.12.05 18:20.



Тема Понеже вече ми мина яданови [re: Гeвpek]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано02.12.05 09:18



ще се опитам отново напълно сериозно да обясня защо смятам Карбовски за тъпо копеле.
Темата за това, че ценностите на децата чезнат се нищи от години. За справка можеш да погледнеш в женския клуб. Само преди месец-два отново говорехме и спорехме по същата тема. Е, какво ново и оригинално ми казва Карбовски? Нищо. Само че го казва по-грубо. Ние, българите, сме шампиони по черногледство. Огромна част от нас мрънкат, че заплатите не стигат, че жената/мъжа не ги разбира, че детето не слуша и т.н. И какво оправят с това мрънкане? Нищо. Това ли е интелигентния начин да се излезе от проблема? Не. Това е най-лесното. Е затова не смятам Карбовски за умен, щото е банален до втръсване и точно неговите думи са повторение на махленските клюкини. И не мога да приема тезата ти, че няма значение кой казва нещо, щом е истина. Въпрос на морал е, когато си потребявал услугите на тези 15-годишни свиркаджийки, да не виниш родителите им за това, че не знаят за случката. Аз поне в подобна ситуация нямаше да имам очи да давам акъл.
И последно. Ако Карбовски беше умен, щеше да изкаже съжденията си така, че да не ме дразни, а да кажа "Браво на момчето, има смисъл в това, което казва". Защото умният човек е и добър манипулатор.

Стига простотии бе, тате!

Редактирано от ПOЛУидиoтчeтo на 02.12.05 09:57.



Тема Re: Какво е това Черноризец Храбър?нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Rated R (lamps is a cunt)
Публикувано04.12.05 14:47



ти май си абсолютната инстанция в изкуството, а ?


In Rafa we trust!

Тема Аз явно съм лош родител,нови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано05.12.05 11:05



щом и двете ми деца не могат да четат. Е, голямата се опитва под натиска на образователната система и навярно ще успее да се научи. Но не съм сигурна, че това качество няма да закърнее у нея.
Смея да твърдя, че що се отнася до четенето - няма да я обвинявам твърде много (е, ще я карам де - иначе къде ще отиде авторитета ми на учител), защото смятам, че нуждата от четене трябва да се формира у самия човек. Ще направя всичко възможно те (децата ми) да изпитат тази нужда, но имайки предвид, че аз доста късно проявих самостоятелно желание да чета книги (не говоря за задължителния прочит през лятото, но виня точно него за това, че доста късно се обърнах към книгите).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.