Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови  
Автор Stefan-AstraG (benchmark)
Публикувано17.05.05 12:26



Моля ако някой има впечатления да ги сподели. това което разбрах, е че сдружението е създадено през 93 год, с цел пропагандиране на немския език и култура, като заниманията оттогава се водят в 55-то у-ще, на бул. Климент Охридски, в Дървеница на принципа - сутрин нормалната програма на държавното у-ще, следобед немски, по 10 часа седмично. Впоследствие от Шилер са се нароили първо Ерих Кестнер и няколко години по-късно Веда.
Самото сдружение се намира в сградата на това училище и си продължава с дейността на същия принцип. Взимат деца от подготвителна група, като работят с две детски градини една на Плиска и една в Дианабат и после им правят изпит и си ги взимат в първи клас. Организирали са си и транспорт и цените са много прилични.
Дочух, че миналата година е имало няколко деца, които са дошли от Веда при тях, защо - не зная. На някакъв конкурс по немски организиран от австрийското посолство били взели първите места техните ученици.
Голямата ми дъщеря учи в Американския от миналата година, и там има няколко съученици от това учелеще, но все пак те са 8-ми клас, а малката ще е подготвителен за 1-ви....
Та, питането ми е - има ли някой непосредствени впечатления от началния курс по тази програма или от детските градини, да ги сподели, че няма и места вече...., или да си водя детето във Веда и да не се занимавам.
Благодаря предварително на всички, които се отзоват



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Stefan-AstraG]  
Автор kopche (добро)
Публикувано17.05.05 15:09



За мен тази тема е много актуална и с интерс ще следя мненията, защото смятам синът ми също да посещава това у-ще.

Подали сме молба за записване в прдучилищната група в 133 ДГ до Плиска. Той ще е предучилищна следващата 2006/2007г.




Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: kopche]  
Автор Stefan-AstraG (benchmark)
Публикувано18.05.05 09:57



Ние подадохме в Дианабат. Директорката ми се видя много сериозна и симпатична жена, оправна. Детето е било до сега в ОДЗ Ян Бибиян в Младост, та като сравнявам с там е къде-къде по- добре, не е лъжа, че всичко зависи от директора.
Все пак, за да сте решили да изберете това училище, вероятно и Вие сте чули добри неща за него, или просто Ви е в района?



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Stefan-AstraG]  
Автор kopche (добро)
Публикувано18.05.05 14:18



Да. Интересувахме се, къде има държавно у-ще с изучаване на немски ез. от 1. клас.
И двамата с мъжа ми сме с немски език и това беше важно за нас.
Наше прятелско семейство ни насочиха натам.
Тяхната дъщеря е в другото у-ще-в Емил Марков. Те са две-това в Дървеница и другото е в Емил Марков.
За сега те са супердоволни от системата, подготовката и въобще начина на преподаване като цяло в това у-ще.
А на нас Дървеница ни е близо, също така. В Мл.1 сме.
Като цяло съм с големи очаквания от обучението там.




Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Stefan-AstraG]  
Автор Divnamey (минаващ)
Публикувано20.05.05 14:05



Моят син сега приключва първи клас при тях. Миналата година изкарахме подгответо в 133 ОДЗ, което е на сп. "Студенстски общежития". Като цяло сме доволни от подгответо. Наистина доста интензивно изучават немски под формата на игри, песнички - свичко за което се сетиш, без разбира се да пишат. Малкият беше много доволен от часовете по немски.
Тази година имат наистина по 10 часа немски, т.е. всеки ден. Разделят ги на 2 групи. От 13.30 след обяд до 15.00 едната група има немски, другата - нещо като занималня (български, математика). След това двете групи си сменят местата. Аз не знам немски и не мога да преценя до колко е добра подготовката по немски. Поназнайва доста неща, уча успоредно с него по немски, защото при писането допускаме доста правописни грешки. Не знам ако имате конкретни въпроси - питайте.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Divnamey]  
Автор Stefan-AstraG (benchmark)
Публикувано25.05.05 15:22



Благодаря за отговора. Конкретните въпроси е трудно да формулирам, просто търсех мнение на хора като Вас, чиито деца са в това училище, защото едно е да ти обясняват от канцеларията на Шилер, друго е да се потвърди от родител на дете там.
Просто искам да съм сигурен, че в училището се занимават сериозно, не става въпрос само за немския, а въобще, че учителите подхождат отговорно, че няма учители, дето вечно да отсъстват и това да се счетаза нормално, както в някои други училища (голямата до миналата година беше в 81-во, там имаше предмети, по които я са имали 1 месец занятия, я не, а това беше 7-ми клас...)
Немският е екстра, ако учат сериозно, децата бързо схващат на тази възраст, сигурно ще имат успехи.
Да имат сериозни учители, това е важното. Знаете, че в началното училище всичко зависи от учителката, както ги подхване, така ще вървят, на каквото ги научи, ще им е основа за по-натък. Иначе детето може и да чете и да пише се опитва, смята до десет, знае по-голямо, по-малко, мераклийче е са ходи на училище и би било жалко да я пратя там, където няма да й е интересно, а това зависи от учителя и училището... Първо се насочихме към частните училища, но все нещо ни притеснява - къде е прекалено натоварено, къде сам усещаш, че много приказват и едва ли всичко е така по мед и масло, както го представят, други са откровени печалбари - личи им от 1 км, и особено като отидеш в сградата и видиш как при вноска от 2000 евро годишно на дете не са си дали труда да ремонтират шкафчетата в бившата държавна детска градина, дето я ползват за база и си правиш извод колко от това , дето ти го обещават ще се случи... Не знам, може и да сме много мнителни, но правим такива изводи.
А и все ни се струва, че ако има възможност да дадеш пари за образованието на детето, то по-си струва да е след началното училище, там в крайна сметка детето се ограмотява и като че ли все още има съвестни учители, които си гледат работата. С други думи, това че плащаш, в България изобщо не е гаранция за върховно качество... За голямата в Американския колеж плащаме 1900 евро - цял ден стоят там, а в частното основно училище искат от 2000 нагоре, нещо ни ми се връзва...

Затова и разпитвам за такива алтернативи като Шилер - струва ми се добра възможност.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Stefan-AstraG]  
Автор Divnamey (минаващ)
Публикувано25.05.05 17:01



Ние специално попаднахме на добри учителки и по немски и по бълг. и математика. До сега вече цяла учебна година никоя от двете не е отсъствала. Но наистина понякога на човек му се налага да отсъства от работа, това не го прави по малко кадърен. Нашата госпожа си беше счупила ръката и 40 дни, а може би и повече беше с гипс. Ходеше на работа и започна да пише с лявата ръка, защото както казва тя: "Първи клас е най-важен и не мога да си позволя да оставя децата в ръцете на друг учител. Те сега се адаптират и моето присъствие е много важно, сега се опознаваме - аз тях и те мен."
В училището имат басейн и плуват веднъж седмично. Водят ги на театър, организират концерти, тържества (както на много други места), Шилер им организрат карнавал. Сега след края на учебната година отиват на зелено училище, после една седмица ще имат лятно училище.
Като обстановка вътре училището не е кой знае какво - не си представяйте нещо луксозно. Важното е, че е чисто и няма олющени стени.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Divnamey]  
Автор Stefan-AstraG (benchmark)
Публикувано26.05.05 14:39



Разходих се, беше следобеда преди да вземат децата. Съвсем нормално общинско училище, както навсякъде излишни пари за разкошнотии от сорта модерни кенефи и нови чинове, явно няма.
А каква е разликата между зеленото училище и лятното училище2 И къде ги водят на зелено училище ?



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-ще [re: Stefan-AstraG]  
Автор Divnamey (минаващ)
Публикувано27.05.05 09:24



Тази година зеленото училище е в станция около Търново. След седмица ще мога да ти дам повече информация, защото малкия тръгва в понеделник . Ще бъде 5 дни, ще ги развеждат из Търново. Не знам какво точно са намисли като развлечения.
А разликата между лятно и зелено според тяхната трактовка е, че зеленото е извън София (на зелено), а лятното обикновено е в София и се изразява в половин ден някакъв спорт (футбол-момчета, тенис-момичета) и другата половина - плуване.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Divnamey]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 10:37



Мерси много за информацията, ще се радвам да постнеш отново впечатления!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.