Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Таксите за детски градини и яслинови [re: meg]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано06.01.03 10:01



Поне до декември от 5 до 20 лв. - за ясла и градина, то навсякъде беше толкова по стария закон, това е основната цена, вече за спортове, езици, музики, танци се плаща допълнително. Проблемът тук е (а може и навсякъде да е така), че на много места искат "спонсорство", за да приемат детето.

Редактирано от ellion на 06.01.03 10:01.



Тема Re: Таксите за детски градини и яслинови [re: ellion]  
Автор ProBily (:-))
Публикувано06.01.03 23:19



Това за "спонсорството" кога ти го "предлагат"? Преди приемането или при записването? Какъв е размерът на този първоначален разход? :-)))))



Тема Re: Таксите за детски градини и яслинови [re: ProBily]  
Автор Mamma ()
Публикувано06.01.03 23:55



На нас ни искаха преди да я приемат Ади в яслата, а после и в детската градина, като особено директорката на яслата беше особено "учтива" и "скромна".
Беше ми намекнато недвусмислено, че ако не закупя чаршафчета и лигавници за цялата група, "няма да имат възможност" да приемат детето..... и.... купих...
После в детската градина пък искаха покривки за масите.... ама поне не са ми искали пари кеш.

Детската градина, в която ходи Ади сега е първата, в която не ми искаха нищо като "спонсорство" и нямаше предварителни условия, просто на няколко пъти (много след като приеха детето) призоваваха родителите да съберат пари за нещо конкретно, в което не виждам нищо лошо.


Животът е такъв, какъвто си го направиш!

Тема Re: Таксите за детски градини и яслинови [re: ProBily]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано07.01.03 08:30



Ами на мен специално нищо не ми искаха, защото си подадох молбата октомври 2001, за да приемат детето от септември 2002, а вече бяхме 10-ти в списъка... Но на близки приятели им се наложи да спонсорират с около 100 долара тяхната ясла, защото се сетиха да подадат молба "само" 5 месеца преди записването на детето.



Тема Re: Таксите за детски градини и яслинови [re: dara]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано07.01.03 12:15



Не е ли по-добре да си припомним приказката за градския и селския мишоци? На село едва ли някой си ляга гладен, едва ли рови в кофите за боклук, напр. пенсиониран даскал/ица или професор... Едва ли съществува ежедневния стрес? Едва ли се плащат същите високи данъци, такси и комисионни, за да се доближи човек до нормалния живот, който явно е илюзия и неосъществена мечта за българина... Илюзия както за селския, така и за градския български мишоци.



Тема Re: Таксите за детски градини и яслинови [re: Жeни]  
Автор Passion (непознат)
Публикувано07.01.03 18:03



I spored teb vsichko osven sofia e selo?
Danycite sa si ednakvi v cialata strana, taksite v sf sa nai-niski (pone za vodata sys sigurnost), a zaplatite - nai-visoki! Gladni ima navsiakyde, kakto i roveshti se v kofite..
Zashto spored teb vsichki se butat v sf da jiveat (kolkoto i da e nepriatna)? Zashtoto ima rabota, i pone otniakyde mogat da doidat niakaki dohodi, s koito da si platiat danycite, taksite i komisionnite



Тема Re: Таксите за детски градини и яслинови [re: Passion]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано07.01.03 18:33



Хайде да не ми преиначавате думите или по-точно да не започваме да се делим на София и провинция, защото икономическата миграция към столицата у нас не е по-различна от тази към по-развитите икономики и реални пазари. мисълта ми беше, че няма идеално материално положение, т.е. и в селото, и в града си има своите плюсове и минуси. Човек избира и или се държи за корените си, или динамично се адаптира и сменя местоживеене, работа и начин на живот... Гладни няма навсякъде, защото ако си на село винаги можеш да си посадиш и отгледаш зеленчуци, жито, плодове... Да, с много труд, но няма да се умре от глад там. В градовете е друго, а най-трудно е в малък български провинциален град, в който няма поминък. Най-трудно е именно в тези градове, които са изкуствено създадени по времето на социализма, където изкуствено беше създавана някаква промишленост, която сега никой не търси и съответно рано или късно тя фалира.

Що се отнася до "бутането" в Сф, ами това е естествената конкуренция..Още по-добре за по-амбициозните е, че продължават нататък и отиват да се "бутат" някъде по света. Да не мислиш, че на софиянци ни е лесно да преборваме конкуренцията - все едно да сравниш конкуренция между американски софтуерист и китайски или индийски, който се задоволява с шепа ориз. Лошо няма - това да е проблемът. А който не успее, що не се връща, м? Манталитет е отговорът на твоя въпрос и закостеняло мислене за някой от нас. И не ми говори за по-високи заплати, с които ще си плащаме по-високите такси за вода... Който иска да успее (а не само да оцелее и всяка вечер в кръчма да пее), да не си мисли за заплати, а как сам да си стане господар. И данъците не са еднакви за цялата страна - питай някой счети. И цените - също ... Когато няма конкуренция и реална пазарна икономика, не може да очакваме понижаване на цените на услугите и повишаване на качеството...Хайде, наслука, на философски мисли ме наведе, за което много благодаря



Тема Re: Таксите за детски градини и яслинови [re: ellion]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано07.01.03 18:36



Което явно означава, оптимистке, че в детските градини ще ходят децата на работещите родители и печелещи пари. Кой тук плачеше преди месеци, че като отиде да си вземе детето, то оставало последно, защото другите деца били взимани или от неработещи родители, или от баби и роднини, които се грижат за тях... Така че това освобождаване от фиксирани цени може да доведе до повишаване на качеството на труда на педагозите в тези заведения и съответния им паричен еквивалент. Тази логика харесва ли ти?



Тема Re: Taka eнови [re: ProBily]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано07.01.03 18:52



Стига де, ти за това ли се бориш, купонът за храна на собственото ти дете да стане 14 ст. вместо 1.20 лв?!? На собственото ти дете... Е, аз съм софиянка висшистка и имам две породени деца, с разлика 10 месеца и никога не съм им взимала храна с купони, от детска кухня... Тогава живеехме на свободен наем и парите не стигаха, но никога не ме е мързяло да им правя сама разнообразни зеленчукови и месни пюренца, кашички и нектарчета, та дори и за таткото да сготвя вечерта... Как аз, гражданката, съм могла с качамак да се изхранвам лятото при 38 градуса на сянка или нищо, но не съм чакала на баби и детски кухни да се погрижат за децата ми и винаги за тях е имало най-качествената и здравословна храна и грижи, а вие да не можете ?!? Дори млякото съм им купувала натурално от близко село, от една добра баба и подквасвала до 5-6 годишната им възраст след спиране на едногодишното им кърмене... Е, каква е тази ваша еманципация, парите, които изкарвате докато сте на работа, а децата ви в детската градина и тяхното здраве и възпитание еквивалентни ли са или?



Тема Re: Таксите за детски градини и яслинови [re: Жeни]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано07.01.03 19:09



Тази логика не ми харесва, защото не е вярна - с колкото вдигнат таксите, с най-малкото същата сума общината ще намали субсидията на детското заведение, така че крайният ефект ще е следния - пак ще плащам същите данъци, като миналата година, но и таксите за градина ще са по-високи (вероятно). Обаче неработещите родители не плащат данъци, нали?
а да си оптимист не значи да си идиот и да се правиш, че не забелязваш разни простотии




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.