Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Всичко е наред!нови [re: фaмyлyc]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано02.01.07 20:01



В единствения истински бог вселената


А имената с които го зова за мен са просто символ на някой негови аспекит
Във всеки случай не вярвам че исус е бог нито пък, че йехова му е баща или че той е нещо повече от някаква субективна представа за бог



Тема Re: Езическа (не)толерантност.нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано02.01.07 20:06



Знаем ние кой я запали. Къде беше Цезар по това време?

А мюсюлманите са запазили световната класика, а християните са преписвали стотици ценни книги из манастирите, които дори не са им били трябвали. Само и единствено от любов към науката. Така че без крайности. Това не е като твоят любим Райх.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Всичко е наред!нови [re: фaмyлyc]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано02.01.07 20:08



Хехе ти си ебахти забавния тип голяма фантазия имаш



Мене ако питаш си едно по дърто копие на метлата дето се е отдало на фантази, че някога е бил нещо а сега даже не му става

Ей 120 кг не са като 120 грама



Тема Re: Всичко е наред!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано02.01.07 20:08



Не заня дали съм лъжехристиянин и какво ти влагаш в значението на тая дума, но Православие и Хрстиянство ги посещавам рядко.
Видно е обаче, че ти не знаеш какво е икона и какво идол. Иконите не са идоли само това ти подсказвам.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Езическа (не)толерантност.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано02.01.07 20:17



Ти си ебаси смешния дедектив


Какво да не би да имаш снимка на цезар с клечка кибрит във александрия

Ако не бяха арабите днес нямаше да знаме много за любимите ти гърци
Защото християнските талибани са унищожили по голямата част от тази литература
Християните от любов към науката са пишели жития и са изгаряли всичко което подтиква към свободни мисли
да не говорим пък как през възраждането един талибан гръкофил като теб е унищожил гоям архив от средновековна българия за да си вари ракията с него
Би било хубаво да нямаше крайности защото и вас нямаше да ви ма



Тема Re: Всичко е наред!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано02.01.07 20:19



Не съм писал, че иконите са идоли. Макар че Вейдъра е прав, в смисъл, че чрез иконите (но разбира се далеч не само чрез тях) всъщност се обожествяват изобразяваните на тях и по този начин се превръщат в идоли.



Тема Re:Дескриминация натолерантност.та.нови [re: Darth_Vader™]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано02.01.07 20:25



Нападението Е най-добрата отбрана.
Знаеш истината-нали!?!


п.п.що за дескриминация.
показателна толерантност

децата ми са студенти
и
никога по този начин
дори и вируално
не биха МЕ излагали така
както ТИ тук правиш
с
авторитета на своята майка.


познавам ви лично момчето от люлин
говорещо с моб. тел. под балкона ми
и там на витоша-кашкавал туриста
от лифта нагоре в княжево лятото

не ми отговаряйте
за да не ви изложа повече.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от koбpaO8 на 02.01.07 20:51.</EM></FONT></P>

Редактирано от koбpaO8 на 02.01.07 22:01.



Тема Re: Всичко е наред!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано02.01.07 20:27



Изход 20:4 Не си прави кумири или каквото и да е било подобие на нещо, което е на небето горе или което е на земята долу, или което на водата, под земята.
5 да не им се кланяш нито да им служиш: защото аз господ твой съм Бог ревнив, който въздавам безаконието на бащите върху чадата до трето четвърто коляно на ония които ме мразят



Еи по ей тая точка сте идолопоклоници правите икони и им се молите Молите се на светци не на вашия Бог Изобразявате исус а никой от вас не го е виждал



Тема Re: Всичко е наред!нови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано02.01.07 20:33



Само че религията не е правна наука, та да сме някакви по точки. Разбери го това! А идол и кумир е едно, а икона друго. Ние не си правим подобия, а само фиктивни образи, които са приемливи.

Действия крепят Вселената.


Тема О, да неграмотен,обаче ЧОВЕК!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор koбpaO8 (зеленочерна)
Публикувано02.01.07 21:08



Икони!?!
1.Нямаше да има изкуство./ако ги нямаще/
2.Образи в които е вложил иконописеца разбирането си за красотата на животА
3.Тогава е "нямало" художествена академия , но е имало школи и мислещти
ТВОРЦИ!
Така е и с писането, не е задължително само да пишеш. но и да знаеш/ мислиш/ какво точно трябва да изразиш.
4.Мисля. че пак СЕ измести темата , ТУК се коментира толерантността по онова време до сега.
5.Май темата трябваше да бъде за дескриминацията в наше време по отношение на толерантноста за "религията" изобщо.
6.Важното е че иконите са красиви и всеки е свободен да се прехластва в тях според духовната си нагласа.Никой на сила не може да накара някого
заставайки пред иконата да се моли или да се възхищава на самата икона.


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от koбpaO8 на 02.01.07 21:17.</EM></FONT></P>

Редактирано от koбpaO8 на 02.01.07 22:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.