Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Ще дойде ли този светъл ден,  
Автор Smile. (винаги)
Публикувано31.07.02 16:32



в който ще се върна от работа и ще си легна без да ме интересува кой ял, кой заспал и кой колко е срал (с извинение)?
Имам чувството, че съм в някакъв лаборинт, от който няма изход и само се въртя като обезумяла - работата, детската градина, памперсите, надвикванията, борбата с лъжицата, приспиването...





Тема Re: Ще дойде ли този светъл ден,нови [re: Smile.]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано31.07.02 16:40



Препатилите казват, че можеш да разчиташ на нещо подобно едва като детето ти (всички те ти деца) са минали 1-ви клас и са навлезли във 2-ри и нито ден по-рано!

Просто мечтая да гледам дори един тъп, розов, сапунен, ниско интелегентен сериал НО НА СПОКОЙСТВИЕ ! Ама не би



Тема Re: Ще дойде ли този светъл ден,нови [re: danii]  
Автор Poline (аз)
Публикувано31.07.02 17:48



Аз бих казала следното: Малки деца,малки грижи,големи деца големи грижи.
След първи клас ще започеш да проверяваш домашни и да се ядосваш колко пъти си обяснила нещо и все не се е запомнило...След това следва пубертета... май няма лесно за майките.И големите деца са деца и все са малки за майка си.




Тема Re: Ще дойде ли този светъл ден,нови [re: Smile.]  
Автор Йoaннa (зверче)
Публикувано31.07.02 18:59



Някой беше казал, че живота започва когато двете ти деца отидат в колеж а кучето ти умре. Не знам дали е така.....



Тема Re: Ще дойде ще дойденови [re: Smile.]  
АвторPибka (Нерегистриран)
Публикувано31.07.02 21:08



Вземи си домашна помошница, много бързо ще видиш тоя момент. Другия вариант е да впрегнеш таткото в 50 % от тия задължения, но ми се струва късничко за това аз залагам на помошницата.



Тема Re: Ще дойде ли този светъл ден,нови [re: Smile.]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано31.07.02 21:17



Да, ще дойде денят, в който ще изхвърлиш последния памперс. Послре ще започнат други неща.
Пък и кога ще е денят когато на никой няма да му се вечеря?



Тема Таткотонови [re: Pибka]  
Автор Smile. (винаги)
Публикувано01.08.02 09:20



е "впрегнат", при това доброволно, но това не спасява положението. Той приема нещата стоически или поне не се оплаква.
Аз обаче се чувствам някак си ограничена. Не знам дали е лошо това да искам поне малко време за себе си. Е, може би не съм добра майка и съпруга, но си мисля, че бих могла да балансирам нещата. Стига да намеря правилния подход.



Тема Re: Таткотонови [re: Smile.]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано01.08.02 12:08



Какво означава "лоша майка и съпруга"? Това, че понякога мислиш за себе си, че искаш да останеш сама, да се разсееш? Не, това не означава, че си "лоша".
нали човек за да обича ближния, първо трябва да обича себе си. Цитирам библейската заповед. За да си полезна на близките си, трябва първо ти да се чувстваш добре и щастлива. И отпочинала. дай си малко време за себе си или с таткото идете на едно кино като си купите много пуканки, например.



Тема Кино?! Какво беше това?!нови [re: kakata]  
Автор Smile. (винаги)
Публикувано01.08.02 13:05



Като девойка исках да бъда всеотдайна майка, може би защото моята майка бе заета да прави кариера. Малко след като станах майка осъзнах, че това не ми стига - не е за мене ролята на "вечната" домакиня. Чудя се как издържат жените по 3г. в къщи да си гледат децата - мисля си, че бих затъпяла тотално.
Сега обаче работа и семейство май ми идват множко. 100% майка и 100% в работата....- и май 0% аз
Как успявате да балансирате нещата?



Тема Re: Ще дойде ли този светъл ден,нови [re: Smile.]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано01.08.02 16:21



Аз сега съм в “градска работна отпуска”, т.е. ходя си на работа, и нашите в момента ми гледат детето в провинцията. Дето вика майка ми –детският летен лагер е открит.
Ама допреди 2-3 седмици и аз бях като тебе. Сутрин – събуждане, гърненце, обличане, миене, закуска за тримата (всяка сутрин, няма значение, че в ДГ пак му дават), влачене до градината, автобус, работа. Като съм в офиса пак си мисля как е в ДГ, дали няма да ми се обадят, че е вдигнал температура или нщ. подобно. Шефа ми казва нещо да напиша, до 2 мин съм забравила какво ми е казано, разсеяна съм ужасно.
Вечер хуквам да взема момченце от ДГ, ‘щото то, милото пак последно ми останало –до 6 часа другите деца вече са ги взели. Бързо в къщи, приготвяне на вечеря, хранене +бърсане на маса и под (щото си се храним сами от всички чинии), после миене на чинии, къпане, приготвяне за сън, евентуално книжка, приспиване (1-1 и1/2 понякога, пък като ни писне го вземаме при нас в хола на дивана, щото и аз искам нещо да видя по тая телевизия, аааа-ма-хааа!).
Като позаспи, или пък остявям таткото да си го приспива, започвам да готвя за следващият ден, за да може като се върнем да сядаме направо на масата, щото сме като освирепели от глад след работа. После гледам да взема един душ набързо и се тръшкам. Да ама –не. Тогава се почва през 30 мин.-Будаааа, будааааа. И докато заспя –ей го на-пак станало време за ставане и така нон стоп –лууудница. Пък той- мъжа ми ми вика –ама няма ли да гледаш Слави. Бе, к’ъв Слави, бе- аз едвам стоя на краката си- Слави!
По едно време бях станала 48 кг. (за 164 см.-твърде не типично за мен). Сестра ми се подиграваше, че съм била гръбно-коремно сплескана. Явно нашите доста са се стреснали, като са ме видели, щото веднага ме пратиха “в отпуск”, а и той последно време доста отсъстваше от ДГ, поради “градински болести”-кашлици, хреми темп .- това съм го писала вече в друга тема. Ама това нашите, разбира се (а не свеки, която си взема 2 седмица отпуск веднага, след като изпратихме момченце при нашите. Ама айде да не почвам, че си пазя силите за новата тема “Свекърви”, или както ще се казва там) -да са ми живи и здрави те дълги години. Загивам ако не са те- да го вземат 2 х в годината при тях.




Тема Re: Ще дойде ли този светъл ден,нови [re: Smile.]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано01.08.02 18:00



kato stanat na 14- 15 i pochnat da se sybirat s narkomantie pred bloka togava shte imash spokoistvie :)))



Тема Re: Ще дойде ли този светъл ден,нови [re: kopche]  
Автор Birdy (птица проклета)
Публикувано01.08.02 21:03



Мило копченце, все едно моя ден си описала, до последната минутка!!!
И аз сега съм в градска - нали не работят градините - и с мъжа ми сме все едно на почивка :)))

Поздрави!

Редактирано от Birdy на 01.08.02 21:46.



Тема Лошо няманови [re: Smile.]  
АвторPибka (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 22:07



"Времето за себе си" е задължително - при мен в един момент само си изкука. Просто толкова се нажежиха нещата, че съпруга ми сам предложи да си имам два почивни часа два дни на седем :)))). Което ми е достатъчно. Сега когато детенцето ми е по-голямо мисе иска да си измоля и една отпусчица, почивчица така, на моренце примарно, но да видим, може пък да ме огрее :))).



Тема един обикновен "кошмарен" деннови [re: kopche]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано02.08.02 15:54



Боже ! Колко познато

Някой беше предложил варианта с домашна помощница ........


Само че колко ли би струвало удоволствието ?!?!



Тема Re: Вярно? Аз пък си мислянови [re: danii]  
Автор Nina Rici (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано02.08.02 16:20



че тогава още задачите са още по-сериозни, защото детето не е нито голямо, нито малко и във всяко отношение е нито риба, нито рак.

В тази възраст не по-малко важен е въпросът за мотивацията, въпросът с правилното запълване на свободното време. Абе, мисля си, че сигурно по-далече ще да е това време:)))

А въпросът със сериалите е интересен. Виж от кой контингент са зрителите на сапунките: майки по майчинство, пенсионери и деца, плюс болни.
С голям интерес гледах "Вдовицата в бяло" докато бях по майчинство, докато се мъчех с варицелата, единствено ме радваше "Саманта", това го казвам без капчица ирония. През никой друг период в живота си не мога да гледам такова нещо, но тогава чаках с нетърпение епизодите.



Тема Re: Да, обаче татковското гледаненови [re: Pибka]  
Автор Nina Rici (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано02.08.02 16:25



какво представлява? Вчера в училищния двор наблюдавах един татко, който риташе топка с момченцето си. Възхитих му се и започнах да го наблюдавам по-изкъсо. По едно време забелязах, че и майката е с тях. Тя видя, че се заиграха и каза "Аз си тръгвам", жената се надяваше да си почине без тях, обаче таткото веднага каза: "Хайде, и ние си тръгваме". Повечето татковци май все така гледат, макар че сигурно има и изключения.



Тема Re: И аз все се обвинявахнови [re: Smile.]  
Автор Nina Rici (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано02.08.02 16:28



че съм лоша майка и домакиня и т.н. От 2-3 години насам изобщо и не ми минават през ума подобни угризения, даже напротив, понеже няма кой да ме похвали, сама си се хваля, както правят и всичките ми приятелки. Научих се да си отделям време и за себе си и да си го отстоявам и нещата коренно се промениха.
Наистина домакинстването е несвършваща и неблагодарна работа, на която човек не бива да робува, просто не сме вече в миналия и по-миналия век:)))



Тема Re: Ще дойде ли този светъл ден,нови [re: Smile.]  
АвторГицka oт Гинци (Нерегистриран)
Публикувано03.08.02 10:16



Ами като искате да живеете какво сте се разраждали?

Който си има деца да си ги гледа! Че ако не ги гледа ще му ги гледат хулиганите в квартала, ааааа!

После се чудим как уж хубави деца, пък говеда излезнали!



Тема Re: Да, обаче татковското гледаненови [re: Nina Rici]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано03.08.02 15:07



Явно има такава порода мъже :)) И нашия татко гледа все да съм наблизо- може би като застраховка :) Но пък за гледането - гледа:) Примерно ритат топка в парка- аз съм опъната на едно одеалце отсрани и дремя :)
Събота и неделя вкъщи - Ставам - правя закуски (понякога и мъжете се справят ама после чистя цялата кухня така че предпочитам аз да направя закуска )след което ЛЯГАМ, а тати си играе с малкия - в най-добрия случай с другата стая, че аз да поспя :) Ако им кажа излезте малко навън- отговора е - Ама ела с нас за компания - не че някой ще разговаря с мен докато ритат и беснеят :)) Просто съм им за "Застраховка" :)) Същото е и при слагането да спи- таткото и малкия се слагат, ама аз трябва да съм в стаята и да седна на леглото и да гледам.
Но пък за сметка на това сега ми обесняват как щели да гледат бебето а аз да си спинкам :))) Наистина грижи нямам - просто трябва да съм наблизо :)

Но най добре ми действат вечерите когато отидат да купят готова храна и 3мата седнем пред телевизора примерно с парче пица докато тати ни разбута един по един да се мятаме в леглото ......



Тема Re: представляванови [re: Nina Rici]  
АвторPибka (Нерегистриран)
Публикувано05.08.02 00:20



В 7 ч. вечерта до 9 знам, че той гледа малката, просто си е закон, прибираме се от разходка и аз имам 1 час - цял, да си вдигна краката и само да командвам :). Следващия час, оправям и правя вечеря :(, но съм си починала ... А иначе през уикенда "Часа на тати" е по-широко понятие, примерно Следобеда с тати (сутринта е абсурд съпруга ми да се вдигне преди 12 ч. (weekend-ите), Надвечерта на тати, Тати ме разхожда и т.н. Тогава ми е почивния ден :))), е два-три часа, но нещо си е, просто си знам, че ще съм сама. Ами това е помощта от тати, освен това той мие чинии, докато ми купи машина :)) - разбрахме се, хем има стимул :). Тати къпе малката русалка, той я слага да спи, което си е голяма отмяна. Ами това от нашия тати, когато се наложи нещо и го няма, доста се озорвам, свикнала съм си на режима и ми идва нагорно :(



Тема Re: десет лева на чистете два или три пъти седм.нови [re: danii]  
АвторPибka (Нерегистриран)
Публикувано05.08.02 00:30



Това е тарифата на помощничката, идеята е, че отпада грижата с миене на прозорци, плочки в банята, шкафчета в кухнята и т.н. нервоемки занимания. Моята помошница е мед. сестра с малка заплата и семейство, т.е. винаги има нужда от пари. В началото се срамуваше доста, но вече си свикнахме, аз не се държа с нея както с чистачка, просто тя ми помага, тя пък си чисти все едно си е у дома и така я караме вече около година. Аз ще пусна такава тема, но да се появи най-накрая тоя клуб Семейство и дом или както там решат, че "наболяват" проблемите.. Имам и една по-възрастна жена, която идва през студените сезони да готви, примерно 2 пъти седм., много ми е удобно, също е 10 лв. на идване. Понякога ми пазари, помага ми за нещо из кухнята - примерно веднъж ми нареди шкафчето с подправките, сол и захар и т.н. - нали знаете какъв ужас цари там, освен това доста добре си готви, ммммм жалко, че през лятото не се виждаме често.



Тема Къде сте ги намерили тези татковци?!нови [re: Pибka]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано05.08.02 11:23



Рибке,
Ти си голям щастливка ! Татко за чудо и приказ. Помощници в къщната работа. Май и не работиш?

Радвай се и пей !

Само кажи от къде го намери този мъж, който така се грижи за семейството си не само финансово, а и помага дейно в ежедневието
Дай адреса и ние да се снабдим с по някой мъж злато !?

ЕЕЕЕХХХХХХХ



Тема е, има много такива татковци,нови [re: Pибka]  
Автор klodin (новак)
Публикувано05.08.02 14:06



ама ние като не сме били там, когато са ги раздавали, danii, кой ни е крив. Ще си сърбаме попарата!



Тема Re: Случайно стана :)))нови [re: danii]  
АвторPибka (Нерегистриран)
Публикувано05.08.02 15:15



Ами не работя - гледам си детето, много ми е добре и не мисля, че с 300 лв. ще подобря бюджета на сем. по съм полезна в къщи. А таткото сам се появи и аз не знаех, че е такъв грижовник, просто като се роди бебето и аз се учудих :). Пея си не ами направо съм си доволна . Можеш да се пробваш и твоя да го приучиш по-малко към такива занатия, но лека полека, те мъжете са като децата, трудно свикват с нови задължения



Тема Ще трябва да се пробваме на следващото раздаваненови [re: klodin]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано05.08.02 15:48




Klodin
Освен да се явим на поправителен, друго решение не виждам
Важното е тогава да си отваряме очите на 4





Тема За случайните нещанови [re: Pибka]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано05.08.02 15:59



Нали знаеш приказката с "роди ме мамо с късмет пък....."

Който си е късметлия, такава си му е орисията
Все така да то върви в живота ! На теб и цялото ти семейство ... Пък тоя мъж си го гледай като писано яйце

Да ти кажа за много семейства 300 лв. в семейния бюджет са от съществено значение.
А пък относно приучването на разни неща и опитите да промениш партньора по един или друг начин - аз имам теория -> каквото си дал на един човек, като навици и възпитание е до 14 години (до така коментирания пуберитет). От там нататък е изключително трудно да не кажа невъзможно да накараш един човек да помага, да стане подреден или да се научи да споделя. Моя скромен опит е - всичките ми начинания и опити да "приуча" мъжа ми в едно или друго претърпяват пълен крах

Може пък в мен да е проблема



Тема Re: Е, значи аз съм си виновнанови [re: Pибka]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано05.08.02 18:03



много съм разглезила домашните любимци, начело с най-главния любимец - главата на семейството.

Ще трябва да взема някой друг урок от вас:)))



Тема Re: десет лева на чистете два или три пъти седм.нови [re: Pибka]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано05.08.02 22:59



Аз като отида при нашите в Кнежа, веднага ме хващат да им чистя. Така правели другите, окито идвали да навестяват родителите си. Добре, ама като страшно ме мързи, аз отивам да си почивам, да си лежа и чета, а не да препускам с прахосмукачка и да плевя двора. Та тая тарифа идеално ме устройва да си купя спокойствието. Взимам една много приятна ромка, която освен че е чевръста и похватна е и много мил човек. Интелигентна жена е и ми е приятно да си бъбря с нея, та покрай нея похващам и аз нещо из двора.
В къщи си готвя аз, това е много приятно занимание, а понякога икав и бабата - свекървата, де. Излриза ми по-евтино.




Тема Re: десет лева на чистете два или три пъти седм.нови [re: kakata]  
АвторPибka (Нерегистриран)
Публикувано06.08.02 01:10



И аз така разбирам живота, то не може да си сто неща и то перфектно: майка, работничка, домакиня, съпруга, любовница, надзирателка, утешителка и т.н. - трябва да има разпределение на труда, а най-добре да има и "наемен труд" :)

Мед. сестрата и на мен си ми е приятна, но когато чисти, гледам да не се моткам из краката й, най-често съм на разходка, а бабчето дето готви си я гледам с удоволствие, стига да нямам ангажимент, че аз съм вързана в ръцете готвачка и като хвана нещо все е в полза ... ама съм задобряла напоследък



Тема Принципно си праванови [re: danii]  
АвторPибka (Нерегистриран)
Публикувано06.08.02 01:18



Благодаря ти за пожеланията, много щастие и на вас семейно.

А за приучаването, съм съгласна, дори бих смалила границата към 7 г., аз със съпруга ми се боря да спре цигарите от вече 6 г. и никакъв успех :(. Обаче за домакинските неща и въобще за семейните задължения се разбрахме като започнахме да живеем заедно, тогава нямаше беба и аз също работех. Та не можеше той да си дойде от работа и да се пльосна пред ТВ-то (то ние въобще не гледаме, но това е друга тема :). Та теорията ми е, че както се поставят нещата в началото - така си отиват до края, ако се хвърли "млада булка" да тича из къщата и да се прави на "въртикъшница" - цял живот на нея ще тежи. А при нас като се появи и бебечето, таткото присъства и това много ми донесе, за отглеждането, имам чувството, че той беше по-зле от мен на раждането, но като се прибрахме в къщи около 3 седмици не ми даде да си пипна бебето, само ми я носеше да я кърмя - другото той. В началото не можех да повярвам на очите си, но после взе да ми писва, аз имах ли бебе или не ....



Тема Re: е, има много такива татковци,нови [re: klodin]  
АвторPибka (Нерегистриран)
Публикувано06.08.02 01:20



Вашите сигурно си имат свои очарования, не може да сте си ги избрали без нищо, нали така .



Тема Re: Е, значи аз съм си виновнанови [re: Scarlet]  
АвторPибka (Нерегистриран)
Публикувано06.08.02 01:24



Стига да не е късно, но за домашните помошници никога не е късно , също така за миялна машина (ако не можете да си позволите, таткото да изпълнява функциите й, докато успее да я подсигури :)))

Сигурна съм, че ще успееш да въдвориш ред, то много внимателно започни и отдалеко, да не стане точно обратното - съпруга ми казва за такива женски ходове "вадене на душата с памук"



Тема не отричам, че има такава работанови [re: Pибka]  
Автор klodin (новак)
Публикувано06.08.02 01:53



това беше шега, но във всяка шега има доза истина



Тема Re: десет лева на чистете два или три пъти седм.нови [re: Pибka]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано06.08.02 09:06



ти нямаш представа аз каква готвачка бях в началото. Пълна катастрофа.
Непрекъснато се мъкнеха бабички, визирам майката, свекървата и сестрите на майка ми - 3 броя да ми дават акъл и да се тюхкат на нескопосаността ми.
Разкарах ги и започнах да чета - рецепти и статии от вестници и списания, полезни съвети, разни диетолози, да гледам такива предавания. Постепенно ме увлече и започнах експериментите- в началото трагични, но все по-добри и добри. Например първият кекс, който ставаше за ядене беше десетия или петнадесетия. Но после като видях, че може и да стане си измислих своя рецепта с много кокосово брашно, бадеми и стафиди. Или пък пълнените ми чушки. Съвсем нескромно ги смятам за ненадминати, като разковничето е, че се подправят само с босилек и нищо друго. Бе, такива работи.



Тема Проблемът е, че бяхме прекалено младинови [re: Pибka]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано06.08.02 11:21



когато започнахме да живеем заедно с мъжа ми. Ние сме от тези дето живяхме на съпружески начала цяла вечност преди да се оженим. В началото (за съжаление ) въобще не ми е дошло на ум просто и ясно да формулираме правата и задълженията на всеки един от нс. А 13 години по-късно, когато се оженихме аз отново не формулирах правилата Питай ме защо ?! Нито бях млада, още по-малко наивна ..........Казали са хората - каквото сам си направиш друг не може да ти го причини.
Когато се роди сина ми, мъжът ми тъкмо беше започнал нова работа и работеше по 12-14 часа в денонощието + събота и неделя. От самото начало нищо не правеше за детето и така си и върви до сега. Наистина е страшно натоварен. Буквално 14 часа на ден без почивен ден. Но на мен, а още повече на детето въобще не ни е лесно.

Попаднала съм в омагьосан кръг, от който не знам как да изляза при положение,че таткото никакъв го няма в къщи.
Това, от което най-много се притеснявам е, че между баща и син от сега няма допирни точки .......... представете си, какво ще стане през пубертета ?

Абе защо не направят клуб за семейството, че да си поплачем една на друга на рамото !
Много на сълзи и сополи го обърнах нещо ! Ще взема да се удавя



Тема Re: Е, значи аз съм си виновнанови [re: Pибka]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано06.08.02 23:51



С каквато и да било техника и оборудване нямам никакви проблеми, имам машини, джаджи и препарати за всичко, но нямам машина да ги задейства:((

За помощницата не веднъж сме обсъждали тук, няма как да се разберем с мъжа ми за нея. Аз дори си бях намерила, но не стана нищо:((((

Един ден ще постигна своето, но дано да е по-скоро.



Тема я кажи защонови [re: Scarlet]  
АвторPибka (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 03:15



Кажи си кажи, защо не иска помошница твоя хубосник, давай да го разнищим и каквото може да помогнем ...., щото аз поне съм пълна с идеи, само да има кой да ги следва .



Тема Re: нашия татко също работинови [re: danii]  
АвторPибka (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 03:19



понякога го няма за 24 или 36 ч., през което време не спи :(, но като се прибере и има време, никога не кръшка от детето или от задълженията си.... Стига съм го хвалила аз, че ако вземе да чете тука ще си подвие опашката и ще хване пряката , добре че въобще не е наясно къде се подвизавам в мрежата .



Тема Re: Проблемът е, че бяхме прекалено младинови [re: danii]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано07.08.02 09:19



Плачи си спокойно. Не е важно в кой клуб, а дали има подходящи хора.



Тема Да не се намокрите !нови [re: kakata]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано07.08.02 09:58



Права си !
Аз от скоро съм тука, но определено хубави хора се въртят наоколо

Ще си поплача и оплача на воля, само риска да подгизнете остава за вас момичета



Тема Не му отваряй очите за мрежата и др. нещанови [re: Pибka]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано07.08.02 10:06



Да ти е жив и здрав мъжа !

Ама гледай да не го ограмотяваш много, че ако прочете какви ги обсъждаме тука ще вземе да ти обяви бойкот и току виж решил да я кара като повечето други мъже .....


Bye the way ти ходиш ли на срещите, които разбирам си организират варненки от време на време?



Тема Re: Ще дойде ли този светъл ден,нови [re: Smile.]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 10:54



interesnoto e che popadam na takava tema tochno dnes
vchera obiasniavah na vsichkite si poznati che nai-goliamata mi mechta v momenta e da spia 8 chasa bez prekusvane:(
poniakoga zavijdam na horata koito imat roditeli na blizo i mogat da im dadat deteto za 1 den pone...



Тема Re: я кажи защонови [re: Pибka]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано07.08.02 21:55



Ами има една поговорка "ситият на гладния вяра няма". И при нас е така. Просто съпругът ми не е на моето място, свободен е от повечето домакински задължения, да не кажа от всички, и не може да ми влезе в положението. На всичкото отгоре аз шетам много бързо и имам много уреди за всичко, та отстрани изглежда, че нямам проблеми с шетането. Да, ама не е така!

По въпроса за жената, нали ти писах, че бях намерила, той смята, че щяла да ни обере, как щяла да влиза вкъщи когато нас ни нямало - ей такива работи.
Омръзнало ми е вече да се разправяме на тази тема.
Такива работи!




Тема Не мога да разбера българския манталитет!нови [re: Scarlet]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано08.08.02 12:02



Аз ги слушах подобни приказки не от съпруга ми (слава богу той реагира адекватно), но от всички мои роднини и познати, когато оставих сина ми на 6 м. в къщи с абсолютно непозната за мен жена. Буквално намерена с обява във весник .............
Ако знаете, какви изумителни предположения и пророкувания чух ?!? и то от нормални и смея да твърдя определено интелегентни хора.
Как щяла да ни обере, как щяла да ми осакати детето, как щяла да го малтретира и да си "клати краката" по цял ден.....

Тази жена ми гледа детето цели 2 години, докато той тръгна на детски ясли и да ви кажа сега ужасно много липсва на цялото ми семейство. Беше прекрасна, беше чудесна ! Гледаше го, като писано яйце, то не бяха приказки, песнички, стихотворения, безкрайни игри - неща, за които на мен като работеща майка все не ми остава достатъчно време.

Понякога се чудя на български манталитет ? Не казвам, че всички хора са добри. За съжеление има твърде много неприятни инциденти около нас.

Това, което не проумявам обаче е, защо българите са толкова негативно настроени и първо започват да мислят за лошите неща ?!



Тема Re: Не мога да разбера българския манталитет!нови [re: danii]  
Авторpaбoтeщa (Нерегистриран)
Публикувано08.08.02 12:46



Българина е завислив и беден човек, за това са и тези мнения за осакатяване тем подобни глупости я от завис я от злиба защо еди ко си може аз не.



Тема Re: Ще дойде ли този светъл ден,нови [re: kopche]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано08.08.02 12:54



Абе ти да не си живяла в нас, а това с яскените болести как ти понася, защото аз вече искам да скоча през балкона или поне да избягам при следващата кашлица или температура и то какви по 2 седмици силен период и още толкова затихващ после пак... и пак..



Тема Re: Ще дойде ли този светъл ден,нови [re: мaйka]  
Автор kopche (заинтригувана)
Публикувано08.08.02 14:09



Не, не със сигурност си живея у нас.
А това с градинските болести ми писна ужасно. А и на шефа ми- юни месец съм била 12 дена на работа- е, няма кой да ме търпи.
Ама сега нали няма градина. Ще видим септември к’во ни готви.
Колко сте големи?




Тема Re: Не мога да разбера българския манталитет!нови [re: danii]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано08.08.02 14:53



И аз не мога да разбера този начин на мислене.

Когато дъщеря ми беше по-малка имахме бавачка, беше голям компромис от страна на мъжа ми, и то само защото жената живееше точно срещу нас. Много бяхме доволни от нея.

Сега за чистенето - същата работа. Нарочно исках да ангажирам някоя по-възрастна жена, живееща наблизо. От една страна да я познаваме, от друга страна да и е близо, а и да я подпомогнем. Толкова съвестна жена бях намерила, то тяхното поколение е свикнало на много труд и не съм се съмнявала изобщо в нея, но нищо не стана.

Впрочем ние със съпруга ми сме противоположни по начин на мислене в това отношение. За хубаво или за лошо. Понякога това помага, понякога пречи.
Иначе е сладур:)))



Тема Re: Ще дойде ли този светъл ден,нови [re: kopche]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано08.08.02 15:06



На 2г. 8м. сега е периода на неспирното "как" и то допълнително ме влудява, освен това съм си родила мъжко момиче буйна и неуморна на всичко отгоре болна ама е страшно готина не защото е моя просто е така всичко си струва искам да кажа само и за едно гушкане.



Тема Re: Не мога да разбера българския манталитет!нови [re: Scarlet]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано08.08.02 15:09



Eх мъже !
С тях ядове, без тях още повече
Ами защо не му изиграеш една сценка ? Това зависи дали е от хората, които подлежат на "деликатно" манипулиране
Не може ли да се случи нещо такова, че да имаш належаща и не търпяща отлагане и отказ нужда от помощ в домакинските задължения?
Тогава вземаш помагачката и като види, че за 1-2 седмици всичко е наред може и да "омекне".



Тема Re: Не мога да разбера българския манталитет!нови [re: danii]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано08.08.02 16:59



хе-хе! Благодаря ти за идеята!
Мога да пробвам да изпълня някоя сценка, дай и един сценарий:)))

Предварително знам какво ще каже, обаче: "ще извикам майка ти да дойде да ти помогне". Само на нея има доверие той! Слава богу, че се обръща към майка ми, а не към майка си, че тогава вече ... хм, не ми се мисли.



Тема Ами ще трябва да напрваиш широкомащабен заговорнови [re: Scarlet]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано09.08.02 16:18



, в който да се включи и майка ти. През времето, в което ти ще бъдеш "нетрудоспособна" я прати на почивка в Хисаря или на много важна среща с роднини в твърде затънтен карй на България

Разбирам, че няма опасност да повика на помощ майка си, следователно пътят ти е "разчистен" за добра лелка за помощница



Тема Re: Ами ще трябва да напрваиш широкомащабен заговорнови [re: danii]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано09.08.02 21:54



Мерси, мерси! Ще трябва да се изпробва, но без да знае майка ми. Интригата става още по-заплетена:))) Те двамата са голяма комбина, нищо че са тъща и зет. Един дол дренки са, много си пасват, една зодия са, все си се подкрепят



Тема Зет и тъща единомишленици ?нови [re: Scarlet]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано12.08.02 13:12



Е това не го вярвам !

Твоето положение е тежко тогава
Обречена си на псотоянно домакинстване, пък било и то с всики възможни "помагала-електоруреди"



Тема Re: Зет и тъща единомишленици ?нови [re: danii]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано12.08.02 18:28



Ама в какво искаш да ти се закълна? Казвам ти самата истина. Те не само по възгледи и разсъждения си приличат, а и физически. Всички си мислят, че майка ми всъщност е негова майка. Честно!
А пък няма да пояснявам, че са ми коренно противоположни по темперамент, възгледи и т.н.

А кък обичат да не слушат, как обичат да мърморят... ужас!
Ама аз отдавна съм се примирила и не го изживявам тежко.


иначе си се харесваме и обичаме, де, да не си помисилиш, че като ги обрисувах така, не ги обичам. НЕ! Ама много дебелоглави са това телците и искат да ги потупва човек с тънка и нежна пръчица, за да вървят в правилния път. Аз обаче най-директно си казвам всичко и действам бързо, и оттам идват някои недоразумения, но никой не е склонен да се промени. Т.е. не можем.



Тема Ще дойде,нови [re: Smile.]  
Автор TePe3a (и Сабина)
Публикувано12.08.02 22:28



но тогава други проблеми няма да ти дават мира.

"Любовта може да се роди от една- единствена метафора."


Тема Re: Зет и тъща единомишленици ?нови [re: Scarlet]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано13.08.02 10:30



Не познавам добре телци, повече контактувам с близнаци. Не ги знам как са рогатите , но щом се водят пък дори и с пръчка е добре
А ти каква зодия си? А хлапето?

Ние със съпруга ми сме деви, а синът ни е везни. И на моменти ни идва прекалено емоционален за нашите относително спокойни темпераменти



Тема Re: Ще дойде ли този светъл ден,нови [re: Smile.]  
Автор the_witch (hitchhiker)
Публикувано14.08.02 20:12



хахаха горката ми майка ще го ддоживее след 4 години.....

дано

...аз ще се погрижа

а до тогава...."къде беше''





Тема Re: Зет и тъща единомишленици ?нови [re: danii]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано16.08.02 23:20



О, колежка! Майка на везничка, значи! Много са ми сладки тези везнички, но са доста стеснителни в началото. Иначе имат много вродени неща, които не се учат от никъде...

Иначе аз съм лъв със съпруг телец.

Познавам две семейства дева + дева. Външно живеят в голяма хармония, иначе не ги знам как са. Винаги съм си мислила, че е доста трудно да се омъжиш за сроден характер. Когато партньорите са коренно противополжни (както в нашия случай), човек си казва "И, какво да искам от него (нея), та ние сме толкова различни..." и разочарованията са по-малки.

А Везничката какви хобита има?



Тема Тованови [re: Pибka]  
Автор Smile. (винаги)
Публикувано19.08.02 11:23



със съдомиалната и аз го "преживях"Като взе да мие чинии - познай след колко време СИ купи съдомиалната



Тема Тазинови [re: danii]  
Автор Smile. (винаги)
Публикувано19.08.02 11:33



история съм я чувала и от други, та съвсем не бързах да се "събирам" с някого. Когато той каза да се женим даже се поопъвах малко...та се стигна до "подписване" на харта за независимостта, която да ми гарантира запазване на контактите и стила на живот (аз винаги бях върха на купона). Та и сега - случва се тати да гледа децата, а мама да е на сбирка с дружките. Аз даже не мога да си представя какво е да си домошар като него - ако не се разтоваря поне веднъж седмично - просто ще откача.



Тема Re: Тазинови [re: Smile.]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано19.08.02 21:14



И аз съм същата!:)))



Тема За везничкитенови [re: Scarlet]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано20.08.02 11:20



Това, че две деви са сроден характер е твърде далеч от истината... Ние с моя съпруг сме коренно различни Разбира се носим някои общи черти на зодията, но по принцип хората казват, че аз не съм типична дева

А моята малка везничка е твърде темпераментна за моя характер
Не знам твойта дъщеря как е, но синът ми е винаги в някаква емоционална крайност или е безумно весел или е плачещ сърцераздиратлно На пръсти се броят моментите, в които той е просто в нормално състояние
А според мен никога не е бил стеснителен. Напротив контактно дете е, но определено не харесва всички хора. От съвсем малко бебе проявява собствено мнение за всеки възрастен около себе си, дотолкова че чак ме поставя в неловки ситуации от време на време



Тема Я дайте идея,нови [re: Smile.]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано20.08.02 13:39



как да предизивикам кардинално преразглеждане на правата си без да имаме "катаклизми" около семейното огнище ?



Тема Re: За везничкитенови [re: danii]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано20.08.02 16:33



А, везничката за моя темперамент не е много бърза, даже малко ме дразни, че все се бави, но пък изпипва. Иначе за емоциите - да! Всичко се прави с много емоция, но тук си съвпадаме, аз също правя всичко или със сърце, или не го правя.

Друго, което ме ядосва е че някак си все някой трябва да им мениджърства и да им бъде имидж-мейкър. Имат много качества, наистина много, обаче пред всекиго не ги проявяват.

И дъщеря ми е контактна, но с определени хора. През първите срещи е много резервирана, но това не е за лошо.

А девите - мъже наистина не са като жените, въпреки някои общи неща.



Тема Re: За везничкитенови [re: Scarlet]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано21.08.02 10:13



Вярно, че синът ми е много муден на моменти. Понякога излизам от кожата си докато успея да го размърдам ......... Все се надявам, че е от възрастта, а не е въпрос на характер

А мъжете деви .... ееееххх. Може би най-лошата зодия за мъже.



Тема Здравей Данинови [re: danii]  
Автор klodin (новак)
Публикувано21.08.02 10:59



не съм съгласна с теб, че зодия дева е най-лошата зодия за мъже. Баща ми е дева и много си му харесвам зодията. И не само той. харесвам мъжете деви.
Лек ден днес!



Тема Мнооого леснонови [re: danii]  
Автор Smile. (винаги)
Публикувано21.08.02 11:33



се получи при мен - счупих си крака когато каката беше на 10мес. и таткото пое всичко в къщи.
Е, не те съветвам да си чупиш крака, но например си измисли причина да те няма няколко дена в къщи (той да си вземе отпуска) и така. Например - "води" майка си по лекари (на ужким), щото тя не иска сама и такива работи. Или пък се запиши на целодневен курс (някъкъв) за една седмица с довода "аз правя толкоз много жерти, сега се жертвай ти).
Изобщо като стане той "майката" ще разбере колко труд полагаш и след това ще помага.
Сещам се, че когато заговорехме за приятели за второ дете (което той искаше страшно много) аз на шега все казвах, че първо искам подписана декларация, че поема половината домакинска работа. Може и тази шега да е свършила работа.



Тема От възрастта е!нови [re: danii]  
Автор Smile. (винаги)
Публикувано21.08.02 11:34



Имам случай, в които два чорапа се обуват 15 мин. - гледала съм сеир!



Тема Мислиш така, защото ти е баща, а не мъж !нови [re: klodin]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано21.08.02 14:54



Ти защо не си на плаж в това хубаво облачно време , ами си седнала да спориш за зодиите ?

Познавам твърде много мъже деви, за да мога да направя такова съждение. Педантични са до побъркване



Тема Писна ми от тоя сеир !нови [re: Smile.]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано21.08.02 15:14



Като вземем да излизаме си скъсвам нервите, заболяваме устата да казвам "хайде по-бързо" Като бавна народна песен се влачи..........

Дано да е от възрастта ! Защото иначе рано-рано ще полудея



Тема Помага ама за кратко.нови [re: Smile.]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано21.08.02 15:25



Преди доста пътувах и като остъствах по цяла седмица бързо влизаше в час, но само 2-3 седмици по-късно пак нещата си идваха "на мястото".
Аз за принципна промяна говоря. Не напразно твърдя, че хората мнооого трудно се променят след определена възраст.



Тема и каквонови [re: danii]  
Автор klodin (новак)
Публикувано21.08.02 15:50



като са педантични! Може би тук става дума за съвместимост между зодиите, а не за друго. Знам от опит, че са нежни, сантиментални и умеят да омайват нежния пол. Дани, ти не беше ли дева?



Тема Дева съм и за това така комптентно се изказвамнови [re: klodin]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано21.08.02 17:22



Че омайват нежния пол - да. Ама че са сантиментални ? Девите сме твърде пресметливи - не искам да кажа че всичките ни реакции са поза, но има голяма част актьорско майсторство



Тема Чакай, чакайнови [re: danii]  
Автор klodin (новак)
Публикувано21.08.02 22:09



има голяма разлика между мъжа "Дева" и жената "дева" - не мислиш ли? колежката ми е дева и с мъжа си са родени на една и съща дата - 28.08. - та тя казва колко добре си пасват и разбират - той сякаш й четял мислите. Дори нещо преди да е изрекла, а си е помислила, той вече бил направил и т.н. - с една дума - малка семейна идилйка. Така че, май няма смисъл да обобщаваме, а ?



Тема Re: За везничкитенови [re: Scarlet]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано22.08.02 11:37



Хе-хе, какво съвпадение: и аз съм лъв със мъж теле, а сега очакваме да ни се роди момиченце под знака на везните - термина ми е 1.10.
Нашия татко е голям чревоугодник(ама пък аз обичам да готвя), обаче много помага, стига да не се почувства нещо командван - тогава се заинатява.
Незнам как ще е като се роди бебчо, не мога да си го представя в тая роля



Тема Хайде да сменим клуба - къде може да се пише занови [re: klodin]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано22.08.02 11:54



зодии?
Пуснах ти бележка



Тема Re: Везничките и храненетонови [re: danii]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано22.08.02 20:48



Ооооооо, а пък надявам се си разбрала, че не трябва на везничка да се сервират 2 ястия едновременно, защото не могат да решат с кое да започнат и могат да ти скосят нервите от всякъде:)))

Това го четох в Л. Гудман и се оказа много вярно.
Сега, когато е по-голяма, дъщеря ми си признава, че не може да избере, аз да съм и кажела кое да изяде по-напред, защото и 2те неща много ги обичала. :))))


Везнишки им работи:)))



Тема Re: Чорапите:)))нови [re: Smile.]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано22.08.02 20:50



Пак цитат от Л. Гудман и от моята практика: не давайте на везната да си обува 2та чорапа едновременно, защото не може да реши с кой да започне.

И аз ги знам тези 15 мин. за обуване на къси чорапи.
Има и едни 15 мин. за събуване на гащите, за да измием дупето. През това време какво правя, не ме питай, че само докато пиша се изнервям



Тема Re: Те това го правят само за пред хоратанови [re: klodin]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано22.08.02 20:51



иначе не вярвам да си четат толкова много мислите.
А пък и кой ли може да предугади 1 мъж дева за какво ще започне да мърмори следващия път.

И аз ги харесвам на хубост, но прословутата им критичност не гарантира добър съюз с 1 лъв.

О, а пък как обичат да се фукат!!! То не че лъвът не обича, обратното, ама те направо се изхвърлят и лъжат. И то хора с възможности. Абе не ми ги хвали девичките-мъже, че рано или късно все ме ядосват.

Виж, жените деви са по-друго. Особено да обучаваш жена дева - супер.
Да не говорим как все си мечтая да си имам една секретарка-дева, но нищо, ще обуча дъщеря си - везничката, живот и здраве:)))



Тема Re: Ха-хаааа. Веднага да ти опишанови [re: Lolita]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано22.08.02 20:56



любимата си карикатура. Не помня вече къде я видях, но илюстрираше съюза Лъв - Телец. Ох, как не я принтирах и да си я окача в рамка.

На една веранда, на 1 шезлонг се изтегнало телето, завито в пухкаво одеяло, мирише си цветенце и съзерцава двора с присъщото си спокойствие и непоклатимост (нали мъжът ти има специално запазен фотьойл или местенце, на което седи само той изтегнат, обикн. с вдигнати крака?). В същото време лъвът обикаля нервно около стола и повтаря "Искам парти, искам парти".
не знам за кой път вече я описвам тази карикатура, но наистина си е така.

А везни-лъв е голяма комбинация, защото везната обича да се прикачи за някой, който да я подтиква и подръчква. Ние пък нали знаеш, че точно това обичаме - все да тикаме някого. Лъвът обича да дава идеи и акъли, Везната обича да изпипва. Абе добър съюз е.

Везната и телеца също си пасват. те там по линия на темперамента.:)))

Със сигурност не сте скучно семейство, и няма да бъдете и след 1.10. Леко раждане:)))



Тема Re: Те това го правят само за пред хоратанови [re: Scarlet]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано22.08.02 21:03



Kolkoto i da ne vi se viarva i nie s moia maj sme taka....Govorim za neshto i v sledvashtia moment toi zapochva savarsheno dalechna tema ot predishnia razgovor,koiato i as samata sam zapochnala da mislia v glavata si...Ot 6 godini sme zaedno i dvamata vse oshte se uchudvame na tezi savpadenia.Dvamata sme zodia bliznazi i razlikata v rojdenite ni dni e 3 dni...Nezna na kakvo se dalji...No e mnogo priatno...



Тема Ухнови [re: klodin]  
Автор Kapли (it's me!)
Публикувано23.08.02 11:16



на тоя свят всичко се връща!! Аз цял живот разправях колко са смотани мъжете Дева и накрая познайте сина ми коя зодия се роди

You don't fool me


Тема Re: Ха-хаааа. Веднага да ти опишанови [re: Scarlet]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано23.08.02 12:50




Ох, ще умра от смях
Точно така си е!!!!!!



Тема Re: Ха-хаааа. Веднага да ти опишанови [re: Lolita]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано23.08.02 14:10



Защо пък да не се опитам да позная още нещо тогава!:))) Ще трябва да се пробвам.

А това за червоугодничеството им, такива са си, не може да им се промени. Обаче и жените и мъжете не си дават зор със засукани и сложни рецепти. Колкото се може по-просто да бъде, да не си усложнят живота. А пък това за усложняването на живота им е основна максима. Всичко правят в името на това. Ние пък лъвовете - обратното, май все се забъркваме в нещо, дори и без да искаме. Ама като винаги имаме мнение, така е.
А пък нашите блюда освен изтънчени и великолепни на вкус, са и винаги екзотично украсени. Съвсем отделно, че нямат почти нищо общо с кухнята на баба, а са все модерни и нови рецепти.



Тема Re: Те това го правят само за пред хоратанови [re: KAMELlA]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано23.08.02 14:48



Чак ми звучи невероятно !
Направо си за завиждане
А пък мъжът близнаци е мъж мечта ! Ех. Имам слабост към близнаците и това си е



Тема Re: Ухнови [re: Kapли]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано23.08.02 14:52



Моят син беше с термин началото на октомври и само се молех да мине 23 септември, че трета дева в къщи щеше да е прекалено

Слава богу, изчака детето и сега си имам мъж везни в къщи



Тема Това им е най-трудното на везните!нови [re: Scarlet]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано23.08.02 14:58



Докато реши, какво да прави и аз съм изпаданала в истерия
Но определено ми действа успокояващо да чуя, че всичките са такива, а не само моя "бързия" синковец



Тема Това че мърморят като стари баби си е живанови [re: Scarlet]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано23.08.02 15:10



истина. То бива критичност и педантичност, бива ама мъжете Деви могат да те убият направо
И аз съм педантична, критична и мърмореща, ама не мога да си съпернича с мъжа ми. Той ме бие в резултата при това с голям брой точки Недостижим е !



Тема Re: Това им е най-трудното на везните!нови [re: danii]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано23.08.02 22:16



и аз така се успокоявам:)))
Макар че не звучи много успокоително, че това не отминава с възрастта, защото и големите везнички - моите приятелки са същите. Като пример ще дам една. Ако трябва да и отидем на гости в 19ч., тя започва да се приготвя от 6ч. сутринта. ПРавилно си прочела - 6ч. сутринта. И като започне да изпипва, абе какво прави - не я знам, много вкусно готви, спор няма, ама какво толкова прави ми е загадка:)))
На всичкото отгоре много обичат да шият гоблени. Аз само като си помисля за гоблен и ме разтрисат нервите.

Но пък ми е правило впечатление колко са грижовни.
Чувала съм майка на порастнал син везна да разказва, че го познавала че е ходил у тях по това, че винаги и оставял нещо в хладилника. Като си помисля, че повечето правят обратното:))



Тема Re: Това че мърморят като стари баби си е живанови [re: danii]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано23.08.02 22:17



Ох, не ми говори за мърморене, че настръхвам:)))
Обаче пък са големи танцьори и певци.

А, друго се сетих. Как преиграват, когато се разболеят. Много обичат да драматизират. Ако ги боли пръст, казват че ги боли цялата ръка.
Но иначе пък правят много добро впечатление и са все хубавци до ги вземат дяволите:)))



Тема Признавам, че и аз като истинска деванови [re: Scarlet]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано26.08.02 10:09



съм склонна към преувеличаване
Ела да видиш как ако ме боли главата, мога да се тръшна и да се разплача като за световно. Човек ще каже, че съм за бърза помощ
Така хубаво си го написала, че смях с глас като ти четох постинга.

А че девите мъже са родени красавци и съблазнители е абсолютно вярно. На моя мъж жените му се лепят като мухи на л**** Но те бедните не подозират, колко трудно се живее със самовлюбен вечно мърморещ мъж Дева.



Тема Re: Това им е най-трудното на везните!нови [re: Scarlet]  
Автор danii (търсеща)
Публикувано26.08.02 10:11



Боже какво ме чака ! Той малкия от сега ме мори пък не искам да мисля като поотрасне.
За да излезем в 10 ч. на разходка, трябва да почна да го увещавам от 8 часа сутринта и да водим преговори за обличане от 9 часа Когато към 12-13 трябва да се прибираме........... Бр-бр-бр кошмар. Почва един рев с цяло гръло "НЯЯЯЯЯЯМА ДА СЕ ПРИИИИИИИБИРАМ".

А за грижовността ... дай боже да си права




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.