Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: а родителите?нови [re: kakata]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано15.06.03 23:24



а да ти прави впечатления НЕУМЕСТНИЯ въпрос на Shanya?



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: Virgo]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано15.06.03 23:30



тезата, която защитавам, е че не може да се правят общи заключения, че във всички детски градини ненормални учителки пребиват децата. Ако някой е решил за себе си, че няма да си дава детето в такова място, е смешно да използва тези доводи като основна подкрепа. Защото това е изключение, а не правило. И не оправдавам нито въпросната полудяла жена, нито някаква директорка, съчувствам и на родителите и на детето, което е пострадало.
И, да, аз мога с чиста съвест да заява, не ме е страх детето ми да ходи на детска градина там където съм го записала, всеки ден контактувам с неговите учителки, синът ми може да говори от много рано, така че всичко си казва за това, което се е случило през деня и съм абсолютно спокойна за отношението към него и останалите деца в групата му. С никой не се заяждам, не виждам къде откриваш заядлив тон в репликите ми, но както и да е.... въпрос на стил на четене



Тема Re: а родителите?нови [re: ellion]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано16.06.03 03:32



за мен това е също форма на насилие - така че си е съвсем в тон с темата. Пък и се обсъждат надълго и нашироко както гледам детските обществени заведения - и това също не е никак маловажен проблем.
Защо трябва да страда моето дете от егоизма и несъобразителността (дори и несъзнателна) на другите родители, които без капчица срам си водят болното дете при другите? Дори и да е полезно да се изкарат тези болести в детска възраст това си е стрес и за мен и за моето дете!
Аз никога не бих завела дори и при съмнение за болест мое дете да си играе с други деца, нито пък бих приела деца вкъщи!
Така че моля ви за повече толератност!



Тема Re: а родителите?нови [re: Бoнитa]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано16.06.03 03:50



какво общо има другия клуб с темата за детската градина и за неприятните неща, които биха могли да се случат там на наследника ти като побой от учителката или да се натръшка болен от съзнателно пуснато болно дете?
Извинявай, мила, но ти намесваш разни други дискусии? Както гледам с нищо не си допринесла и за тази - освен опита си да се заяждаш. Да ама няма да стане - повече няма да ти отговарям - аз си имам принцип да не отговарям на нерегнати, защото много се размножихте
Хайде бъди здрава!



Тема Off-topic, не за насилиетонови [re: Shanya]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано16.06.03 09:35



съвсем чистосърдечно, не те съветвам да се стресираш толкова, в разни състояния стресът може да е отключващ фактор и за по-страшни неща от това, което наблюдаваме от няколко месеца
но хайде и по въпроса ти - КАКВО бихте постъпили с такива родители?
1. За родители, чиито деца не са болни, но са заведени на детска градина - да се линчуват!
2. За родители, които са проявили несъзнателна несъобразителност и все още нямат тапия за екстрасенс та да предвидят има ли заболяване, какво е то и как ще се развие в следващата седмица - да се уведоми НСБОП и да се изпратят отряди за бързо реагиране!
3. За родителите на децата, които първи са внесли епидемията от шарка, вирус или каквото там друго в общественото детско заведение - след щателно разследване кои са те, включително с използването на специални разузнавателни средства - да се организира лагер от типа ГУЛАГ, да поседят малко там и те да пипнат шарка, ако не са си я изкарали навремето в детската градина!
Колкото до тези, които съзнателно проявяват егоизъм и несъобразителност - на тях ще им измислим някакво по-леко наказание, щото и без това не са обект на това, което всъщност искаш да попиташ



Тема Re: Off-topic, не за насилиетонови [re: ellion]  
Автор Пaлмиpa (много отегчена)
Публикувано16.06.03 10:15



въобще предлагам всички родители имащи неблагоразумието да дават децата си в детска градина, да бъдат дадени на прокурор, а после пратени в ГУЛАГ, за наказание.
няма как - опаСни са за обществото.


Не допускайте магаретата да ви четат конско.


Тема Re: а родителите?нови [re: ellion]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано16.06.03 10:53



Елион, Елион..........
"Додо-то" просто е изказало учудването си, че има родители, които абсолютно егоистично пускат болните си деца на градина без да им пука за другите....
Разбирам, че това учудване е непонятно за теб, не би могло да бъде и другояче, но недоумявам защо си мислиш, че и други хора няма да се възмутят?
Недоумявам и защо намесваш моето име тук, в тази дискусия и по тази тема по която досега не съм вземала отношение...Или може би ти е трудно да изневериш на интригантската си природа

Не аз те разнасям из клубовете, а сама си се разнасяш!

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: Virgo]  
Автор kopche (добро)
Публикувано16.06.03 11:57



В отговор на:

Копче, никой не иска детето му да бъде тормозено, особено в яслата/градината.




А аз къде в постинга ми прочете обратното?! Или понеже не съм го написала в прав текст веднага се счита, че аз съм мазохист?!

В отговор на:

и изиграха решаваща роля във формирането му като добро дете"


–извинявай ама каква се явява тогава твоята роля като родител?!- инкубатор или какво ?! Ама защо вечно трябва да смятаме, че вечно някой ни е длъжен, че друг е отговорен за възпитанието на нашите деца?!
И значи ли това, че ако детето ми е зле възпитано и пр. от този дух лесно ще си намеря виновен. А не съм ли аз тази, която трябва да възпитава собственото ми дете? ДГ -е забавачница, стихотворения, песнички, трала-ла, трала-ла..
Ама възитанието на детето ми, не поверявам дори и на майка си и баща си. Така, че всеки има различни очаквания от ДГ, явно.
Алтернативи, който има и иска- нека ползва. Аз за себе си съм намерила решение. Добро, лошо, нямам голям избор.




Тема Re: а родителите?нови [re: dodo_dodo]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано16.06.03 12:34



офф, и тук ли ще лаеш по мен
просто не си мисли, че ако можеш да навържеш няколко изречения с повече от петбуквени думи вътре, си казала нещо кой знае колко умно, за което доказателство е и колко често НЕдоУМяваш по различни въпроси
намери си други жертви, с мен няма да ти мине номера, ясна си ми като червена луна
и за последен път ти пояснявам, че детето ми НЕ е болно, което явно е трън в очите ти, не можеш да се кефиш явно когато другите са щастливи и доволни
аре, че ми става досадно вече



Тема Re: а родителите?нови [re: ellion]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 13:39



Благодаря ти за защитата.
Не ми бе лесно, когато моето дете се разболя от варицела. Знаехме, че е контактна, но лекарката каза, че контактните не се спират от ясла, не е сигурно, че ще се разболеят. За всеки случай обаче я пратихме за един месец при бабите. Беше ни мъчно, а тя тогава не се разболя. Зарази се от друго дете след около 2 месеца. Но този път бях по-спокойна, а и лекарката повтори, че контактността не е основателна причина за спирането й от ясла. Така че не ми се искаше да се разделяме с детето, а и тя е голяма и си искаше вкъщи и този път на "риск" си ходеше на ясли. Оглеждах я всяка сутрин щателно и тя самата търсеше пъпки. Но втория път варицелата си изби, в петък следобяд. И така заразихме яслата. После - след края на карантината на яслата- друго дете донесе варицела и сега пак заведението е под карантина, но този път не от нашата "варицела". Все още се чувствам виновна. Но и не бих обвинявала. С факта, че съм приела детето ми да ходи на ясли, аз негласно съм приела болестите на другите деца. Разбира се, не съм съгласна там те да се водят болни, но за варицелата конкретно никой не може да каже кога ще избие, а и никой не дава болнични преди да се прояви.
Доскоро непрекъснато се борихме с бактерии, които поемаше от останалите сополиви деца - имаме слаби сливици. Всяко изследване на секрет от нос и гърло ми е струвало 30 лв. към частна лаборатория и отделно, ако е необходимо закупуване и на антибиотик. Но никога не съм си позволявала да укорявам, когото и да е.
Благодаря ти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.