Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:59 27.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Малко помощ за едни костенурки?нови [re: Бeбa]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано06.10.03 11:08



МАЛКО жестоко??? Не им стига, че са затворени, ами и да им убивам природата. Много гадно е това! Как пък може такова нещо. Да не са ваза или саксия! Ама че съвети, големи природолюбители в списанията явно.

- - - -
... изрязах слънчоглед в лицето си...



Тема Re: Малко помощ за едни костенурки?нови [re: Mama Netty]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано06.10.03 11:11



Вече не ми остана време, но ще потърся следобед, много ти благодаря:-)) За калция и аз помислих, че може би в естествени условия се набавя някакси, а в домашни трябва да им се помогне за черупките, добре е, че ми казваш, ще се погрижа.

- - - -
... изрязах слънчоглед в лицето си...



Тема Още...нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Firebird (***)
Публикувано07.10.03 20:11



Додо_додо е написала повечето неща, обаче искам да добавя нещо.
Температурата на водата не бива да пада под 20 С, но най-добре е да е 26-28 градуса. Лампата ще ти топли водата наистина.
Добре водата да се сменя редовно, но терариумът не е добре да се мие с белина или веро, а с най-проста сода за хляб. Тя не е вредна, а в същото време е абразивна и лесно изчиства зеленясалото.
Костенурките имат силно обоняние.
Ние у дома я хранехме с тубифекс, това е жива храна за рибки, едни червйчета като червени конци, и много ги харесваше. В офиса си гледахме също една костенурка, нея я хранехме с гранулираната храна за костенурки. Витамините е още по-добре, ако са Даевит, и ги капеш на гранулката храна. Е, може и в устата на костенурчето. И малките хапят, но не боли. ГОлемите хапят по-болезнено.



Тема нашият опитнови [re: Firebird]  
АвторRoby (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 08:47



Ние имаме една костенурка на 4 години. Дъщеря ми (тогава на 9г.) много искаше и й купихме 2. Когато още бяха в малкото аквариумче и нямаха островче дъщеря ми им включила нагревателчето и го забравила цяла нощ, е и ние не сме обърнали внимание. На сутринта какво да видим - едната костенурка буквално сварена, а втората се беше качила върху нея и оживя - още е жива. Дъщеря ми ужасно се разстрои, чувстваше се много виновна. Аз, за да я утеша занесох живата костенурка на ветеринар, защото имаше пердета на очите отпреди случката с нагревателя. Там я държаха два дни и ни я върнаха прогледнала. Някакви инжекции казаха, че са й слагали. Тогава разбрахме за островчето и лампата. Това лято беше на балкона и се чувстваше много добре, но сега откакто е по-студено я прибрахме вътре и няма достатъчно светлина, а дъщеря ми вече изобщо не се интересува от нея, дори се сърди като й взимам лампата от бюрото, за да нагрявам костенурката и пак си я взима - лампата. Много ме е яд на дъщеря ми, изобщо не обръща внимание на горкото животно. То вярно, че доста погрозня - стана голяма колкото дланта ми, че и повече и има доста дълга шия (прилича на змийче). Но нали сме го отгледали от бебе и си е наше животинче! Все й казвам, че ако не иска да се грижи да го даде на някой, а тя казва, че няма да я даде безплатно! И така свършват споровете, аз я храня, аз й сменям водата през ден, че много се вмирисва. Това за офиса май не е лоша идея, тук може би повече внимание ще мога да обръщам на животното! Ама ми се искаше дъщеря ми да си поеме отговорността, а тя сега се е запалила да развъжда цветя - 10 саксии е развъдила и поне засега ги полива, но кога ли ще й писне и от това?



Тема Малка финансова справка.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Бeзcъннa (далеч)
Публикувано16.10.03 10:51



Да го напиша, за всеки случай, ако някой някога се интересува.

- Средно голям аквариум, с перспектива да събира костенурките и когато пораснат - 25лв.

- Нагревателче - 2лв. /изчислява се колко вода ще подгрява и се подбира мощността на нагревателя спрямо обема вода/

- Термометър - 2 лв. и нещо.

- Помпа, филтрираща, с въздух, без въздух и каквато и да е - 14, 15, 16лв.

- Кепче за събиране на останките от храна (за да не се задръства прекалено бързо помпичката) - 2.40лв.




... изрязах слънчоглед в лицето си...



Тема Re: Малко помощ за едни костенурки?нови [re: dodo_dodo]  
Авторmery (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 08:05



mnogo mi e 4udno.... na kostenur4etata prez no6ta trqbva li im lampa?



Тема Re: Малко помощ за едни костенурки?нови [re: Бeзcъннa]  
АвторPaл (Нерегистриран)
Публикувано26.06.06 09:18



И аз имам такива. Купи си книга за тях. Информацията е много. Трябва да могат да плуват, но и "островче", където да излизат. Водата се сменя като се замърси, зависи колко е. Те обичат да им е широко. Големи ловци са. Вземи си няколко гупи за фитнес! Ще им вдигнеш тонуса.

Можеш да им даваш парченца хляб, ябълки, мухи, нетлъсто месо, но да са на парченца. Махай излишната храна за да не се замърсява водата. Може да им сложиш плаващи водорасли, обичат да ги ядат - питай допълнително в магазина. Обичат да са на открито - шарената сянка е идеалният вариант.



Тема Re: Малко помощ за едни костенурки?нови [re: Бeзcъннa]  
Автор tihin (seeleend)
Публикувано29.06.06 09:43



безценен линк за гледане на костенурки
http://www.turtlecare.net/index.htm




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.