Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Cтeфaн]  
Автормapия (Нерегистриран)
Публикувано28.05.05 12:51



Моята дъщеря беше в предучилишна в ОДЗ 30 . Нивото на обучение по немски е много добро. Децата научават много песни и стихотворения на немски, както и над 500 думи и изрази. Ако моето дете е изкарало двата изпита ще учи в 55-то към Шилер от първи клас 2005/2006.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: мapия]  
Автор Divnamey (минаващ)
Публикувано30.05.05 10:29



Ще ги е изкаралко, статистиката сочи, че по 2-3 деца на година не издържат изпитите от първия път, но за тях има и втори шанс . Значи наесен ... с бодра стъпка към училището.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Divnamey]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 10:53



Дано да сте прави, защото не сме записали детето в друго училище, а датите за записване са минали.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Divnamey]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 15:43



До Divnamey.

Дъщеря ми изкара изпита по немски, но на психологическия тест са й писали, че има "специфични проблеми" и сега очаквам да разбера дали е приета или не. Имаш ли представа при този резултат дали приемат деца?
И дали ще има втори психологически изпит?

Благодаря предварително.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Mapия]  
Автор Divnamey (минаващ)
Публикувано30.05.05 16:41



При нас доколкото знам не е имало такъв случай. Знам, че имаше деца, които не издържаха изпита по немски и втори път го държаха, но накрая всички минаха. Трябва да говорите с госпожата, тя ще ви каже какво да правите, но не отлагайте, защото наистина има срокове за записването.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Divnamey]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 16:55



Благодаря Ви за саветите.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Stefan-AstraG]  
АвторЩK (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 12:56



На въпроса на майката , която си мисли да си записва детето във "ВЕДА" :
НЕ ЗАПИСВАЙТЕ ДЕТЕТО ВЪВ "ВЕДА" . НЕ СТАВАЙТЕ ДОНОРИ НА ДИРЕКТОРКАТА.ВСИЧКО Е ДЕМАГОГИЯ И ФАЛШ ТАМ . ИМА ПРЕКРАСНИ ДЪРЖАВНИ УЧИЛИЩА С НЕМСКИ.УСПЕХ.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: ЩK]  
АвторEлeнa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 13:09



Може ли да конкретизирате кои са добрите държавни училища с немски. /Освен немските гимназии/.



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Eлeнa]  
АвторStefan-AstraG (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 14:34



73-то съм чувал че е много добро, но дали и него не го водят немска гимназия... То така е и известно - втора немска. Но на Вас за начално училище или за гимназия ви трябва, ако е за гимназия - това е, за основно - освен тези по програмата на Шилер, друго с толкова часове немски, държавно не съм чувал.
Разбира се, има много с ранноезиково обучение, но часовете по езика са по-малко, е, има валианти, когато се комбинира със занималня, където също се взимат часове, но трябва да проверите конкретно по училищата - например май в 35-то имаше подобна схема...



Тема Re: Инфо за Сдружение Шилер и 55-то у-щенови [re: Stefan-AstraG]  
Авторborivana (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 11:25



Здравейте,

синът ни в момента е на 4г и половина и вече се замисляме за основното училище. С интерес четох мненията ви за 55-то СОУ. По стечение на обстоятелствата преди повече от 10 години бях учителка по немски точно в това училище. Тогава все още нямаше добри учебници по немски, имаше някяква криза и аз подготвях децата по система на немската гимназия и децата мисля че научиха доста неща само за два срока.

Сега с малко носталгия и радост чета как всичко се е разраснало.
Синът ни посещава детската градина до блока, градината е хубава и сме доволни, та не смятаме да го местим в друга детска градина с немски. Затова и въпросът ми е дали в училището приемат деца, които не са завършили една от двете подготвителни детски градини и дали някой знае какъв е изпита, по какви учебници. Ако отсега се захванем с подготовката в къщи, малкия може би ще издържи изпита. И двамата с мъжа ми говорим немски и това ще е едно хубаво продължение на традицията. Благодаря ви.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.