Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 09.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ужасно дете...нови [re: prozorec]  
Автор DarkCat ()
Публикувано02.10.04 20:29



и той ли реагираше като момиченцето?? /пищене, ритане, хапане, драскане/



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Авторveni (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 08:51



Не им обръщай внимание . И на мен са ми казвали много пъти че като мойто дете не са виждали. Той е адски палав/ даже хиперактивен/, също беше агресивен . Без причина буташе ,блъскаше и удряше децата.Трябваше не него да пазя , а дрегите деца от него.Даже ходих пре психолог. Каза че всичко е от възраста/ кризата на 2-те години/ и ще се израстне.Нужна е дисциплина и ясни правила. Нека да обръщот повече внимани в яслата - ще свикна. На мен ми кзаха -от ден на ден става все по послушен!И ме окуражаваха, но никой не се е държал гадно ,виждаха че аз съм не по малко притеснена.Сега е на 3,5г. Тръгна на градина и отначало ми се оплакваха. Но като мина седмица свикна , явно му е харесало и за пръв път ми казват- много сме доволни.
P.S.
Ако все пак си объркана и притеснена, отиди при психолог. На мен ми помогна и станах по уверена.Аз все си мислех ,че аз съм виновна че не се справям с детето си. Но като поговорихме с психоложката много неща ми се изясниха.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: DarkCat]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано03.10.04 11:59



Последните 2 дни ми казаха, че била по-спокойна... Но е истина, че Андрея е свикнала на голямо внимание, не знам това далис е разбира като глезене или не... За мен е много важно тя да не се чувства изолирана и още от бебе се старая да и се обръща толкова внимание от колкото показва, че се нуждае.... И сега се замислям дали с това не съм допуснала грешка... Защото имам познати, които си оставяха децата сами още от бебета в другата стая... Докато Андрея остава сама в стая едва от месец-два...
Според лели4ките не се държала лошо с децата в яслата, те се били страхували да не удари или нарани някое детенце, но не... Но в повечето време си била играела самостоятелно... и само посягала, когато я карали да направи нещо... Тя по принцип си е малко своенравна и аз и давам достатъчно свобода вкъщи... Свикнала е да прави едва ли не каквото си поиска, никога не съм я насилвала да прави нещо, да яде, да ляга да спи ако не и се спи, да слага лигавник, ако не иска и такива неща... Може би и това ми е грешката, защото точно в тези ситуации тя е реагирала така, това се разбра впоследствие... Въпреки, че в 5к седнала най-после на масичките с другите деца и изяла 2 супи с хляб без лигавник и почти сама... не давала никой да я храни... И така след като ги помолих да не я насилват тя сама поискала да се храни... Не знам... Ще видим още 10 дни - до 1 месец, ако до тогава не е привикнала и създава проблеми ще обмислим друг вариант... Лошото е, че малко трудно ще сменим яслата... Тъй като едва ли някъде ще има свободни места по това време... а и вече едва ли някъде приемат нови деца...
Обмислях ид руг вариант - да отиде отноо при родителите ми в Шумен и там да е със старата си бавачка, за която постоянно пита... Но мис е иска да остане при нас, да си е с нас, въпреки, че от следващата седмица няма да я виждам по цели дни, дори може би ще се наложи и жена да я взима от яслата....:( Което не знам как ще ис е отрази, да свиква с нов човек отново........



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: veni]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано03.10.04 12:02



Да ама аз не познавам такъв (психолог), дори и координати на такъв психолог нямам... Вие как се свързахте с въпросният психолог?!



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: irina]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано03.10.04 12:05



Явно като е с мен се държи добре, когато е сама се държи иначе... Предполагам, че е защото се чувства изплашена и неуверена... А аз до сега не съм я оставяла за дълго време сама, или е била с мен, или с бавачка, или с някоя от бабите, дядовците, леля..... Но през цялото това време и е обръщано достатъчно внимание...



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор veni1 (непознат)
Публикувано03.10.04 17:06



В Пловдив сме .В детска клиника на ВМИ има психоложка - Анелия Петкова.Предполагам че и в София ще има в детските клиники , попитайте и личната си лекарка, виждала съм по телевизията интервюта , но сега не се сещам за име.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: veni1]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано03.10.04 17:26



ОК, мерси много:)))



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: DarkCat]  
Автор irina ()
Публикувано03.10.04 23:02



А къде видя аз да съм написала, че ти си написала, че Андрея е агресивна?
Относно иронията ми - ами да, ти предлагаш да се прави нова промяна след ПЕТ ДНИ проба? Не е ли малко прибързано?

П.П. Подписвам се за това, че всички деца минават през трудни етапи, което си е азбучна истина. Нима мислиш, че тук би могло да има изключение???

Редактирано от irina на 03.10.04 23:04.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор irina ()
Публикувано03.10.04 23:10



Според мен трябва да й дадете повече време за адаптация. От 5 дни не могат да се правят такива генерални изводи. Именно това, което описваш-че няма изградени навици за хранене и режим, а също и факта, че е била доста време център на внимание (а и кой знае още колко други фактори) я карат да се чувства неуверена и оттам и реакцията й. Все пак хората са различни-някои се адаптират по-лесно, други-не. Виж, ако това нещо продължава по-дълго (поне месец) може да се нарече ПРОБЛЕМ.
Успех!



Тема стига с това "Ужасно дете..."нови [re: irina]  
Автор DarkCat ()
Публикувано04.10.04 11:08



на моето мнение отговора ти е "....познавам достатъчно добре Андрея и знам, че НЕ Е агресивна"

няма смисъл да се заяждаме. В крайна сметка майка му ще реши как е най-добре да постъпи.

А по отношение на прибързаността - ако учителките ги бива, детето за няколко дни ще свикне и ще ходи с радост на ясла/градина. Едно от най-травмиращите неща за детската психика е детето да ходи на място/при хора от които се страхува. Това, че е започнало отново да си смуче биберона е също признак за това, че е травмирано.

А какво толкоз, може да се свикне със всичко. Въпроса е струва ли си

остани си със здраве
и просто не чети мненията ми, явно сме на 2 крайни мнения




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.