Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:56 06.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Бой в детската градина  
Автор edna_mama ()
Публикувано12.06.03 15:27



Ситуацията: Едно дете нарича друго "копеле" (децата са втора група - 5 годишни). Децата, свидетели на случката докладват на госпожата (клюкаренето е истински кошмар, но не това е темата сега). Как мислите постъпва госпожата? Кара се? Наказва? Нищо подобно! Бие два шамара на провиненото дете, след което му удря главата в стената! Резултатът е насинено чело на детето (да да стане ясно каква е била силата на удара). Какво прави госпожата тогава? По време на обедната почивка слага мокра кърпа на отока, което не помага и детето е прибрано от баща си с насинено чело и то до степен, че родителите без проблем вадят медицинско. Пострадалото дете не е моето, но дъщеря ми е била толкова впечатлена, че това беше първото, което ни разказа след като я взехме от градина. Незная как в крайна сметка ще постъпят родителите на това дете (познавам ги отдавна, много интелигентни хора), но ние със съпругът ми сме потресени. Потресени са и родителите на другите деца от групата. А аз съм си направо ужасена! Минаха 10 дни, и няма ден, в който да не мисля за това. Интересно ми е какво бихте направили вие, ако бяхте на мястото на родителите на битото дете?



Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
АвторRODlTEL (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 15:35



VSICHKO VAZMOJNO ZA DA BADE UVOLNENA OT RABOTA!!!!!!!!! ILI NAI MALKOTO ANTI REKLAMA NA GRADINATA I NA VAPROSNATA YCHITELKA V MEDIITE , BEZ NIKAKVA ANONIMNOST ...............



Тема Re: Ще я съдянови [re: RODlTEL]  
Автор lenny (тъжна)
Публикувано12.06.03 15:37



няма друга оправия - и да се оплакваш никой не те чува. Само така ще влязат в пътя - като осъдиш една две такива "госпожи" и "лелички". Същото важи и за някои особено "кадърни" и "отзивчиви" доктори. Докато не се почне отнякъде - няма да има край



Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано12.06.03 16:02



Учителката е за прокурор, отделно трябва да се информира инспектората.
Представете си, че е мръднала , а това предположение въобще не е абсурдно, щом удря дете в стената.



Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
Автор kopche (добро)
Публикувано12.06.03 16:22



Ох, аз не знам -само като си го представя и се разтрепервам и не знам, ама знам мъжа ми на какво е способен за нещо такова. За детето. Та по-скоро не знам него как ще озаптявам.



Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
Автор Mиa (дразнител)
Публикувано12.06.03 20:40



Аз бих повдигнала обвинение срещу госпожата.

Само две неща се безкрайни: Вселената и човешката глупост.


Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано12.06.03 21:30



neznam, no naposledyk tezi poboishta ot sluzhitelite na gradinite zapochvat da me plashat, a stavat i vse po chesto qvlenie, veche izpitvam uzhas pred misylta che shte dojde denq v kojto i az shte trqbwa da dam deteto si na gradina (tojs sega e bebe), no tezhko mu i gorko nakogoto posmee da mu naprawi neshto, zashtoto myzha mi e mnogo izbuhliv i neshto kato go qdosa edvam go udyrzham da ne napravi nqkoq glupost.

Makar che az lichno shte vdigna lud skandal na syotvetnata gyska, shte q osydq i shte naprawq vsicko vyzmozhno poveche da ne si nameri rabota dazhe i kato chistachka....



Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
Автор ивaнa (майче-зайче)
Публикувано12.06.03 22:03



това е напълно недопустимо. бих преместила детето на първо време в друга група, а след това и в друга детска градина. бих потърсила отговорност на учителката и директорката. те са там, за да гарантират на първо място живота и здравето на децата, а не да ги увреждат!!!



Тема Съгласен с всички, но...нови [re: edna_mama]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.03 09:50



Да! Боят е нещо за което няма оправдание, особено над дете!!! За това подкрепям всички които казвате, че нещата са за съда, инспектората или някоя друга инстанция, компетентна да наложи наказание. Писанието ми обаче е за друго. Вие замисляли ли сте се какъв ще е възпитателният ефект за детето. То трябва да бъде държано на страни. В такава ситуация родителите и всички възрастни трябва да опазят пълна тайна предприетите мерки с/у "учителката". Знам че думите ми ще предизвикат негативна реакция у вас, но трябва да си запази авторитета на учителската институция!!! В противен случай, децата винаги ще оправдават собственото си нежелание да си свършат работата с учители преподаватели и т. н.



Тема Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: edna_mama]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано13.06.03 11:39



Незнам как да го коментрам! Това е поредния случай на насилие, който чувам и определено Еличка няма да стъпи нито в ясла, нито в детска градина!
Преди месец на моя близка приятелка лелка и мед сестрата в яслата бяха пребили детето (влачилии го дори по земята), в резултат на което две годишния Васко освен, че е ожулен и насинен (също му извадиха без проблеми медецинско) е и много стресиран! Причината е още по-страшна - не дал да му сменят памперса. Другото ужасяващо в ситуацията е, че лелката и сестрата са наказани с мъмрене??? а родителите са помолени да "раздуват" случая от най-отговорния човек в яслата - директорката??? Обяснението на лелката и сестрата е, че "НЕ ИМ ИЗДЪРЖАЛИ НЕРВИТЕ". А Васко е съвсем нормално две годшно дете, нито много палаво, нито пък разглезено и едва ли ги е изкарал от нерви!!!!
Е кажете ми може ли това да се случва 2003 година и то в град Варна, в ясла с претенции за елитна???

И може ли това да се случи в частна ясла/градина, където таксите са значително по-високи?
Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена

Редактирано от Virgo на 13.06.03 15:07.



Тема Re: Koeto me kara da se zamislqнови [re: edna_mama]  
Автор angua ()
Публикувано13.06.03 14:26



ne mojem li, nie roditelite, da izwojuwame po nqkakuw na4in ustanowqwane na kontrol w tezi zawedeniq, za da mogat da se izbegnat takiwa slu4ai , a ne da gi sudim sled kato belqta za deteto we4e e nepoprawima

ne sum jurist i ne sum naqsno s wuzmojnostite w BG, na koito mojem da se oprem za da postignem takowa ne6to

no ako nqkoi ima ideq moje li i kak moje da stane ustanowqwaneto na kontrol wyrhu ejednewnite deistwiq na leli, gospoji , ta dori i direktorki i pro4ie, 6te sum mnogo blagodarna da q spodeli

ako znam 4e ima 6ans da se postigne bih se borila sus zubi i nokti za towa , za6toto mi e pisnalo, ostawqiki decata si w tezi zawedeniq, po cql den da mislq kakwo lo6o moje da im se slu4i i kak da gi predpazq, wmesto da si wur6a rabotata, kakto se polaga

za6toto slu4i li se i da gi sudi6 i da ne gi sudi6 - za deteto e wse taq - trawmata e nanesena

a 6to se otnasq do zapazwane awtoriteta na u4itelstwoto - u4itelite si go ru6at sami
i po-dqwolite oprawdaniqta s niskite zaplata - da hodqt na ringa wmesto da maltretirat newrustni deca

bih mogla da dam mnogo necenzurni komentari po slu4aq...

...create your own rainbows...


Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: Virgo]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано13.06.03 15:49



аз съм на същото мнение, може да няма какво да ям и да нямам пари да си купя една нова дреха или каквото и да било за мен, но ще се опитаме с мъжа ми да осигурим всичко за него и няма да го пускам в подобно заведение.... аз съм потресена



Тема Re: Koeto me kara da se zamislqнови [re: angua]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано13.06.03 15:51



с нецензурните коментари и аз съм подготвена, но няма да помогнат за съжаление



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: Bezhy]  
Автор kopche (добро)
Публикувано13.06.03 16:23



Бежи, Бежи, след две години се върни да видиш какво си написала.



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: kopche]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано13.06.03 16:52



az i sega vizhdam, mislq po wyprosa da si byda wkyshti pone do 2-3 godishna wyzrast na marti i ponezhe rabotata mi e takawa che ima wariant, shte nastoqwam, taka che ne si misli che sym pisala prazni prikazki



Тема Казах ти-нови [re: Bezhy]  
Автор kopche (добро)
Публикувано13.06.03 17:08



ще видим. След две години. Дано не по рано.
Аз мислех, предполагах, а то -представи си. Нали го знаеш това.
Голям залък хапни...... И това си го знаеш.

Не се заяждам с теб. Живота е така устроен, че не ние му заповядваме, а той на нас, обикновено.

Само като си помисля, че съм говорила същите неща и аз преди 3 години.....




Тема Re: Казах ти-нови [re: kopche]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано13.06.03 20:50



vizh vyobshte ne sdi mislq che se zaqzhdash, daleche sym ot tazi misyl, znam che vinagi mozhe da stane absoliutno protiwopo;ozhno na towa koeto sym planirala, vyobshte ne se zabluzhdavam, no vse pak se nadqwam da imam shans :)



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: Bezhy]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано13.06.03 21:51



ее, това е малко пресилено - от изключение да се правят глобални изводи
не в такива "заведения" малтретират децата, проблемът е в човешкия фактор. Ако утре въпросната лелка е просто минувачка по улицата или в парка и ти опердаши детето без (или със) причина, какво - няма вече да излизате навън въобще ли?



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: ellion]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано13.06.03 22:32



ne - tq nqma da izliza navyn vyobshte



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: Virgo]  
Автор Дyxчe (отлетяло)
Публикувано13.06.03 23:25



венага ще и насмета една призовка пред съда.... без да се замислям....
и иска за обезщетение от държавата и детската градина....
+ иск за преглед от психолог, за да се докаже годна ли е или не да работи с малки деца
ако се докаже не - отнемане на правата за работа в детски заведения....
+ репортж по телевизията.... с пълни подробности

крайни постъпки, но често за необходими....

Редактирано от Дyxчe на 13.06.03 23:28.



Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
Автор HAMELEONA (хамелеон)
Публикувано14.06.03 01:04



Само искам да ви кажа че са ви пуснали за кой ли път в Топ постингите

Глупостта е също толкова безграни4на,колкото и мъдростта


Тема Re: Лошото е, ченови [re: Дyxчe]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано14.06.03 06:36



се съмнявам тези мерки да бъдат предприети бързо и да има желания ефект. Преди около 3 месеца имаше един случай, който направо ме побърка и породи у мен ужасен страх от яслите, макар и да разбирам, че това (надявам се!) да е просто частен случай. Става въпрос за една майка студентка, която си оставяла детенцето на около годинка за по половин ден в една ясла. И един ден, когато решила да отиде малко по-рано заварила детенцето й увито в жилетки и завързано като с усмирителна риза, право, за решетките на легълцето, посиняло от плач. Когато го завели на лекар се оказало, че има и натъртвания от бой, и му били разкървени устничките, защото не искало да се храни и те го тъпчели насила!!! А през това време персонала се бил затворил в една стаичка по някакъв повод и много много не се впечатлил и от майката. Аз лично прочетох това в един неделен Труд и, вярвайте ми, разплаках се като малко дете! Последствия и до сега доколкото разбрах няма, лелките са наказани с мъмрене, а молбата до съда още не е разгледана.


Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!


Тема Re: Лошото е, ченови [re: babaToHka]  
Автор Дyxчe (отлетяло)
Публикувано14.06.03 08:33



по повод на насилието върху малките деца, наскоро даваха един репортаж по ТВ. Ставаше въпрос за работещи майки с малки деца и жани, които им гледат децата в къщи. Възраст на децата до 1год. (Щото в таз Европейска държава, дето съм аз няма привилегията отпуска по майчинство до 3 год., а само 3 месеца. Странно, но факт). Та, тези майки, забелязват, че бебетата плачат много, странни са... Започват да се чудят какво става. И тъй като са невинни бебешки душички, не могат да си кажат болката, реагират по странен начин и дават сигнал, че нещо нередно става. Въпросните майки, отиват при различни частни дедективи, споделят опасенията си. Решено е, в къщите им да се поставят скрити камери. И когато двамата родители отсъстват, камерката съвестно записва какво става, в продължение на няколко дена, докато се събере необходимия веществен материал. И показаха няколко кадри - бях потресена. онемях, втрещих се, разплаках се .... просто нямам думи да се изкажа как се чувствах
и най-интересното бе, че повето детегледачки, бяха наети от някаква фирма, която се занимава с този род дейности. Фирма със разните му там разрешителни и де да знам какви още тапии. Веднага се образува следствие и в момента въпросната фирма се съди + въпросните лелички....
Много тъжен факт, че има такива личности. Не сбърках, те не са личности, а животни. Каквито и оправдания да поднесат, аз лично в никакъв случай не бих ги приела. По принцип съм толерантна личност, за такъв тип хора гласувам за смъртна присъда с две ръце.
абе прилагане на Крумовото правосъдие и това си е.



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: ellion]  
Автор Дyxчe (отлетяло)
Публикувано14.06.03 08:44



"Ако утре въпросната лелка е просто минувачка по улицата или в парка и ти опердаши детето без (или със) причина, какво - няма вече да излизате навън въобще ли?
"
как така ще го опердаши?!?!? Нещо не разбрах.
Ако има причина или не и го опердаши пред мен - е тогава ТЯ няма да излиза навън на улицата. В крайна сметка аз съм тази която ще го опердаши. И вярвай ми, винаги си е хапвал заслужения шамар/и и наказания.
Взима се подвнимание човешкият фактор, НО ТОВА НЕ Е ИЗВИНИНИЕ!!!!. То и би останалите крайни криминални изяви (убийства и т.н. се взима подвнимание човешкият фактор под формата на психологически тестове и експетизи), ама решенията са за многогодишна екскурзия на топло, зад решетките.
Не с еправят глобални заключения. Просто се коментират КОНКРЕТНИ СЛУЧАИ, за които се споделят КОНКРЕТНИТЕ МЕРКИ, които всеки от нас би предприел.



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: Дyxчe]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано14.06.03 10:18



естествено, че лелката ще си понесе каквото е заслужила, че даже и повече
идеята е, че не мястото, където се е случило, е определящо
и заради това, че някаква изкукала жена го е посегнала на дете не могат да се правят изводите, че детските градини са някакви зверилища, където си оставяме децата едва ли не на заколение



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: ellion]  
Автор Дyxчe (отлетяло)
Публикувано14.06.03 10:41



естествено, че не. И моят е бил в детска градина. Просто се коментира тъжния факт, че съществуват такива хора и работят с деца.



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: ellion]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано14.06.03 13:42



Елион, примера ти с парка е абсолютно неадекватен, защото в парка не може някой току така да ти удря детето и определено нещата ще са под мой контрол респ на човека, който е с детето ми в парка! И ако някой се нахвърли току така над детето ми независимо с или без причина както си върви (твоя пример) определено ще повикам полиция.
Тук става въпрос за два случая, в които родителите си оставят на доверено гледане децата в специализирано заведение за целта. Предполага се, че именно там са педагози и дори могат по-добре да се справят от родителите в някои ситуации. И в един момент се оказва, че има случаи на извратена представа за възпитание!
Незнам как би се почувствала, ако набият детето ти и то авторитетна личност като учителката и въобще не ти го пожелавам, но не мислиш ли че това може да доведе до трайни вреди в психиката на едно малко човече, което гради ценностна система?
И защо пък да си мълчим за такива случаи? От това, което си написала ти сякаш подкрепяш директорката (какво толкова се е случило и това може да се случи и другаде???) или просто се заяждаш в духа на един друг клуб? Защото мястото наистина има голямо значение - едно е някой неспециалист да се намеси с варварски средства, съвсем друго е да го направи педагог или негов помощник, чиято РАБОТА е отглеждане и възпитание на децата!
Защото, ако се беше случило недай боже с твоето дете, с близко дете или просто с някое от децата в заведението, където отглеждаш своето дете едва ли щеше да реагираш така. Опитвам се да приема, че си го написала просто за да доразвиеш една теза, за правото на бой в отглеждането на децата от педагози, върху което също може да се разсъждава, но едва ли ще имаш много привърженици или пък греша?

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема И тук май му е мястото да попитам?нови [re: Дyxчe]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано14.06.03 13:48



Как да сме спокойни когато сме на работа и сме поверили децата си в "сигурни" ръце???

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: Бой в детската градинанови [re: HAMELEONA]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано14.06.03 13:55



Е и?
Според теб това не е ли тема за коментиране или може би ти се струва смешна???

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: kopche]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано14.06.03 14:20



Копче, никой не иска детето му да бъде тормозено, особено в яслата/градината.
Въпроса по-скоро е как да предпазим детето си от този вид насилие, защото често по-малките деца не могат да разкажат какво се случва, когато мама го остави в яслата
И може би майки с някакъв опит (дори и да ни препоръчат някоя ясла/градина) биха могли да ни върнат увереността, защото дотук никой не написа
"това са частни случаи и аз лично съм много доволна от Н-та ясла/градина в град Х, където г-жа Едикоя си и г-жа Едикоя си приеха детето ми като свое и изиграха решаваща роля във формирането му като добро дете" или нещо подобно
Все пак имаме бебета и не е далеч момента (ти го определи приблизително две години), когато нашите деца ще бъдат оставени на грижите точно на тези лица и е добре да сме по-наблюдателни и ако може всички по някакъв начин да се обединим срещу подобен род насилие и колкото си може по-малко да са случаите... (по-долу баба Тонка е написала и за статията в "Труд" и честно казано като я прочетох и аз бях потресена!) А дотогава не ни остава нищо друго освен да търсим алтернативни начини на отглеждане на децата ни с оглед тяхната безопасност или може би греша?

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: Koeto me kara da se zamislqнови [re: angua]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано14.06.03 14:34



Трябва да се сигнализира съответния отдел в общината. За мястото на тази учителка чакат още десет жени, въобще не е проблем да се подмени некачествения персонал. От учебните заведения ежегодно излизат стотици момичета с чудесна подготовка за работа с деца. Вярно е че заплатите са ниски, но се получават редовно, осигурени са, отпуските са гарантирани, имат достатъчно време и за допълнителна работа и доходи
Постъпката на учителката е съставомерно деяние, може да се пусне молба до районния прокурор. Не е сигурно дали ще се стигне до съд, но самия факт че ще има разпити в полицията е достатъчен за да имат едно наум.
Жени, които не могат да владеят нервите си и тормозят напълно беззащитни същества просто нямат място в такова заведение.



Тема Re: И тук май му е мястото да попитам?нови [re: Virgo]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано14.06.03 22:07



Аз лично мога да оставя детето си и да съм спокойна само на майка ми. Но с този начин на мислене съм за никъде, за това ще трябва да пообиколя повечко детски градини (от яслите се отказах) и с идеята, че аз имам точна преценка за хората (ха дано!) да си поверя детето и да поухажвам лелките с каквото мога. Винаги съм била против подобно поведение, но ако това е начина да запазя живо и здраво малкото си слънчице май ще трябва да направя компромис с подобни идеи.

Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!


Тема а родителите?нови [re: edna_mama]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано15.06.03 04:19



а какво бихте казали за родители, които си водят децата болни на градина/ясла. И то със съмнение за варицела?!?!!?
Какво бихте постъпили с такъв родител?



Тема А няма ли контролнови [re: Shanya]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано15.06.03 13:08



нали има и медицински лица и именно те би трябвало да настояват да се заведе детето на лекар???

Май както казва баба Тонка ща не ща ще се обръщам към бабите или жена

Има ли някой, който да има впечатление от частните ясли в бг?

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: а родителите?нови [re: Shanya]  
АвторБoнитa (Нерегистриран)
Публикувано15.06.03 13:55



Ех, Шаня! Не изневеряваш на заядливия си стил! Защо действаш само с намеци и наливаш масло в огъня, а не зададеш ребром въпроса си към майката, която визираш. Защо трябва да изместваш темата на тази дискусия и какво общо има тъпия ти въпрос с обсъжданото тук.......... Попитай Елион това, което те интересува, там, където тече съответната дискусия - в клуба на майките..... Станала си пословична из клубовете със заядливостта си. Мен ме е срам от твоето поведение, теб не те ли е срам....

П.С. И се казва: "как", а не "какво" бихте постъпили.....



Тема Re: а родителите?нови [re: Бoнитa]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано15.06.03 14:15



Извинете бонита, може да сте имали пререкания на друго място, но тук - изваден от контекста, тона ви е неуместен.



Тема Re: а родителите?нови [re: Shanya]  
АвторЯ (Нерегистриран)
Публикувано15.06.03 16:10



Bravo bihme kazali. Varicelata niama da im se razmine, taka che po-dobre da ia karat na tazi vuzrast, otkolkoto zaedno s decata si. Shto se otnasia do drugite bolesti, az bih si pogovorila spokoino s takuv roditel za vuzmojnite otricatelni posledici, osobeno shto se otnasia do tejki virusni zaboliavania.



Тема Re: а родителите?нови [re: Shanya]  
Автор Lav (val)
Публикувано15.06.03 16:15



Az moiat go vodeh s varicela na detska gradina. V Holland taka e vuzprieto. Dokolkoto razbrah tova e zashtoto detcata sa zarazni mnogo predi da se poiaviat pupkite . taka che i da go vodish i da ne go vodish, veche veroiatno e zarazilo vsichki ostanali detca.
ta ne razbiram kakuv tochno ti e problema?



Тема Re: а родителите?нови [re: Shanya]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано15.06.03 23:20



пак си влязла в шизофреничния си цикъл, честно



Тема Re: а родителите?нови [re: Бoнитa]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано15.06.03 23:23



благодаря ти
искрено казано, даже нямаше да предположа, че става дума за мен и моето дете, въпреки че трябваше да се досетя по въпроса на додо-то от другия клуб - предварително обсъдено и снесено в два клуба , толкова е нелепо въпроса да се повдига точно в тази тема



Тема Re: а родителите?нови [re: kakata]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано15.06.03 23:24



а да ти прави впечатления НЕУМЕСТНИЯ въпрос на Shanya?



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: Virgo]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано15.06.03 23:30



тезата, която защитавам, е че не може да се правят общи заключения, че във всички детски градини ненормални учителки пребиват децата. Ако някой е решил за себе си, че няма да си дава детето в такова място, е смешно да използва тези доводи като основна подкрепа. Защото това е изключение, а не правило. И не оправдавам нито въпросната полудяла жена, нито някаква директорка, съчувствам и на родителите и на детето, което е пострадало.
И, да, аз мога с чиста съвест да заява, не ме е страх детето ми да ходи на детска градина там където съм го записала, всеки ден контактувам с неговите учителки, синът ми може да говори от много рано, така че всичко си казва за това, което се е случило през деня и съм абсолютно спокойна за отношението към него и останалите деца в групата му. С никой не се заяждам, не виждам къде откриваш заядлив тон в репликите ми, но както и да е.... въпрос на стил на четене



Тема Re: а родителите?нови [re: ellion]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано16.06.03 03:32



за мен това е също форма на насилие - така че си е съвсем в тон с темата. Пък и се обсъждат надълго и нашироко както гледам детските обществени заведения - и това също не е никак маловажен проблем.
Защо трябва да страда моето дете от егоизма и несъобразителността (дори и несъзнателна) на другите родители, които без капчица срам си водят болното дете при другите? Дори и да е полезно да се изкарат тези болести в детска възраст това си е стрес и за мен и за моето дете!
Аз никога не бих завела дори и при съмнение за болест мое дете да си играе с други деца, нито пък бих приела деца вкъщи!
Така че моля ви за повече толератност!



Тема Re: а родителите?нови [re: Бoнитa]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано16.06.03 03:50



какво общо има другия клуб с темата за детската градина и за неприятните неща, които биха могли да се случат там на наследника ти като побой от учителката или да се натръшка болен от съзнателно пуснато болно дете?
Извинявай, мила, но ти намесваш разни други дискусии? Както гледам с нищо не си допринесла и за тази - освен опита си да се заяждаш. Да ама няма да стане - повече няма да ти отговарям - аз си имам принцип да не отговарям на нерегнати, защото много се размножихте
Хайде бъди здрава!



Тема Off-topic, не за насилиетонови [re: Shanya]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано16.06.03 09:35



съвсем чистосърдечно, не те съветвам да се стресираш толкова, в разни състояния стресът може да е отключващ фактор и за по-страшни неща от това, което наблюдаваме от няколко месеца
но хайде и по въпроса ти - КАКВО бихте постъпили с такива родители?
1. За родители, чиито деца не са болни, но са заведени на детска градина - да се линчуват!
2. За родители, които са проявили несъзнателна несъобразителност и все още нямат тапия за екстрасенс та да предвидят има ли заболяване, какво е то и как ще се развие в следващата седмица - да се уведоми НСБОП и да се изпратят отряди за бързо реагиране!
3. За родителите на децата, които първи са внесли епидемията от шарка, вирус или каквото там друго в общественото детско заведение - след щателно разследване кои са те, включително с използването на специални разузнавателни средства - да се организира лагер от типа ГУЛАГ, да поседят малко там и те да пипнат шарка, ако не са си я изкарали навремето в детската градина!
Колкото до тези, които съзнателно проявяват егоизъм и несъобразителност - на тях ще им измислим някакво по-леко наказание, щото и без това не са обект на това, което всъщност искаш да попиташ



Тема Re: Off-topic, не за насилиетонови [re: ellion]  
Автор Пaлмиpa (много отегчена)
Публикувано16.06.03 10:15



въобще предлагам всички родители имащи неблагоразумието да дават децата си в детска градина, да бъдат дадени на прокурор, а после пратени в ГУЛАГ, за наказание.
няма как - опаСни са за обществото.


Не допускайте магаретата да ви четат конско.


Тема Re: а родителите?нови [re: ellion]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано16.06.03 10:53



Елион, Елион..........
"Додо-то" просто е изказало учудването си, че има родители, които абсолютно егоистично пускат болните си деца на градина без да им пука за другите....
Разбирам, че това учудване е непонятно за теб, не би могло да бъде и другояче, но недоумявам защо си мислиш, че и други хора няма да се възмутят?
Недоумявам и защо намесваш моето име тук, в тази дискусия и по тази тема по която досега не съм вземала отношение...Или може би ти е трудно да изневериш на интригантската си природа

Не аз те разнасям из клубовете, а сама си се разнасяш!

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: Virgo]  
Автор kopche (добро)
Публикувано16.06.03 11:57



В отговор на:

Копче, никой не иска детето му да бъде тормозено, особено в яслата/градината.




А аз къде в постинга ми прочете обратното?! Или понеже не съм го написала в прав текст веднага се счита, че аз съм мазохист?!

В отговор на:

и изиграха решаваща роля във формирането му като добро дете"


–извинявай ама каква се явява тогава твоята роля като родител?!- инкубатор или какво ?! Ама защо вечно трябва да смятаме, че вечно някой ни е длъжен, че друг е отговорен за възпитанието на нашите деца?!
И значи ли това, че ако детето ми е зле възпитано и пр. от този дух лесно ще си намеря виновен. А не съм ли аз тази, която трябва да възпитава собственото ми дете? ДГ -е забавачница, стихотворения, песнички, трала-ла, трала-ла..
Ама възитанието на детето ми, не поверявам дори и на майка си и баща си. Така, че всеки има различни очаквания от ДГ, явно.
Алтернативи, който има и иска- нека ползва. Аз за себе си съм намерила решение. Добро, лошо, нямам голям избор.




Тема Re: а родителите?нови [re: dodo_dodo]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано16.06.03 12:34



офф, и тук ли ще лаеш по мен
просто не си мисли, че ако можеш да навържеш няколко изречения с повече от петбуквени думи вътре, си казала нещо кой знае колко умно, за което доказателство е и колко често НЕдоУМяваш по различни въпроси
намери си други жертви, с мен няма да ти мине номера, ясна си ми като червена луна
и за последен път ти пояснявам, че детето ми НЕ е болно, което явно е трън в очите ти, не можеш да се кефиш явно когато другите са щастливи и доволни
аре, че ми става досадно вече



Тема Re: а родителите?нови [re: ellion]  
Авторeli (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 13:39



Благодаря ти за защитата.
Не ми бе лесно, когато моето дете се разболя от варицела. Знаехме, че е контактна, но лекарката каза, че контактните не се спират от ясла, не е сигурно, че ще се разболеят. За всеки случай обаче я пратихме за един месец при бабите. Беше ни мъчно, а тя тогава не се разболя. Зарази се от друго дете след около 2 месеца. Но този път бях по-спокойна, а и лекарката повтори, че контактността не е основателна причина за спирането й от ясла. Така че не ми се искаше да се разделяме с детето, а и тя е голяма и си искаше вкъщи и този път на "риск" си ходеше на ясли. Оглеждах я всяка сутрин щателно и тя самата търсеше пъпки. Но втория път варицелата си изби, в петък следобяд. И така заразихме яслата. После - след края на карантината на яслата- друго дете донесе варицела и сега пак заведението е под карантина, но този път не от нашата "варицела". Все още се чувствам виновна. Но и не бих обвинявала. С факта, че съм приела детето ми да ходи на ясли, аз негласно съм приела болестите на другите деца. Разбира се, не съм съгласна там те да се водят болни, но за варицелата конкретно никой не може да каже кога ще избие, а и никой не дава болнични преди да се прояви.
Доскоро непрекъснато се борихме с бактерии, които поемаше от останалите сополиви деца - имаме слаби сливици. Всяко изследване на секрет от нос и гърло ми е струвало 30 лв. към частна лаборатория и отделно, ако е необходимо закупуване и на антибиотик. Но никога не съм си позволявала да укорявам, когото и да е.
Благодаря ти.



Тема Re: а родителите?нови [re: ellion]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано16.06.03 13:53



Ти май не разбираш какво искам да кажа. Неуместно е да се пренасят спорове, които са се случили някъде. Аз като страничен наблюдател виждам някой, който казва, че е безотговорно да се водят болни деца в обществено заведение и друг, който му казва, че е заядлив. А предисторията се губи.

Освен това мнението е едно, а оценката за личността - друго. Значи е налице спор, а началото му се губи някъде другаде. И аз имам лично отношение и мнение за участниците в спора, но то си е за мен.

А въпросът е важен за всички.



Тема Аууунови [re: ellion]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано16.06.03 16:06



колко си зла

Пази боже.

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Аууунови [re: dodo_dodo]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано16.06.03 16:26



всъщност отдавна подозирах, че речникът ти е доста беден



Тема Re: а родителите?нови [re: ellion]  
Автор suede (минаващ)
Публикувано16.06.03 17:38








Тема Re: Off-topic, не за насилиетонови [re: ellion]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано16.06.03 18:15



и аз седя тук и се чудя - значи ще се събудя една прекрасна сутрин, ще видя че детето ми е изринато, веднага ще си помисля за варицела и познайте какво ще направя? Вместо незабавно да заведа детето си на доктор - който би разсеял моите опасения съвсем бързо, аз ще го пратя най-спокойно при други деца и ще пусна притесненеа тема в клуб( вижте ме, каква притеснена майка съм!!!) и ще кърша пръсти цял ден в очакване да ми звъннат от яслата да ми кажат, че детето ми е болно.
ей това се казва нервна система!!!

И кратко пояснение - варицелата е остро заразно заболяване и според българското здравеопазване заболелите се поставят под каратнтина. Заразата се разнася до избиването на ПОСЛЕДНАТА пъпка.

Правете си изводите!



Тема Re: Off-topic, не за насилиетонови [re: Пaлмиpa]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано16.06.03 18:19



Здрасти Палми:)
Въобще не се и учудвам да те видя и тук- какво става с келтската култура?



Тема Re: а родителите?нови [re: Lav]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано16.06.03 18:29



това че в Холандия е възприето така, не означава че е правилно, нали? Пък и доколкото съм чела майките от Холандия, особено една - неколкократно ни се наблегна колко лоши са холандските лекари - защо тогава да ги взимаме за еталон?
Варицелата е шарка, която би могла да доведе до тежки усложнения, дори прекарана и в детска възраст.



Тема Re: Off-topic, не за насилиетонови [re: Shanya]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано16.06.03 18:54



айде и ехото се включи
ще ти го обясня като на дебил - събуждам се една прекрасна сутрин и установявам, че детето ми има 3 избледнели от снощи пъпчици/петънца с размери максимум 2 мм и две на бузките, изпращам си го на ясла без никакво съмнение и към 11,30 ме обзема параноя, че няма да замине на море, защото това МОЖЕ да са признаци на варицела, която върлува в детските градини в София. В 11,45 си пускам въпроса, на който няколко човека бяха достатъчно любезни да ми отговорят. На следващия ден обявявам, че тревогата е фалшива и че всичко е ОК и чак тогава избива въпросът, който се е родил в болното ти съзнание - не ме ли е срам и т.н. От злоба, от завист, от какво?
За последен път ти казвам, шаня, не се закачай с мен, не съм ти лъжица за устата



Тема Додо, не се сърдинови [re: dodo_dodo]  
Автор Stefan (хич ме няма)
Публикувано16.06.03 20:35



на Елиън - тя просто си е такава! Афектира се и за несъществени неща.
Все пак тичането покрай малките деца понякога е изнервящо, мисля.



Тема Каква си е тя?нови [re: Stefan]  
Автор Flash_ (дочака пролетта)
Публикувано16.06.03 21:07



Зла? Каквато я нарича Додо?
И ти откъде знаеш кой какъв си е?
За теб се знае едно - отвратителен клюкар си. Останалото си го запазвам за себе си преди Каката да се намеси със забележки...
И подмазвач!
Пфу!
[gnus me e/гнус ме е]
Редактирам се за да ти кажа ако имаш коментар да го оставиш тук - нежелая да ползваш опцията бележки!


Редактирано от Flash_ на 16.06.03 21:09.



Тема Re: Додо, не се сърдинови [re: Stefan]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано16.06.03 21:37



Хахахах!
Не е проблема в тичането след малките деца Стефане.
Не е единствената която го прави.

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: а родителите?нови [re: Shanya]  
Автор Lav (val)
Публикувано17.06.03 11:11



za lekurite tuk sum na sushtoto menie kato Palmira- ne moje da im se viarva.
No specialno za varicelata sum pitala na niakolko mesta i vsichki mi kazvat che e chovekut koito e nositel e zarazen dosta vreme predi purvata pupka da e izbila. Taka che stoeneto v kushti e malko kato "sled dujd kachulka", ne smiatash li?



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: ellion]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано17.06.03 13:12



Елион, обикновено чета доста внимателно и задълбочено и се опитвам, по своему разибира се, да анализирам безпристрастно, това което чета (чета мнението като се старая да се абстрахирам от настроенията в клубовете), но това тук няма значение, защото темата е доста сериозна и цирка, който се развихря надолу говори сам за себе си. Модераторката е права, че е важно МНЕНИЕТО, а не АВТОРА, но явно повечето пишещи не обичат да изказват лично мнение, а се стараят да симпатизират/или да да покажат антипатията си към даден член на клуба... За това призовавам да не се показваме като дребнави лелки, а наистина да разсъждаваме и да се опитаме по някакакъв начин да дадем адекватно решение (макар и в повечето случаи да е невъзможно генерално, то поне някакво алтернативно), когато възниква някакъв сериозен проблем.

Конкретно по твоя отговор - по твоята логика, че от един случай (до тук те са три, но това не е чак толкова важно), не може да се прави извод и за останалите следва, че и от твоето мнение за детската градина, която посещава сина ти не може да се правят изводи за всичките...

Въпроса е по-скоро как да предпазим децата си от подобни аномалии (какво да гледаме при избора на съответното заведение например), как да ги установим (ако детето е достатъчно малко) и най-вече как да процедираме в такива ситуации...

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: kopche]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано17.06.03 13:26




Наистина не съм съгласна, че само и единствено родителите възпитават детето. Родителя има важна роля, но не е единствен при формиране на личността. Именно в детските заведения децата не бива само да се "гледат", а там е мястото, където детето се учи на социални контакти със себеподобните си. Ролята на възпитателя е именно това да научи детето (да участва в общи игри е едно от тези умения). Именно там се изгражда една представа за част от околния свят и детето се подготвя за момента, когато "мама и тате ги няма" и то само трябва да се справи с някои задачи. Насилието не е нещо толкова рядко в обществото и едва ли има човек, който никога да не е попадал под ударите му, но тук въпроса е, че в тази крехка възраст не бива да се използва, особено с възпитателна цел, защото детето е във възраст, когато копира (учителката е именно човека, който дава тон в този вид общуване и е примера) и това ще нанесе поражения в психиката на детето. (Например страх, че и него може да набие, което може да доведе до нощно напикаване).

ДГ -е забавачница, стихотворения, песнички, трала-ла, трала-ла..

Честно казано, не мисля че е точно така, защото именно те играят не малка роля във възпитанието. Защото детето се формира не само с наши наставления, примери и т.н.
За това е важно и в каква среда ще попадне детето, за да се оформи правилно като личност и да може лесно да се адаптира в обществото...

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: а родителите?нови [re: ellion]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано17.06.03 13:38



Елион, стила ти на писане май минава добрия тон.
Ако имаш нещо лично, напиши й го на бележка, но е противно да се четат такива обиди тук към когото й да било...
Защото ако започнем да си даваме медицински епитети...

А според теб редно ли е да се водят болни деца или отново това е частен случай и във градината на сина ти това не може да се случи и тя е като ориентир за 95% (примерно) от детските заведения в България (може и в света, ако ти харесва)
И защо веднъж не прочетох КОНКРЕТНО твоето мнение по въпросите повдигнати тук, а само някакви полузаядливи или направо азвителни текстове? Наистина ще ми е интересно, ако можеш разбира се да го изразиш в учтива писмена форма тук (поради липса на друга алтернатива), твоето ЛИЧНО мнение, абстрахирано от авторите по въпросите за НАСИЛИЕТО В ДЕТСКИТЕ ЗАВЕДЕНИЯ и ЗАРАЗНО БОЛНИ ДЕЦА В ЯСЛАТА/ГРАДИНАТА...

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Едва сега разбрах защо е този цирк!нови [re: ellion]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано17.06.03 14:05



Ползвам copy, paste за да не наруша авторските права на Елион
"...че детето ми има 3 избледнели от снощи пъпчици/петънца с размери максимум 2 мм и две на бузките, изпращам си го на ясла без никакво съмнение и към 11,30 ме обзема параноя, че няма да замине на море, защото това МОЖЕ да са признаци на варицела, която върлува в детските градини в София. В 11,45 си пускам въпроса..."

"...За последен път ти казвам, шаня, не се закачай с мен, не съм ти лъжица за устата"

Както се казва в такива случаи - NO COMMENT и не се наемам да коментирам темата ВАРИЦЕЛА ИЛИ МОРЕ, защото в твоя случай морето на теб няма да ти се размине, а детето очевидно ще си ходи самостоятелно (че няма да замине на море вж първи цитат) А пък КОНСУЛТАЦИЯ С ЛЕКАР ПРЕД МНЕНИЕ НА ДРУГИ МАЙКИ в този случай е по-скоро параноична изява... (Всички коментари са на база написаното, иначе срещу Елион - нищо лично всеки има право да пише каквото си иска и където си иска)

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: Едва сега разбрах защо е този цирк!нови [re: Virgo]  
Автор Lav (val)
Публикувано17.06.03 14:12



izviniavai no ne razbiram nishto ot tova ti mnenie. Mojesh li da mi go obiasnish, che ne shvanah?
edinstvennoto koeto struva mi se e iasno e che " ne vseki ima pravo da pishe kakvoto si iska i kudeto si iska".



Тема Re: Едва сега разбрах защо е този цирк!нови [re: Lav]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано17.06.03 14:28



Всъщност мое мнение няма (както вече правилно си забелязала)
Има само някои акценти, върху които може да се размисли Елион преди да заема пространството в клуба по тази тема. Но доколкото се вижда (това май не трябва да го пиша, но не се въздържам) тя предпочита грозни разговори с обиди и "остроумие" или може би избива някакви комплекси от реалния живот?

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена

Редактирано от Virgo на 17.06.03 16:02.



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: Virgo]  
Автор kopche (добро)
Публикувано17.06.03 14:33



Пак ти казвам във възпитанието на детето ми главната роля имаме ние- неговите родители. Ако детето не знае смисъла на думи като: моля, благодаря, обичам те и др.- затова не е виновна ДГ. Аз и мъжът ми сме тези, които ще го възпитат и научат на това. В ДГ могат да го научат да пее (то, не че аз не мога)- друг е въпросът, че с него не се получава много-много, могат да го научат на игри-колективни, да рисува и др. Все неща, които могат да го обогатят, разнообразят и пр. Но възпитанието си остава основно наш приоритет.
Детето се учи на социални контакти навсякъде. ДГ не е единственото място за това. Когато детето е на площадката- навън с деца той също създава контакти. Когато е с мама и тати –на масата с гостите, примерно- то също се социализира.




Тема Re: Едва сега разбрах защо е този цирк!нови [re: Virgo]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано17.06.03 15:01



и аз наистина нищо не ти разбрах
хайде сега успокой се и повтори
без да се обиждаш, ама си представих ако го говореше това как си се запенила



Тема Re: а родителите?нови [re: Virgo]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано17.06.03 15:05



единствения въпрос, който съзирам е трябва ли да се водят болни деца? не, не трябва
ти къде прочете, че моето дете е болно? с какъв размер букви трябва да повтарям едно и също непрекъснато, докато схванеш ти и още 2 какъв е случая
неееее, омръзна ми със сигурност



Тема И не можа ли да го напишешнови [re: ellion]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано17.06.03 15:46



без да засягаш който и да било?

А пък мен лично твоето дете болно ли е или не въобще не ме интересува. И пак ще си позволя да се позова на самата теб, че от едно дете не може да се прави извод за всички. Въпроса, който постави Шаня е по-скоро принципен и ако сте имали някакви отношения из други клубове, моля те, не ги пренасяй тук!

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Хайде спри да пишеш тъпотиите синови [re: ellion]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано17.06.03 15:50



защото заради такива като тебе често заключват хубавите теми, по които има какво да се разсъждава и ако няма какво да кажеш по-добре си отвори тема срещу тези, които са ти антипатични и не мърси тази!

Не се прави на много остроумна, защото ако се вгледаш по-внимателно(ако въобще четеш, защото май отговаряш без да се замисляш или поне така изглежда) в моето мнение ще видиш, че 75% са твои писания и малкия коментар след това е по-скоро с усмивка, но ако ти се иска да съм с пяна и ти прави удоволствие - преставяй си го (това си е лично право и нямам никакво намерение да го оспорвам)

По-скоро си жалка и аз спирам да пиша след теб, защото май вече ще е под достойнството ми да искам мнение от дребнави, злъчни и заядливи ЮЗЕРИ (използвам тази дума, защото може да не си такъв човек, в което и искрено се надявам)

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: И не можа ли да го напишешнови [re: Virgo]  
Автор Lav (val)
Публикувано17.06.03 16:00



Virgo, ne znam dokolko vuprosut koito Shanya postavi e principen, no na men mi zvuchi ne na miasto v tazi tema.
Da ne govorime che se poiaviva tochno po sushtoto vreme kogato ellion zadade takuv vupros v drugiat klub.
Ta vuprosa moje da e principen, no opredeleno e tendenciozen. (spored men)
Az naposleduk riadko pisha, nai-veche cheta i za ne meobvinish che sum priatelka/nepriatelka s niakoi shte ti kaja che dosega samo s Palmira sum govorila vednuj i to predi mnooogo vreme.
Obache strashno nepriatno vpechatlenie mi pravi zaiadlivia ton na Shanya v ne edna tema. Tova e...



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: kopche]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано17.06.03 16:02



И все пак не мислиш ли, че детето прекарва повече време в яслата/градината, отколкото с мама и тати, на площадката, гости и т.н.

Разбира се, че основно възпитава родителя, но този процес не е изолиран и има много външни фактори, които му влияят и именно заради това, родителя е длъжен да избира внимателно мястото, където ще прекара по-голяма част от деня. И не е все едно дали мама/тати ще са там или не. Ако беше така, както го пишеш нямаше да има професия "детски учител", за която се изисква малко и дарба според мен, а всеки един щеше да може да забавлява децата. А пред такива като нас, които имаме малки бебета и не е далеч момента от сблъскването с тази институция стоят доста въпроси (особено "какво правят децата в ДГ" - това май би трябвало да вълнува и родителите, чиито деца са вече там) и би било полезно да се ползва опита на изпатилите.
Особено пък след описаните случаи на насилие...
Говорим за едни неща, но на различни езици май, но както и да

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема по-скоро заради постингинови [re: Virgo]  
Автор kopche (добро)
Публикувано17.06.03 16:09



със съдържание като, цитирам:
- Хайде спри да пишеш тъпотиите си
-Не се прави на много остроумна
- По-скоро си жалка
- под достойнството ми да искам мнение от дребнави, злъчни и заядливи ЮЗЕРИ


създават много лошо впечатление за автора им и са повод за затваряне на тема. Но смятам, че няма да се наложи.




Тема Re: по-скоро заради постингинови [re: kopche]  
Автор Lav (val)
Публикувано17.06.03 16:14



i na men tova mi napravi vpechatlenie. Izkazva se mnenie che niakoi si ne izpolzval podhodiasht ton na izraziavane i sled tova obvinitelia izpolzva sushtia i na momenti po-grub ezik.
ne moga da go razbera...no moje puk prichinata da e v men???



Тема така е,нови [re: Virgo]  
Автор kopche (добро)
Публикувано17.06.03 16:18



повече време прекарва в ДГ.

Разбирам те, ти наблягаш на въпроса възпитание в частността си, касаеща детските заведения -като фактор. О.К.




Тема Re: а родителите?нови [re: Shanya]  
Автор Mamma (щастлива)
Публикувано17.06.03 16:33



Зачетох развихрилия се спор в “Бъдещи майки и оттам разбрах, че се е преместил и тук.
Извинявам се предварително на Каката, че ще напиша мнението си за въпросния спор, започнал от другия клуб и прехвърлил се тук, но не ми се иска да повдигам онази тема, а тази така или иначе в момента е актуална.
Не смятах да се намесвам, нямам излишно време и нерви, за да ги хабя в безсмислени спорове по клубовете, но наблюдавайки опитите да унижат един човек не мога да остана безучастна.

Прочетох доста подробно и няколко пъти и двете теми... и още не мога да проумея какъв е проблемът. Не виждам нищо освен лични нападки, вадене на кирливи ризи и възобновяване на уж позабравени разпри, както и доста голямо количество обиди. Какво ви става бе жени?

И какво, една тема в “Бъдещи майки” не стигна и трябваше да се раздуха скандала из всички клубове ли? Доста добре позната практика от предишни скандали. Шаня, не мисля, че това беше коректна постъпка от твоя страна.

Много пъти, в много спорове и скандали съм защитавала Додо, но този път не мога да отрека търсенето на мотив за разпра и правенето от мухата – слон, като в дъното стои лично отношение към ellion.

Прекалено ясно се набива на очи и прекалената загриженост за отношението към децата в детските заведения и здравословното състояние на тези деца точно от жени, чиито деца не посещават детски ясли и градини. (визирам темата за варицелата, не тази за насилието – там няма какво да се коментира, ясно е, че такова отношение е недопустимо и би следвало да бъде санкционирано)

Очевадно е преминаването на границата на добрия тон както от едната, така и от другата страна. За какво е всичко това? Скандалът се превърна в разпра тип “втора група в детската градина” – “злобарка”, “идиотка”, “ти мълчи”, “няма да говоря повече с теб”
Мисля, че диалогът отдавна се измести от темата. За мен темата с варицелата е приключила още с обяснението на елион – сутринта е видяла пъпчици, завела е детето на детска градина, по-късно се е сетила, че в момента върлува варицела, притеснила се е, пуснала е темата. В последствие слава Богу притесненията и се оказват безпочвени и напразни.
Варицелата е най-заразна докато избият пъпките, преди това болният сее заразата дни наред без никой нищо да подозира. Самата аз изкарах варицелата преди 3 години. Заразих се от колега, който идваше на работа без да му има нищичко, един ден се обади, че са му избили няколко пъпки и няма да идва на работа. Аз не съм се виждала с него, когато той е имал пъпки.... въпреки това, една седмица по-късно аз вече бях цъфнала в резултат на което се обзаведох с много “приятни” дупки по лицето. И какво – да го убия, че не е предвидил, че има варицела?
Смятам, че дадените отговори още повече обезсмислят подетата война срещу ellion (поредната неудобна за част от пишещите... идея си нямам защо.... хм, кой ли номер подред съм в листата ви? Всъщност, защо не напишете неудобните никове, за да са подготвени за следващата офанзива?).

Додо, какво по-различно виждаш в постингите на елион отколкото в твоите постинги по повод конюнктивита, стафилококите, туберколозата, хепатита и т.н.? Нима има майка, която да не се е притеснявала излишно понякога? Хората отдавна са казали “Да не ти се случва това, което ти мислят най-близките” – майките и най-близките хора са най-загрижени и за съжаление понякога хиперболизират страховете си. На страха очите са големи. И както най-често се случва, опасенията се оказват напразни.
Ами че само преди няколко дни sweetkids_mama (извинявам се, че намесвам и нейното име) се беше притеснила, че детенцето и е ухапано от кърлеж. Оказа се, че няма нищо общо с кърлеж – дай да я разпнем на кръст колко безотговорна майка е, къде е водила детето си и защо по дяволите не го е завела на лекар веднага? Нали затова е клубът – когато някоя мама има някакви опасения да ги сподели, който има повече информация – да и помогне, да и даде данни за даденото заболяване, да я успокои, че притесненията и са безпочвени.
Или това е привилегия само на част от майките – другите нямат право да се притесняват, да пишат, да питат?

Честно казано, преди да започна да посещавам тези клубове, не можех и да предположа, че интелигентни жени и майки могат да се държат по такъв начин и да предизвикват толкова безпочвени скандали и да създават толкова нажежена обстановка и конфронтация. То не бяха анонимни никове, картички, географски понятия, теми, случайно допуснати правописни грешки, случайно изпусната непреценена дума.... наистина ми е била бедна фантазията. Клубът се превърна в място, където всеки си мери думите по 1000 пъти, за да не би някой да може да се залови за нещо и да го срине, да му разнесе “славата” из останалите клубове и да го заплюе публично.
Ще повторя списъка на копче – bejb, debi, doktorka, Tanche, Smile, сега ellion. Да не говорим пък за Дебора, която не се е появявала в “приятното” клубче от толкова време. Колко още майки ще прогоним? Ще ги унижим и сринем? Или ще продължаваме да изпитваме устойчивостта на нервите им и ще наблюдаваме колко ще издържат?

Колкото смешно, толкова и жалко.
Стига!

PS. Стефане, честно да ти кажа, чудех се въобще има ли смисъл да се коментира изказването ти – толкова не на място и толкова безпочвено. “Тя си е такава”, “афектира се за несъществени неща”, “тичането след малки деца”. Мисля, че всеки един от твоите изрази може да се насочи към много други хора. Афектирането от несъществени неща е приоритет на много, а пък ellion, за разлика от много от нас, ходи на работи и търчането след малки деца не е единственото и занимание в ежедневието.

Never cared for what they do
Never cared for what they know
But I know


Тема Re: а родителите?нови [re: Mamma]  
Автор Lav (val)
Публикувано17.06.03 16:51



malko dulgo no napulno viarno
bravo



Тема Re: а родителите?нови [re: Mamma]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано17.06.03 18:16



уф не е съвсем така- аз зададох въпроса принципно, защото това си е тежък проблем. В майките въобще не бях и чела темата на елион. Нито пък знаех, че додо е задала подобен въпрос и там. Този, който завихри скандала бе Бонита - тя взе да открива разни паралели.
Да добавя и още нещо тук в САЩ на градина/ училище си водят децата болни- дори и с Т 37.8 е разрешено - стига да не повръщат или нямат разстройство. Слава Богу, дъщеря ми е здрава, та освен с постоянната кашлица и един кюноктивит, други тежки поражения нямахме. Аз никога не съм я водила болна на градина.
Това е и моето категорично мнение - родителите да бъдат толерантни и да не си водят децата болни. Аз лично нямам нищо против моите да изкарат шарки и други "детски" болести като малки, но не желая да ги заразявам насила - все пак има шанс да им се размине. Миналото лято видях детенце с много грозни поражения от варицела, и макар и рядко има усложнения. Така че не е съвсем безобидна, макар и неприятна детска болест.

Колкото до юзерките. Единствено към докторката имам специално отношение - защото след последване на неин съвет синът ми лежа в болница.
Колкото до Танче - не ми е приятно, че лицемерничи и показва едно лице в клуба, а зад гърба на юзерите плюе ли плюе. Не очаквах това от нея.
За другите бейб и деби - нищо лично. На бейб й бях направила забележка че не бива така да преувеличава - много майки се дразнеха, но си мълчаха. Все някой трябваше да й каже да се замисли и да се постави на тяхно място. Това че си тръгна е неин проблем. Деби няма време за клубовете - затова я няма. С нея сме си даже приятелки, ако вземеш предвид и помощта която съм й оказвала.
А за елион-там е без коментар - то се видя
За Дебора и Смайл нищо няма да напиша, защото не ми се водят по списък - питай копчето



Тема Re: Бой в детската градинанови [re: edna_mama]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано17.06.03 18:33



абе каката може и да ме трийне.............ама такива лайна възпитава българина понастоящем че жална и майка на тая държава след десетина петнайсет години.............пък това дали ситуацията е точно такава каквато я описваш е съвсем отделен въпрос и много съмнителен..........ако си възпитала добре детето си мисля че няма от какво да се притесняваш.........никоя госпожа няма да тръгне да му бие шамари........но пак повтарям че има хлапета дето са бой пък родителите им за трепане.........

незабележим


Тема Re: а родителите?нови [re: Lav]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано17.06.03 18:34



не си съвсем права - някак си не е етично да продължаваш да заразяваш някого само, защото преди това сте били в контакт. Именно за това се слагат карантините.



Тема Браво, Mamma!нови [re: Mamma]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано17.06.03 20:14



Изрази мнението на повечето не-пишещи, но четящи по тия теми.

No comment!

Истината боли един миг,
лъжата - много по-дълго.


Тема Re: ami izkazvajte mneniqta si...нови [re: Lav]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано17.06.03 22:33



bez da se zaqzhdate i shte byde mnogo po-leka i nenatovarvashta temata be... ne e chak tolkova trudno...prosto izbqgvajte konfliktniq ton i ako ne mozhete, ami ne chetete i ne otgovarqjte de....



Тема Re: ami izkazvajte mneniqta si...нови [re: Bezhy]  
Авторxrh- (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 23:17



hm ako tova sus sinioto chelo beshe bratovchet mi prosto otivam next day @ vuprosnata decka gradina chakam q taq da izleze navun.. bam s gazoviq i posle boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi boi



Тема Re: ami izkazvajte mneniqta si...нови [re: xrh-]  
Автор Bezhy (червено дяволче)
Публикувано17.06.03 23:53



ej s toq boj verno she si poluchi zasluzhenoto

mnogo mi haresa toq boj chestno :))))



Тема Re: а родителите?нови [re: Mamma]  
Автор edna_mama ()
Публикувано18.06.03 02:45



Със съжаление виждам, че само в началото отговорите са по темата.
Аз лично смятам, че директорката трябва да уволни госпожата, защото да удариш нарочно главата на 5-годишно дете в стената (след като си му "набил шамарите" - тук цитирам дъщеря ми) е израз на лабилна психика, а това е противопоказно за работа с деца. Отделно бих съдила госпожата. Но ако директорката не вземе единственото правилно в случая решение, трябва да го отнесе и детската градина - антиреклама и в пресата, и в медиите. Защото въпросът не е за или против детските заведения, а какво да се прави с подобни така наречени педагози. Защото такива за съжаление има и в яслите, и в градините и в училищата. И ако можеш да не дадеш детето си на ясла/градина, то на училище все пак ще отиде. И нима ни сте чували случаи на насилие в училищата? Мисля, че трябва да се гонят анти-педагозите, а не децата (това детенце вече не ходи на градина). Само така ще се решат нещата, защото днес това се е случило на едно дете, след седмица или месец може би ще се случи на друго, и никой няма гаранция, че това няма да е неговото (в случая визирам поверените в ръцете на тази госпожа деца). Затова съм съгласна, че въпросът е в личностния фактор, а не в самите детски заведения. Самата аз съм привърженик на детската градина - дъщеря ми ходи по мое убеждение, а не поради невъзможност да я гледам аз (в момента съм в майчинство) или някоя от бабите (пенсионерки). Затова бих казала на майките на по-малки деца - това което се случи не е правило, а изключение. Както има кадърни и некадърни доктори - от това, че някъде си попаднал на некадърник не следва, че ще спреш да ходиш на лекар, нали? И друго - няма добра и лоша детска градина (материалната база почти навсякъде е еднаква), просто има добри, посредствени и лоши учителки.



Тема Re: Бой в яслата или как се учи дете на гърне там!нови [re: Virgo]  
Автор suede (минаващ)
Публикувано18.06.03 03:30



Не искам да се намесвам ( в този клуб само си чета, но все още не мога да давам мнения), но относно това какво правят децата в детската градина си спомням, че на сестрата на приятеля ми можеше през специално отворче (дали пък не беше с камера?) да наблюдава детето: как общува с другите деца, когато нея я няма....



Тема Ми кво?нови [re: edna_mama]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано19.06.03 10:34



Квото повикало - такова се обадило.
Дано успея да скрия ловната пушка на бащата преди да е разбрал, щото не ми се носят чорапи и цигари в затвора. Той 100% ще се хване за кобура, докато аз бих измислила някакъв план за тормоз около даскалицата - ще запозная съседите, ще вървя след нея и където седне ще разправям на околните, ще съветвам родителите да си преглеждат децата за малтретиране на висок глас...



Тема Азнови [re: Virgo]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано19.06.03 10:44



съм изключително доволна от Детска ясла Номер 2 в кв.Чайка във Варна.
И двете ми щерки са гледани като принцеси и даже понякога ми става криво как малката като види вратата на яслата и се втурва весела и доволна и забравя за мен - едва ли ще го прави, ако по някакъв начин я малтретират там.
Смятам, че случката е частен случай, но и съм обезпокоена, че тези случаи започнаха да зачестяват. Едно добре отразено в медиите дело би могло да покаже, че не сме съгласни децата ни да служат за боксови круши.



Тема Re: Бой в детската градинанови [re: silent]  
Авторmishoni (Нерегистриран)
Публикувано22.06.03 02:03



Слушай, левчо, ти или нямаш деца или си педал! Жената ти пише за човешкото отношение към най-малките Българи, ти ми филосостваш за това как имало деца, които трябвало да се бият защото....! Става дума за възпитателни мерки от длъжностни лица а не за правилото на тоягата и то в една детска градина със средна възраст 4 години! Нямам думи да ти опиша като какъв лайнян и миризлив задник те виждам!



Тема Re: Бой в детската градинанови [re: mishoni]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано22.06.03 10:30



за твоя информация.........бОли ма Х-са как мА виждаш дечко...........

незабележим


Тема И как можем да гинови [re: edna_mama]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано22.06.03 13:08



различим добрите от лошите?

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Не могатнови [re: Bezhy]  
Автор Virgo (зодия Virgo)
Публикувано22.06.03 13:22



...
(тук явно очаквате цитати и да продължите махленския си разговор, но си оставате само с фантазиите за сплетни) и моля ви отговорете по възможност КОЛКОТО СИ МОЖЕ ПО-МАХЛЕНСКИ И НЕ ПО ТЕМАТА, защото какво значение има тук насилието на деца в детските заведения в сравнение да се натрие носа на този и онзи...
Е микрофона е ваш...

Да дариш живот - това е най-голямото щастие за една жена


Тема Re: Не могатнови [re: Virgo]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано22.06.03 13:31



Без да засягам никого, но темата се превърна в Деца се бият в детската градина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.