Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 15.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re ...нови [re: The Fallen Angel]  
Авторnovachka (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 12:59



Абе лоша съм си, к'во да се заблуждаваме...


Чудесни хора сте, дано имате идея как се чувствам след коментарите ви.
Книжката намерих, а че често ще влизам тук занапред е сигурно!

Благодаря ви.
Да са ни живи и здрави хлапетата!




Тема Я стига!!!нови [re: novachka]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 14:46



Лоша била...!?
Не си лоша!!! Ти си майка! Я да видим от нас всичките кои са перфектни родители???? Та точно за това си добра, защото си задаваш и ни задаваш въпроси. Никой не знае всички отговори. С общи усилия ще намерим истината.

Със сигурност дъщеря ти ще разбере, че не всезнаещите хора са добрите, а все обучаващите се.



Тема Re: Я стига!!!нови [re: Бoнчo]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано05.01.05 16:17



По скоро добре обучаващите и правилно разсъждаващите.Трябва да мислиш по детската логика за да разбереш щекотливите въпроси как се решават-именно затова е полезен форума.



Тема ех, ама и ти...нови [re: нoвaчka]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано05.01.05 16:57



това като проблем ли го намираш?

Съвсем нормално си е. Аз започнах на 13, но оргазъм получих чак на 14. Спомням си, че бях много приятно ИЗНЕНАДАНА :)) Майка ми на тая възраст не си спомням да ми е говорила нещо по темата. Нито пък аз съм се чувствала виновна. Явно съм го намирала за естествено щом съм го правила. Пък и в тая възраст на хормонален взрив, това е много добро решение за успокояване на страстите:) Мисля си, че ако вземеш да и говориш нещо за това...може да и стане неприятно, да си помисли, че си я видялаи да се притесни. По-добре според мен не я закачай. Прави се, че не си видяла, но това с книжки по темата не е лоша идея. Освен това си мисля, че тя знае много повече отколкото ти подозираш. Родителите не са единствения източник на информация, особено що се отнася до секса:) Но за да е вярна информацията - книжките не са за пренебрегване:)

Като прочетох заглавието на темата си помислих, че става дума за по-малки деца. Защото и те се пипат, но едва ли някое получава оргазъм:)

Спомням си, че преди време един татко беше притеснен за момиченцето си (мисля, че беше на 3г) което мастурбирало. Чудя се дали изпитват някакво удоволствие толкова малки деца. Не става дума за оргазъм, а за удоволствие по-силно от нормалното пипане на други части на тялото. Не си спомням аз да съм изпитвала такова преди да вляза в пуберитета, но съм чувала, за деца (малки) които се пипат.


Monika 11.12.2001


Тема Re: децата маструбират ли?нови [re: нoвaчka]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 10:14



Първо искам да ти благодаря за темата. Аз смата няколко пъти посягам да пусна такава тема, но от една немърливост - нямам време и т.н., не го направих.
Майка съм на момче - почти 14 г. и момиче - почти на 9 г.
Сина си съм забелязала от поне 2 г. насам да мастурбира. Мислих, мислих и реших, че тъй като това е напълно нормално физиологично и физическо състояние, да не му попреча да го изживее. Правя се, че не забелязвам какво става, а той ма поглежда крадешком, дали съм забелязала нещо... Аз пък тогава съм най-железна - сякаш съм паднала от Марс, така се държа. Не знам дали е най-правилно, но така постъпвам.

Благодаря и на младежите, които в по-горните теми препоръчват подходяща литература, защото аз съм от поколението на 80-те години и съм чела "Мъжът и жената интимно"... Ха-ха. Тя не беше лоша, полезна беше.

Но искам да помоля за това, някой от младежите да ми подскаже подходящите думи с които да му дам книгите на тази автора, която те препоръчват.



Тема Re: децата маструбират ли?нови [re: maika]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано06.01.05 15:35



Купуваш книжката, отиваш при него и му казваш:
Понеже навлизаш(си навлязал) в пубертета реших да ти купя тази книга за да си наясно с промените които настъпват в теб. Ако имаш някакви въпроси винаги ще съм насреща и ще се радвам да обсъждаме всичко което те вълнува.(естествено малко по-обширен раязговор няма да му навреди по никакъв начин)
Мисля, че ще е напълно достатъчно а и книгата не е само за маструбирането а за пубертета като цяло

You can have anything you want
But you better not take it from me


Тема Re: децата маструбират ли?нови [re: The Fallen Angel]  
АвторMAlKA (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 17:14



Много ми се иска да проведа този разговор с него, но някак си все не намирам подходящ момент. Ето, например, тази вечер как да се прибера от работа и да му кажа ни в клин ни в ръкав: да поговорим за сексуалното ти бъдеще. Някак си не върви. Аз се опитвам винаги, когато имам повод за това - филм, случайно чут разговор и от двама ни - да му акцентирам върху безопасния секс, който му предстои. И му казвам в прав текс: Мите, никога, когато ти се случи да правиш секс, не го прави без презерватив! А той ми вика: Абе, това кой не го знае!? И с това се приключва. Ти как мислиш, добре ли постъпвам? Не смея да продължавам разговора, трябва ли, не трябва ли, не знам....
А за мастурбацията, какво е твоето мнение: да се правя ли че не виждам какво става, както досега? Понеже жилището ни е малко, все някога се улучва момент да го засека, влизайки в стаята. Той ме поглежда тревожно и чак като се увери, че аз хабер си нямам, се отпуска. Това според теб означава ли, че е развил някакво чувство за вина или просто така нормално реагира? Трябва да уточня, че никога не му е правена забележка по този повод, нито пък му е говорено каквото и да било. За добро или за лошо. Благодаря ти за мнението.



Тема Re: децата маструбират ли?нови [re: MAlKA]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано06.01.05 18:29



Не е нужно да търсиш подходящ момент, просто му го казваш някоя вечер след ядене и това е, к'во ше го бавиш?!
А за продължаване на разговора не знам в какъв смисъл искаш да го продължиш, той на 14 мисля е предоволно информиран вече относно секса(да се надяваме е информиран и за неприятната му страна в някой случай) и твойте опити да му говориш за презервативи тепърва са, как да го кажа, смешни(в най-добрия смисъл на думата обаче)
Логично е от негова страна да не желае да говори по тази тема и да се чувства неудобно, също както и ти, но това не е повод да не говориш с него, ще оживее след 10 минутен разговор макар, че ще се притесни малко
А колкото до маструбацията... Кофти му е на сина ти, аз си имам собствен телевизор в стаята
И не, не трябва да му обръщаш внимание върху това и да, логично е да изпита чувство на вина и страх, все пак случващото се е интимно и е само между него и дясната му ръка

П.П. Успех

You can have anything you want
But you better not take it from me


Тема Re: децата маструбират ли?нови [re: The Fallen Angel]  
Авторmaika (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 09:13



Особено thanks!

От снощи имам лек напредък. Ще стане работата.



Тема Линкове [re: oтвopeнa]  
Автор Бeзцeнни (Spiegel)
Публикувано07.01.05 13:05



Поразрових се и намерих линк към въпросната тема. Вътре в нея е линка и към предишната тема пускана тук.
Честно казано направо ми призля, като прочетох какво се е писало от родителите... явно има някаква огромна разлика м/у поколенията, не знам. Надявам се, че за напред вече няма да се реагира така. На моменти започвам да се радвам, че никога не съм разговаря с нашите за такива неща/освен веднъж, случката тогава беше много забавна, но разбира се, отново бяха закъсняли с реакцията./
Както и да е, ето я темата:



П.П. Поне споредм мен тази теория на Фройд си е вярна.../така става, когато на 13 години хванеш да четеш Фройд/

Така си е!:Р
Адът се качи сам при теб!:Р



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.