Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Идиoтчe]  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано29.09.04 16:55



подкрепям с две ръце, тъкмо това щях да напиша.
значи, почва се от добронамерен разговор с лелките и сестрите, в стил "дайте дружно да оправим нещата, вие какво ще ме посъветвате". ако това не стане, отива се при директорката. за там е добре според мен да има конкретни неща за казване. ако има оплаквания, да са сто процента сигурни, щото те винаги казват че на децата не може да се вярва. иначе същия разговор - не отиваш да се оплакваш, а а търсиш съвет как всички заедно да помогнете на детето да се приобщи. ако пък ти се изрепчат и там, тогава минаваш на другата песен - има си отдел в министерството за тая работа, ще се оплакваш, непременно се прави писмено. по закон са длъжни до един месец да ти отговорят на жалбата след направена проверка. никоя директорка няма да иска да я проверяват от министерства разни. гаранция.

иначе, и ние имахме подобен проблем. като се преместихме в нова квартира и нова градина - не можа да свикне с месеци. биел децата, не играе с тях, не общува и т.н. луда ме направи едната патка като каза че ако детето не се оправи щели да го изключат. е такова животно в градините няма ми казаха. и какъв е тоя шантаж да си го взимаш наобяд щото пречи. има си срок да свикне детето и после да му намерят цаката бе. при моя, добре че беше другата сестра та ме успокои, че детето си е съвсем наред, просто по-трудничко свиква. ама тя има внуче на почти същите години и даже казваше, че е по-зле от моя. е, в крайна сметка детето свикна с времето и въпреки че продължаваме веднъж годишно да се хващаме за гушите с директорката, като цяло всичко е ок. той не е станал много кротък, още дивее, бие се, ама пък и него го бият. и това ме е яд, че другите пищят и се карат майките им с мен, а той не се оплаква особено като го млатят и аз не правя на въпрос и затова той е със славата на побойник. ама съм им теглила една и гледам да не се впрягам вече. като има нещо и се оплакват винаги питам "а какво беше ситуацията, защо е посегнал на Х или У" и като ми каже госпожата ами не знам, аз не бях там, нататък си затварям ушите. да ми дадат ясно доказателство че той БЕЗ ПРИЧИНА е посегнал и наранил и ще си говорим. а те се шматкат, не обръщат внимание като се сдърпат, а после моя виновен че някой преди това му сипвал пясък на главата и той го цапардосал. право е детето.

ох, спирам че и аз мога цял ден да говоря по въпроса.
към авторката - не се тревожи толкова. детето ти е добро, те да намерят нужния подход и да се справят. явно там е проблема. ама са усетили че може да ти се качат на главата. не им позволявай.

поздрави ;))

ММ



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Grami ()
Публикувано29.09.04 17:01



Да знаете, това си го print-ирам сега и си го окачвам на хладилника.

И мерси, защото сте страхотни.......

И искам да се видим някой ден, много ще се радвам.....



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
АвторEBA (Нерегистриран)
Публикувано29.09.04 17:31



Всичко си зависи от госпожите.
Дъщеря ми през декември ще направи 5 години и аз непрекъснато чувам, че е много трудно дете. Тръгна на градина на 2г.10м. и беше адово. Пишеше неистово..., тя има навика да забравя да диша като плаче, захласваше се до посиняване... Госпожите, обаче, успяха да намерят начин да се справят с нея. Дискретно намекваха, че е буйничка и палава, но винаги с усмивка и никога с упрек. Докато повечето от гледачките на сина ми изобщо не могат да й "влязат под кожата", въпреки че прекарват малко време с нея - трудна била, своеобразна била, непокорна била, изобщо не слушала...
Едната гледачка беше казала, че имат несходство в характерите!!! Представете си.
В парка също майките ми се чудят как се справям с нея... ами справям се, с повече търпение и мисъл...
Имай предвид, че 5 год. се водят спокойна и почти уравновесена възраст...

Ако не се почувстваш сигурна, че се държат добре с детето, просто смени яслата.

И запомни проблема не е в твоето дете, а в госпожите и лелките!



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Grami]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано29.09.04 17:56



В коя градина сте?
Андрея говори, но на лели4ките не искала да говори, само с бибата в уста, откакто тръгна на ясла запо4на по цял ден да стои с биба, дори и вкъщи, дори и навън... А преди да замине при родителите ми почти я бях отказала от нея... После си я търсеше само преди да заспи и то само ве4ер...
Гледах едни филми на ББС по БТВ... Чела съм и разни статии на американски психолози... В момента чета една книга - Толкова лесно е описано всичко в нея, но катос е опитам да го приложа - никакъв ефект. Ако едно дете се държи така, аз бих направила всичко за да го приобщя към другите и обстановката... Към всяко дете подходът е различен, защото държанието им е толкова индивидуално... Колкото са еднакви, толкова и различни...
Друг вариант е частна ясла, където поне се предполага, че се обръща повече внимание... Като си плащаш винаги е така, лошото при нас е че не можем да плащаме по 250-300лв всеки месец за частна ясла, тъй като съм студентка...:( Родителите ми искат да я взимат при тях, азсъм твърдо рпотив...от тези взиманици детето се разлигави, от това непрестанно сменяне на обстановката, на бавачки... Сигурно и в това е проблема, но не знам как да го реша... Говоря и...но понякога имам чувстваото, че влиза през едното и излзиа през другото ухо.........



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Grami]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано29.09.04 18:08



Моята идея беше да им дам бонбонки... Да я "подкупват" с бонбонки, не да я карат да прави нещи насила... Андрея си е кротушче, хапала е 1-2 пъти, но само когато я вбесят, когато я дразнят много или я карат насила да прави нещо което не желае........Но пък от друга страна това с бонбон ките няма да стане, защото там има много и по-малки деца, на които също трябва да се дадат бонбонки и някое от тях може да се задави... Не знам... Трябва да измислим нещо?!



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано29.09.04 18:17



Не смея да се оплача на директорката, тя е още по-дръпната...Имахме малък проблем при приемането... Тъй като беше при родителите ми в Шумен, и направихме там изследванията, но в частна лаборатория, като не би трябвало да има проблем... Но тя не искаше да ги приеме... Въпреки, 4е от ХЕИ ми казаха, че лабораториите са ауторизирани да правят такива изследвания, оная не ги прие... Правихме нови... После се оказа, че нямала 5ти прием на полиомиелит, защото лекарката забравила да ни каже, мислела че знаем, 4е трябвало да я ваксинираме с ДТКто като я ваксинирахме в Шумен... Понеже рпеди да замине и дадохме полиомиелит си мислех, 4е повече няма....Абе голяма тарапана беше... Злополучна ясла:(((



Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор pepeliashka (maximoci)
Публикувано29.09.04 20:10



Сарони,и с Макс е същото положение...и той не беше 4ак толкова див,но от яслата нещо му стана...Хем беше само 2 дена...Сега в къщи пищи за щяло и нещяло,щипе,хапе...Бибероната му е нон-стоп в устата,все едно така се е родил,а и той я ползваше само за заспиване.
Не знам дали помниш,като ти разказах ,как го прибрах на втория ден от яслата??? Лелката едвам успяваше да се предпази от шамарите му и въпреки това ми каза: "Ама мноого е сладък,нищо му няма,не му се карай.......те такива де4ица са оправни,ще свикне" ????Странна реакция,нали??? Отделно,4е се беше сбил с няколко хлапета..
Та сега ще видиме,кви ще ги натвори от Понеделника...нали пак се връща в "зоопарка"
Стискам ти палци Ани лесно да се приобщи



Тема Re: Не е ужасно, а е ТВОЕТО детенови [re: saroni]  
Автор TheGoldenSnitch (в играта)
Публикувано30.09.04 04:31



Миличка, изобщо не се притеснявай да я попляскваш по дупето. Народът е казал (а той е мъдър) бий малко дупе, да не биеш голямо. (това по принцип)Иначе съвет не мога да ти дам..., моята не хапеше, но за сметка на това братовчед и ухапа дори едно куче колкото и да съвпада с популярната фраза, че това е новина

}O{ <<<<<<<


Тема Re: Ужасно дете...нови [re: saroni]  
Автор TheGoldenSnitch (в играта)
Публикувано30.09.04 04:39



Е, хайде ся ... направи кариеси на детето, пък го и научи подкупи да приема .. Трябва да го подкупват с говор и внимание, няма дете, на което ако му мелеш половин час на главата (мило, по възможност) най-накрая да не се заслуша, но те явно нямат желание и навици за такова нещо.

}O{ <<<<<<<


Тема Re: Ужасно дете...нови [re: TheGoldenSnitch]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано30.09.04 09:15



Говорих днес с жените от яслата, обясних им, че така реагира само като я раздразни някой или янакара да направи нещо насила, оказа се че май така било... Само че и тя не оставала по-назад... Отивала в спалните, смъквала чаршафите от леглата и се качвала да скача;((((Кошмар!!! Това го правеше племенницата ми вкъщи, която е на 5, явно дребната е попила всичко от нея;))) Не знам как да и обяснявам да не го прави, може би ако бях там....Така, че предполагам те ще намерят правилния подход...
Само не ми е ясно защо спалните помещения не са затворени, заключени...

Редактирано от saroni на 30.09.04 09:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.