Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Divnamey]  
Авторborivana (Нерегистриран)
Публикувано04.07.05 16:48



Здравейте,

преди месец ви писах, че ще се опитам сама да подготвя сина ни по немски за изпита в 55-то училище за първи клас. Вчера обаче една позната ми каза, че нейната дъщеричка, въпреки добрата падготовка в къщи, не успяла да влезе, защото нямало свободни места и сега учи в 73-то училище, но според нея нивото там не е толкова добро, колкото в 55-то. Та днес реших все пак да запиша малкия за предучилищна 2006-2007 в детската градина на Плиска, но вече е 20-та резерва и няма никакъв шанс.

Въпросът ми е може би към сдружение Шилер, но да споделя и с вас - като има толкова много желаещи, защо не направят още една паралелка. Явно има интерес и ще е от полза за двете страни. Може би училището за сега няма капацитет? Явно ще се разминем с това начинение.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Stefan-AstraG]  
Авторinteresyva me (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 22:30



Zashto ima tolkova mnogo jelaeshti da ychat v ychilishteto kam Сдружение Шилер , vsichki okolo men mnogo go hvaliat, no nikoi ne mi kazva zashto- kakvo go otlichava ot ezikovite gimnazii primerno, ako moje niakoi da mi raziasni kakvi sa privilegiite ot tova che detsata sa kam Шилер blagodaria predvaritelno!



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: interesyva me]  
АвторToni (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 22:58



Povecheto maiki go predpochitat, zashtoto tam se uchi d0 16.30 chasa sledobed. Tova oznachava, che hem ne sa angajirani s podgotovkata na dezata si, hem otrochetata im uchat nemski. A sled nemskia se nauchava mnogo lesno i angliiski. Na men lichno sistemata ne mi dopada - nikoi ne moje da me ubedi, che sled kato edno dete e imalo 5 uchebni chasa po redovnata programa, a posle dva chasa zanimalnia shte bade dostatachno rabotosposobno da uchi nemski. Mislia, che ot 15 do 16.30 ne e nai-podhodiashtoto vreme za chujdoezikovo obuchenie. Osven tova niakoi deza se spraviat, drugi-ne savsem, vsichko e mnogo individualno. Ne se angajiram da kazvam dali e dobro, ili losho, prosto na men ne mi haresva. A za direktorkata na detskata gradina v Dianabad niakoi beshe pisal, che izglejda seriozna i simpatichna - ami pravilno-samo izglejda.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Toni]  
Авторinteresyva me (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 23:47



Blagodaria ! A sega az da ti kaja che direktorkata na gradinata v Dianabad ne samo izglejda A E DOSTA KADARNA , DOBAR , OBRAZOVAN I VE6T V DASKALAKA CHOVEK- TAM VSICHKI DETSA SA RAVNI ,KOETO E MNOGO TSENNO V DNESHNO VREME, BADI SIGYRNA CHE S ZABI I NOKTI DRAPA ZA INTERESITE NA DETCHITSATA , makar che s biudjeta koito se otpyska ne moje da se napravi koi znae kakvo no trydnostite i problemite koito imat ne sa osnovna tema s koiato da zanimava roditelite , ta makar i trydno tia i tselia personal v 30odz se spraviat chydesno!!!!!



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: interesyva me]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 09:23



Az imam mnogo dobro vpe4etlenie ot direktorkata na ODZ 30. Spokoen i vnimatelen 4ovek. Poznava vsi4ki deca i roditelite, im i uspia da uredi na decata edin prekrasen lager na moreto.

A otnosno Shiler, naistina e malko pritesnitelno che sled obed ste se u4i nemski. No dokolkoto razbrah programata za u4ene na nemski e leka i igraiat na igri4ki i t.n.

Goliam plus e i baseina, i transporta, i angliiskia ot 5ti klas, lagerite i tova che Shiler e sdruzenie na roditeli i ako ima problemi po lesno mogat da se razreshat otkolkoto ako e 4astno u4ilishte, v koeto nai-vaznoto e da vzemat 2500 EUR.

Ne moga da buda 100% siguren, che u4ilishteto e dobro, moeto dete ste e 1 klas ot Septemvri tam, i niamam direktni vpe4etlenia.

Ako niakoi ima dete tam, moze da kaze dali se spraviat decata i s nemskia i s drugite predmeti ili sa mnogo natovareni ?



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: lvan]  
Авторinteresyva me (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 09:33



Komentara za direktorkata stana slychaino, az dobre ia poznavam i znam mnogo dobre kakav chovek e i kakvo se opitva da pravi ot nishtoto, more se organizira vsiako liato, no vaprosa mi beshe za SHILER- kakvo predstavliava tazi organizatsia ili sdryjenie niakoi naiasno li e, zashtoto vseki kazva SHILER -s edno takova samochyvstvie vse edno se kazva Sorbona .......az ne sam naiasno ako niakoi moje da raziasni plz.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: interesyva me]  
АвторToni (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 09:42



Ti sigurno si direktorkata. Zashto se draznish? Nishto lichno sreshtu neia. Prosto jiveia v Dianabad otdavna, i dvete mi deza biaha v tazi detska gradina , taka che za 8 godini moga i sama da si izgradia mnenie. S tova za interesite me razsmivash. Inache za preduchilishtnata na Shiler imam mnogo dobri vpechatlenia ot tazi godina. I dvete uchitelki rabotiha na nivo, a programata se spazvashe striktno. I ne vijdam nishto losho v tova, che mneniata ni se razminavat.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Toni]  
Авторinteresyva me (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 10:39



hahaha ne sam direktorkata, ne se draznia no da obviniavash niakoi bez da se obosnovesh e neseriozno, tova che i dvete ti detsa sa bili v tazi gradina govori samo dobro- zashtoto vseki normalen roditel spored men, koito ne e dovolen ot dadena gradina prosto mesti deteto si v dryga . Forymite sa tova vseki da kakzva kakvo misli, niama nishto losho, che mislim razlichno- taka samo moje da si badem polezni , bi li se konkretizirala zashto te razsmivam za interesite i koe neodobriavash v povedenieto na direktorkata! Mersi!



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Toni]  
Автор Stefan-AstraG (benchmark)
Публикувано07.07.05 10:52



Ето тука намерих някаква информация за тях през гугъл, търсейки училище с немски, защото малката ми дъщеря ще е предучилищна наесен.
http://www.edubg.info/thebook/2002/p_65.php
И реших да се свържа с тях, оказа се, че имат доста голям наплив и ме посъветваха да подам молба веднага, дащото после към пролетта вече много хора ще се сетят. Това беше още миналата година. После тръгнах по частните - Веда, Дойче Шуле, Ерих Кестнер Увекинд, обиколих ги. Сега, защо ще се радвам да ми вземат детето там - ами защото е хем общинско училище, хем има повече часове немски и отзивите са (включително и тук във форума), че учат сериозно. Това ми стига, плюс че и градината и училището са ми не особено далеч, да кажем на път. Реших за себе си, че не искам да си дам детето в частно училище, като причините не са толкова материални - 100 евро на месец, мисля че може да се отделят за образование на детето, не , по-скоро изпаднах в съмнение относно услучата, която ще получа срещу тях.
Но това вече го обясних в предишните постинги по темата, Иван беше на същото мнение, така че, да не се повтарям, в крайна сметка всеки си преценя и решава сам.
Просто, както споменах вече, без да искам, правя сравнение между Американския колеж, където е голямата ми дъщеря и няколкото частни у-ща в които ходих Той е също частно училище, но там има строго формулирани права и отговорности, за всяка от страните по договора за обечение, които се спазват, не са само написани. Има 30 стр. Правилник който се подписва от всеки и се прилага безкомпромисно, и т.н. и т.н. Просто за мен компромисите с оправданието - той си плаща и затова детето трябва да е супер работят само в полза на частника - не на родителя, не на ученика. Докато в Колежа например няма такъв филм, наистина.
Естествено, може да се опонира, че Колежа е средно у-ще а тук говорим за начално, но подходът е важен за мен, това е.
Така че, това е причината да сметна Шилер за подходящо у-ще за обучение по немски. Подчертавам, за мен и моето дете, да не реши някой че искам да правя реклама някому. Просто питах за мнения и споделям своето - в крайна сметка нали затова пишем във форум...



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: interesyva me]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано07.07.05 13:46



Това, че и двете ми деца бяха там говори добре за учителките им, не за директорката. Все пак има разлика. И не обвинявам никого. Оставам с впечатлението, че те интересуват повече качествата на директорката, отколкото мненията за Шилер. Все пак няма тя да преподава на детето ти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.