Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Stefan-AstraG]  
АвторPoдитeл (Нерегистриран)
Публикувано19.08.05 14:54



Посетете официалният сайт на Сдружението : www.schillerbg.org



Тема Re: към родителнови [re: Poдитeл]  
Авторeднa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано22.08.05 10:54



Уважаеми родител, след като и вие сте родител на дете към Сдружението, не е етично да отправяте обвинения само към мен- би трябвало да кажете- "значи НИЕ сме я оплескали". А що се отнася до моята ангажираност- повярвайте ми, тя е твърде голяма и спрямо детето ми, и спрямо Сдружението! Така че много добре знам какво представлява то! На ваше място бих се въздържала да изказвам толкова "компетентни" мнения и да раздавам съвети, ако не са ми искали! Във форума се изказват мнения, а не се наставлява! Но тъй като подозирам, че вие сте от хората, които понастоящем управляват Сдружението, не се учудвам нито на позицията ви, нито на начина ви на разговор- той е показателен за всички вас!



Тема Re: za Iwanнови [re: Poдитeл]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 22:31



Синът ми ходи на ясла, но вече се замислям къде ще го дам на детска градина. Интересуваме в тази 133 ДГ на "Плиска", децата от по-рано ли изучават немски или само в предучилишната група.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Stefan-AstraG]  
Автормaм (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 22:42



Моля дайте координатите на двете детски градини, ако ги имате.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: мaм]  
Автор Stefan-AstraG (benchmark)
Публикувано16.09.05 15:26



Едната е 30-то ОДЗ, намира се в Дианабат, на булеварда, който минава покрай спортния комплекс, мисля че се казваше Кл. Орхидски, по него се движат 94 и 88. На ъгъла с Г.М. Димитров е гражданската отбрана, после в посока към гара Пионер , преди комплекса Дианабат от лявата страна, малко преди поликлиниката там, на булеварда има едим имот с нова строяща се къща. Тази къща се строи в двора на детската градина. До нея е входа.
Тел. е 962 4751 директорката се казва Стоилова.
Другата градина е на плиска или студ. общежития, не зная точно, но мисля че в предходните постинги някой я споменаваше.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: kopche]  
АвторR (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 18:46



Моля ви за повече инфо за училището,за което говорите,че е в Емил Марков-къде по-точно и евентуално телефон за контакт.Благодаря Ви предварително



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: kopche]  
АвторR (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 18:52



"Интересувахме се, къде има държавно у-ще с изучаване на немски ез. от 1. клас.
И двамата с мъжа ми сме с немски език и това беше важно за нас.
Наше прятелско семейство ни насочиха натам.
Тяхната дъщеря е в другото у-ще-в Емил Марков. Те са две-това в Дървеница и другото е в Емил Марков.
За сега те са супердоволни от системата, подготовката и въобще начина на преподаване като цяло в това у-ще."
За това училище питам знае ли някой къде е?



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: R]  
Автор Stefan-AstraG (benchmark)
Публикувано21.09.05 09:20



Най-нобре позвънете в сдружението , тел е 777752, те ще ви го дадат. може и да го има на сайта им www.schillerbg.com но не съм сигурен.
Но имайте предвид, че всички въпроси, които се отнасят до детските градини и училища, които работят по програмата се решават от канцеларията на Шилер, така че ако искате да говорите за записване и т.н., и без друго от самото училище ще Ви препратят към тях, на горния телефон. Освен ако не Ви интересува самото училище, класовете които са извън програмата Шилер...



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: R]  
Автор kopche (добро)
Публикувано05.10.05 11:13



О, извинявай много!
Чак сега отварям темата- търсех нещо за една такса и сега виждам, че питаш мен за у-щето в Емил Марков.
Просто отдавна не съм влизала тук. Не е било нарочно.
Виждам, че вече са ти отговорили за попиташ направо в Сдружението, но ако има още нещо, за което искаш да питам моите познати-казвай.




Тема Благодаря за информацията [re: Stefan-AstraG]  
Автор Stefan-AstraG (benchmark)
Публикувано02.11.05 13:55



Искам да благодаря на всички за информацията, която бяхте така добри да споделите за Шилер. Тя ми беше много полезна. Детето го взепа в градината в Дианабат и вече месец и половина учи немски. Отначало не искаше да ходи, защото беше свикнала в старата градина, където игрите са безкрай, а тук са много натоварени, но после свикна и сега ходи с удоволствие.
Доволни сме от учителките, особено по немски, но и другите. По немски много се занимават и вече за няма и 6 седмици брои до 100, знае плодове, зелечуци, цветове, учебни пособия, няколко игри и песнички с въпроси и отговори, животни. Всяка седмица са на различна тема. Занимават се много и по самата поготвителна за първи клас програма, вече учиха и знаят няколко стихотворения, говорили са за природата, празниците... Изобщо, впечатлен съм от обема и скоростта на преподаване, а децата помнят много в тая възраст.
Храната е нормална, условията са прилични, е старата й градина беше по-добре битово, но тя бе прясно ремонтирана, ПВЦ дограма и т.н. докато тук са освежили само през лятото. Но е нормално.
Едзинтвеният минус е, че това са все пак 5,5-6 год. деца и им се играе, а нямат влеме. Денят минава сутри в 9 закусват, после от 10 до към 12 е немският, после малко поиграват - 30 мин, обядват и лягат. В 15 стават и пак имат занимания с българските учителки, някои са на допълнителните - танци, приложно, футбол, кой каквото се е записал и ние я взимаме към 17. За игра време не остава и дивее из къщи, или поне докато е още по- сухо и не толкова студено - навън.
Така че, това са ми впечатленията. Успех на всички!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.