Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Апокалиптонови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.12.06 15:39



Не се въздържай. Говори нецензурирано. Виждам, че вече отбираш от словарния фонд на езичниците в тоя клуб. По-точно псевдоезичниците. Аз например не се притеснявам да кажа какво мисля за жените занимаващи се с подобни интелектуални дейности. Ти защо се ритесняваш?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Апокалиптонови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.12.06 15:43



Така че не прибързвай с тъпите си твърдения

Това предполагам на себе си го каза! Не знаех, че Духът имал нужда някой да го идеологизира. Понякога пускате страшни бисери.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Апокалиптонови [re: БoянlYl]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.12.06 15:47



За пореден път показа, че не само омразното ти християнство не познаваш, но и езичеството:
Но мен това и ме вдъхновява в езичеството, там няма спасение няма състрадание
Съвсем не е така. Но ти откъде да го занеш? В (Уейн) Руните не го пише това!?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Аз също го гледах.нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано30.12.06 19:01



Пак съм категоричен, че няма християнин-изрод по дефиниция затова, че е християнин. Такава поне е тезата на Вейдър, Сабата, Боян, Блеки, Мориган, Козата и тн.

И това ги оправдава? - разбира се, че не.
Политиците чисто и просто са друга религия с други закони.

Тук не става въпрос за езичниците - става въпрос, защото моята хипотеза е контра на тук представената езическа. Тя не би съществувала, ако я нямаше и нейната противоположност.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Апокалиптонови [re: Morrigan*]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано30.12.06 21:15



Ами то туй за астеките.

Какво общо има с маите?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Аз също го гледах.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано30.12.06 21:18



Религията ви е изродска, защото бога ви е изродски.

Не търпял изродщини... Ха-ха-ха!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Аз също го гледах.нови [re: Morrigan*]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано30.12.06 21:21



Ами именно заради това! Тези неща са ставали в името на "цивилизацията". А щом нещо става в името на цивилизацията (в наши дни - на демокрацията

) - абсолютно всичко е позволено.
За западното общество има само едно правилно мнение - неговото. На това му се вика плурализъм.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Апокалиптонови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.12.06 22:25



Мерси

, аз и по това си падам ужасно



Тема Re: Апокалиптонови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.12.06 22:54



Знаеш ли как възприемам оценките и квалификациите които ми даваш


Все едно някоя метачка на улиците ми обяснява от какво разбирам и от какво не Просто не ме респектираш с интелект за да се засегна
От православните само хенокса беше на ниво

В същност в езичеството може да има смирение и състрадание
Но то за мен няма нищо общо със христянското смирение, милост и състрадание По скоро с воинските разбирания за това
Проявяваш ги само към хора които ти печелят уважението и то до толкова до колкото да не накърниш независимоста им

От къде го знам ами вътрешна интуиция езичеството е вътре в човек не във книжките То се извлича от живота, от теб самия нещо което повечето християни сте загубили
Книгите и митовете показват само в общи линии какво е било тогава, но всичко останало си е в теб, в народните поговрки, в онова което извира от колективното несъзнавано




Тема Re: Апокалиптонови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано30.12.06 23:21



Междо другото има само един немски философ член на национал социялистическата партия и това не е Освалд Шпенглер



И да съм нацист какво
Нацизма и националсоциялизма са умрели с хитлер
А хитлер не е извършил и на половина толкова зло колкото християнството Той не е извършил дори наполовина толкова зло колкото Сталин обаче победители са кумонисти и масони и те го рисуват с най черни краски

Мразя християнството защото е зло То никога и никъде не се е налагало с мир Било е разпространявано от комплексирани и зли хора които са искали да направят всички нещастни като себе си
А всеки различен от тях е бил подлаган на гонения изтезания и смърт

А Хънтингтън е един от хората които определят политиката на Щатите Той пише евентуалните сценари по които действат щатите Тъпанара си ти защотот всяко нещо което не разбираш обясняваш за тъпо Даже това което си мислиш, че разбираш изобщо не го разбираш само така си мислиш

Подходът не е при нацисти и екзистенциялисти
А между школата "философия на живота" и екзистенциялистите
Философската школа на живота не е от нацисти
Просто тя е една от брилянтните школи на немската философия към които принадлежи Ницше, Шопенхауер и Шпенглер
Затова и в някаква степен става емблема на Германия която се е опитвала да се върне към корените си

В едната философия се върви от личност към общество
А в другата от общество към личност
Познай коя, коя е




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.