Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:01 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Бой в детската градина  
Автор edna_mama ()
Публикувано12.06.03 15:27



Ситуацията: Едно дете нарича друго "копеле" (децата са втора група - 5 годишни). Децата, свидетели на случката докладват на госпожата (клюкаренето е истински кошмар, но не това е темата сега). Как мислите постъпва госпожата? Кара се? Наказва? Нищо подобно! Бие два шамара на провиненото дете, след което му удря главата в стената! Резултатът е насинено чело на детето (да да стане ясно каква е била силата на удара). Какво прави госпожата тогава? По време на обедната почивка слага мокра кърпа на отока, което не помага и детето е прибрано от баща си с насинено чело и то до степен, че родителите без проблем вадят медицинско. Пострадалото дете не е моето, но дъщеря ми е била толкова впечатлена, че това беше първото, което ни разказа след като я взехме от градина. Незная как в крайна сметка ще постъпят родителите на това дете (познавам ги отдавна, много интелигентни хора), но ние със съпругът ми сме потресени. Потресени са и родителите на другите деца от групата. А аз съм си направо ужасена! Минаха 10 дни, и няма ден, в който да не мисля за това. Интересно ми е какво бихте направили вие, ако бяхте на мястото на родителите на битото дете?



Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
АвторRODlTEL (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 15:35



VSICHKO VAZMOJNO ZA DA BADE UVOLNENA OT RABOTA!!!!!!!!! ILI NAI MALKOTO ANTI REKLAMA NA GRADINATA I NA VAPROSNATA YCHITELKA V MEDIITE , BEZ NIKAKVA ANONIMNOST ...............



Тема Re: Ще я съдянови [re: RODlTEL]  
Автор lenny (тъжна)
Публикувано12.06.03 15:37



няма друга оправия - и да се оплакваш никой не те чува. Само така ще влязат в пътя - като осъдиш една две такива "госпожи" и "лелички". Същото важи и за някои особено "кадърни" и "отзивчиви" доктори. Докато не се почне отнякъде - няма да има край



Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано12.06.03 16:02



Учителката е за прокурор, отделно трябва да се информира инспектората.
Представете си, че е мръднала , а това предположение въобще не е абсурдно, щом удря дете в стената.



Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
Автор kopche (добро)
Публикувано12.06.03 16:22



Ох, аз не знам -само като си го представя и се разтрепервам и не знам, ама знам мъжа ми на какво е способен за нещо такова. За детето. Та по-скоро не знам него как ще озаптявам.



Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
Автор Mиa (дразнител)
Публикувано12.06.03 20:40



Аз бих повдигнала обвинение срещу госпожата.

Само две неща се безкрайни: Вселената и човешката глупост.


Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано12.06.03 21:30



neznam, no naposledyk tezi poboishta ot sluzhitelite na gradinite zapochvat da me plashat, a stavat i vse po chesto qvlenie, veche izpitvam uzhas pred misylta che shte dojde denq v kojto i az shte trqbwa da dam deteto si na gradina (tojs sega e bebe), no tezhko mu i gorko nakogoto posmee da mu naprawi neshto, zashtoto myzha mi e mnogo izbuhliv i neshto kato go qdosa edvam go udyrzham da ne napravi nqkoq glupost.

Makar che az lichno shte vdigna lud skandal na syotvetnata gyska, shte q osydq i shte naprawq vsicko vyzmozhno poveche da ne si nameri rabota dazhe i kato chistachka....



Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
Автор ивaнa (майче-зайче)
Публикувано12.06.03 22:03



това е напълно недопустимо. бих преместила детето на първо време в друга група, а след това и в друга детска градина. бих потърсила отговорност на учителката и директорката. те са там, за да гарантират на първо място живота и здравето на децата, а не да ги увреждат!!!



Тема Съгласен с всички, но...нови [re: edna_mama]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 09:50



Да! Боят е нещо за което няма оправдание, особено над дете!!! За това подкрепям всички които казвате, че нещата са за съда, инспектората или някоя друга инстанция, компетентна да наложи наказание. Писанието ми обаче е за друго. Вие замисляли ли сте се какъв ще е възпитателният ефект за детето. То трябва да бъде държано на страни. В такава ситуация родителите и всички възрастни трябва да опазят пълна тайна предприетите мерки с/у "учителката". Знам че думите ми ще предизвикат негативна реакция у вас, но трябва да си запази авторитета на учителската институция!!! В противен случай, децата винаги ще оправдават собственото си нежелание да си свършат работата с учители преподаватели и т. н.



Тема Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: edna_mama]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано13.06.03 11:39



Незнам как да го коментрам! Това е поредния случай на насилие, който чувам и определено Еличка няма да стъпи нито в ясла, нито в детска градина!
Преди месец на моя близка приятелка лелка и мед сестрата в яслата бяха пребили детето (влачилии го дори по земята), в резултат на което две годишния Васко освен, че е ожулен и насинен (също му извадиха без проблеми медецинско) е и много стресиран! Причината е още по-страшна - не дал да му сменят памперса. Другото ужасяващо в ситуацията е, че лелката и сестрата са наказани с мъмрене??? а родителите са помолени да "раздуват" случая от най-отговорния човек в яслата - директорката??? Обяснението на лелката и сестрата е, че "НЕ ИМ ИЗДЪРЖАЛИ НЕРВИТЕ". А Васко е съвсем нормално две годшно дете, нито много палаво, нито пък разглезено и едва ли ги е изкарал от нерви!!!!
Е кажете ми може ли това да се случва 2003 година и то в град Варна, в ясла с претенции за елитна???

И може ли това да се случи в частна ясла/градина, където таксите са значително по-високи?
Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена

Редактирано от Virgo на 13.06.03 15:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.