Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Таксите за детски градини и яслинови [re: Жeни]  
Автор kpokoжaбъл (зеленоопашат)
Публикувано07.01.03 22:06



наистина ли вярваш, че качеството ще се повиши? все пак учителките и лелките остават същите



Тема Re: Taka eнови [re: Жeни]  
Автор ProBily (:-))
Публикувано08.01.03 01:10



Явно не си разбрала основната идея на постинга ми. Може би си искала да се изтъкнеш колко велика майка си? Браво, поздравявам те за това, трябва да има много като тебе, за да учат другите. :-)))
Шегата на страна, аз също не признавам детската кухня и готвенето никак не ми е неприятно. Няма да излъжа, че и аз опитах от това общинско благо, но не останах очарована и след няколко опита се отказах. Храната може би не беше толкова лоша, колкото бе силно моето отвращение към тенджерите, в които не съм бъркала аз изключително. Но това е мой проблем, с който не мисля повече да ви занимавам.
Въпросът е в това, защо трябва семействата от различните общини, които със също толкова много труд, усилия, нерви и образование изработват доходите си, плащат същите данъци (с изключение на тези като данък смет и сгради, които се изчисляват според местоположението на имота), да отделят различна част от разполагаемия си доход за детски ясли и градини? Известно е, че доходите на населението в "другите градове" са по-ниски от тези в столицата. Също така е известно, че в същите общински хазни влизат много по-малко средства от данъци от фирмите, тъй като седалищата на преобладаващата част от печелившите фирми в България са регистрирани в София. Съвсем логично е тези общини да спрат финансирането на детските градини, както спират осветлението по улиците или хвърлянето на луга по заледените булеварди.
Предполагам, че в София няма да увеличат съществено таксите. Може да позачестят "спонсорството", което на мен ми се вижда по-лош вариант, тъй като е нерегламентиран.



Тема Аз пъкнови [re: Жeни]  
Автор Smile (винаги)
Публикувано08.01.03 09:33



не съм приела мисията да съм жертвоготовна майка на всяка цена. Аз съм човек, ей! Имам си своите стемежи и не смятам да ги загърбя за да си седя с престилката пред печката в къщи белким някой ми даде медал "образцова майка". Възползвам се от "услугата" "детски градини и ясли" и не смятам, че това наврежда на децата ми.
Пък и пари (от заплата) и здравето на децата са несравними неща. Все едно да сравниш студено и сладко.



Тема Re: Таксите за детски градини и яслинови [re: Жeни]  
Автор Passion (непознат)
Публикувано08.01.03 09:55



Syjaliavam, taka razbrah dumite ti.
Imenno v malkite gradove (a vsyshtnost i po-golemite, razlichni ot stolicata) imah predvid, che chovek nai-lesno sshte si ostane gladen - predelno mi e iasno, che ako imash kyde da si posadish neshtichko ili jivotni da gledash, etc, vse shte namerish s kakvo da se izhranvash. No ot prednata ti belejka ostanah s vpechatlenie, che gradskia mishok e nai-onepravdan gorkia, a v takyv sluchai niamashe li da se bori da ide i toi pri selskia.
Az syshto jiveia v Sofia (makar da ne sym ottuk) i syshto se boria s konkurenciata, no v povecheto drugi gradove i tova ne e vyzmojno, osobeno ako iskash da se zanimavash s tova, za koeto si uchil.
Kakyv mi e mantalitetyt ne razbrah. I za da iskam da uspeia i da si imam moi biznes, vse mi triabva pyrvonachalen kapital, nali, koito niama otkyde da vzema, ako predi tova ne me e izhranvala zaplatata.
Koi danyci ne sa ednakvi - dds ili do, ili koi? Vse si mislia, che tova sa fiksirani procenti
I men na filosofski misli me navede cialata tema



Тема Re: Taka eнови [re: ProBily]  
АвторKapли (Нерегистриран)
Публикувано08.01.03 15:44



Затова пък в цяла България едва ли има по-мръсен град от София

Аз поне не съм виждала такъв



Тема Re: Таксите за детски градини и яслинови [re: ellion]  
Автор meg (различна)
Публикувано08.01.03 20:00



Да, и на нас ни искаха "спонсорство" няколко пъти дори.Предпочитам да купя аз нещо да дам за децата, все пак го давам и за моето дете, отколкото пари и да не се видят в чий джоб са отишли!
Все пак тук, в провинцията, таксите са доста по-ниски, за сравнение!

"....тогава ще разбереш каква чудна сила се предава от човек на човек".


Тема Re: Таксите за детски градини и яслинови [re: ellion]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 10:59



Простотия ли наричаш това, че за сиренето или конкретно в случая за отглеждането на детето ти искат пари? Е, не може да е почти безплатно, както ти се иска на теб и на други, защото не сме си построили шведската социалдемокрация и държавната кошница не е толкова богата, че да има богати социални фондове... А това е така, защото нЕкои българи казват, че не ги е еня дали ще се оправим, само те да са си добре

Оптимист не беше ли това да виждаш позитивното в нещата и промените, а не да си черноглед? Дори да си казваш "всяко зло за добро"



Тема Re: Таксите за детски градини и яслинови [re: kpokoжaбъл]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 11:10



Не! Опитвах се да погледна през оптимистичния поглед на ellion, а тя ми каза, че било простотия...а пък аз си мисля, че нЕкои искат нещата да се оправят с магия, с която да бъдат приятно изненадани, но не и притеснявани.

Качеството на персонала и техния труд в детските градини може да се повиши, естествено, не с принудителни мерки заради липсата на пари за издръжка, както е в момента, а ако у нас се създадат условия за свободна пазарна икономика и частен бизнес. Тогава ще има естествен подбор на труда и да разчитаме на качество на персонала в детските градини, определено от реалния пазар и отговорния, т.е. взискателния клиент/в случая родител/. Защото веднага давам пример какво значи поведението на родителя, който води заболялото си дете на детска градина със сиропче и предписано му лекарство, за да се хареса на шефа си и да не взима болнични, да си ходи или да не си загуби работата, а това, че другите деца в градината ще се заразят, това не е негов проблем, за това да му мислят другите родители...



Тема Re: Taka eнови [re: ProBily]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 11:28



Патентните данъци са най-високи в София. Освен данък сгради, такса смет и издръжката на живот в София е най-висока. Нормално е в различните общини таксите да са различни, защото те зависят и от приноса на данъкоплатците, и от управлението на общинския бюджет и др. По-богата община - повече социални разходи. Освен това в столицата си имаме Софиянски, който управлява по-добре общинския бюджет от кметството на Варна напр. Имам предложение: щом имаш стремеж към живот в община, която отделя повече за социални разходи, т.е. с по-богат бюджет и социалдемократично управление, то може да се опиташ да отидеш в някои шведски такива Може и в английски, френски, швейцарски, американски - избор голям... Да, по-лесно се намира каква да е работа и напр. по-лесно е да се изкарат $1000, отколкото в София, но много по-трудно е се докажеш на голям пазар и да създадеш име... Защото напр. Лили Иванова всички я знаят като доказана певица в България, не в родния Карнобат, но едва ли някой е чувал за нея в Лондон... Има и друга възможност - да работиш за тази, в която живееш,т.е. за себе си



Тема Re: Аз пъкнови [re: Smile]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 11:53



Разбрах, ей, първо си човек, а после майка - въпрос на личен приоритет. Но детето ти (не печката!) има детство веднъж в живота, няколко години сАмо или самО - ти избираш, а ти може после да си продължиш твоите стремежи, дори ще е необходимо с порастването му все по-голяма дистанция и по-малка родителска намеса и внимание... И да ти кажа не знам как може да се сравни студено и сладко, може би е въпрос на вкус, за което не се спори. Деца или кариера? Може да се поспори, защото не вярвам в модела на успяла жено-майко-ударничка с две и повече дини под мишница барабар с детето...Деца или кариера/стремежи/забавления? Имат обща мярка за сравнение и това е времето, което отделя родителят за детето сравнено с времето, което работи или прекарва в някакъв офис. Не може да ме убедиш, че периодът от време няколко години работа за 200-300 лева и детска градина за детето е по-ценно от времето (напр. първите 7 години), през което родителят отглежда и възпитава детето си




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.