Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:14 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ужасно дете...  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано29.09.04 14:19



Не знам какво да правя Андрея?!
Днес 5ти ден ходи на яслата, а вече се оплакват от нея... Такова дете не били виждали, хапела и блъскала всички, които се опитали да се доближат до нея, да я вземат... Когато всички деца закусвали или обядвали, само тя единствена не искала да седне на масичка, да си сложи лигавник...Всички деца седяли на масичките, само тя била стърчала и ядяла единствено хляб... Днес одрала една от жените по лицето...Те ми казват, че някой се е държал агресивно с детето, правят ми намеци, че някой я бие, удря... Тя беше 4 месеца при родителите ми, но едва ли са я ударили, мен никога не са ме удряли като дете... По-скоро си мисля да не е поразглезена и затова така да се държи...
Сменяли сме 3 бавачки... Имахме малки проблеми с 2та... Каза,че детето било ужасно и не можела да се оправи с него... Описваше ми съвсем различно дете от онова което аз виждах всеки ден... Не знам дали в комуникацията м/у тях е бил проблема или в детето ми. С 3тата бавачка не сме имали проблеми, дори детето много се привърза към нея... Дори и режима си спазваше при нея...После дойде племенницата ми за емсец и 2те бяха при родителите ми, доста се посдърпваха... Може евентуално тогава да се е научила да проявява някаква агресия, не знам... Пред мен никога не с е държала агресвино с деца, дори по-скоро страни повече от другите...
Не знам какво да правя, тея от яслата се държат ужасно, все едно детето ми е сериен убиец, говорят и студено... Ако те се държат така, защото тя се държи еди как си, няма ли опасност детето да стане още по-агресивно... когато съм я събирала с други деца я следа внимателно, наблюдавам я да не се държи агресивно, почти винаги си дава играчките... Не е лошо дете, по мои наблюдения... Но това хапане.... Баща ми каза, че него хапела понякога, майка ми... Емо е хапала... Мен не ме хапи... Не знам защо така реагира... Хапеше племенницата ми, но тя я риташе, удряше и Ани в отговор я хапеше.....Оф иа з вече не знам... Дайте някаква идея как да успокоя това дете... Дали аз не греша някъде във възпитанието... Какво да правя? На психолог да я водя ли?Винаги съм се стремяла да се държа добре с детето, удряла съм я по дупето, но съм 4ела 4е това е нормално в крайни слу4аи и то не безпричинно... Никога не съм я блъскала или била...
От яслата ми казаха, че други такива деца не са виждали... Направо съм отчаяна и не знам какво да я правя... Как да се държа с нея...



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор Grami ()
Публикувано29.09.04 14:38



Скъпа Saroni!
Какво значи Ужасно дете... бе момиче? Че кое му е ужасното.......
Я се успокой, и тегли една на тия госпожи и лели, че аз ако почна да разказвам Нет-а няма да ми стигне

Понеже на мен ми се случват подобни неща и съм се ефектирала, не ме се разказват подробности, само ще кажа : Детето си изживява някакъв период, може би това е неговия начин да изрази емоцията си е ПОСЛЕДНО : Тия там в тия градини толкова ги мързи, и толкова не им се ще, че се чудят какво да измислят и как да те стресират.... аз съм жив пример

но понеже все някоя защитничка на госпожите сега ще ме заяде

спирам до тук и ти пожелавам усмивки....
гушкай си детето и му се радвай....

а пък аз някой път ще разкажа разни работи....



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано29.09.04 15:13



Тези от яслата винаги си мрънкат. Хич не им обръщай внимание. Явно мацката се е поразглезила покрай бавачките и очаква да и обръщат и сега същото внимание, та затова вилнее така. Не мисля, че трябва толкова да се стряскаш. В крайна сметка на учителките това им е работата- да гледат и да възпитават деца. Ами, да си я вършат тогава. Все пак началото в яслата винаги е свързано със стрес и всяко дете реагира различно. Ще се оправи като свикне.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано29.09.04 15:35



Да им доведа и моето, да видят и друго такова:)

Майтапът настрана. Звучиш ужасно притеснена, а истината е, че ти нямаш никаква вина за нейното държание. Все пак говорим за дете на 2г., което е попаднало в нова среда и търси своя начин да оцелее. "Лошите" деца са лоши и агресивни винаги. А Андрея не е. На мен ми изглежда, че лелките нямат подход и желание да разберат детето и да му помогнат да се приобщи. Ти чете ли темата на КейСи в "Бъдещи майки". Там тя се оплакваше точно от същото. На нея пък й били казали, че детето не се е адаптирало и я карат да си го взема на обяд.

Ужасно ме хваща яд, че лелките толкова лесно си позволяват да класифицират децата и пращат с лека ръка в "аутсайдерската" група, само ако е малко по-непокорно, или по-различно от стандартното "слушкащо, спинкащо и всеядно" дете.

Моята, когато е сред хора, които не харесва (или които я притесняват по някакъв начин) се държи по подобен начин. За лигавника и яденето права изобщо няма да говоря. Винаги е ядяла както и каквото иска. Също и винаги е била облечена(или по-скоро съблечена) както й е удобно. Сега я гледа жена и не съм чула да й създава проблеми. Точно обратното. Но е очевидно, че тя харесва жената.

Аз на твое място какво бих направила. Първо, разбери коя лелка най-добре разположена към вас. Поговори с нея нормално, обясни й, че мислиш, че детето ти изживява някакъв стерс от градината, помоли я да обръща малко повече внимание на Анди, докато се адаптира. Опитай се по някакъв начин да я предразположиш, ако трябва. Тук направо ти предлагам да даваш подкупи ( в подходяща за "леличка" форма де )
Ако всички лелки са зле настроени и продължават да ти говорят същите глупости, сменяй яслата



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: tinkerbell]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано29.09.04 16:11



Благодаря ви, но все пак съм си притеснена... Иска ми се ако греша някъде да се поправя... Не знам... От личен опит знам, че да се говори с детето е най-добре и това правя, но когато я оставя сама там просто не знам какво да очаквам, тя се чувства несигурна, защото до момента не е оставала сама и сред толкова много хора... Спомням си един слу4ай... Водихме я в Софияленд... Качихме я на едно влакче... Ама то като тръгна и тя се стресна и се разрева и заби 1 шамар на детето до нея, осле докато спрат влакчето обаче се поуокои... Явно така реагира като се стресне, но защо така не знам... Сигурно е нормално...
Ами тя до преди месец и нещо беше с последната бавачка, никакви проблеми н е имала с нея.., но с предната не можеше дасе справи... Явно жената не и допадаше...И на мен все ми повтаря "Неща другата леля...". Коя обаче от всички е другата леля.... Вика ми, че децата много плачели и я било страх...
Сега ще потърся темата на Кей Си... Помниш ли кога е била публикувана?



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Идиoтчe]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано29.09.04 16:16



Сигурно... До сега не е попадала сама сред толкова много хора... А и те я карат да прави неща, които изглежда не иска - сигурно я карат да яде насила, да седи на масичката насила, да и сменят памперса насила... Явно е "защитна реакция"... Но като си играе с други деца и като съм там не съм забелязвала да се налага над другите, да не им дава играчките си...



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор Grami ()
Публикувано29.09.04 16:20



Saroni Mоята е на 3 и половина, в градина, обаче още не говори като хората и се тръшка повече от колкото трябва и веднага е класифицираха като дете с Огромни проблеми и за друго заведение. Искат да я взимаме на обяд и така нататък. побъркаха ме.....и какво да направя като на тях не им се занимава, Някакава истерична госпожа обясни че тя била 30 години учителка и познавала нещата...ами намери подход бе да ти се незнае сато си толково печена..... нямам думи.... Бясна съм...... Какво можем да направим..... Исками се нещо да се направи, защото явно не е само при нас


Редактирано от Grami на 29.09.04 16:21.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано29.09.04 16:25



Сега си спомних, че и със сина ми имах подобен проблем. Една от лелките се оплакваше, че я ритал, удрял и т.н. А той беше невероятно кротко и лъчезарно дете. Пред мен съм виждала как деца, които са му до кръста го бият с лопатката по главата, а той въобще не реагира, а само гледа тъжно. После се сетих какъв и е проблема. Той тогава още акаше в гащите и на нея и е било гадно да го мие и сигурно го е пляскала и му е викала (всъщност не мога да си представя как точно е успявала да го разяри), пък той и е връщал. Другата лелка не се оплакваше. После сменихме и яслата и там пък само го хвалеха.
Та, в крайна сметка, всичко си зависи от лелките. Ако продължават, бих се оплакала на директорката. Като не могат да се справят със задълженията си, да си търсят друга работа, а не да тормозят децата.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Grami]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано29.09.04 16:29



Скъпа, вместо да се ядосваш, оплаквай се на висшестоящите. Първо- при директорката. Ако тя не направи нищо- в общината. Навсякъде писмени жалби. Установила съм, че този метод действа безотказно, защото колкото и "гарван гарвану око да не вади", все пак и те си треперят за местата, така че се замислят.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Идиoтчe]  
Автор Grami ()
Публикувано29.09.04 16:48



Ами директорката е готина, обаче и тя поддава на госпожата. И понеже има още един хубостник като моята, та госпожата иска допълнителен щат. Да , ама от Инспектората не отпускат щат за тръщкащи се деца.... и така.... пили непрекъсното, като си помисля и как се държи към детето ми, зле ми става.... абе малко затворен кръг...... незнам и аз
кажете вие....



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Идиoтчe]  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано29.09.04 16:55



подкрепям с две ръце, тъкмо това щях да напиша.
значи, почва се от добронамерен разговор с лелките и сестрите, в стил "дайте дружно да оправим нещата, вие какво ще ме посъветвате". ако това не стане, отива се при директорката. за там е добре според мен да има конкретни неща за казване. ако има оплаквания, да са сто процента сигурни, щото те винаги казват че на децата не може да се вярва. иначе същия разговор - не отиваш да се оплакваш, а а търсиш съвет как всички заедно да помогнете на детето да се приобщи. ако пък ти се изрепчат и там, тогава минаваш на другата песен - има си отдел в министерството за тая работа, ще се оплакваш, непременно се прави писмено. по закон са длъжни до един месец да ти отговорят на жалбата след направена проверка. никоя директорка няма да иска да я проверяват от министерства разни. гаранция.

иначе, и ние имахме подобен проблем. като се преместихме в нова квартира и нова градина - не можа да свикне с месеци. биел децата, не играе с тях, не общува и т.н. луда ме направи едната патка като каза че ако детето не се оправи щели да го изключат. е такова животно в градините няма ми казаха. и какъв е тоя шантаж да си го взимаш наобяд щото пречи. има си срок да свикне детето и после да му намерят цаката бе. при моя, добре че беше другата сестра та ме успокои, че детето си е съвсем наред, просто по-трудничко свиква. ама тя има внуче на почти същите години и даже казваше, че е по-зле от моя. е, в крайна сметка детето свикна с времето и въпреки че продължаваме веднъж годишно да се хващаме за гушите с директорката, като цяло всичко е ок. той не е станал много кротък, още дивее, бие се, ама пък и него го бият. и това ме е яд, че другите пищят и се карат майките им с мен, а той не се оплаква особено като го млатят и аз не правя на въпрос и затова той е със славата на побойник. ама съм им теглила една и гледам да не се впрягам вече. като има нещо и се оплакват винаги питам "а какво беше ситуацията, защо е посегнал на Х или У" и като ми каже госпожата ами не знам, аз не бях там, нататък си затварям ушите. да ми дадат ясно доказателство че той БЕЗ ПРИЧИНА е посегнал и наранил и ще си говорим. а те се шматкат, не обръщат внимание като се сдърпат, а после моя виновен че някой преди това му сипвал пясък на главата и той го цапардосал. право е детето.

ох, спирам че и аз мога цял ден да говоря по въпроса.
към авторката - не се тревожи толкова. детето ти е добро, те да намерят нужния подход и да се справят. явно там е проблема. ама са усетили че може да ти се качат на главата. не им позволявай.

поздрави ;))

ММ



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Grami ()
Публикувано29.09.04 17:01



Да знаете, това си го print-ирам сега и си го окачвам на хладилника.

И мерси, защото сте страхотни.......

И искам да се видим някой ден, много ще се радвам.....



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
АвторEBA (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 17:31



Всичко си зависи от госпожите.
Дъщеря ми през декември ще направи 5 години и аз непрекъснато чувам, че е много трудно дете. Тръгна на градина на 2г.10м. и беше адово. Пишеше неистово..., тя има навика да забравя да диша като плаче, захласваше се до посиняване... Госпожите, обаче, успяха да намерят начин да се справят с нея. Дискретно намекваха, че е буйничка и палава, но винаги с усмивка и никога с упрек. Докато повечето от гледачките на сина ми изобщо не могат да й "влязат под кожата", въпреки че прекарват малко време с нея - трудна била, своеобразна била, непокорна била, изобщо не слушала...
Едната гледачка беше казала, че имат несходство в характерите!!! Представете си.
В парка също майките ми се чудят как се справям с нея... ами справям се, с повече търпение и мисъл...
Имай предвид, че 5 год. се водят спокойна и почти уравновесена възраст...

Ако не се почувстваш сигурна, че се държат добре с детето, просто смени яслата.

И запомни проблема не е в твоето дете, а в госпожите и лелките!



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Grami]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано29.09.04 17:56



В коя градина сте?
Андрея говори, но на лели4ките не искала да говори, само с бибата в уста, откакто тръгна на ясла запо4на по цял ден да стои с биба, дори и вкъщи, дори и навън... А преди да замине при родителите ми почти я бях отказала от нея... После си я търсеше само преди да заспи и то само ве4ер...
Гледах едни филми на ББС по БТВ... Чела съм и разни статии на американски психолози... В момента чета една книга - Толкова лесно е описано всичко в нея, но катос е опитам да го приложа - никакъв ефект. Ако едно дете се държи така, аз бих направила всичко за да го приобщя към другите и обстановката... Към всяко дете подходът е различен, защото държанието им е толкова индивидуално... Колкото са еднакви, толкова и различни...
Друг вариант е частна ясла, където поне се предполага, че се обръща повече внимание... Като си плащаш винаги е така, лошото при нас е че не можем да плащаме по 250-300лв всеки месец за частна ясла, тъй като съм студентка...:( Родителите ми искат да я взимат при тях, азсъм твърдо рпотив...от тези взиманици детето се разлигави, от това непрестанно сменяне на обстановката, на бавачки... Сигурно и в това е проблема, но не знам как да го реша... Говоря и...но понякога имам чувстваото, че влиза през едното и излзиа през другото ухо.........



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Grami]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано29.09.04 18:08



Моята идея беше да им дам бонбонки... Да я "подкупват" с бонбонки, не да я карат да прави нещи насила... Андрея си е кротушче, хапала е 1-2 пъти, но само когато я вбесят, когато я дразнят много или я карат насила да прави нещо което не желае........Но пък от друга страна това с бонбон ките няма да стане, защото там има много и по-малки деца, на които също трябва да се дадат бонбонки и някое от тях може да се задави... Не знам... Трябва да измислим нещо?!



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано29.09.04 18:17



Не смея да се оплача на директорката, тя е още по-дръпната...Имахме малък проблем при приемането... Тъй като беше при родителите ми в Шумен, и направихме там изследванията, но в частна лаборатория, като не би трябвало да има проблем... Но тя не искаше да ги приеме... Въпреки, 4е от ХЕИ ми казаха, че лабораториите са ауторизирани да правят такива изследвания, оная не ги прие... Правихме нови... После се оказа, че нямала 5ти прием на полиомиелит, защото лекарката забравила да ни каже, мислела че знаем, 4е трябвало да я ваксинираме с ДТКто като я ваксинирахме в Шумен... Понеже рпеди да замине и дадохме полиомиелит си мислех, 4е повече няма....Абе голяма тарапана беше... Злополучна ясла:(((



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор pepeliashka (maximoci)
Публикувано29.09.04 20:10



Сарони,и с Макс е същото положение...и той не беше 4ак толкова див,но от яслата нещо му стана...Хем беше само 2 дена...Сега в къщи пищи за щяло и нещяло,щипе,хапе...Бибероната му е нон-стоп в устата,все едно така се е родил,а и той я ползваше само за заспиване.
Не знам дали помниш,като ти разказах ,как го прибрах на втория ден от яслата??? Лелката едвам успяваше да се предпази от шамарите му и въпреки това ми каза: "Ама мноого е сладък,нищо му няма,не му се карай.......те такива де4ица са оправни,ще свикне" ????Странна реакция,нали??? Отделно,4е се беше сбил с няколко хлапета..
Та сега ще видиме,кви ще ги натвори от Понеделника...нали пак се връща в "зоопарка"
Стискам ти палци Ани лесно да се приобщи



Тема Re: Не е ужасно, а е ТВОЕТО детенови [re: saroni]  
Автор TheGoldenSnitch (в играта)
Публикувано30.09.04 04:31



Миличка, изобщо не се притеснявай да я попляскваш по дупето. Народът е казал (а той е мъдър) бий малко дупе, да не биеш голямо. (това по принцип)Иначе съвет не мога да ти дам..., моята не хапеше, но за сметка на това братовчед и ухапа дори едно куче колкото и да съвпада с популярната фраза, че това е новина

}O{ <<<<<<<


Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор TheGoldenSnitch (в играта)
Публикувано30.09.04 04:39



Е, хайде ся ... направи кариеси на детето, пък го и научи подкупи да приема .. Трябва да го подкупват с говор и внимание, няма дете, на което ако му мелеш половин час на главата (мило, по възможност) най-накрая да не се заслуша, но те явно нямат желание и навици за такова нещо.

}O{ <<<<<<<


Тема Re: Ужасно дете...нови [re: TheGoldenSnitch]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано30.09.04 09:15



Говорих днес с жените от яслата, обясних им, че така реагира само като я раздразни някой или янакара да направи нещо насила, оказа се че май така било... Само че и тя не оставала по-назад... Отивала в спалните, смъквала чаршафите от леглата и се качвала да скача;((((Кошмар!!! Това го правеше племенницата ми вкъщи, която е на 5, явно дребната е попила всичко от нея;))) Не знам как да и обяснявам да не го прави, може би ако бях там....Така, че предполагам те ще намерят правилния подход...
Само не ми е ясно защо спалните помещения не са затворени, заключени...

Редактирано от saroni на 30.09.04 09:22.



Тема Re: Не е ужасно, а е ТВОЕТО детенови [re: TheGoldenSnitch]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано30.09.04 09:19







Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор Grami ()
Публикувано30.09.04 10:14



в 18 ОДЗ, а вие?

При нас също проблема идва когато някой я кара да прави нещо, което в момента не и харесва.
А и забравих да кажа: Според великата педагожка, цитирам: Та разваля имиджа на градината!
Какво да пиша друго........
Незнам какво да правя, да я местя ли, тя е свикнала там и с децата и с обстановката....



Тема Re: Не е ужасно, а е ТВОЕТО детенови [re: saroni]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 10:46



shtom hodi na iasla iavno e malko detentse-mai e smenilo dosta hora, koito sa go gledali v tova malko vreme-sigurno ima nujdada svikne s neshto postoianno v jivota si mislia az.....
sinut mi dosta hapeshe po edno vreme ama taka si izraziavashe iada kum sestra si obiknoveno... napolseduk porastna i spria da hape i samo besnee i vika:)
V iaslite opredeleno ne vsichki se chuvstvat dobre-ime si detsa deto si sikvat i slushat i takive deto ne mogat lesno da se primiriat s trosnatite i nezainteresovani lelki.



Тема Re: Нищо подобно!нови [re: saroni]  
Автор ce ми e тaя (непукистка)
Публикувано30.09.04 21:38



изобщо не се притеснявай,миличка!Детето ти въобще не е ужасно!!!
Малкият ми син вече е на 12, но на възрастта на Андрея беше доста своенравен.И понеже големия си син родих на 19, бях студентка,него го отгледаха майка ми и баба ми.Малкия се наложи да гледам съвсем сама - помагаше ми само книгата на д-рСпок - и с къпането,и с възпитанието,и когато получи гърч от висока температура...щото лекарката много бързаше да си тръгне ,добре че прочетох какво е гърч и какво се прави в такива ситуации...
И понеже на мен Спок ми беше много полезен,ще си позволя да ти цитирам нещо от неговата книга:
това е от глава Агресия
"Развитие на агресията -
Когато е ядосано на друго дете, едно- или двегодишното дете може да го ухапе по ръката,без да се поколебае.След 3-тата, 4-тата година детето научава че грубата агресия е нещо лошо."

По-нататък има за упорстовото между 2 и 3 г. възраст -
"В този период децата са склонни да проявяват признаци на упорство и на други видове вътрешно напрежение.Като че ли във възрастта между 2 и 3 г. природата на детето го кара само да решава и да се противопоставя на натиска от страна на други хора.Обикновено е трудно човек да се справи с дете на тази възраст.Ето защо този период често се нарича "ужасната двегодишна възраст".Родителите(в твоя случай възпитателите в яслата) трябва да проявяват разбиране,да не му се месят прекалено много и да не го притесняват."

В края на краищата винаги съм била на мнение,че децата също имат право да проявяват характер - те имат право да не ядат когато не им се яде ( и аз не обичам да ям под режим,а само когато съм гладна),да не обличат дрехите,които ние искаме да облекат, да не спят точно от 2 до 4, но това не ги прави ужасни!И много се вбесявам от такова отношение,децата не могат да бъдат еднакво тихи,еднакво кротки,еднакво умни - те са различни!И работата на възпитателките е не да им поставят квалификации и да карат родителите да се чувстват виновни и притеснени!Хич не им обръщай внимание, ако имаш възможност си премести детето за да не го напрягат и него.Или поне отиди при директорката и се опитай да поговориш с нея.
Успех на теб и малката!Дано съм ти била полезна

Когато представлението ти харесва,не питай за цената на билета


Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор блoнди (умничка)
Публикувано01.10.04 07:20



Сигурно й е мъчно за теб и не й се ходи и не знае как по друг начин да го покаже...Обръщайте й много внимание като си я приберете вкъщи, повече гупкане и целувки, сигурно това й липсва по цял ден

I'm not lost! I'm just EXPLORING


Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор irina ()
Публикувано02.10.04 15:48



Ани...ужасно дете?!?!?!
О, я стига глупости!
Че на нас, дъртите, ни е трудно да се адаптираме в нова обстановка, та какво остава за едно почти бебе? Я му дайте на детето малко време, и никога не позволявай някой да ти квалифицира детето по този начин.
Виж, ако това е линия на поведение, ако детето е подчертано агресивно и травмира другите деца перманентно, разбирам...ама те как разбраха за броени дни каква е Ани? А тя НЕ Е агресивна-достатъчно пъти съм явиждала, за да преценя!
Цункай малката патиланка от мен



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор DarkCat ()
Публикувано02.10.04 16:36



чета темата от няколко дни и все повече ме тормози една мисъл.

Щом ти търсиш мнение тук явно усещаш че не всичко е както трябва. Детенцето ти не е попаднало "в неговата си" ясла.

Учудвам се, че голяма част от отговорилите твърдят, че всичко си е ок, няма проблеми, детенцето си е прекрасно и детската градина му е виновна.

Проблем има, и то сериозен. Дъщеря ти се чувства застрашена и уплашена там и това е причината да блъска, рита, хапе, драска. На 2 години няма много начини да изразиш себе си

Предполагам е доста емоционална /шамара който забила на непознато дете без причина в СофияЛенд/ и трябва човек който да внимателен, грижовен, да и отделя много време. Това в яслата трудно ще стане. Там са я приели в "стадото"разчитайки, че тя сама ще се приобщи към обстановката и децата ама не при всички върви...

Ако имам такъв проблем /недай Боже/ бих преместила веднага детето си на друго място. Като предварително ще подкупя учителки, лели, директорка за да се отнесат с по-голямо внимание най-вече в началото

учудвам се, че за повечето от Вас хапане, блъскане, драскане са нормални неща. По-добре се замислете защо детето реагира така, явно има нещо което го тормози



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: DarkCat]  
Автор irina ()
Публикувано02.10.04 16:45



Не знам дали ти имаш деца, но аз определено ти се подписвам, че всички деца минават през трудни етапи. Принципно може случаят да не е такъв (само принципно казвам, защото познавам достатъчно добре Андрея и знам, че НЕ Е агресивна). Ако това поведение ПРОДЪЛЖАВА дълго, ОК-съгласна съм. Но тук става дума за броени дни в яслата. Или какво предлагаш, при всеки малко по-труден етап да се сменя яслата...детската градина...училището...работата...?



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: irina]  
Автор DarkCat ()
Публикувано02.10.04 16:56



естествено че минават през трудни етапи. Това да растеш не е лесна работа

Аз НЕ СЪМ НАПИСАЛА ЧЕ АНДРЕЯ Е АГРЕСИВНА.

Моето мнение е, че тя се чувства в опасност там. И затова реагира така. За съжаление хората които е трябвало да се погрижат всичко да започне добре не са си свършили работата. И СЕГА ИМА ПРОБЛЕМ.

Моите наблюдения са че като едно дете почне зле в ясла или детска градина е най-добре да се смени.

А за постоянните смени при проблем дето ги пишеш .... не вървиш с иронията.
Сама знаеш колко лесно ранимо е едно дете. Колкото повече растеш/старееш толкова по-малко неща могат да те разклатят психически

за нищо никъде не се подписвам с две ръце. все се намира после някое изключение дето ме оборва



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: DarkCat]  
Автор prozorec (непознат )
Публикувано02.10.04 20:00



При мен също имаше един период ,в който малкия не искаше да ходи на градина.Както си ходеше с желание и изведнъш взе да реве.Мисля,че всички минават през този период.И не мисля,че трябва да се смени заведението .



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: prozorec]  
Автор DarkCat ()
Публикувано02.10.04 20:29



и той ли реагираше като момиченцето?? /пищене, ритане, хапане, драскане/



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Авторveni (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 08:51



Не им обръщай внимание . И на мен са ми казвали много пъти че като мойто дете не са виждали. Той е адски палав/ даже хиперактивен/, също беше агресивен . Без причина буташе ,блъскаше и удряше децата.Трябваше не него да пазя , а дрегите деца от него.Даже ходих пре психолог. Каза че всичко е от възраста/ кризата на 2-те години/ и ще се израстне.Нужна е дисциплина и ясни правила. Нека да обръщот повече внимани в яслата - ще свикна. На мен ми кзаха -от ден на ден става все по послушен!И ме окуражаваха, но никой не се е държал гадно ,виждаха че аз съм не по малко притеснена.Сега е на 3,5г. Тръгна на градина и отначало ми се оплакваха. Но като мина седмица свикна , явно му е харесало и за пръв път ми казват- много сме доволни.
P.S.
Ако все пак си объркана и притеснена, отиди при психолог. На мен ми помогна и станах по уверена.Аз все си мислех ,че аз съм виновна че не се справям с детето си. Но като поговорихме с психоложката много неща ми се изясниха.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: DarkCat]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано03.10.04 11:59



Последните 2 дни ми казаха, че била по-спокойна... Но е истина, че Андрея е свикнала на голямо внимание, не знам това далис е разбира като глезене или не... За мен е много важно тя да не се чувства изолирана и още от бебе се старая да и се обръща толкова внимание от колкото показва, че се нуждае.... И сега се замислям дали с това не съм допуснала грешка... Защото имам познати, които си оставяха децата сами още от бебета в другата стая... Докато Андрея остава сама в стая едва от месец-два...
Според лели4ките не се държала лошо с децата в яслата, те се били страхували да не удари или нарани някое детенце, но не... Но в повечето време си била играела самостоятелно... и само посягала, когато я карали да направи нещо... Тя по принцип си е малко своенравна и аз и давам достатъчно свобода вкъщи... Свикнала е да прави едва ли не каквото си поиска, никога не съм я насилвала да прави нещо, да яде, да ляга да спи ако не и се спи, да слага лигавник, ако не иска и такива неща... Може би и това ми е грешката, защото точно в тези ситуации тя е реагирала така, това се разбра впоследствие... Въпреки, че в 5к седнала най-после на масичките с другите деца и изяла 2 супи с хляб без лигавник и почти сама... не давала никой да я храни... И така след като ги помолих да не я насилват тя сама поискала да се храни... Не знам... Ще видим още 10 дни - до 1 месец, ако до тогава не е привикнала и създава проблеми ще обмислим друг вариант... Лошото е, че малко трудно ще сменим яслата... Тъй като едва ли някъде ще има свободни места по това време... а и вече едва ли някъде приемат нови деца...
Обмислях ид руг вариант - да отиде отноо при родителите ми в Шумен и там да е със старата си бавачка, за която постоянно пита... Но мис е иска да остане при нас, да си е с нас, въпреки, че от следващата седмица няма да я виждам по цели дни, дори може би ще се наложи и жена да я взима от яслата....:( Което не знам как ще ис е отрази, да свиква с нов човек отново........



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: veni]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано03.10.04 12:02



Да ама аз не познавам такъв (психолог), дори и координати на такъв психолог нямам... Вие как се свързахте с въпросният психолог?!



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: irina]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано03.10.04 12:05



Явно като е с мен се държи добре, когато е сама се държи иначе... Предполагам, че е защото се чувства изплашена и неуверена... А аз до сега не съм я оставяла за дълго време сама, или е била с мен, или с бавачка, или с някоя от бабите, дядовците, леля..... Но през цялото това време и е обръщано достатъчно внимание...



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор veni1 (непознат)
Публикувано03.10.04 17:06



В Пловдив сме .В детска клиника на ВМИ има психоложка - Анелия Петкова.Предполагам че и в София ще има в детските клиники , попитайте и личната си лекарка, виждала съм по телевизията интервюта , но сега не се сещам за име.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: veni1]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано03.10.04 17:26



ОК, мерси много:)))



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: DarkCat]  
Автор irina ()
Публикувано03.10.04 23:02



А къде видя аз да съм написала, че ти си написала, че Андрея е агресивна?
Относно иронията ми - ами да, ти предлагаш да се прави нова промяна след ПЕТ ДНИ проба? Не е ли малко прибързано?

П.П. Подписвам се за това, че всички деца минават през трудни етапи, което си е азбучна истина. Нима мислиш, че тук би могло да има изключение???

Редактирано от irina на 03.10.04 23:04.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор irina ()
Публикувано03.10.04 23:10



Според мен трябва да й дадете повече време за адаптация. От 5 дни не могат да се правят такива генерални изводи. Именно това, което описваш-че няма изградени навици за хранене и режим, а също и факта, че е била доста време център на внимание (а и кой знае още колко други фактори) я карат да се чувства неуверена и оттам и реакцията й. Все пак хората са различни-някои се адаптират по-лесно, други-не. Виж, ако това нещо продължава по-дълго (поне месец) може да се нарече ПРОБЛЕМ.
Успех!



Тема стига с това "Ужасно дете..."нови [re: irina]  
Автор DarkCat ()
Публикувано04.10.04 11:08



на моето мнение отговора ти е "....познавам достатъчно добре Андрея и знам, че НЕ Е агресивна"

няма смисъл да се заяждаме. В крайна сметка майка му ще реши как е най-добре да постъпи.

А по отношение на прибързаността - ако учителките ги бива, детето за няколко дни ще свикне и ще ходи с радост на ясла/градина. Едно от най-травмиращите неща за детската психика е детето да ходи на място/при хора от които се страхува. Това, че е започнало отново да си смуче биберона е също признак за това, че е травмирано.

А какво толкоз, може да се свикне със всичко. Въпроса е струва ли си

остани си със здраве
и просто не чети мненията ми, явно сме на 2 крайни мнения



Тема Re: стига с това "Ужасно дете..."нови [re: DarkCat]  
Автор irina ()
Публикувано04.10.04 23:33



Май четеш между редовете

Върни се и прочети какво съм написала...
"....всички деца минават през трудни етапи. Принципно може случаят да не е такъв (само принципно казвам, защото познавам достатъчно добре Андрея и знам, че НЕ Е агресивна). ",
а не съм казала само "....познавам достатъчно добре Андрея и знам, че НЕ Е агресивна" в отговор на твоето мнение.

А за това, че сме на различно мнение, спор няма. В това по принцип няма нищо лошо. Моята реакция беше именно защото ти питаше защо всички успокояваме майката, като явно детето има проблем.
"...Учудвам се, че голяма част от отговорилите твърдят, че всичко си е ок, няма проблеми, детенцето си е прекрасно и детската градина му е виновна. Проблем има, и то сериозен. "....
Ако просто си беше казала мнението, без да критикуваш останалите, нямаше и да реагирам така.
Уважавам мнението на другите, както и бих се радвала и другите да уважават моето.
Иначе съм съгласна с теб - "В крайна сметка майка му ще реши как е най-добре да постъпи. "



Тема няма да критикувамнови [re: irina]  
Автор DarkCat ()
Публикувано05.10.04 11:23



друг път.

все пак малко хора са склонни да кажат каквото си мислят

приятно



Тема Re: няма да критикувамнови [re: DarkCat]  
Автор irina ()
Публикувано05.10.04 23:33



Интересно ми е все пак защо си мислиш така...
Критикувай си, щом ти е кеф.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор V_lady (усмихната)
Публикувано14.10.04 14:30



Като чета какви проблеми имате с лелките в яслите се уверявам, че Вики е голяма късметлийка и аз покрай нея. Както и да е. Нашата госпожица също хапеше и тормозеше децата, защото като плачат я дразнели (това беше мин. год.), но сестрите и лелките намериха подход и тя спря. Разбира се и след моята намеса като родител. След като някой някъде не иска да си върши работата проблемът се отнася до висшестоящите - директор => община и т.н. Явно на тази госпожа не и се работи - няма проблем веднага друг ще заеме нейното място.



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор TheGoldenSnitch (в играта)
Публикувано15.10.04 00:55



Какво стана?

>O< <<<<<<<<



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.