Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:32 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не е ужасно, а е ТВОЕТО детенови [re: TheGoldenSnitch]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано30.09.04 09:19







Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор Grami ()
Публикувано30.09.04 10:14



в 18 ОДЗ, а вие?

При нас също проблема идва когато някой я кара да прави нещо, което в момента не и харесва.
А и забравих да кажа: Според великата педагожка, цитирам: Та разваля имиджа на градината!
Какво да пиша друго........
Незнам какво да правя, да я местя ли, тя е свикнала там и с децата и с обстановката....



Тема Re: Не е ужасно, а е ТВОЕТО детенови [re: saroni]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано30.09.04 10:46



shtom hodi na iasla iavno e malko detentse-mai e smenilo dosta hora, koito sa go gledali v tova malko vreme-sigurno ima nujdada svikne s neshto postoianno v jivota si mislia az.....
sinut mi dosta hapeshe po edno vreme ama taka si izraziavashe iada kum sestra si obiknoveno... napolseduk porastna i spria da hape i samo besnee i vika:)
V iaslite opredeleno ne vsichki se chuvstvat dobre-ime si detsa deto si sikvat i slushat i takive deto ne mogat lesno da se primiriat s trosnatite i nezainteresovani lelki.



Тема Re: Нищо подобно!нови [re: saroni]  
Автор ce ми e тaя (непукистка)
Публикувано30.09.04 21:38



изобщо не се притеснявай,миличка!Детето ти въобще не е ужасно!!!
Малкият ми син вече е на 12, но на възрастта на Андрея беше доста своенравен.И понеже големия си син родих на 19, бях студентка,него го отгледаха майка ми и баба ми.Малкия се наложи да гледам съвсем сама - помагаше ми само книгата на д-рСпок - и с къпането,и с възпитанието,и когато получи гърч от висока температура...щото лекарката много бързаше да си тръгне ,добре че прочетох какво е гърч и какво се прави в такива ситуации...
И понеже на мен Спок ми беше много полезен,ще си позволя да ти цитирам нещо от неговата книга:
това е от глава Агресия
"Развитие на агресията -
Когато е ядосано на друго дете, едно- или двегодишното дете може да го ухапе по ръката,без да се поколебае.След 3-тата, 4-тата година детето научава че грубата агресия е нещо лошо."

По-нататък има за упорстовото между 2 и 3 г. възраст -
"В този период децата са склонни да проявяват признаци на упорство и на други видове вътрешно напрежение.Като че ли във възрастта между 2 и 3 г. природата на детето го кара само да решава и да се противопоставя на натиска от страна на други хора.Обикновено е трудно човек да се справи с дете на тази възраст.Ето защо този период често се нарича "ужасната двегодишна възраст".Родителите(в твоя случай възпитателите в яслата) трябва да проявяват разбиране,да не му се месят прекалено много и да не го притесняват."

В края на краищата винаги съм била на мнение,че децата също имат право да проявяват характер - те имат право да не ядат когато не им се яде ( и аз не обичам да ям под режим,а само когато съм гладна),да не обличат дрехите,които ние искаме да облекат, да не спят точно от 2 до 4, но това не ги прави ужасни!И много се вбесявам от такова отношение,децата не могат да бъдат еднакво тихи,еднакво кротки,еднакво умни - те са различни!И работата на възпитателките е не да им поставят квалификации и да карат родителите да се чувстват виновни и притеснени!Хич не им обръщай внимание, ако имаш възможност си премести детето за да не го напрягат и него.Или поне отиди при директорката и се опитай да поговориш с нея.
Успех на теб и малката!Дано съм ти била полезна

Когато представлението ти харесва,не питай за цената на билета


Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор блoнди (умничка)
Публикувано01.10.04 07:20



Сигурно й е мъчно за теб и не й се ходи и не знае как по друг начин да го покаже...Обръщайте й много внимание като си я приберете вкъщи, повече гупкане и целувки, сигурно това й липсва по цял ден

I'm not lost! I'm just EXPLORING


Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор irina ()
Публикувано02.10.04 15:48



Ани...ужасно дете?!?!?!
О, я стига глупости!
Че на нас, дъртите, ни е трудно да се адаптираме в нова обстановка, та какво остава за едно почти бебе? Я му дайте на детето малко време, и никога не позволявай някой да ти квалифицира детето по този начин.
Виж, ако това е линия на поведение, ако детето е подчертано агресивно и травмира другите деца перманентно, разбирам...ама те как разбраха за броени дни каква е Ани? А тя НЕ Е агресивна-достатъчно пъти съм явиждала, за да преценя!
Цункай малката патиланка от мен



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор DarkCat ()
Публикувано02.10.04 16:36



чета темата от няколко дни и все повече ме тормози една мисъл.

Щом ти търсиш мнение тук явно усещаш че не всичко е както трябва. Детенцето ти не е попаднало "в неговата си" ясла.

Учудвам се, че голяма част от отговорилите твърдят, че всичко си е ок, няма проблеми, детенцето си е прекрасно и детската градина му е виновна.

Проблем има, и то сериозен. Дъщеря ти се чувства застрашена и уплашена там и това е причината да блъска, рита, хапе, драска. На 2 години няма много начини да изразиш себе си

Предполагам е доста емоционална /шамара който забила на непознато дете без причина в СофияЛенд/ и трябва човек който да внимателен, грижовен, да и отделя много време. Това в яслата трудно ще стане. Там са я приели в "стадото"разчитайки, че тя сама ще се приобщи към обстановката и децата ама не при всички върви...

Ако имам такъв проблем /недай Боже/ бих преместила веднага детето си на друго място. Като предварително ще подкупя учителки, лели, директорка за да се отнесат с по-голямо внимание най-вече в началото

учудвам се, че за повечето от Вас хапане, блъскане, драскане са нормални неща. По-добре се замислете защо детето реагира така, явно има нещо което го тормози



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: DarkCat]  
Автор irina ()
Публикувано02.10.04 16:45



Не знам дали ти имаш деца, но аз определено ти се подписвам, че всички деца минават през трудни етапи. Принципно може случаят да не е такъв (само принципно казвам, защото познавам достатъчно добре Андрея и знам, че НЕ Е агресивна). Ако това поведение ПРОДЪЛЖАВА дълго, ОК-съгласна съм. Но тук става дума за броени дни в яслата. Или какво предлагаш, при всеки малко по-труден етап да се сменя яслата...детската градина...училището...работата...?



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: irina]  
Автор DarkCat ()
Публикувано02.10.04 16:56



естествено че минават през трудни етапи. Това да растеш не е лесна работа

Аз НЕ СЪМ НАПИСАЛА ЧЕ АНДРЕЯ Е АГРЕСИВНА.

Моето мнение е, че тя се чувства в опасност там. И затова реагира така. За съжаление хората които е трябвало да се погрижат всичко да започне добре не са си свършили работата. И СЕГА ИМА ПРОБЛЕМ.

Моите наблюдения са че като едно дете почне зле в ясла или детска градина е най-добре да се смени.

А за постоянните смени при проблем дето ги пишеш .... не вървиш с иронията.
Сама знаеш колко лесно ранимо е едно дете. Колкото повече растеш/старееш толкова по-малко неща могат да те разклатят психически

за нищо никъде не се подписвам с две ръце. все се намира после някое изключение дето ме оборва



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: DarkCat]  
Автор prozorec (непознат )
Публикувано02.10.04 20:00



При мен също имаше един период ,в който малкия не искаше да ходи на градина.Както си ходеше с желание и изведнъш взе да реве.Мисля,че всички минават през този период.И не мисля,че трябва да се смени заведението .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.