Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Увеличение на детските надбавки!нови  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано20.08.01 10:21



Тази тема се промъкна тангенциално в клуб "Политика", но ми се ще да разбера, какво мислите и вие, чисто прагматично, като родители. Тезата, която беше застъпена там е :
при условие ,че минималната заплата ще се увеличава от 85 на 100лв., и съответно се увеличава базата за социалните и здравните осигуровки на тези ,които се осигуряват върху /една или две/ минимални работни заплати
/т. е. доста хора/ -- то следователно парите за двойното увеличение на надбавките, ще бъдат взети основно от работещите хора , които по принцип не разчитат на тези надбавки ,за да отгледат едното или най много двете си деца.
Надбавките ще облагодетелствуват и съответно ще повишат раждаемостта /това е по закон основната цел на детските надбавки/ на вече и без това многодетните, социалнослаби семейства и основно на безработното ромското население.
Т. е, ефекта върху раждаемостта ще е обратен, на желания. Това беше тезата . А вие какво мислите?

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Увеличение на детските надбавки!нови [re: Mama Netty]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 14:04



Аз предпочитам да въведат семейно данъчно облагане, т.е. да се намалят данъците за семейства с повече деца. По този начин може да има стимул за повишена раждаемост в семействата с по-иниациативни родители, т.е. тези, които произвеждат благата. Все пак това ми се струва по-справедливо - това да се поощряват по-иниациативните и можещите, а не неграмотните, болните, мързеливите... Слабите имат право на помощ, а не от стимул да бъдат еталон за родител на цяла нация, макар и българска. Първо да се осигури благоприятно развитие на здравото, а после да се изпълнява филантропски или социални идеали от държавата. Иначе ще продължаваме да чуваме от съгражданите си, че сме циганска държава и българите щели да изчезнат след ххх години.



Тема Re: Увеличение на детските надбавки!нови [re: Лopa]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано20.08.01 14:14



Идеята ти е чудесна, да се надяваме, че и тези, от които зависи -също ще се сетят за нея. Защото самите надбавки, за да са стимул за раждане на още едно дете, трябва да са достатъчно големи - според мен, минимум 1/4 от средната работна заплата за всяко дете. А това, като че ли не е постижимо в близко време... Така, че след като така и така ще се намаляват данъците следващите години, наистина, защо да не се намалят и по този признак?!
В крайна сметка раждането на дете , не е ли вид "реинвестиране на печалбата" и буквално, и в преносен смисъл за родителите...

Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 20.08.01 14:16.



Тема Re: Увеличение на детските надбавки!нови [re: Mama Netty]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 14:29



Сега, ако беше Мулето тука, веднага ще ни репликира, че ей ги на, тези искат да печелят от децата си, а децата били от Бога и тинтими-минтирими... А нещата са причинно-следствени и логично обусловени от структурата, в която живее човечеството, наречена общество. Детските надбавки са някаква соц. измишльотина май. Ако наистина държавата е мислила и мисли за децата, би трябвало да осигури фондове за необходимо минимално образование, здравеоопазване, охрана, развитие и живот на децата независимо в какво семейство растат, т.е. ако семейството бъде възпрепятствано да се погрижи за детето си поради безработица, смърт, болест, развод, самотен родител и т.н. държавата да подсигурява необходимо присъщите разходи за живот на децата , български граждани. И това не го възприемам като матрицата, която обслужва държавата, а обратното - като държавата в служба на своите граждани. Ама това дали ще го доживеем да го създадем, кой знае?



Тема Ако не сега - кога!нови [re: Лopa]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано20.08.01 14:39



Защото нали вече женското присъствие в в парламента е съществено .
И макар, че не всички са майки - дано измислят нещо по-удачно по въпроса.
А иначе съм съгласна с теб за минимума, който трябва да се осигури във всички области.

Qui scribit, bis legit.


Тема Това, Мамо Нети,нови [re: Mama Netty]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано20.08.01 15:16



показва ориентацията на политиката на сегашното ни правителство. Тя е коренно противоположна на политиката на предходното. Сега вървим към про-социалистическата ориентация на Германия, Франция, Швеция - Европа вони на социализъм... Само че ние не можем да си го позволим. Ще ударят най-вече корпоративните данъкоплатци - като мен и съпругата ми - т.е. тези, които наистина печелят пари в тази държава - за сметка на все по-лентяйстващите цигани и увеличението на пенсиите. Сивата икономика ще ескалира до небивали размери. Ти си права, разбира се.


(Съжалявам, че за първи път от седем месеца се налага да говоря за политика тук в ДИР-а и дано да е за последно!!)

Започнатото трябва да бъде доведено до успешен край!


Тема Re: Това, Мамо Нети,нови [re: Stephan]  
Автор Dak (playboy)
Публикувано20.08.01 19:18



Колегиално ("корпоративно") съгласен, и аз не ща да плащам "на калпак". Но като се замисля - тя тази мярка е достатъчно малка и популистка, за да е ясно, че цели не толкова решение на демографски проблем, колкото действително успокояване на малцинствата. Тъй че може би лошо няма - дори за нас с тебе е по-добре малцинствата да са спокойни, отколкото да ни крадат или трошат магазините.

Темата си е баш за нашия клуб, независимо че е зачекната в друг и че е политическа.



Тема Ох, малцинстватанови [re: Dak]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано20.08.01 19:49



не знам дали ще се успокоят по тоя начин....
Но като си помисля за парите за осигуровки / аз съм върху две минимални заплати като свободна професия, независимо от реалния ми доход/ все си мисля, че с тези пари колко неща можех да купя на мойто си дете...
Но разбира се, това е социален егоизъм..., към чуждите деца...поне на тях дано да са им от полза, защото за мен самата няма смисъл -з не вярвам, че ще дочакам или че ще разчитам на пенсия един ден...

Qui scribit, bis legit.


Тема Мен, разбира се,нови [re: Dak]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано21.08.01 00:39



няма да ме удари през кръста, че ще се осигурявам върху по-голям социален минимум или нещо такова. Просто тези, които наистина трябва да раждат деца, като средната класа - тази, която е жизнеспособна и е достатъчно здрава, за да се издържа и да гледа децата без помощта на държавата - точно тя ще бъде ударена и демотивирана за тази работа. Ей, в това е гадното. Е, правителството не е толкова силно, че да удари желанието ми за друго дете. Просто ние сме си силни, защото сме самостоятелни икономически субекти, въпреки каквото и да е решение на правителството. То си дойде с този популизъм и ще си управлява с него - иначе - обратно в Лондон и Мадрид!!!!

Започнатото трябва да бъде доведено до успешен край!

P.S. Навсякъде по света има малцинства, но никъде не ги подкупват така, че като рак да ядат здравия корпус на обществото.

Редактирано от Stephan на 21.08.01 00:41.



Тема Re: Мен, разбира се,нови [re: Stephan]  
Автор Debora (новак)
Публикувано21.08.01 00:59



моя позната работи тука в Щатите в държавна агенция и работата и е в това да намира работа на безработни и такива които са на помощи - от нея знам че почти никой не се интересува от работа и тя едва ли не се опитва да ги подкупи да започнат да работят ..
и тука търтеите са много и лежат на гърба на държавата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.