Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 16.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Малко помощ за едни костенурки?нови [re: irina]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано04.10.03 11:18



Помислих си, че така и така вече станах гледач на костенурки:-)), мога да отгледам и твоята. Обаче от една страна (това тук една приятелка ми спомена) - има шансове голямата да гони да яде бебетата, а от друга - тя пак ще си е самотна, защото е голяма, а те са малки. На две отделни места да ги сложа... тъкмо още се чудя кое ъгълче да им заформя на тези. Дали двете поколения ще се сместят заедно? Чудя се малко. Щях да възроптая как така ще лишаваш детето, но щом е казал, че няма да се сърди, ако се случи да чуя някой да иска костенурчица, ще ти кажа. Най-много да я пратиш с някой самолет на Палмира (справка - по-горе:-))

- - - -
Нищо, направено от сърце, не е излишно.



Тема Re: Малко помощ за едни костенурки?нови [re: Бeзcъннa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано04.10.03 11:20



Ние имаме обикновена, взета от гората. Според мен вижда и чува прекрасно, а и обонянието й е добре развито. Съдя по това че безпогрешно се ориентира из къщи.



Тема Re: Малко помощ за едни костенурки?нови [re: kakata]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано04.10.03 11:25



Може пък да има разлика между сухоземните и водните, м? Тия при нас с намирането на храната ги няма никакви, но по прояви на разум са номер едно. Първо опитваха да бягат като ги пипна, сега ме гледат и опъват вратлета. Пък как си накланят главите като им говориш! А-ха да кажат нещо!

- - - -
Нищо, направено от сърце, не е излишно.



Тема Re: Малко помощ за едни костенурки?нови [re: Бeзcъннa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано04.10.03 11:33



Да, гледа много съсредоточено като му говориш. Обича да е в компания и като ни чуе гласовете започва да блъска по вратата с корубата докато не го пуснеш. Отваря гардероби и шкафове и наднича, като даже се изправя на задните крака и после дълго-дълго гледа вътре.
Много е претенциозен, сега от менюто - парче домат, керевиз и грозде избра последното. Голям фен е на цветята ни, особено обича марантата, която посе замислено.



Тема Re: Малко помощ за едни костенурки?нови [re: Бeзcъннa]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано04.10.03 16:42



Според мен както всяко животинче, така и водната костенурка си носи съответният риск от зарази. Но смятам, че ако се спазва нужната хигиена и след всяко пипане на костенурчето детето си мие хубаво ръцете със вода и сапун, няма опастност. Да не я целува също така. Аз съм мила през определени периоди от време терариума със белина защото той зеленясва. Изплаквах го много добре, така че костенурките никога не са били поставяни в опастност. Пердетата доколкото знам не се получават от бактерии, а от липсата на достатъчно светлина и топлина.
Но виж като забременях реших, че е по-добре от гледна точка на безопастността да не са в къщи. Тогава раздадох по приятели и роднини цялата си менажерия - кокера, двете костенурки, жакото и корелата.
Така, че ти прецени. Отвори и тези линкове, току що ги изрових и предполагам, че ще са ти от полза.





Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Малко помощ за едни костенурки?нови [re: Бeзcъннa]  
Автор _witch_ (magic)
Публикувано05.10.03 00:39



здрасти и от мен! А как обичат кашкавал ако знаеш - нашите се биеха за него - едно парченце го захапваха от срещуположни страни и си посягаха със предните лапички за да се бутат Но и той, както вече си забелязала допринася за по-бързото разваляне на водата Аз има слагах престояла вода, от тубата за цветята и също им миех корубите. Не знам до колко е вярно, че ако няма пространство не порастват - но с моите беше така - държах ги натясно и почти не порастанаха, с което не се гордея особено, но нямаше начин. Това, че има къде да се покатерват на сушинка е хубаво за тях - те обичат да протягат шии на високо и да надничат любопитно



Тема Re: Малко помощ за едни костенурки?нови [re: Бeзcъннa]  
АвторБeбa (Нерегистриран)
Публикувано05.10.03 11:04



Не съм имала такива костенурки, обаче четох в едно списание за домашни любимци, че почти не трябва да ядат за да останат дребни. Така били по-красиви и се гледали по-лесно. Малко жестоко, но... декоративно



Тема Re: Малко помощ за едни костенурки?нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано05.10.03 21:11



Напиши Red Eared Slider в Google и намери сериозна информация с всички обяснения за биологията, храната , аквариума и различните болести...има много!
Аз ти препоръчвам сурово месо, може и пресен черен дроб - в него има вит А. Ако не - дай им витамин А по 1 капка веднъж месечно - може и в носа, ако не си отворят устата. Много обичат салати и листа от глухарчета, но трябва да ги оставиш няколко дни в аквариума, защото ги ядат насаме...

Правилото е че първите 1-2 седмици сле дпреместването в нов аквариум - избягват да се хранят...Трябва да изчакаш. Но сушената храна не е полезна за тух - ползвай я временно. най-лесно се замества с бяло пилешко месо / варено или сурово/ или разни рачешки, рибени и мидени деликатеси в малко количество - може и замразени, защото естесвено няма как да ги намериш пресни. Само леко им ги затопли преди това. Задължително е да стоят на сухо поне 2-3 часа на ден - затова им трябва островче , с лампа - иначе няма да излязат навър, особено сега - вече е есен. Ако не излизат да се изсушават може да загние черупката им, оасобено ако са малки, и тя е още мека.
Ако не си купила от специалните калциеви таблети или пелети за аквариум, може да им даваш и обикновен бял тебешир - за да изградят черупка , но по няколко трошички на ден.
Водата я сменям като стане опалесцентна, което с помпа става за около седмица.Успех!

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Малко помощ за едни костенурки?нови [re: dodo_dodo]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано06.10.03 11:01



Оооооо, много благодаря за линковете! Как опитът е различен от предписанията обачеееее... Ще гледам да оживеят гадинките при всички положения.

- - - -
... изрязах слънчоглед в лицето си...



Тема Re: Малко помощ за едни костенурки?нови [re: _witch_]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано06.10.03 11:02



Я!:-)) Ето, ще видим дали обичат и кашкавал. Благодаря.

- - - -
... изрязах слънчоглед в лицето си...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.