Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Да открием сезона!нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано08.06.10 14:43



Добре, и как наличието на Голямата Базилика във Външния град отрича наличието на големи свободни пространства в него?!

Сама по себе си базиликата не го отрича


Но как ще ми обясниш, каква е логиката да заграждаш едно огромно пространство с вал и дървена стена ако то не е заселено
Да ти кажа никой град не е изграден с идеята да има огромни празни пространства между махалите
Ако съдиш за това по софия просто не си подела с правилната логика
София до преди 130г е била село и като е ставало столица е обединило доста от селата в раьона за да добие вида на днешния град
Там е абсолютно нормално да имате огромни незаселени площи между кварталите защото всички до преди век са били просто селца
В слуая с плиска градосутройствения процес си е текъл друго ядче
Имаш първо стените на външното укрепление които пазят селището което първонаално си е далеч от вида на една столица, все пак в ония времена строежите на градове дори за империи като византия не са ставали за година две После имаш изграждането на вътрешния град от камък който е трябвало да пази приближените на хана


И накрая имаш вътрешните дворци които своево рода са си малки крепости
Не мисля че изобщо от появата си това селище е било с незаселени пространства

А да построиш най голямата базилика за времето си в някви пущинаци звуи повее от смешно
Все едно света софия да я бяха построили в полята на константинопол говориш пълни врели некипели

Проетох ти статията драга и не видях никъде да пише за бани с подово и стенно отопление

Пишеше за баня иято вода била подгрявана с пещ
И за да не издребняваш излишно ще ти кажа не се съмнявам е гърция и рим са познавали баните, не се съмнявам че са имали и топла вода в тях ама виж сега това че в Българската баня се е подгрявал и пода и камената стена адски ме впечатли

Редактирано от БoянlYl на 08.06.10 14:45.



Тема Re: Да открием сезона!нови [re: БoянlYl]  
Автор mistri ()
Публикувано08.06.10 15:01



Да ти кажа никой град не е изграден с идеята да има огромни празни пространства между махалите
Ти си идиотка Боянке има доста големи села с разхвърляни махали за да могат жителите им да си връзват конете и магаретата на по-близичко ,а не да бъхтят 2-3 километра до така наречената мера

Или жителите на Плиска са били граждани в смисъла на константинополците и римляните?



Тема Re: Да открием сезона!нови [re: БoянlYl]  
Автор Kossoman ()
Публикувано08.06.10 15:11



Българската баня викаш била с най-топлия под измежду всички бани?
Пусни на бай Гугъл да поработи малко по думичката хипокауст да видиш какво ще успее да намери. После пробвай с hypocaust. Ако си любител на статистиката можеш да пресметнеш при колко от резултатите става дума за български, римски, гръцки, турски и още кви се сетиш бани.



Тема Плисканови [re: mistri]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано08.06.10 15:16



Ами виж сега аз за разлика от теб не съм су е вярващ човек, по скоро съм скептик


Като ми каза за крумовия дворец че бил дървен първо малко се усъмних прчоетох дори хрониката която ти се опита да ми пробуташ и то взе че се оказа че става въпрос за дървена стена не за дървен дворец. Аз по принцип знам че най външната стена на града наистина че била от дърво с яма и вал от пръст и ми стана любопитно наистина ли тая плиска е била просто един дървен лагер до времето на крум та взех че отидох да видя



Оказа се обае е още тогава си е имало камена крепост в укрепения град



Каква обаче беше изненадата ми





Това са малка аст от останките на тоя дървен дворец дори са мащабирани с други туристи в раьона


Тука са резервоарите с вода а в съседното помещение е пеща
За съжаление не съм направил достатъчно подробни снимки за да се видят въздуховодите вградени в стените


Това е самата баня виждат се в средата едни тухли, това са колонките за дървения под а във въздушната възглавничка под него са вкарвали горещия въздух от въздуховодите

Това е малка карта на банята състояла се е от три части

Та така ей ти на подробен доказателствен материал даже ще изровя още снимки на банята ако трябва
Кажи ми сега на голите ти брътвежи как да повярвам като на два пъти се дъниш сериозно
Дворците от камък не горяли То сигурно и бетоните панелки са пожаробезопасни абе мозък верно те облъчват от тоя АЕЦ



Тема Re: Да открием сезона!нови [re: mistri]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано08.06.10 15:19



Абе ясно е какви са ви селищните планове на копанарите ама виж сега това не ти е катуна с циганите от влахия





Тема Re: Да открием сезона!нови [re: Kossoman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано08.06.10 15:22



Добре прав си


И все пак Плиска не е град строен от степния катун номади както се опитват да го изкарат
Може Българите да не са измислили банята с подово утопление ама и плиска не е град строен по византиски образец



Тема Re: Да открием сезона!нови [re: mistri]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано08.06.10 15:23



Ти ми кажи кой град в мизия е бил здрав когато сме се заселили тук после ми разправяй от къде го е видял





Тема Re: Да открием сезона!нови [re: mistri]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано08.06.10 15:28



Ей разбирам че си разтроен защото не съм харесал майка ти, ама виж сега ти и селското магаре ще изкараш импотентно защото се разтройва при вида и



ти можеш да оправяш само с език ако нямаше налепи по гръкляна от калцирана сперма
Интересно така ли се получава наистина
Това от майка си, ли го знаеш или от личен опит



Тема Re: Плисканови [re: БoянlYl]  
Автор mistri ()
Публикувано08.06.10 15:29



Къде пише,че това е "двореца на Крум"?Бани си е имало и преди това и то доста по-масово и май не напразно се е породил израза"честита баня" който говори за къпателните навици на българите. Тия евтинки "доказателства" идат само да докажат,че си доста упорита в тъпотата си





Тема Re: Да открием сезона!нови [re: БoянlYl]  
Автор mistri ()
Публикувано08.06.10 15:31



Боянке не се стресирай може би един ден някой също толкова уродлив ще се смили над теб да осъществите полов контакт без приплод понеже природата не разрешава този лукс на дегенератите за радост






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.