Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Това е поредната дебилонеадекватнанови [re: Mama Netty]  
Автор Kиpo ()
Публикувано21.08.01 12:26



стъпка на великите великденчета на негово противничество.
Ако излизам от добрия тон ,каката да ме изтрие,но истината е ,че мангалите и с ,и без увеличението ще си изхвърлят на бял свят дегенератчетата-хрантутничета,а ние ще ги храним с данъците си.
Съществува нещо като обективна истина ,независима от това ,какво пишем ние тук с вас,независимо от приказките за "мангалофобия" ('расистка или етническа пропаганда)на про-еврпейските кучки във фондацийките от всякякъв род...
Тия надбавки трябва да се премахнат изобщо .И който може да си храни децата ,да си ги прави ,а който не-да си прави сметката .А ако разчита държавата ,респ . ние с вас да му ги отгледаме ,да си поеме вината за биологичната им смърт.
Не приемам довода ,че не давайки милостиня на безполезното и тъй или инак обречено същество,аз върша нещо нередно.Защото тези пари бих могъл да вложа много по-ефективно и със сигурна възвръщаемост в собствено дете.
Което ще се грижи за себе си и още няколко други хора с талантите ,ума и възпитанието си ,наследени от мен и майка си.
А за успокоение ,ще си (ви) кажа -зареждайки бензин за 50 лева ,вие дарявате на държавата минимум 30. Така,че докато не бъде въведен семейния данък ,не виждам защо да не редуцирам преките си данъци към една очевидно нехаеща за мен и семейството ми държава,начело с противния и премиер .

Benefacta male locata malefacta arbitror


Тема Re: Мен, разбира се,нови [re: Debora]  
АвторMoни (Нерегистриран)
Публикувано21.08.01 14:07



Грешка. Не на гърба на държавата, а на наш гръб.



Тема Ох, това е...нови [re: Kиpo]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано21.08.01 15:46



...малко силно казано , но пък мога ли да отрека очевидното...
Чудя се какво ще става от тук нататък...

Qui scribit, bis legit.


Тема поживем-нови [re: Mama Netty]  
Автор Kиpo ()
Публикувано22.08.01 13:35



увидим !

Benefacta male locata malefacta arbitror


Тема Re: Изрезка от Mediapoolнови [re: Mama Netty]  
Автор kakataМодератор (действаща)
Публикувано24.08.01 21:55



Неизбежно, някои мерки са популистки - например надбавките за деца И микрокредитната линия. Като допълнителен разход за бюджета това означава още 180 млн. лв. на година. При надбавките един от проблемите по принцип е, че ги получават всички, а не тези, които имат нужда. При семейство с две деца и работещи родители с доход под средната заплата, значението на 32 лв. е различно от вечеря в среден ресторант - какъвто би бил смисълът на тези пари за семейство със същата численост, но с доход два пъти над средната заплата. Трудно е да се отделят нуждаещите се от онези, на които им е все едно, а е почти невъзможно да се предотвратят злоупотребите. И от получаващи, и от даващи.
Освен това семейните субсидии от този род навсякъде по света имат ефекта на обратна селекция: действително нуждаещите се получават стимул да си останат такива докато имат деца, т.е. почти завинаги.
Вероятно дългосрочният резултат от тази политика ще е "купуване" на гласове при бъдещи избори. И допитвания до избирателите.





Тема Май е време веченови [re: Mama Netty]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано24.08.01 23:46



да я зарежем тази политика, защото поне на мен тя въобще не ми допада...

Какво ще кажеш, како Руми?

Започнатото трябва да бъде доведено до успешен край!


Тема Ами, е на, зарязваме я и тя отиванови [re: Stephan]  
Автор kakataМодератор (действаща)
Публикувано25.08.01 00:25



най-отгоре.

действително, не трябва да изпускаме мулето склонно към диалог.
Това е рядкост за него, висше благоволение за всички нас.



Тема Re: Май е време веченови [re: Stephan]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано25.08.01 10:17



Е, темата отстрани, наистина изглежда политическа...Но пък стимулирането на раждаемостта касае родителите и децата в достатъчна степен, за да не се налага да я обвързваме с определена политическа сила...Може би трябва да пусна тема:
"Какво би ви накарало да се решете на още едно дете?!"
Едва ли някой ще отговори -"увеличението на детските надбавки..."
Но напоследък нещо ме домързява да пиша...

Qui scribit, bis legit.


Тема тези, които биха имали деца,нови [re: Mama Netty]  
Автор kakataМодератор (действаща)
Публикувано25.08.01 11:06



заради детските надбавки, не се срещат из нета...



Тема Май не е от мързела,нови [re: Mama Netty]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано26.08.01 00:31



ами по-скоро темите са доста скучни. И на мен нещо не ми се много пише. Освен това някои теми са реторични и не поставят проблем - просто драскаш кротичко като Паисий с перцето в ръка пред кандилото (т.е. с клавиатурката пред монитора) и си оставяш парченце от душата в клуба като във витринка на сладкарничка парченце сладкиш. Така ми се струва в "Романтични..." А тук темите ми се струват твърде тежки, за да вземам отношение (особено след тежък ден). По-лесно ми е да си разходя децата по алеята на Пушкин до фонтанчето в Морската градина или да им почета глави от книгата на М.Енде "ПРИКАЗКА БЕЗ КРАЙ". (Все си числя, че не може да бъде родител никой, който не е чел тази книга, нито дете да израстне без тази книга. Ако я прочетете - ще видите, че думите ми не са толкова пресилени.)

Пишеш, че те домързява. А пък аз от няколко дни си търся повод да те похваля, че напоследък се изявяваш като талантлива писателка. Е.Багряна казваше пред "Всяка неделя" на Кеворкян, че в един надпис от римско време преди Христос било написано: "Толкова много хора вече пишат, че няма кой да чете." Изглежда, че проблемът с нечетящото писане не е от вчера.

Поздрав ти праща Бърборан от южния бряг!

Започнатото трябва да бъде доведено до успешен край!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.