Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:38 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: афарин!нови [re: Einherjer-2]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано28.07.08 18:05



"Но се избъзиках с преклонението ви пред някакви резаци. "

Защо преклонение? Аз не съм виновна, че Метлата се е вживял толкова и обожава всичко с персийски привкус. Разграничавам се категорично от манията му.





Тема Re: афарин!нови [re: Einherjer-2]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано28.07.08 21:34



Да знаеш, че Агримония такива работи не прави!



Тема Re: Задачканови [re: БoянlYl]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано28.07.08 23:05



Аз с това обяснение поясних питането си. Питах за да науча от вас евентуално, но не и да доказвам, каквото и да било чрез това.

Отново ще се съглася със собствените си думи, че това може и може да не е полезен критерий. Имам свойството на логиката си, да не следвам единствена възможна пътека, а поне две изключващи се пътеки.

Например, допускам, че едно общество може да се освободи от регулация на конфликти и от самите конфликти.

В същото време допускам, че това не е възможно - следователно, при вече налични конфликти това общество веднъж възприемайки регулационни наказания, никога няма да се освободи от тези мерки.

Във втория случай следва, че най-ранните времена са преди изобретяване на "справедвиостта". В първия случай преходите могат да са повече от един.



Тема Re: Задачканови [re: Bpeдитeл]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано28.07.08 23:10



Не залагаш ли прекалено много на справедливостта? Според мен тя е доста абстрактно и субективно понятие.



Тема Re: Задачканови [re: Kaлoмaин]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано29.07.08 00:07



Радвам се, че и според теб.

С поздрав!

П.П. Ако залагам прекалено много на едно число, моля те да ме ръгнеш, за да преразгледам залаганията си навреме.



Тема Re: стилът на Муханови [re: Roxy]  
Автор Roxy (rascal)
Публикувано29.07.08 10:53



се нарича "сецесион" - secession (или още "Ар нуво"/art noveau) - декоративен стил в западноевропейската живопис и архитектура от кр.на 19-нач.на 20 в., характеризиращ се с преклонение пред природата и женската красота, влияние на орнаментиката на Далечния Изток, ясни контури и изящни форми, нежни цветове, растителни украси; в литературата му съответства символизмът.
за самия Алфонс Муха досега знаех съвсем малко, но гледах документален филм за него и си бях намислила да ви пусна картината като задачка...





Тема Re: афарин!нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано29.07.08 15:25



Ама аз не знам значението на турското стихче. Я ми го преведете, моля, иначе не е честно!





Тема Re: стилът на Муханови [re: Roxy]  
Автор Einherjer-2 (сбъркан)
Публикувано29.07.08 17:36



а за индиеца Ашок Комар чувал ли си?





Тема Re: стилът на Муханови [re: Einherjer-2]  
Автор ThunderGoddess (psychopath)
Публикувано29.07.08 17:41



Стига, деее от ГЕЙвин Мензис, сега Ашок Комар, стигаааа





Тема Re: стилът на Муханови [re: ThunderGoddess]  
Автор Roxy (blissful sinner)
Публикувано30.07.08 09:26



само да кажа, че фамилията на Муха се произнася МУха.


иначе има и Оскар КОкошка (модернист, май абстракционист беше), и един италианец-пейзажист с фамилия КаналЕто... а, да не забравяме и Хуан МирО.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.