Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:04 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ужасно дете...нови  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано29.09.04 14:19



Не знам какво да правя Андрея?!
Днес 5ти ден ходи на яслата, а вече се оплакват от нея... Такова дете не били виждали, хапела и блъскала всички, които се опитали да се доближат до нея, да я вземат... Когато всички деца закусвали или обядвали, само тя единствена не искала да седне на масичка, да си сложи лигавник...Всички деца седяли на масичките, само тя била стърчала и ядяла единствено хляб... Днес одрала една от жените по лицето...Те ми казват, че някой се е държал агресивно с детето, правят ми намеци, че някой я бие, удря... Тя беше 4 месеца при родителите ми, но едва ли са я ударили, мен никога не са ме удряли като дете... По-скоро си мисля да не е поразглезена и затова така да се държи...
Сменяли сме 3 бавачки... Имахме малки проблеми с 2та... Каза,че детето било ужасно и не можела да се оправи с него... Описваше ми съвсем различно дете от онова което аз виждах всеки ден... Не знам дали в комуникацията м/у тях е бил проблема или в детето ми. С 3тата бавачка не сме имали проблеми, дори детето много се привърза към нея... Дори и режима си спазваше при нея...После дойде племенницата ми за емсец и 2те бяха при родителите ми, доста се посдърпваха... Може евентуално тогава да се е научила да проявява някаква агресия, не знам... Пред мен никога не с е държала агресвино с деца, дори по-скоро страни повече от другите...
Не знам какво да правя, тея от яслата се държат ужасно, все едно детето ми е сериен убиец, говорят и студено... Ако те се държат така, защото тя се държи еди как си, няма ли опасност детето да стане още по-агресивно... когато съм я събирала с други деца я следа внимателно, наблюдавам я да не се държи агресивно, почти винаги си дава играчките... Не е лошо дете, по мои наблюдения... Но това хапане.... Баща ми каза, че него хапела понякога, майка ми... Емо е хапала... Мен не ме хапи... Не знам защо така реагира... Хапеше племенницата ми, но тя я риташе, удряше и Ани в отговор я хапеше.....Оф иа з вече не знам... Дайте някаква идея как да успокоя това дете... Дали аз не греша някъде във възпитанието... Какво да правя? На психолог да я водя ли?Винаги съм се стремяла да се държа добре с детето, удряла съм я по дупето, но съм 4ела 4е това е нормално в крайни слу4аи и то не безпричинно... Никога не съм я блъскала или била...
От яслата ми казаха, че други такива деца не са виждали... Направо съм отчаяна и не знам какво да я правя... Как да се държа с нея...



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор Grami ()
Публикувано29.09.04 14:38



Скъпа Saroni!
Какво значи Ужасно дете... бе момиче? Че кое му е ужасното.......
Я се успокой, и тегли една на тия госпожи и лели, че аз ако почна да разказвам Нет-а няма да ми стигне

Понеже на мен ми се случват подобни неща и съм се ефектирала, не ме се разказват подробности, само ще кажа : Детето си изживява някакъв период, може би това е неговия начин да изрази емоцията си е ПОСЛЕДНО : Тия там в тия градини толкова ги мързи, и толкова не им се ще, че се чудят какво да измислят и как да те стресират.... аз съм жив пример

но понеже все някоя защитничка на госпожите сега ще ме заяде

спирам до тук и ти пожелавам усмивки....
гушкай си детето и му се радвай....

а пък аз някой път ще разкажа разни работи....



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано29.09.04 15:13



Тези от яслата винаги си мрънкат. Хич не им обръщай внимание. Явно мацката се е поразглезила покрай бавачките и очаква да и обръщат и сега същото внимание, та затова вилнее така. Не мисля, че трябва толкова да се стряскаш. В крайна сметка на учителките това им е работата- да гледат и да възпитават деца. Ами, да си я вършат тогава. Все пак началото в яслата винаги е свързано със стрес и всяко дете реагира различно. Ще се оправи като свикне.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано29.09.04 15:35



Да им доведа и моето, да видят и друго такова:)

Майтапът настрана. Звучиш ужасно притеснена, а истината е, че ти нямаш никаква вина за нейното държание. Все пак говорим за дете на 2г., което е попаднало в нова среда и търси своя начин да оцелее. "Лошите" деца са лоши и агресивни винаги. А Андрея не е. На мен ми изглежда, че лелките нямат подход и желание да разберат детето и да му помогнат да се приобщи. Ти чете ли темата на КейСи в "Бъдещи майки". Там тя се оплакваше точно от същото. На нея пък й били казали, че детето не се е адаптирало и я карат да си го взема на обяд.

Ужасно ме хваща яд, че лелките толкова лесно си позволяват да класифицират децата и пращат с лека ръка в "аутсайдерската" група, само ако е малко по-непокорно, или по-различно от стандартното "слушкащо, спинкащо и всеядно" дете.

Моята, когато е сред хора, които не харесва (или които я притесняват по някакъв начин) се държи по подобен начин. За лигавника и яденето права изобщо няма да говоря. Винаги е ядяла както и каквото иска. Също и винаги е била облечена(или по-скоро съблечена) както й е удобно. Сега я гледа жена и не съм чула да й създава проблеми. Точно обратното. Но е очевидно, че тя харесва жената.

Аз на твое място какво бих направила. Първо, разбери коя лелка най-добре разположена към вас. Поговори с нея нормално, обясни й, че мислиш, че детето ти изживява някакъв стерс от градината, помоли я да обръща малко повече внимание на Анди, докато се адаптира. Опитай се по някакъв начин да я предразположиш, ако трябва. Тук направо ти предлагам да даваш подкупи ( в подходяща за "леличка" форма де )
Ако всички лелки са зле настроени и продължават да ти говорят същите глупости, сменяй яслата



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: tinkerbell]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано29.09.04 16:11



Благодаря ви, но все пак съм си притеснена... Иска ми се ако греша някъде да се поправя... Не знам... От личен опит знам, че да се говори с детето е най-добре и това правя, но когато я оставя сама там просто не знам какво да очаквам, тя се чувства несигурна, защото до момента не е оставала сама и сред толкова много хора... Спомням си един слу4ай... Водихме я в Софияленд... Качихме я на едно влакче... Ама то като тръгна и тя се стресна и се разрева и заби 1 шамар на детето до нея, осле докато спрат влакчето обаче се поуокои... Явно така реагира като се стресне, но защо така не знам... Сигурно е нормално...
Ами тя до преди месец и нещо беше с последната бавачка, никакви проблеми н е имала с нея.., но с предната не можеше дасе справи... Явно жената не и допадаше...И на мен все ми повтаря "Неща другата леля...". Коя обаче от всички е другата леля.... Вика ми, че децата много плачели и я било страх...
Сега ще потърся темата на Кей Си... Помниш ли кога е била публикувана?



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Идиoтчe]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано29.09.04 16:16



Сигурно... До сега не е попадала сама сред толкова много хора... А и те я карат да прави неща, които изглежда не иска - сигурно я карат да яде насила, да седи на масичката насила, да и сменят памперса насила... Явно е "защитна реакция"... Но като си играе с други деца и като съм там не съм забелязвала да се налага над другите, да не им дава играчките си...



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор Grami ()
Публикувано29.09.04 16:20



Saroni Mоята е на 3 и половина, в градина, обаче още не говори като хората и се тръшка повече от колкото трябва и веднага е класифицираха като дете с Огромни проблеми и за друго заведение. Искат да я взимаме на обяд и така нататък. побъркаха ме.....и какво да направя като на тях не им се занимава, Някакава истерична госпожа обясни че тя била 30 години учителка и познавала нещата...ами намери подход бе да ти се незнае сато си толково печена..... нямам думи.... Бясна съм...... Какво можем да направим..... Исками се нещо да се направи, защото явно не е само при нас


Редактирано от Grami на 29.09.04 16:21.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано29.09.04 16:25



Сега си спомних, че и със сина ми имах подобен проблем. Една от лелките се оплакваше, че я ритал, удрял и т.н. А той беше невероятно кротко и лъчезарно дете. Пред мен съм виждала как деца, които са му до кръста го бият с лопатката по главата, а той въобще не реагира, а само гледа тъжно. После се сетих какъв и е проблема. Той тогава още акаше в гащите и на нея и е било гадно да го мие и сигурно го е пляскала и му е викала (всъщност не мога да си представя как точно е успявала да го разяри), пък той и е връщал. Другата лелка не се оплакваше. После сменихме и яслата и там пък само го хвалеха.
Та, в крайна сметка, всичко си зависи от лелките. Ако продължават, бих се оплакала на директорката. Като не могат да се справят със задълженията си, да си търсят друга работа, а не да тормозят децата.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Grami]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано29.09.04 16:29



Скъпа, вместо да се ядосваш, оплаквай се на висшестоящите. Първо- при директорката. Ако тя не направи нищо- в общината. Навсякъде писмени жалби. Установила съм, че този метод действа безотказно, защото колкото и "гарван гарвану око да не вади", все пак и те си треперят за местата, така че се замислят.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Идиoтчe]  
Автор Grami ()
Публикувано29.09.04 16:48



Ами директорката е готина, обаче и тя поддава на госпожата. И понеже има още един хубостник като моята, та госпожата иска допълнителен щат. Да , ама от Инспектората не отпускат щат за тръщкащи се деца.... и така.... пили непрекъсното, като си помисля и как се държи към детето ми, зле ми става.... абе малко затворен кръг...... незнам и аз
кажете вие....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.